Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu piękny ten zakątek z widokiem na domek. ;:oj
Dziękuję za wiadomość o czosnku. ;:196 Śmieszą mnie czasem rady, że gryzonie omijają rabaty czosnkowe. U mnie im bez różnicy, kopią wszędzie.
Trochę z przekorą napisałam o siedzeniu na działce. :D Mnie się udaje odpoczywać w ogrodzie tylko w święta. ;:173
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dziękuję Maryniu za podanie imienia przetacznikowca, lubię takie widziane z daleka solitery. ;:215 ;:215
Kolejna porcja cudnych mieszkańców Twojej działeczki, można podziwiać i zachwycać się bez końca. ;:63 ;:63 ;:138 ;:138
Wspaniałego weekendu Wam życzę w zaciszu własnej działeczki. ;:3 ;:3 ;:7 ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1Obrazek ;:180 za bardzo sympatyczne i zachęcające opinie :D
Bonicę mam od kilku lat i jestem z niej bardzo zadowolona ;:108 Obficie kwitnie cały sezon do jesieni .Godna polecenia ;:108

Soniu widok na domek sąsiada! :) Ale reszta rzeczywiście u mnie. ;:180
Czosnki u mnie po zimie w większości przepadły bez wieści...Mogę podejrzewać nornice, które powróciły tej zimy do mojego ogródka..Mam nadzieję, że już skutecznie z nimi zawalczyłam.. Co do skuteczności czosnku w walce z nornicami nie mam pozytywnych doświadczeń..Może w innych ogrodach się sprawdza ..Ja potwierdzić nie mogę... :roll:

Stasiu ;:168 dziękuję za jak zawsze prze-sympatyczne opinie o moich podopiecznych..
Nazbierałam tego dobra roślinnego przez lata .. ;:7 Dobrze,że następuje naturalna ich selekcja ..Mam więc miejsce na kolejne od czasu do czasu bo przewietrzenie :D dobrze służy ogródkowi..

MOJE FOTO WIEŚCI ROD-owe... Obrazek


Obrazek
Powoli rozkwitają liliowce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wnet zakwitnie donicowa galtonia. do towarzystwa czosnki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

O widzę Maryniu, że też masz lilię Voodoo, ma ogromny liść więc musiała kwitnąc w maju. ;:215
Liliowiec to zapewne Bonanza ale nie znam tych żółtych, talerzykowych kwiatuszków, czyżby to jakiś rumian. :?: :?:
Fantastycznie uchwyciłaś tawułkę ;:oj za nią jakby wodospad z traw. ;:63 ;:63 ;:138 ;:138 Udanego tygodnia. ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Stasiu palczychę odnalazłam w ub.sezonie po kilku latach zapomnienia :oops: w piwnicy,zaciekawił mnie długaśny badyl który wychynął z najniższej półki... :shock: Nawet nie wiedziałam co to jest..dopiero po cętkach na nim skojarzyłam roślinę.W tym roku także dopiero w maju ją zabrałam z piwnicy na działkę więc nie kwitła ale buduje 1 ładny liść. Za kwiatem nie tęsknię bo jak wiesz pachnie nie ciekawie.. ;:306 taka roślinna ciekawostka,czy Twoja kwitła Stasiu?
Ten liliowiec z Bonanzy ma tylko wzorek bo płatki ma wąskie "pająkowate".Bonanza jeszcze u mnie nie kwitnie.Niewiele liliowców jeszcze mi kwitnie choć pączków bez liku na niektórych...Czekam. :D
Tak, to rumian barwierski. ;:108
Bardzo dziękuję za odwiedziny , miło mi że spodobała Ci się fotka! Obrazek
Również życzę pogodnych dni bez komarów / u mnie plaga//Wczoraj nie dało się posiedzieć spokojnie na działce.

ObrazekMOJE FOTO WIEŚCI ROD-owe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, podziwiam artyzm Twoich fotopstryków, jak je nazywasz ;:oj Gdybym zrobiła zdjęcie przekwitłego liliowca, to byłoby brzydkie, a u Ciebie jest ładny nawet suchy badylek ;:180
Nachyłek już kwitnie ;:oj , na moim nie ma nawet pączków! Uroczy rumian barwierski, piękna wiązówka, liliowce, róże i powojniki ;:215 Zachwycająco grube kłosy przetacznikowca ;:oj moje takie chudziutkie zwyklaczki;:185
Cieniste zakątki ubarwione barwnymi liśćmi paproci i funkii ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

:wit Cudny ten pierwszy liliowiec ;:173
Przepiękne odmiany róż. I chyba dobrze ,zdrowo ci rosną ?
Bodziszki też ladniutkie. ;:173
Wszystkie rośliny ,kwitnienia bardzo ładnie ,ciekawie zaprezentowane. ;:63 ;:63 ;:63
Dobrego dnia Maryniu ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, kwitnienie mojej Palczychy, możesz zobaczyć na majowych fotkach, kwitła na powietrzu, więc nie czułam jej aromatu, choć wąchałam blisko. Natomiast wabiła gromadnie muchy w celu jej zapylenia. Oprócz dużej cebuli mam mnóstwo młodzieży, która musi dorosnąć, żeby wydać kwiat. Są zachłanne na wodę i pokarm.Duże z gruntu trzeba wykopać, ale zapomniane przybyszowe, potrafią spokojnie przetrwać zimę.Kocham tę roślinę za gigantyczny,oryginalny liść. ;:215
Śliczne róże i liliowce a szkarłatka już zapowiada się świetnie, jest dorodna a jeszcze podrośnie zanim wybarwią się jej owocki. ;:433 ;:433
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Martusiu miło mi czytać taką miłą recenzję ;:168 ;:180 Artyzmu tu jednak nie ma...dziękuję ale aż takich superlatywów nie łykam.. ... :roll: W zabawę w fotografa trzeba inwestować..Jakość zdjęć mierzy się różnorodnością używanego sprzętu... ;:108
Pochwały i uznanie każdemu miłe ale moim zdaniem nie należy się bezkrytycznie zachłystywać ... Ja w każdym razie daleka jestem od tego a zawrót głowy od forumowych pochwał mi nie grozi...Od ich nadmiaru nie pękam... ;:219 Obrazek
Mój ogródek także dziękuje za pochwały ,rzeczywiście roślin w nim nie brakuje!Obrazek

Aniu dziękuję za uznanie dla moich ogródkowych prezentacji ;:168 Na tym mi zależy najbardziej bo to moje hobby! :D Moje róże mało wymagające więc w większości mają się dobrze.Kilka złapało plamistość ale to normalna letnia ich przypadłość. ;:108

Stasiu moja Palczycha była kilka lat zapomniana...niesamowite,że cebula przetrwała bez podlewania taki czas.. a jeszcze miała siłę wydać ok.2 m pęd w niezmienionych warunkach... To prawdziwa terminatorka... :shock: ;:oj
Dziękuję za sympatyczne odwiedzinyObrazek


Dzisiaj opóźniłam swoje poranne wejście do godzin popołudniowych :oops: ..Moi cisi obserwatorzy od rana już pukali do wątku, z przyzwyczajenia.. To miłe choć ciche odwiedziny... ;:215

Obrazek WIEŚCI ROD-owe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

U siebie się dzisiaj napracowałam, więc zmęczona jestem dlatego spokojnie i spacerkiem pochodziłam sobie u Ciebie Maryniu, jest ślicznie, piękne letnie obrazki i pytanie Maryniu co to takiego? https://www.fotosik.pl/zdjecie/60f97b7d45f5c3a8
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Wczoraj zostawiłam sobie spacer po Twoim bogatym w piękne fotografie wątku na deser i... nie zdążyłam. ;:7
Maryniu, dlatego też dzisiaj zaczynam od tego, co wczoraj straciłam i nie żałuję, bo więcej czasu mogłam przeznaczyć na ucztę duchową. ;:215 A jest co oglądać, bo abstrahując od cudownych zdjęć, jest co podziwiać w Twoim ogródeczku. ;:303 ;:303 Widać w nim bogactwo ślicznie kwitnących roślin i troskę Ogrodniczki o swoje podopieczne. ;:138
Nie będę wymieniać kwiatków, które mi się najbardziej podobają, bo stworzyłabym litanię roślin, nie wybrałam nawet wyjątkowego zdjęcia, bo i tutaj miałabym problem, tyle ich jest. ;:63

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iwonko dobrze wiedzieć,że pokazywane obrazki zachęcają do wirtualnego spacerku :D Nie przepracowuj się, oszczędzaj nadgarstek! ;:196 A na cytowanym przez Ciebie obrazku hortensja kosmata aspera.

Lucynko jak zwykle miłym komentarzem mnie obdarzasz ;:196
Nigdy :D nie szczędzisz ciepłych słów i serdeczności! Obrazek
Wczoraj bardzo się ochłodziło działkę odpuściłam dzisiaj podobnie ale zaraz M mnie odwiezie i coś podziałam ..Nie będzie skwaru tylko te komary... ;:oj

ObrazekMOJE FOTO WIEŚCI ROD-owe...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, łykaj, łykaj, ale absolutnie nie pękaj ;:306 Nie pozbawiaj nas widoków Twojego ogrodu ;:196 Musisz przyznać, że najlepszy nawet sprzęt, bez dobrego oka operatora nie jest w stanie wyczarować niczego, poza zwykłą dokumentacją ;:108 I ja do takich dyletantów należę i chyba najlepszy sprzęt mi nie pomoże ;:185 A Twoje zdjęcia, które pokazujesz, wszystkie mają w sobie coś przykuwającego uwagę.
Liliowiec w przywrotniku, latolistki na firletce ;:215
O! Paproć Ci kwitnie ;:138
;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”