Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  
Autor Wiadomość
stasia_ogrod
 Tytuł: Re: Kolejny sezon w ROD... cd.
PostNapisane: 6 mar 2020, o 09:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Maryniu też wczoraj z rana mieliśmy przymrozek, ale potem wspaniale się wypogodziło i tak mnie to ;:3 zauroczyło, że poszłam na działeczkę. W zasadzie tylko po to, żeby obiektywem coś upolować. Sąsiad swoje rabatki porządkował, więc i ja zabrałam się za tę dawno wyczekiwaną pracę. Nie powiem, trochę udało się ogarnąć, oczywiście bez kopania, bo zbyt mokro jeszcze i większość roślin nadal pod ziemią.Myślałam że dzisiaj będą zakwasy, po zimowej labie działkowej, lecz wypoczynek nocny uspokoił wczorajsze dolegliwości bólowe.Niestety dzisiaj się rozpadało i wiatr się rozhulał, a z chęcią wybrałabym się ponownie. ;:224
U mnie tylko Atragene ma większe przyrosty, pozostałe wcale się nie spieszą i dobrze,są przycięte jesienią, więc nie mam przy nich roboty teraz. Ciekawa jestem, czy moja szkoła Ci się spodobała. :?: ;:306 Uściski dołączam. ;:168 ;:196

Zobacz profil Wyślij e-mail      

marpa
PostNapisane: 8 mar 2020, o 11:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalko nie jest źle ale łatwo nie jest! :) Dziękuję za odwiedziny! ;:180
Ola2310 Cieszy mnie, że Ci się podoba u mnie! ;:196 Dziękuję bardzo za sympatyczne słowa!Obrazek

stasia_ogrod ;:167 i ja dotarłam wczoraj na działkę :heja Zabrałam do towarzystwa i wykorzystania ;:333 Młodego :lol: . Misja została wypełniona! :D Pogoda się udała bo nie padało i wykorzystaliśmy ten dzień na unicestwienie tego co zbędne. Nożyce,sekatory i piłki
poszły w ruch! Trawy i trawiszcza/miskanty/ zostały wycięte i spalone! Dokończyłam też cięcie hortensji . ;:108 Teraz jeszcze pozostaje kilka godzin ogólnej kosmetyki i taniec z grabiami :lol: Po czym sezon wiosenny zostanie rozpoczęty!
Jesienne przycinanie tego co zbędne wiosną jak najbardziej mi spasowało bo o ile mniej roboty teraz.Ale nie zawsze jesienią bywa tak sprzyjający mi czas jak w ub.sezonie..
Zakwasów ani innych boleści się nie nabawiłam! Chciałabym,aby nastały już ciepłe dni
z możliwością aktywności działkowych! :tan Serdeczności ślę Stasieńko! Obrazek

Pamiętacie :?: Obrazek

Obrazek

plocczanka
PostNapisane: 8 mar 2020, o 14:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Maryniu, w jasnych promieniach słońca wiosenne kwiatuszki pięknie otwierają swoje kolorowe buźki. ;:215
U mnie miast coraz weselej, robi się coraz smutniej na rabatach. ;:223 Ciągle padające deszcze spowodowały powstanie mokrej młaki, do tego stopnia, że po glinie można jeździć jak na nartach po śniegu. ;:145 Wiele roślinek nie wystawiło jeszcze nosków, a wśród nich także większość liliowców. ;:oj Obawiam się, że mogły im zgnić korzonki. ;:174
Dzisiaj wprawdzie trochę słońca się pokazało, ale na krótko i już chmury zasnuły niebo.

Ciesz się ładną pogodą, a korzystając z uprzejmości słoneczka odwiedzaj swoją działeczkę i przywoź piękne zdjęcia. ;:3 ;:3 ;:196

marpa
PostNapisane: 8 mar 2020, o 17:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko ;:167 u mnie także na działce mokro, co 2-gi dzień padało. Postawiona pod rynną beczka jest pełniutka wody.Natomiast trawnikami mogliśmy się poruszać swobodnie i bez poślizgu.. :lol: Takie są zalety lekkiej i przepuszczalnej gleby. ;:7
Niewiele roślin już widać i u mnie natomiast liliowce sadzę płyciutko i wszystkie widoczne i zieloniutkie. Najbliższe dni mają być słoneczne z dwucyfrową temperaturą!Oby!Wpadłam w wir robót działkowych i chce mi się jeszcze! ;:196

Zdjęcia oczywiście pstryknęłam...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ed04
PostNapisane: 8 mar 2020, o 18:21 
500p
500p

0 szt.
Wiosennie się zrobiło. Przylaszczki i zawilce już kwitną, szybko w tym roku.

marpa
PostNapisane: 8 mar 2020, o 19:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ed04 ;:180 dziękuję za odwiedziny! :D Powoli,powoli, rozkręcamy się...my i nasze ogrody i ogródki duże i małe! Miły ;:167 każdego ogrodomaniaka czas! :lol:

Ola2310
PostNapisane: 8 mar 2020, o 19:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Maryniu ty już sezon prac ogrodowych rozpoczęłaś..... Brawo Ty!
Trzeba też się zmobilizować.... Czekam na więcej słonka. Na rabatach jeszcze nieśmiało , ale pomału coraz więcej kolorków....
Goździki piękne. Wracają do naszych łask.... Ja je osobiście bardzo lubię i często kupuje jako bukiet na stół....

Iwonka1
PostNapisane: 8 mar 2020, o 21:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Maryniu I Ty już poczułaś Wiosnę w żyłach ;:oj Skoro na działce pozostała już Ci tylko kosmetyka, to nieźle musieliście się namachać narządkami ;:63
A czy to chwaścik, czy też szlachetny mieszkaniec Twojego ogrodu, to w widziane Twoim okiem wszystko wygląda jakby pochodziło z królewskich ogrodów ;:63
Nie taka skromna ta wiosna, za skromna jesteś. Każda najmniejsza oznaka nas cieszy ;:108
Pozdrawiam ;:196

marpa
PostNapisane: 8 mar 2020, o 23:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ola2310 sezon prac ogrodowych u mnie rozpoczęty, dokładnie!Zależało mi na skorzystaniu z pomocy taniej siły roboczej jak to się mówi..Nadeszła właściwa pora i warunki sprzyjające więc rzuciłam hasło i poszło!... :D Młodszy syn jest zawsze chętny do prac działkowych jak tylko mu czas pozwala ! ;:167 Na mojego M niestety ze względów zdrowotnych nie mogę już liczyć tak , jak to do niedawna jeszcze bywało ... :? Każdy etap życia ma swoje prawa jak i ograniczenia ;:7 niestety...Ale cieszy mnie,to co zdołaliśmy zrobić! :)

Iwonka1 dzięki ,że Ciebie meandry dróg forumowych przywiodły z oficjalną wizytą i do mnie! :D ;:180
Iwonka1 napisał(a):
nieźle musieliście się namachać narządkami

Powiem Ci,że daliśmy radę..zaplanowaliśmy i tego się trzymaliśmy wycięcie wszystkich traw a wbrew pozorom trochę ich a niektóre słuszne już gabarytowo są.. Mnie sprawiłyby trudność nie lada, a Młody wyciął je w try-miga!Mnie pozostała w międzyczasie drobnica...I ognicho raźnie płonęło ! W sumie byliśmy rozsądnie 3 godz. więc bez szaleństw!Ale efekty są bo gros wycinania i oczyszczania rabat zrobiliśmy powolutku z M jesienią bowiem czasu było i dla nas wystarczająco dużo.Ale jak to po zimie w takim skrzętnie zagospodarowanym ogródku jak nasz jest co do roboty także i wiosną...Jakaś przekwitła drobnica,, tu badylek tam badylek a tu słomka.. Trzeba to wszystko ogarnąć ,żeby było czysto i schludnie i nie odstawać od sąsiadów,którzy mają działki oczyszczone do gołej ziemi..To nie moja bajka,bo ja kocham wszelką roślinność i póki co nie rezygnuję z niej..wręcz przeciwnie jeszcze i w tym sezonie moje zasoby coś niecoś powiększą się... :heja To moje życie i radość! Z tego póki co nie zrezygnuję,chyba że sił
i możliwości mi ewidentnie zabraknie!Ale mam sąsiadów ponad 80 letnich więc jeszcze i u mnie nie pora! :D Dziękuję serdecznie za uznanie dla mojego oka ;:196 ..!Nie takie ono znowu dobre bo zaćmą trąci z lekka ale póki co... daję radę! :D

Obrazek

Blueberry
PostNapisane: 9 mar 2020, o 14:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękne zdjęcia i te działkowe, i te bukietowe ;:63

iwona0042
PostNapisane: 9 mar 2020, o 19:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Maryniu czytam, że i u Ciebie prace posunęły się do przodu, miło jest tak popracować na działeczce, szkoda tylko, że pogoda nie zawsze pozwala, pięknie i wiosennie już u Ciebie, śliczne zdjęcia i rośliny, pozdrawiam i ;:3 życzę :wit

cyma2704
PostNapisane: 9 mar 2020, o 22:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Maryniu jak miło pooglądać wiosenne, cudne fotki. ;:oj Wawrzynek piękny, nigdy go na żywo nie widziałam.
Forum się ożywiło, bo zwariowanych pasjonatów ogródkowania, pierwsze promienie słońca i pierwsze kolory wprawiają w euforię. ;:173
Świetnie, że syn pomaga, łatwiej robić porządki młodymi siłami. ;:215 Wysyłam dobre fluidy dla M, żeby mógł spokojnie wypoczywać na działce. ;:167
U nas młody sąsiad też chętny do pomocy, przyciął nam większość żywotników. :tan
Miłego działkowania w czwartek, ma być wyjątkowo ciepło. ;:3

marpa
PostNapisane: 10 mar 2020, o 10:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalko to miłe, ;:196 dziękuję za uznanie! :)
iwona0042 dokładnie, polujemy na ładne dni bo wyścig z czasem trwa! Intensywne prace już forumowicze rozpoczęli i trwają swoiste zawody na sianie,sprzątanie,fotografowanie!Obrazek Zresztą jak co roku o tej porze..U mnie dzisiaj był nocny przymrozek dobrze,że balkonowe zasoby zabrałam na noc do mieszkania. ;:108 Dziękuję za komplementy! ;:196
Soniu Dziękuję,za miły ;:167 komentarz ;:196 Syn i jego rodzinka ostatnio rzeczywiście angażują się w prace działkowe w sezonie co nas bardzo cieszy! Syn zawsze to lubił poza grzebaniem w ziemi...coś przyciąć,poprawić,kosić a jego dziewczyny dopiero się uczą...Ważne,że już rozróżniają co jest chwastem, widzą co jest pilnego do roboty a może z czasem i One polubią działkowanie... :D Podziękowania w imieniu M za dobre fluidy! Przydadzą się! ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zamiast wszechobecnego dzisiaj krokusika :)

Obrazek

marpa
PostNapisane: 13 mar 2020, o 12:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wczorajszy piękny, słoneczny i ciepły choć nieco wietrzny dzień zachęcał do krótkiego wypadu na działkę..Od ub.tygodnia niewiele się zmieniło.Nie ma śladu czosnków , tulipany też niezbyt wyrywne :roll: ... Jakoś tak smętnie i mokro... :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 272 ]  Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: nyna76, selli7 i 104 gości