Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, magnolie i u nas po sąsiedzku zakwitły, widziałam że odrobinę dostały po nosie, może jednak zdążą się otworzyć. ;:333
Twoja gwiaździsta, już pyszni się szeroko rozpostartymi płatkami, tak samo jak forsycja. ;:63 ;:138 ;:63 ;:138
Teraz zawilce i kokorycze mają swoje 5 minut. Śliczne narcyze, zwłaszcza te pełne, urocza cieszynianka,pierwiosnki i ciemierniki. ;:215
A co to za przystojniak ;:oj w pierwszej chwili myślałam, że w gruncie uprawiasz śniedka wątpliwego o białym korze płatków, ale te płatki są wydłużone i tylko pręciki mają żółte ; https://www.fotosik.pl/zdjecie/4d6e826ad6c8852b a może to tulipan, ale ze mnie fujara. ;:223 ;:306
Nareszcie przestało padać, ale słonka niet, widok z okna nie napawa optymizmem, na alejkach działkowych stoi woda. ;:145
Mimo wszystko, niech Wam weekend radośnie i w zdrowiu upłynie, z nadzieją na ciepłe, słoneczne dni. ;:167 ;:3 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Za oknem już zieloniutko, a więc śnieg stopniał. ;:333 Zapewne i działeczka już kolorowa, Maryniu. ;:303
Domyślam się, że te wypasione pąki narcyzów już w pełni rozkwitu, magnolia gwiaździsta wszystkie pąki rozwinęła, tulipan 'Greiga' nadal patrzy prosto w słońce, a pierwiosnki gruzińskie rozszalały się na dobre. ;:138 ;:138

Byłam dzisiaj na działce, ale w nieodpowiednim czasie. ;:185 Przed południem ręce marzły, słońca brakowało, mżawka z nieba leciała, ;:223 a teraz za oknami jasne słoneczko i znacznie cieplej. ;:131 M po raz drugi nie chce jechać, śpiący się bardzo zrobił. ;:7

Dobrego i ciepłego weekendu, Maryniu. ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Stasiu nie widziałam jeszcze nigdzie /tydzień temu/w takim stadium rozwiniętej magnolii :heja Mam obawy co do jej żywotności obecnie.Stellata to najwcześniej kwitnąca magnolia.Alexandrina jeszcze była w pąkach więc może dała radę..Na działce już od tygodnia nie byłam,... ;:oj Szkoda tego zmarnowanego wiosennego czasu! ;:oj ;:145
Narcyzy zapewne poległy pod nawałnicą śniegu jak rok temu..Może w poniedziałek uda się choć zajrzeć na działkę.. ;:131A na fotce rzeczywiście tulipan! Pojedynczy choć miało ich być więcej .To tulipa turkestanica, ładny i wczesny.
Dziękuję za życzenia i z wzajemnością! ;:196

Lucynko wierna Fanko ;:167 mojego smętnego wątku.. :D
Tulipan to nie greiga tylko turkiestanika.. ;:108 Pierwiosnki gruzińskie miła pamiątka po śp. Koledze z pracy.. :wink: Zazdraszczam pobytu na działce! U mnie mokro choć wczoraj po południu było na spacerze całkiem miło ale w sumie aura nie zachęcająca do działkowego wypadu! ! Czekam na lepsze dni! ;:65
Weekend zapowiada się jako taki więc za życzenia dziękuję i odwzajemniam! ;:196

Obrazek takie tam obrazki z domu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, Twoja wiosna naprawdę bardziej wyrywna ;:oj U mnie na przykład Kwitnącej forsycji jeszcze nie uświadczysz, tak jak i kwitnącej magnolii, nawet jeśli jest to Stella. Moja magnolia uparcie, zresztą jak co roku, czeka z kwitnieniem na Zimną Zośkę ;:306 Ślicznie kwitnie działeczka. Narcyzy, ciemierniki, tulipanki, kokorycze i wiele innych przyciągają wzrok i dają prawdziwego kopa energetycznego. Biała kokorycz rzadko jest widziana w ogrodach, a tak jak i inne jest przecudna. Śnieg o tej porze jest utrapieniem, chociaż niektórzy mogą się cieszyć z dostawy wody. Mnie na szczęście oszczędziło, tylko zimno było. Ale wczoraj było już pięknie i wykorzystałam to na pobyt na działce.
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu witam :wit
Spacerując po Twym ogrodzie czuję się jakbym patrzyła przez "zaczarowane okulary" .
Efekt rozmazanych krawędzi i cienistych zakątków, które pięknie utrwalasz, a do tego bardzo dużo kolorów i to w tak zimnym okresie gdzie wszyscy narzekają na spowolnienie wegetacji,
u Ciebie tego nie widać.
Bajeczne zakątki i zaczarowane okulary sprawiły mi cudowny spacer bo u nas za oknem ciemno i ... deszczowo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dzięki Maryniu, za podanie imienia tego ślicznego tulipana. ;:196 Szkoda, że tylko jeden się uchował. ;:108
Mój śniedek wątpliwy nie miał aż tylu kwiatuszków co Twój, może za mało mu dogodziłam. ;:oj ;:oj
Śliczny ten bukiet narcyzowo ciemiernikowy, ;:215 ;:215 ja nie ścinam, szkoda mi, niech sobie rosną. :D ;:7
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Wow! Maryniu! Śniedek wątpliwy jeszcze kwitnie?! ;:111
Mój już jest usypiany, zachęcany do odpoczynku, a kwitł tylko na dwóch łodyżkach. ;:108
Tulipan Turkiestanika został przez Ciebie tak sfotografowany, że łatwo go było pomylić. Turkiestańskie znam i nawet mam, ale w życiu nie pomyślałabym, że to on we własnej postaci. ;:306
Ciekawy i bardzo ładny bukiecik stworzyłaś. ;:215 ;:303 Nie było Ci żal ścinać kwiatków ciemiernika?
Ja tylko astry ścinam do wazonu, czasami jedynie dalie bądź kosmosy, ale pod warunkiem, że jest ich dużo. ;:7

Dzisiaj też nie byłam na działce, ;:131 ubrałam się w trzydaniowy obiad i po już tylko na spacer sobie poszłam. ;:65 Króciutki.

Słonecznego tygodnia, Maryniu. ;:3 ;:3 ;:3 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iwonko tegoroczna wiosna nie darzy nas swoimi wdziękami jednakowo... U jednych już na bogato gdzie indziej skromnie! ;:131
Wszyscy wzdychamy do niej i wypatrujemy najmniejszych jej symptomów ;:65
Wczoraj miałam nadzieję , że dzisiaj się wybiorę na działkę ale szary poranek i nocny deszcz dzwoniący po parapetach ostudził mój zapał... :?
Dziękuję za działkowe komplementy! ;:196

christinkrysia miło Ciebie gościć! ;:196 Serdecznie dziękuję za uznanie i nietuzinkowe komplementy :DObrazekTwoje słowa bardzo mnie cieszą i nieskromnie :oops: łechczą moje ego :heja ;:180

Stasiu ;:196 co do śniedka to Twój był bardzo wypasiony mój przy nim jak nieborak.Zapewne był za bardzo podpędzony przez producenta i kwitnienie w warunkach domowych było skromne.Mój jeszcze kwitnie choć po liściach widać,że już szykuje się na odpoczynek.
Kwiaty ciemiernika po raz pierwszy eksperymentalnie wzięłam do wazonu przed tygodniowym zapowiadanych ochłodzeniem.Mam ich na tyle i kwiatów także,że dla ich wyglądu nie miało znaczenia. Nawiasem mówiąc, trzymały się kilka dni całkiem ładnie co mnie cieszyło w domu niezmiernie bo za oknem był śnieg i szarówa...Taki pocieszający :D bukiecik miałam! ;:215

Lucynko mój śniedek także kwitnie na drugiej łodyżce ale kwitnie już długo choć listki już zaczyna kurczyć.Tulipan sfotografowany tak dla zmyłki :D ...
W sezonie rzadko ścinam kwiaty działkowe do domu bo nie lubię wynoszenia ich na śmietnik i opadających kwiatków.Cieszę się nimi na działce a w domu cały sezon balkon tonie w kwiatkach różnej maści więc w domu to one mnie pocieszają.Teraz na balkonie jeszcze martwy sezon a zapowiadał się tygodniowy pobyt w domu z powodu kiepskiej aury więc żal mi było zostawić kwiecie bez możliwości ich oglądania!

Obrazek wiosna w moim obiektywie jeszcze przed tygodniem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, mój śniedek drugą wysoką łodyżkę wypuścił bez paków, trzecią z pąkami, ale nisko pośród liści.
Przekwitłe pierwsze kwiatki obcięłam, zostawiając łodyżkę, żeby cebula wchłonęła jej zawartość.Tak samo uczynię z pozostałymi.
To moja pierwsza, eksperymentalna roślina, muszę się nauczyć ją uprawiać. ;:108
Dla kwiatów ciemiernika, domowa temperatura mogła być zbyt wysoka, gdyby było chłodniej to może kwitłby dłużej. ;:215
Rabatki u Ciebie mienią się kolorami, a moje połamał śnieg zsunięty ze szklarni. Rano padało, teraz wyjrzało słoneczko, ale mokro wszędzie. ;:222
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Stasiu współczuję pośniegowych połamańców ;:196 ja jednak dzisiaj dotarłam na działkę i na szczęście rośliny przetrwały pod śniegową pierzyną całkiem dobrze! Tydzień temu były lub nie tylko liście a dzisiaj już są pąki tulipanów. Lilii nie wiele na razie wyszło , mokro...Ale całokształt - może być! :D
Po drodze już spotkałam kwitnące drzewka owocowe i nie omieszkałam skorzystać z krótkiego postoju i pstryknąć te cudowności! :D


Obrazek CD...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Bardzo się cieszę, Maryniu, że śnieg nie zaszkodził roślinkom i teraz pięknie zdobią działeczkę. ;:138 ;:138
Nie tylko Twoja działeczka kwitnie, ale i drzewa owocowe upolowane obiektywem aparatu po drodze.
Pięknie! ;:215 I - jak zawsze - śliczne zdjęcia, które z ogromną przyjemnością dokładnie sobie oglądam. ;:33
Zdrówka. ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko dzięki! ;:167 ;:196Mam nadzieję, ze nic nie stanie mi na przeszkodzie i dzisiaj zaliczę pobyt na działce! :heja
Miłego dnia!Obrazek
Oglądacze ;:219 mnie kręcą więc i zdjęcia będą ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
znów ogołociłam narcyzki do domowego bukieciku
Obrazek
Maria
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arum
Obrazek
wilczomlecz po zimie ledwo zipie
Obrazek
jeszcze śniedek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Drzewa owocowe piękne w kwiatach, a tu jakieś przymrozki zapowiadają? ;:223 Trzeba będzie napalić w kominku i oglądać piękne, pogodne zdjęcia, żeby ciśnienie nie podskoczyło ;:14
Kwiatki zawilców jak rozrzucone po ogrodzie gwiazdki, a forsycje udają słoneczka ;:138 Może ono za to tak nam się chowa za chmury? :cry:
Wiosny tylko pięknej, Maryniu ;:196
O, zdjęć przybyło :tan , sasanka cudna ;:167
Miłego dnia na działce ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”