Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, piękne róże ;:138 , ta malutka (przynajmniej na zdjęciu) z kwiatostanem żurawki - urocza ;:167
Kwitnący sit ;:oj , dla mnie zaskoczenie! U mnie rośnie od lat, ale jeszcze nigdy nie kwitł!
Śliczne kalmie, bordowa z taką masą kwiatów ;:138 , ale czerwone porzeczki już? ;:oj
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Martuś ;:196 sit kwitnie mi co roku to już leciwa kępa . Jak tylko zaczyna przekwitać to go ścinam bo sieje się niemiłosiernie. Miałam kiedyś spiralnego ale gdzieś wybył..Porzeczka rośnie w takim cichym zakątku i już podjadamy i kompocik sobie na działce gotuję :D Dzisiaj gotuję pierwszą botwinkę z własnych buraczków bo warzywka też hodujemy ale jakoś tak się nie chwalę nimi :roll: ...pewnie dlatego, że to domena Małżonka choć tej wiosny siałam je osobiście, czasem przeplewię grządki także... ;:108
Dzisiaj już nad ranem pogrzmiało i lekko popadało nadal pochmurno i prognozy burzowe dzisiaj.Dobrze,że wysypałam wczoraj granulki niebieskie bo ślimaki znów ruszą na żer...

jeszcze czerwcowy kalejdoskop...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, tej nocy zerwał się potężny wiatr, dobrze że się obudziłam i zabrałam z balkonu doniczki z roślinami. ;:108
Myślałam, że porządnie poleje ale tylko pokropiło i z balkonów wymiotło niezebrane przez właścicieli pranie i inne rzeczy. ;:202
Ostrzeżenie przed burzami nadal u nas obowiązuje, niebo zasnute chmurami a ja deszczyku pragnę, takiego spokojnego. ;:47
Co ja widzę u Ciebie floxy już zakwitły, moje jeszcze w ścisłych pakach.Śliczne masz ostróżki, ;:215 moje niestety wyginęły.
Róże kwitną na całego, liliowce też zaczynają, kwitnący sit zjawiskowo wygląda, eleganckie maki i niamuśna porzeczka. ;:63 ;:138
Kochana, pogody wedle potrzeb i miłego wypoczynku w plenerze.Pozdrawiam. ;:168 ;:167 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Stasiu, mnie także pomruki burzowe zerwały z łóżka o 4.30 rano...Zabrałam z balkonu do mieszkania skrzynki z liliami ale tylko trochę popadało spokojnie.
Z działki też zjechaliśmy wcześniej niż zwykle bo robiło się coraz bardziej burzowo ale rozeszło się po kościach na szczęście! Można było jeszcze coś zrobić bo temperatura spadła nieco no ale M nalegał do powrotu.
Na noc dostaliśmy alert p/burzowy.. ;:oj Kolejne dni nie lepsze... ;:131
Dziękuję za miłe odwiedziny! Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
mag19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 cze 2021, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

marpa pisze:Lucynko


Obrazek

Ładne robisz zdjęcia, przyjemnie się ogląda. Co kwitnie tak czerwono?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Szczęściary, u mnie na pomrukach się nie skończyło ;:185 , chociaż też na szczęście, nie było to samo centrum burzy. ;:333
Pozachwycam się ostróżkami ;:138 , bo u mnie też coś im nie pasuje i mimo usilnych prób, nie chcą zostawać i poza jedną najstarszą, wyginęły zimą ;:174
Żeleźniak też nie chce mi rosnąć, a bardzo mi się podoba.

Maryniu, u Ciebie też roślinki wyrywne, floksy, liliowce kwitną i cynia już ;:oj
Śliczna jasnoróżowa różyczka ;:167
Miłego lipcowego ogrodowania ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu Twoje zdjęcia, to nie magia, tylko wyobraźnia i miłość do roślin. ;:180
Lepnicą mnie zaskoczyłaś, widywałam u znajomych, ale stale się pokładała.
Maki wspaniałe. ;:oj
Też podjadam porzeczkę, ale czarną. :)
Codziennie patrzę w niebo w nadziei na deszcz, gleba sucha wyjątkowo. ;:174
Radości z pobytów na działce. ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj mag19 !
Roślina o którą pytasz to ostrogowiec czerwony, zapraszam częściej!
Martuś ;:196 z lipcowego ogrodowania na razie nici , chwilami leje jak z cebra ,przynajmniej jakaś korzyść z tego dzisiejszego siedzącego w domu dnia będzie!
Wczoraj niepotrzebnie M pędził do domu bo nie padało ,w nocy także nie.
Są rośliny, które z jakichś sobie tylko znanych powodów nie chcą się u nas zadomowić, też trochę takich testowałam u siebie ! A niech tam.. nic na siłę! :lol:
Te jak piszesz wyrywne u mnie roślinki to faktycznie dopiero pierwsze kroki stawiają
i rozglądają się ,czy warto.... :?:
Soniu ;:196 miła jesteś ;:180 myślę, że aktualne opady zadowolą Twoje oczekiwania na podlanie działki. Ja codziennie podlewam co pilne ale większość moich roślin tego nie wymaga. Wczoraj wykopałam kilka młodych sadzonek hostowych dla Synowej , ziemia jak pieprz w korzeniach a one wigorne aż miło ...może dlatego że w zacienionym miejscu rosły.Nigdy nie podlewam host ani dużych ani małych ..Dużych, żeby nie rosy zbyt szybko a małych ...z przyzwyczajenia :oops: Większość rośnie w cienistych zakątkach...
Maki zaraz po przekwitnięciu wyrywam a one za rok i tak pokazują się w różnych wariantach ;:333 Porzeczka czarna jeszcze u mnie nie dojrzała ...

w lipcu jeszcze czerwcowy mój kalejdoskopObrazek

ALBERICH
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FLAMMENTANZ
Obrazek
STELLA D'ORO
Obrazek
SUPER EXCELSA
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miło mi, widzieć tak wielki ruch w moim wątku ;:204
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

:wit Witaj, Maryniu!
Tak dawno u Ciebie nie byłam, ale dzięki temu dzisiaj miałam najprawdziwszą ucztę dla zmysłów wzroku i estetyki. ;:215
Przepięknie kwitnie Twoja działeczka! ;:215 ;:303 Tyle cudowności, że nie dam rady wymienić choćby tylko tych, które szczególnie mnie zachwyciły. No, poza jednym, obok którego nie dałam rady przejść bez szczególnego podziwu, bo to jest cudeńko najprawdziwsze:
marpa pisze:

Obrazek
U mnie susza aż w zębach trzeszczy, podmuchaj na swoje chmury, niech i do mnie trafią, plissss.... ;:180 ;:180

Ciesz się pięknem swego ogródeczka, napawaj jego urodą i pokazuj wszystkie swoje śliczności tak, jak tylko Ty potrafisz to robić. ;:138 ;:138 ;:138
Zdrówka. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 cieszy mnie, że zajrzałaś i do mojego ogródka ;:196 a moje obrazki sprawiły Ci przyjemność. :D Zazdroszczę możliwości całodziennego pobytu na działce bo my najpóźniej wracamy ok,godz. 17-18...Dzień długi i chciałoby się jeszcze ale M śpieszy już do domu .
Roślina o którą pytasz to zapewne znana Ci trzykrotka wirginijska , najpopularniejsza jest niebieska miałam też w kolorze różowym ale już się nie pokazuje, ;:108
U mnie już dość podlało dzisiaj więc chętnie popycham te chmury deszczowe do Ciebie! ;:108 Ja mam nadzieję, że jutro już będę mogła wybyć na działkę !
miłego bytowania na działeczce Lucynko!Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, to prawda, że nic nie wskóramy jeśli roślinka nie zechce rosnąć ;:185 , jednak jeszcze będę próbować z ostróżkami, bo kiedyś miałam przez kilka lat piękne krzaczki. ;:145
A co mogło zaszkodzić trzykrotce? Mam ich kilka, różową też i wolałabym, żeby nie wybyła, bo fascynują mnie jej kwiatuszki, chociaż mogłaby być mniejszym krzaczkiem. Niektórzy narzekają na jej rozsiewanie, ale u siebie nie znajduję siewek ;:185 .
Czerwiec pięknie kwitnący, oby lipiec nie był gorszy!
Pogodnego dnia;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dzisiaj zapraszam na mój skromny balkon gdzie zaczyna być kolorowo..Pelargonie te same od lat choć w tym roku zrobiłam tylko po dwie sadzonki .Deszcze już zdążyły obić obfite kwiaty no cóż, coś jeszcze kwitnie i będą następne .
Szykują się lilie hodowane jak co roku w skrzynce....
Martusiu ;:168 ranny ptaszku, dziękuję ;:167 za miłe odwiedziny! Mam nadzieję, że dzisiaj nastąpi poprawa pogody! :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, gdybym ja mogła mieć taki ogródek na balkonie, to pewnie też bez większego żalu wracałabym z działki ok. osiemnastej. ;:108 Niestety, mój balkon południowo - zachodni bywa tak nagrzany, że żadnej rośliny słońce nie oszczędzi, wszystko upiecze. ;:222 Zresztą nawet domowe doniczkowe ledwo dyszą, mimo że okna zasłonięte szczelnie roletami. ;:223
Pięknie kwitną Ci balkonowe lilie i pelargonie! ;:138 ;:138

Dobrego, spokojnego tygodnia, Maryniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”