Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

kasia74 miło mi, że wizyta u mnie sprawiła Ci przyjemność! ;:196 Taka wysoka ocena to dla mnie
miłe wyróżnienie i zachęta! :heja Bardzo dziękuję! ;:180

Stasieńko ;:167 ;:196 pasjonują mnie takie ogrodowe smaczki i skrzętnie je uwieczniam obiektywem. Rabata cieniolubna to jedna z moich udanych autorskich i ulubionych rabat . :D Cieszy mnie ,że jest zauważalna wśród licznych moich ogrodowych obrazków. ;:180
U mnie dość popadało ostatnio ale dość silny wiatr wysusza błyskawicznie glebę i na powierzchni skorupa się robi..Wczoraj była akcja nakrywania grządek przed przymrozkiem ale na szczęście chyba go nie było! ;:108

Soniu to rabata z mini oczkiem i prezentuje się nieźle... ;:180 Miło mi, jak moje fotki znajdują uznanie ;:196 To zachęta i mobilizacja ! :D


MAJOWE Obrazek

Na działce coraz więcej widoków, coraz więcej zapachów,coraz więcej kolorów i kształtów... :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dzisiaj otwierały się przez cały dzień jeden po drugim różaneczniki i takie tam do towarzystwa..Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, u Ciebie musi być znacznie cieplej niż u mnie, bo widzę kwitnące bodziszki, a nawet liliowca! :shock:
Masz bardzo piękne rododendrony i ładną ich kolekcję. ;:138 ;:138
Bzem mi zapachniało, hostami zalśniło, białymi chabrami zajaśniało i białym orlikiem! ;:63 ;:63 ;:63
Niech więc w dalszym ciągu natura nie skąpi ciepełka Twojej działeczce, a będzie co podziwiać na zdjęciach. ;:3 ;:333
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko do kwitnących 2 liliowców wczesnych dokooptowały piwonie i azalie a irysy tuż tuż,,,no i pierwsze lilie cieszą! Rododendrony jeszcze nie wszystkie kwitną.
Dzisiaj nastąpiło ochłodzenie i ładnie popadało..Tydzień nie zapowiada się ładnie.. Pomidory wysadzone w tunelu i gruncie,flance ogórków jeszcze na balkonie..Najwyższy czas je posadzić ale wiadomo ,ogórek lubi ciepełko tak jak i my...
Miłe życzenia odwzajemniam! ;:196

Obrazek

Piwonia Delavaya

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pierwsze balkonowe lilie
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

CD...MAJOWYCH ROZMAITOŚĆI Z MOJEGO OGRÓDKA Obrazek W OBRAZKACH...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piwonia 'Delavaya' ma bardzo ciekawy kwiat. ;:333
Kwitnące lilie to na działeczce czy na balkonie? Jeśli działkowe to nabrały niesamowitego przyśpieszenia. :shock:
Tyle rododendronów Ci kwitnie, a powiadasz, że to jeszcze nie wszystkie... To ile ich posiadasz?!
No i te Twoje zdjęcia! Jak zawsze piękne, a to podbiło dzisiaj moje serducho: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c536eca45086d609

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:167 dziękuję za odwiedziny i niezawodne kibicowanie Obrazek :D
Lilie podpisane czarno na białym, że to balkonowe ... na działkowe jeszcze czas.Póki co irysy zaczynają ogrodowe spektakle ale u mnie ciekawych odmian , którymi mogłabym się pochwalić nie ma ... Nie mniej swoje bardzo lubię bo mam je od niedawna.Długo się przed nimi broniłam i nie wprowadzałam do swojego ogródka aż zostałam niejako na siłę obdarowana takimi starymi odmianami przez koleżankę, która już miała je w nadmiarze...
Różaneczniki i azalie... pierwsze odmiany mam od b.dawna ale co jakiś czas jakaś dochodzi .Zmusiłaś mnie do policzenia rh i wyszło ....10! :lol: i azalii prawie drugie tyle. 2 odmiany rh mi nie kwitną i już mam upatrzone dla nich nowe miejsca... :roll:
Dziękuję za uznanie dla moich zdjęć ;:196

Obrazek

Obrazek
azalia pontyjska i azalia schneewittchen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, zaślepiona urokiem Twoich kolorowych fotografii nie dostrzegam tego, co jest czarne na białym. ;:7 Niezależnie od tego, gdzie lilie kwitną, są naprawdę piękne, tym bardziej urokliwe, że tak wcześnie. ;:138 ;:138
Azalii i różaneczników na Twojej działeczce prosto zatrzęsienie. :tan Dwadzieścia sztuk to naprawdę dużo ;:108 , w końcu działka to nie duży ogród przydomowy, a przecież na tyle już poznałam Twoje roślinne zbiory, że wiem, iż masz całkiem bogatą ich kolekcję. ;:63 ;:63
Za irysami nie przepadam ;:185 , choć mam ich kilka, głównie syberyjskie i cebulowe holenderskie.
Dzisiaj też wybrałam sobie jedno spośród wszystkich pięknych fotek, a jest nią zdjęcie prezentujące pomarańczową lilię na ciemnym tle. ;:215

Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko nie sumituj się ;:196 ..to dość częste forumowe zjawisko ;:108 Dlatego mnie osobiście nie chce się używać słowa pisanego wolę obrazkowe. :lol:
Działkę mam nieco większą od standardowych ROD-owych 300m2 więc i więcej mieści się u mnie roślin...Rh ani azalie nie dominują u mnie i poza sezonem,kiedy kwitną prawie nie dostrzegalne bo stanowią tło dla później kwitnących roślin... ;:108
Pogoda u mnie przekropna niewiele czasu zostaje na robotę ale ile mogę wykorzystuję go na przesadzanie i wysadzanie..Z pomocą Syna udało się pozbyć kolejnego miskanta ML..przestały mi się podobać bo urosły wielkie i stały się zawalidrogami! :wink: Ufff! jaka ulga i ile miejsca na nowostki :heja

W imieniu lilii dziękuję za uznanie! :D
Zdrówka i Tobie życzę!Obrazek

Obrazek

inne krzewy i półkrzewy towarzyszące licznym bylinom
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, śliczne Twoje roślinki na zdjęciach mimo kiepskiej pogody ;:138 Urzekła mnie żółta piwonia Delavaya ;:oj Już wiedziałam, że są w innych kolorkach niż moja, ale żółtej nie widziałam ;:185 Przegapiłam ją w Twoim wcześniejszym wątku (a jest, sprawdziłam!), ale o to nietrudno w tym gąszczu piękności ;:108
Swoją, angielską czojsię zostawiłam w gruncie i mimo, że zimy nie było, skiepściała i nie chce się odrodzić ;:145 Przeglądałam już w ubiegłym roku szkółki w poszukiwaniu takiej jak Twoja, ale nie znalazłam.Możesz mi szepnąć na ucho, gdzie ją kupiłaś i piwonię też, proszę? ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu :wit
Lilie co prawda balkonowe, ale już ;:oj , piękne Twoje azalie, a zapach pewnie też cudowny ;:167 , różaneczniki też cudne, no ja się z nimi pożegnałam kilka lat temu, nie podobało im się u mnie, no i zdjęcia jeszcze pochwalę, bo są piękne, a piwonia żółta to cacuszko ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu bordowy rododendron wyjątkowo oryginalny, piękny kolor. ;:oj
Marzanka chyba dobrze za hostami się czuje. ;:215 U mnie jakoś się nie uchowała, chyba za dużo słońca miała. ;:218
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, przybyłam pooglądać Twoje piękne zdjęcia, by przed snem mieć przed oczyma śliczne kolorowe obrazy. :lol: :lol: :lol:
Dziękuję ;:180 i Tobie również bardzo kolorowych snów życzę, a we dnie dużo słoneczka. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”