Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu, fantastyczny zbiór grzybów! ;:215 Podziwiam zaangażowanie panów w ich przebieranie. ;:63 To nic, że jeden siedzi, drugi na stojaka, ważne że są ;:303 , że nie zostałaś sama z całym tym majdanem! ;:138
Dystans do wiosny już o jeden miesiąc krótszy, teraz zaczyna się czas robienia planów, gromadzenia nasion tudzież wszelkich akcesoriów niezbędnych do owocnego ogrodowania czy też działkowania - jak go zwał, tak go zwał - ważne, że nam to sprawia przyjemność. :tan :tan
Zdrówka życząc ;:167 , pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu w końcu trafiłam do Ciebie, przyszłam z rewizytą. Zapowiada się ciekawie, nie ma jak ogród urządzać samemu od początku. Na pewno wiele pracy przed Wami, ale ile satysfakcji. Będę kibicowała i zaglądała co się dzieje.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Witaj Kasiu i ja muszę się wpisać, żeby móc wracać. Działka trafiła Ci się w doskonałym stanie, bo na ogół każdy nowy działkowicz zaczyna od narzekania na ...śmieci! Ty masz ładny i schludny domek co ważne a i coraz to nowe rośliny wychodzą. Na wiosnę pewnie wyjdą cebulowe. Grzybobranie bardzo udane, nawet to z Larrym...głaskanko dla miłego rudzielca ;:167
Z mamy to rasowa ogrodniczka, ale ani się obejrzysz i będziesz też zbierać plony koszami!
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Ło matko, jak mi miło, że odwiedzacie moją pustawą działkę ;:167 Witam wszystkich nowozaglądających i stałych (hehe, w sumie też nowych obserwatorów) Tyle pochwał mojego grafomaństwa :oops: Po co zostawałam trepem militarnym, literaturę i pisarstwo było mi zgłębiać ;:223 ;:306

Areszt domowy trwa. Zdaniem pani doktor - ZDROWIEJĘ ;:223 . Małż poszedł w moje ślady i leży w łóżku z zapaleniem oskrzeli i antybiotykiem-petardą ;:174 Choćby skały srały Obrazek, w piątek ma być ładnie, idę na działkę choć z psem się przejść.

Iwonko - cały rok mi zajęło, aby małż zdecydował się wyrazić zgodę na wspólne zakupienie kawałku gruntu na ROD :tan I ten kawałek ziemi przyjęłam z godnością (Jak nasz król dwa miecze w 1410 :;230 ) Będzie spięcie nieustające, bo małż jest "trawowy"...Ale wpływowyObrazek
Olbrzym wykluty przedwcześnie, to i zapewnie dlatego kaszlący i cherlawy Obrazek. W przyszłości czekam na tę jedną chwiiiilę - gdzie to posadzić? Obrazek

Ewelinko - planowanie jest fajne, ale nie mogę doczekać się CZYNU ( zabrzmiało trochę komunistycznie). Wykopywać płeć męska będzie. Ja będę nadzorcą i budowniczym morale Obrazek

Jadziu - Pamietaj, szybko zdrowiej! Witaj! Podglądaj i doradzaj Obrazek

Agnieszko - witaj! Cieszę sie, że spodobała Ci się wizyta w moim dziewiczym wątku. Rozgość się. Wiosna - coś, na co czekam Obrazek

Aniu - zbieranie grzybów to mój sport ulubiony, nigdy dość! ;:167

Alicjo - grzybobranie jest boskie. I ten las jesienny. Pomaluj altanke sama, jak ja! Obrazek

Beatko - Obrazek Nawet nie zauważyłam. Uchhhh, jestem jesienna!

Lucynko - Tak, jak prawisz, do wiosny jeden krok!Obrazek Damy czadu! Grzybowi przebieracze szybko się zmęczyli (drinkami), ale faktycznie mniej miałam do roboty :;230

Dorotko - rozgość sie i zaglądaj!Obrazek

Mario / Marysiu? Mogę tak? Trzymam kciuki za te plony! Uwierz i może to będzie rozczarowanie, ale śmieci miałam góry całe! Ale nie narzekam. Wywiozłam taczuszką ( ze dwa dni wytargiwania i wożenia) Obrazek

Uwieziona jak księżniczka ( z urody bardziej Fiona) w wieży ( książe mnie nie uratuje, bo chory kisi się w tym samym łożu :;230 )
dostałam kilka fotek z:

Mamusinych hektarów!

Tu widzimy sąsiada kopiącego mamine grządki ( mój padre absolutnie się do tego nie nadaje). Mama pewnie z aparatem i pejczem poganiaczem Obrazek

Obrazek

Sałatka sie zamarzyła:

Obrazek

Nagietki ciągle w rozkwicie:

Obrazek

Wędzarka, z której kiełbaski pocztą juz do mnie jadą:

Obrazek

A u mnie hortensja na brązowo kwitnie.. Dziwne była biała..?Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Na 1-ym zdjęciu z oddali to cerkiew z zagranicy widać? Hortensja pięknie bujna,cudne kwiaty ma. Nagietki fajnie wypełniają i rozjaśniaja tę jesienną pustkę kwiatową. Trzymam kciuki podwójnie ;:215 za wasz powrót do zdrowia ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

A u mnie hortensja na brązowo kwitnie.. Dziwne była biała..?
To Ty Kasiu nie wiedziałaś, że hortensje na jesieni się przebarwiają ;:306 ?
I ja uwielbiam latać po lesie w poszukiwaniu grzybów i to zajęcie sprawia mi najwięcej przyjemności :tan
Widzę, że eM pozazdrościł Ci wylegiwania w łóżku i też zaległ ;:131 ;:134 Tylko, żeby z tego czegoś nie byłoObrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Cudny ten krzaczek hortensji. ;:173
Nagietki yrokliwe.chyba na drugi rok je sobie posadzę. :wink:
Fajnie,że masz taki foliaczek.
U mnie na razie w marzeniach. ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasieńko, chorusku biedny.... nie, nie biedny, bo widzę, że Ty nawet z choroby świetnie potrafisz żartować. ;:303 Nie mniej współczuję Wam obojgu konieczności leżakowania. ;:168 Nawet przedszkolaki tego nie lubią. ;:185
Grzyb jak rybka. ;:108 Lubi pływać, więc wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, za co panom należą się słowa uznania. ;:306 ;:306

Zdrowiej, kochana ;:167 i bieżaj na działkę w podskokach :tan , ale dopiero gdy medyczka pozwoli.
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

;:306 Wiedziałam, że mamine zdjęcia namieszają w rozpoznawaniu kierunków. Robiła focie z każdej strony tak, że nawet ja nie potrafiłam sie odnalezć :;230

Iguś - to nie zagranica, we Włodawie mamy cerkiew, kościół z XVII wieku i cały kompleks synagogalny ( którego nie widać) Kiedyś przed wojną Włodawa była zasiedlona w około 70% przez Żydów, ale niemcy wywiezli ich do Sobiboru... Obóz był 12 km od Włodawy ;:174
Teraz nie ma już nikogo, aby w Synagodze odbywały się msze. To muzeum. A we Włodawie odbywa się co roku Festiwal Trzech Kultur i w każdym z przybytków są cudne koncerty ;:167
A z naszej perspektywy, jak spojrzeć na białoruską stronę, to tylko zasieki i w oddali wioska, kiedyś Tomaszówka, dziś Tomaszewka..

Zdjęcie wyjaśniające (trochęObrazek):

Obrazek

Iwonko - ;:306 zaskoczyła mnie szybkość przebarwienia. Małż nie ma siły, więc dzieci z tego nie będzie Obrazek Za pózno trochę z resztą...Chociaż ja jeszcze muszę sie pilnować chyba Obrazek

Aniu - foliaczek maminy, ale i mi się skapnie co nieco. Także pozostawiam w swerze marzeń.. ;:224

Lucynko - rybka popływała, aż się zataczałaObrazek Cóż, 50-tkę uczczono. Następnego dnia bolejący małż czekał leżakując na rosołek :;230

A tak, powoli łamię ZOMS (wojskowe od: zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania Obrazek

Na zasadzie "kto zdrowszy, ten idzie" (bo syn w szkole) dostąpiłam spacerów z Larrym. Dobrze, że park leśny po drugiej stronie ulicy:

Obrazek
Obrazek

Trenuję powoli wielkie wyjście ;:209
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Nie, zdjęcie właśnie bardzo fajne bo pokazuje okolice jednocześnie. Ja nie potrafiłabym mieszkać tak blisko granicy.... to w Tomaszewka są jeszcze Polacy? Możecie przechodzić na drugą stronę, jest jakis mały ruch przygraniczny?
Cudownie że mogłaś dziś pospacerować w takiej pięknej scenerii ;:333 A Larry ma takie jasne oczy; głaski dla niego jeżeli lubi oczywiście :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu pięknego masz psiaka, a wspólne chorowanie ma też swoje plusy, wspólne oglądanie flimów i takie tam ;:306 Hortusie przebarwiają się pięknie jesienią prawda ;:215 , Kasiu jak to kiełbaski pocztą jadą ;:oj
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu
Współczuję choroby.
Ja bym nie zdzierżyła i zaraz pognała z taczką.
Ze śmieciami mieliśmy podobnie, worki :roll: Jeszcze sporo wykopuję.
Nie wierzę ,że Kościół z VII w. :wink: W Polsce najstarszy zachowany jest z XI - XII w.
Kiedyś Byłam we Włodawie, szczegółów nie pamiętam ,ale skalę do mierzenia poziomu Bugu tak :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Piękną ma Twoja mama działkę, a Ty poszłaś w jej ślady ino czekać jak na wiosnę będziesz szalała oby do wiosny kochana :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”