Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piwonia 'Delavaya' ma bardzo ciekawy kwiat. ;:333
Kwitnące lilie to na działeczce czy na balkonie? Jeśli działkowe to nabrały niesamowitego przyśpieszenia. :shock:
Tyle rododendronów Ci kwitnie, a powiadasz, że to jeszcze nie wszystkie... To ile ich posiadasz?!
No i te Twoje zdjęcia! Jak zawsze piękne, a to podbiło dzisiaj moje serducho: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c536eca45086d609

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:167 dziękuję za odwiedziny i niezawodne kibicowanie Obrazek :D
Lilie podpisane czarno na białym, że to balkonowe ... na działkowe jeszcze czas.Póki co irysy zaczynają ogrodowe spektakle ale u mnie ciekawych odmian , którymi mogłabym się pochwalić nie ma ... Nie mniej swoje bardzo lubię bo mam je od niedawna.Długo się przed nimi broniłam i nie wprowadzałam do swojego ogródka aż zostałam niejako na siłę obdarowana takimi starymi odmianami przez koleżankę, która już miała je w nadmiarze...
Różaneczniki i azalie... pierwsze odmiany mam od b.dawna ale co jakiś czas jakaś dochodzi .Zmusiłaś mnie do policzenia rh i wyszło ....10! :lol: i azalii prawie drugie tyle. 2 odmiany rh mi nie kwitną i już mam upatrzone dla nich nowe miejsca... :roll:
Dziękuję za uznanie dla moich zdjęć ;:196

Obrazek

Obrazek
azalia pontyjska i azalia schneewittchen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, zaślepiona urokiem Twoich kolorowych fotografii nie dostrzegam tego, co jest czarne na białym. ;:7 Niezależnie od tego, gdzie lilie kwitną, są naprawdę piękne, tym bardziej urokliwe, że tak wcześnie. ;:138 ;:138
Azalii i różaneczników na Twojej działeczce prosto zatrzęsienie. :tan Dwadzieścia sztuk to naprawdę dużo ;:108 , w końcu działka to nie duży ogród przydomowy, a przecież na tyle już poznałam Twoje roślinne zbiory, że wiem, iż masz całkiem bogatą ich kolekcję. ;:63 ;:63
Za irysami nie przepadam ;:185 , choć mam ich kilka, głównie syberyjskie i cebulowe holenderskie.
Dzisiaj też wybrałam sobie jedno spośród wszystkich pięknych fotek, a jest nią zdjęcie prezentujące pomarańczową lilię na ciemnym tle. ;:215

Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko nie sumituj się ;:196 ..to dość częste forumowe zjawisko ;:108 Dlatego mnie osobiście nie chce się używać słowa pisanego wolę obrazkowe. :lol:
Działkę mam nieco większą od standardowych ROD-owych 300m2 więc i więcej mieści się u mnie roślin...Rh ani azalie nie dominują u mnie i poza sezonem,kiedy kwitną prawie nie dostrzegalne bo stanowią tło dla później kwitnących roślin... ;:108
Pogoda u mnie przekropna niewiele czasu zostaje na robotę ale ile mogę wykorzystuję go na przesadzanie i wysadzanie..Z pomocą Syna udało się pozbyć kolejnego miskanta ML..przestały mi się podobać bo urosły wielkie i stały się zawalidrogami! :wink: Ufff! jaka ulga i ile miejsca na nowostki :heja

W imieniu lilii dziękuję za uznanie! :D
Zdrówka i Tobie życzę!Obrazek

Obrazek

inne krzewy i półkrzewy towarzyszące licznym bylinom
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, śliczne Twoje roślinki na zdjęciach mimo kiepskiej pogody ;:138 Urzekła mnie żółta piwonia Delavaya ;:oj Już wiedziałam, że są w innych kolorkach niż moja, ale żółtej nie widziałam ;:185 Przegapiłam ją w Twoim wcześniejszym wątku (a jest, sprawdziłam!), ale o to nietrudno w tym gąszczu piękności ;:108
Swoją, angielską czojsię zostawiłam w gruncie i mimo, że zimy nie było, skiepściała i nie chce się odrodzić ;:145 Przeglądałam już w ubiegłym roku szkółki w poszukiwaniu takiej jak Twoja, ale nie znalazłam.Możesz mi szepnąć na ucho, gdzie ją kupiłaś i piwonię też, proszę? ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu :wit
Lilie co prawda balkonowe, ale już ;:oj , piękne Twoje azalie, a zapach pewnie też cudowny ;:167 , różaneczniki też cudne, no ja się z nimi pożegnałam kilka lat temu, nie podobało im się u mnie, no i zdjęcia jeszcze pochwalę, bo są piękne, a piwonia żółta to cacuszko ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu bordowy rododendron wyjątkowo oryginalny, piękny kolor. ;:oj
Marzanka chyba dobrze za hostami się czuje. ;:215 U mnie jakoś się nie uchowała, chyba za dużo słońca miała. ;:218
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, przybyłam pooglądać Twoje piękne zdjęcia, by przed snem mieć przed oczyma śliczne kolorowe obrazy. :lol: :lol: :lol:
Dziękuję ;:180 i Tobie również bardzo kolorowych snów życzę, a we dnie dużo słoneczka. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu :wit
Jak zawsze pięknie przedstawione roślinki.Krzewy kwitnące są wyjątkowe.
Kloniki takie delikatne, piękne.
Berberys cytrynowy taki jak mój. To odmiana Maria ??
Hosty ślicznie wyglądają.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Pogoda dzisiaj nie działkowa więc można poświęcić trochę czasu na FO...
Prawie gotowy post poszedł w kosmos ;:145

Marto ta piwonia jest u mnie już kilka lat a kupiłam ją na lokalnym ryneczku..Podobno nasiona pochodziły z Arboretum w Bolestraszycach ja kupiłam jako kwitnącą już sadzonkę.
Choisya też tego samego pochodzenia i mam ją pewnie od 5 lat. Od początku zimuje i jest zimozielona .Ładna była po zimie ale wiosenne przymrozki pąki przymroziły i kwitnie dość oszczędnie. Dziękuję za uznanie dla moich podopiecznych! ;:196

iwona0042 Różaneczniki mimo nie szczególnej opieki z mojej strony mają się u mnie nieźle ;:108 Azalie też dają popis.Miło mi,że Ci się podobają moje zdjęcia ;:196

Soniu rododendron jak na kardynała przystało ma barwy purpurowe, biskupie bardzo ciemne są tylko pąki a później jaśnieje.Musiałam przeszukać zdjęcia żeby się dowiedzieć dlaczego sądzisz, że marzanka dobrze się czuje akurat za hostami..Rzeczywiście jest takie zdjęcie z marzanką w tle ale zapewniam Cię,że ona świetnie daje sobie radę i w słońcu..Nie widzę żadnej różnicy!Sama się sieje gdzie chce a ja ją zostawiam w spokoju dokąd kwitnie. Później nadmiar latem wyrywam a wiosną ona znów jest! Podobnie jak niezapominajka.
Pozdrowienia odwzajemniam serdecznie! ;:196

Lucynko łechczesz moje ego Obrazek jak zwykle nie szczędząc miłej pochwały! Obrazek
Dzisiaj u mnie deszczowo i z działki nici a poza tym po południu mam rutynową wizytę lekarską..Wykorzystuję ten czas na pisanie na FO.

anabuko1 Dziękuję za wizytę i uznanie dla moich roślin ,krzewów i host przedstawianych na fotkach. ;:168 Berberys cytrynowy już kilkuletni i rzeczywiście to Maria - imienniczka jakżeby jej miało u mnie braknąć skoro berberysów mam jeszcze kilka innych! :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i wieści z balkonu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, musisz mi wybaczyć, Kochana, ale ja do Ciebie przychodzę głównie po to, by napawać się pięknymi fotografiami, a że przy okazji są to zdjęcia Twojego ogrodu, to mam jednocześnie okazję poznać pełną kolekcję Twoich roślinek, które wspaniale zaaranżowane cudnie wpisują się w pełnię obrazu. ;:433 ;:433 ;:433 ;:77
Ufff! Ale się wymądrzyłam.... ;:109 Mimo tego napisałam najprawdziwszą prawdę. ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, cudowne zdjęcia...a te detale roślinne mnie zachwycają! ;:167
No bo jak się nie zachwycać np. takim ujęciem paproci?
Obrazek

Powiedz mi proszę, czy tawułę szarą przycinasz po kwitnieniu? Jakoś specjalnie się ją pielęgnuje, czy szybko rośnie? Posadziłam ją u siebie dzisiaj i chcę jej dogodzić, żeby mi już w przyszłym roku pokazała kwiatuszki :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Podpisuję się pod wypowiedzią Basi
Jak zwykle napasłam oczy
Fajnie, że pokazujesz coraz więcej widoczków ogólnych
Można sobie wyobrazić jak wygląda Twoja działeczka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”