Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
EllaR
 Tytuł: Pomoc - dzika jabłonka
PostNapisane: 30 mar 2020, o 17:15 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Mój post zniknął, nie wiem czemu. Potrzebuję przecież Waszej pomocy :(
--------------------------------------------
Witam,
Natknęłam się w jednym z krakowskich parków na starą jabłonkę, z której tak dla ciekawości - skosztowałam na jesień owoców.
I padłam! Tak dobrego jabłka nie jadłam chyba nigdy. Aromatyczne, o smaku ananasa, ale słodsze, z niezwykle przyjemnym, wyrazistym zapachem.
Jabłka nieduże, nie wyglądają atrakcyjnie, nawet na jesień mają kolor jasnozielony. Ale ten smak!
Kolejna zaleta - drzewko miało owoce jeszcze w listopadzie. Mimo zaawansowanego wieku i karłowej postury (drzewa w tym miejscu mają ponad 40 lat, nasadzenie parkowe) wciąż wydaje co roku owoce.

I teraz pytanie - co mogę zrobić by jakoś sobie sklonować to drzewko?
Niestety jest to bardzo stara jabłonka, nie widziałam w zeszłym roku żadnych młodych pędów, , wszystkie gałązki były stare, "kościste".
Jest jakaś szansa, jakakolwiek - by powielić te ciekawe cechy drzewka, czy raczej wygląda to mizernie :( ? Help!

PS. Ewentualnie, gdyby na wiosnę udało mi się znaleźć młodą gałązkę - czy jest tu ktoś z Krakowa, kto (oczywiście za odpowiednią opłatą!) mógłby pomóc mi zaszczepić ją na innym drzewku?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Karo
 Tytuł: Re: Pomoc - dzika jabłonka
PostNapisane: 30 mar 2020, o 22:09 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Post znajduje się w innej części forum.
Zapraszam Drzewa i krzewy owocowe,wątek dot. starych jabłoni - viewtopic.php?p=6242349#p6242349

❤ KaRolinki

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: MSN [Bot] i 79 gości