W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jak ślicznie wyglądają te niebieskie iryski wzdłuż ścieżki. Jak prawdziwa rzeczka ;:oj Jak już się rzucisz do roboty, to aż za Tobą furczy, efekty są widoczne natychmiast ;:138 Coraz bardziej kolorowo się robi na Twoich rabatkach, tulipany, omiegi, szafirki- wszystko jest już coraz lepiej widoczne i kwitnie coraz wyżej od ziemi. Oby tylko cieplej się w końcu zrobiło, bo zimno tak, że praca na działce przyjemności nie sprawia. Wczoraj pojechałam na kilka chwil, a dzisiaj już się nie wybrałam, wiatr mało głowy nie urwał, tak wiało. Już mi tęskno za ciepłem, w tym roku pogoda naprawdę nas nie rozpieszcza ;:222
Zdrowia i słoneczkę życzę, Dorotko ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko tulipanki mamy z tego samego źródła ;:306
Twoja ścieżka z niebieskimi iryskami rewelacja ;:215 jak długo one kwitną :?:
U mnie całą noc popadało i zrobiło się bardzo zimno, oby tylko przymrozku nie było ;:oj
Pozdrawiam i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko ja też mam tulipany z Biedronki i sobie chwalę. Zawsze kwitną, to nic ,że z roku na rok jest ich mniej.Na szczęście one nie są drogie, więc je dokupuję w miarę potrzeby.
Podobają mi się Twoje kratki. Brakuje mi w ogrodzie takich aranżacji.Co przy nich rośnie?
Pogoda u mnie wciąż fatalna.Co z tego, że świeci słonko, jak zimny, porywisty wiatr szaleje? ;:124

Miłego dzionka i ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko rzeczka irysowa wychwalona, ale nie może być inaczej, jest cudna. ;:oj
Jasnoróżowe tulipany przepiękne. ;:215 Też dużo kupowałam w B, niektóre już kilka lat kwitną.
Napracowałaś się przy odchwaszczaniu, ale ogród świetnie się prezentuje. ;:138
Mój M też psioczy na wykopywanie różnych roślin, ale jak ktoś chwali ogród, to dumny jak paw, że też ma w nim swój udział. ;:306
U mnie marcinki też strasznie się rozłażą, ale nie mam siły na wykopywanie. Nawet chętnych już na nie nie ma. ;:222
Zdrowia i słońca na kolejne dni. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jakie to irysy o tej porze tak pięknie kwitną? Wspaniale prezentują się przy chodniku, tworząc błękitną rzekę. ;:138 ;:138
Pięknie kwitną tulipany, omiegi, szafirki, ciemierniki, pierwiosnki, żonkile i fiołeczki, a rabatki takie czyściutkie! ;:215 ;:303 ;:303
Bardzo mi się podobają tulipany w kolorze majteczkowym, takie delikatne, a widoczne z daleka. ;:63

Zdróweczka i słoneczka życząc, buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2881
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, iryskami już się zachwycałam, ale jeszcze powzdycham nad ich ilością ;:oj Tyle kwiatów pięknie kwitnie w Twoim ogrodzie, to goście nawet nie zauważą jakiegoś tam jednego chwaścika. ;:138
Udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Słodziaki te pszczółki ;:173
Gęsiówki są bardzo różne, ja mam np. macedońską Old Gold, która ma zupełnie inne listki niż kaukaska.
Cieszę się ogromnie, że syn pomógł i znów możemy podziwiać twoje kwitnące cudności ;:173 Te łany niebieskiego iryska ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko :wit
Bogactwo na rabatach wiosennych kwitnień bardzo duże.
Piękne tulipanki czaruję.
Pierwiosnki przyciągają wzrok.
A ten szpaler niskich błękitnych irysków szczególnie.
No cudnie wyglądają. Tak dużo ich posadziłaś ??
Bardzo jeszcze raz dziękuje za chryzantemki ;:cm
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Cudownie wyglądają iryski przy ścieżce,jak płynąca rzeczka. ;:138
Wszystko u Ciebie pięknie kwitnie.Racja datury rosną duże i potem problem z nimi.
Miłego dnia. ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Szkoda, że dzień z piękną słoneczną pogodą już się kończy. Na taką pogodę długo czekaliśmy. W sobotę przyjechał syn więc wykorzystałam go na max. Wykopał jeden iglak, a jak zobaczyłam efekt, poprosiłam o usunięcie kolejnych trzech sztuk. Były już bardzo brzydkie wysuszone w środku. Mam zamiar w te miejsca posadzić róże, ale z tym poczekam do kolejnego sezonu, a teraz posadzę wysokie dalie. To miejsce przy ogrodzeniu już bez iglaków ładniej wygląda https://i.imgur.com/uiAPSDy.jpg
Ostatni tydzień jak pogoda pozwalała plewiłam rabatki, jeszcze mam jedną do wiosennego porządkowania, a te które plewiłam jako pierwsze już nadają się do korekty ;:306

Obrazek

Obrazek

Danusiu to są iryski najwcześniejsze bardzo niskie, większość już przekwitła. Bardzo je lubię niebieski kolorek widać z daleka. Ogród jest obecnie kwitnący, tulipany królują, ten czas dla mojego ogrodu jest najlepszy.
Nie żałuję, że pozbyłam się datur, były ze mną prawie 20 lat, a M na nie bardzo się denerwował :;230

Obrazek

Obrazek

Iwonko specjalnie iryski tak sadziłam, jak kwitną to super wyglądają. Zabrałam się tak ostro do pracy, że nawet wiatr mnie nie przegonił. W następną niedzielę mam zaproszonych gości więc chcę pokazać ogród dopracowany ( szkoda, że chwasty, które szybko rosną mi to utrudniają).
Pogoda nas ostatnio nie rozpieszczała, ale dziś nie mogę narzekać jest pięknie ;:3

Obrazek

Obrazek

Halinko tak myślałam, że tulipanki z biedry, nie są drogie, kwitną ładnie u mnie są tak na okres dwóch lat, później idą w liście.
Pogoda tegoroczna była bardzo łaskawa dla irysków, kwitną już prawie dwa tygodnie. Mam ich posadzonych sporo, wiec przekwitający kwiat zastępowany jest następnym. Gdyby było ciepło, upały na pewno kwitnienie byłoby dużo krótsze.

Obrazek

Obrazek

Aniu bo cebulki z biedry są dobre, dwa sezony mamy ładne kwitnienia. Co dwa lata dokupuję kolejne cebulki i jesienią dosadzam, tzn upycham w dziury na rabatkach, a starym cebulkom daję dożywocie :lol: Bardzo lubię różowy kolorek tulipanów, mam ich sporo w tych odcieniach.
Kratki kupowane były kilka lat temu w Obi, pamiętam były tanie. Mąż jedynie wzmocnił je konstrukcją, wymalował, jak do tej pory trzymają się dobrze.
Na szczęście wiatr przewiało i dziś mieliśmy piękną pogodę.

Obrazek

Obrazek

Soniu dziękuję za pochwałę irysków ;:180 Rabatki były bardzo zachwaszczone, nie rozumiem dlaczego, przecież starałam się plewić na bieżąco, ileż tego dziadostwa przez zimę urosło, kompostownik zapełniony na max.
Piszesz o swoim M, a ja myślałam że to o moim są słowa ;:oj tak to jest z chłopami. Mojego zmuszam do pomocy, tak podstępnie go uaktywniam, rozgrzeszam go bo ogród nigdy nie był dla niego priorytetem. Jeszcze dwa lata temu sama wszystkim się zajmowałam, on tylko z doskoku jak miał wolne od pracy. Dziś kiedy jest cały czas w domu nie we wszystkich pracach i nie zawsze może mi pomóc, takie życie cieszymy się każdym dniem.
Marcinki rozrastają się bardzo, mnie też się mocno rozsiewają. Nie mam sentymentu i po prostu nadwyżki wyrzucam.
Dziękuję, pogoda jak najbardziej na ten tydzień potrzebna ;:168

Obrazek

Obrazek

Miło mi, że tyle osób mnie odwiedziło, przepraszam miłe koleżanki, odpowiem Wam jutro. Wasze wątki też odwiedzę jutro ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, irysy robią furorę, ale tulipany ani na krok im nie ustępują. ;:333 Jedne i drugie przepięknie kwitną. ;:215 ;:303
Magnolia rozwija pąki, będzie cudnie! ;:138
Słonecznego tygodnia, Dorotko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Obiecałam, że odpiszę w poniedziałek i nie dotrzymałam danego słowa. W poniedziałek zaczęła się ładna pogoda, rozpoczął się prawdziwy maj, wykorzystałam ten dzień na max. Oczywiście spędziłam na plewieniu, ponownie niektóre rabatki odchwaszczałam. Wczoraj dało się pracować tylko rano, późnej mocno grzało. Wieczorem musiałam biegać z konewkami zrobiło jest sucho. Za to dziś mamy tropiki, nawet rano nic nie dało się zrobić na ogrodzie. Spędziłam kilka godzin w garażu sadziłam do skrzynek petunie oczywiście własnego siewu, zobaczymy co z nich będzie. Posadziłabym rozsady, ale jest za sucho, wolę nie ryzykować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko to niziutkie najwcześniejsze irysy, bardzo je lubię. Od wczoraj kwiaty pokazały ciut wyższe odmiany, ale nie miałam czasu im zrobić zdjęć. Plewienie rabatek zajęło mi sporo czasu, naklęczałam się jak nigdy ;:7 wydawało mi się, że dokładnie pracowałam, a tu co chwilkę wypatrzę zostawionego chwasta, to praca nigdy nie odrobiona ;:145
Majteczkowy kolor tulipanów, bardzo mi pasuje, lubię te delikatne barwy, te są z biedry :lol:
Słoneczko dziś okropnie praży, jest duszno. Wieczorem czeka mnie podlewanie bo widoków na deszcz nie ma żadnych.
Lucynko poznajesz pierwiosnki i one są od Ciebie ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto iryski kupowałam od dziewczyny z forum chyba 12 lat temu. Miałam kilka sztuk, a przez te lata niebieskie rozrosły się na potęgę, fioletowe słabo przyrastają. Ileż osób ja nimi już obdarowałam. Szukałam kilka lat dla nich odpowiedniego miejsca, teraz wiem że tu gdzie rosną obecnie bardzo im pasuje. Mam nadzieję, że goście chwastów nie zauważą, oby tylko pogoda nam dopisała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu bardzo lubię podglądać pszczółki, teraz znoszą pyłek, ruch przy domkach duży.
Wszystkie kwiaty oblatywane przez nie.
Nie wiedziałam, że jest tyle odmian gęsiówek, teraz jestem przekonana, że ta moja nowość to też gęsiówka, dziękuję ;:168
Syn mi sporo pomaga, wykonuje ciężkie prace, wykopał 4 iglaki, a ja w poniedziałek wywaliłam kolejnego 5. Szkoda, że tak rzadko przyjeżdża.
Na niebieskie iryski będziemy znowu czekać rok, już wszystkie zamknęły kwiaty. Teraz zaczynają kwitnąć inne odmiany, mam kilka od Ciebie, jestem bardzo ciekawa ich kwitnienie, bo to będzie premiera ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu właśnie dla tego kolorowego kwitnienia lubię mój ogród najbardziej, teraz ma swój czas.
Od kilku lat staram się sadzić roślinki w większej grupie gatunkowej lub kolorystycznej, takie nasadzenia mi się podobają. Choć nie zawsze mi wychodzi tak jak bym chciała ;:306
Jak się podoba innym to jestem zadowolona, dziękuję za pochwałę ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinka kiedyś pytała co wyrośnie z biało- zielonych tulipanów https://i.imgur.com/RgWAPnm.jpg a tu proszę w pełni kwitnienia mamy takie cudo

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko u mnie też przez trzy dni było bardzo ciepło i nareszcie rośliny się pootwierały .
Piękne masz kwitnienia, a tulipany dają popis ;:63
Czy to jest krzaczek truskawki z różowymi kwiatkami, czy to poziomka?
Chciałabym kupić gotowe sadzonki poziomek i hodować w donicy podłużnej, która stoi od zeszłego roku pusta i tak właśnie pomyślałam o tych pysznych, małych owockach :D

Miłego wieczorku :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”