W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Ja też bym poszła. Nawet bym Ci mogła zbierać, bo ja już mam dość grzybów. Szkoda, że nie pomyślałam, byśmy się umówli do Tęczynka razem. Ale może jeszcze będziemy jechać to dam znać.
Też siałam dalie przeróżne i wyszły podobne, masa kwiatów miała być pełna a nie jest. Ale nie szkodzi ;)
Kosmosy też miałam mieć pełne, a jakoś nie zauważyłam. A masz żółte kosmosy?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Iwonko masz rację szkoda, że mieszkasz daleko ;:145 bardzo lubię chodzić na grzyby, ale teraz naprawdę nie mam z kim. Wczoraj wzięłam na smycz Sabę, przy niej czuję się bezpieczniej, ale psinka coś sobie zrobiła w łapkę i dziś kuleje. Mam za swoje ;:124 pańci się zachciało, a pies cierpi ;:218 Grzybów mam wysuszonych sporo, dużo dostałam, trochę zamroziłam będą na sosy. Wszyscy mówią o przymrozkach, to będzie po nich sporo pracy. Ja mam jeszcze jarzyny nie wykopane, papryka nadal w tunelu owocuje.
Dzisiaj trochę pograbiłam liści, wyrwałam do końca fasolki. Cały czas się kręcę po ogrodzie i coś działam. A cebulowe dalej czekają ;:306
Całuski bardzo słodkie, dziękuję ;:32

Maju to zapraszam serdecznie w miłym towarzystwie zawsze raźniej w lesie.
Dalie trochę mnie rozczarowały, skłamałabym gdybym napisała, że są brzydkie, ale brakuje mi tych kołnierzyków, które są na zdjęciach opakowań nasiennych.
Kosmosu żółtego nie mam, mam jeden krzak z kwiatami półpełnymi koloru pomarańczowego. Posiałam sporo różnych nasion, ale coś w tym roku zastrajkowały, myślę że zaczęły kiełkować i susza wszystko zniszczyła.
Maju zobacz to mój kosmos samotnik

Obrazek Obrazek

chryzantema Clara Curtis przepięknie kwitnie

Obrazek

Obrazek

clematisy nie kwitły latem dopiero teraz pokazują skromnie swoje piękno

Obrazek Obrazek

Obrazek

Jak długo będą takie kwitnienia, nie wiadomo idzie duże ochłodzenie, pierwsze zapowiadane przymrozki na pewno zważą roślinki.
Dzisiaj rozpoczęliśmy w domku sezon grzewczy, kaloryfery już są cieplutkie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witaj, Dorotko! ;:196 Jestem i ja, choć mocno spóźniona. ;:171
Zaczęłaś wątek informacją o jesieni, a zdjęcia jak z letniego ogrodu. ;:215
Kolejne posty pełne przepięknie kwitnących marcinków, aksamitek czy dalii. ;:333 ;:333 Cudnie prezentuje się Twój jesienny ogród. ;:63 Doskonała z Ciebie Ogrodniczka, nawet jeśli amatorka. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Lucynko witam Cię serdecznie ;:196 nie jesteś spóźniona.
Moje roślinki dopiero teraz zabrały się za kwitnienie, jakby niektórym pory się pomyliły. Nie dziwi mnie to latem zasychały, a jak dostały wody zabrały się za kwitnienie.
Jesiennych widoków coraz więcej, jest bardzo ładnie kolorowo. Pracy ogrom, nawet nie mam czasu aby na chwilę usiąść i nasycić oczy tymi widokami. Cały czas mnie coś goni, cały czas mam zaległości we wszelkich pracach.
Za pochwałę dziękuję ;:cm

Dzisiaj załamanie pogody, zimnica okropna, deszczyk pada, chyba pójdę pozbierać doniczki do garażu. Mam też do wyłuskania fasolkę szparagową, ona i tak nie dosuszy się, więc daję ją do woreczków i mrożę, na zupkę bardzo smaczna.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko piękne powojniki. ;:333
chryzantema Clara Curtis faktycznie przepięknie kwitnie.
Taka do marcinków podobna :D
Na pw, masz przepis na chlebek :wink:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Aniu powojnikom się poprzestawiało, zamiast w lecie kwitną teraz. U mnie powojnikom nie za dobrze, coś warunki nie pasują, ziemię dawałam do dołków ulepszoną, nie pomaga, dużo wymarzło, zostały tylko te najmocniejsze. Takiej obfitości kwitnień jak Wy pokazujecie ja nigdy się nie doczekam ;:185
Clara powoli przekwita, wczoraj po opadach wyglądała marnie, za to dziś cieszy oczy. Masz rację podobne kwiaty do marcinków, tylko są trochę większe i ma inne liście.
Za przepis dziękuję ;:196 będę próbowała.

Jesienne widoki

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jak to było..."Trochę wiosny jesienią..., a w Twoim ogrodzie trochę, a nawet więcej niż trochę lata jesienią! ;:215 Bardzo kolorowo! ;:63
Na drugim zdjęciu to jakaś hortensja? Co by nie było, to jest przebogato obsypane kwieciem, cudnie! ;:138
Różyczka z ostatniej fotki też bogata w kwiatki. ;:63 ;:63
Ciesz się swoim jesiennym ogrodem, bo przybrał naprawdę piękną kolorową szatę. ;:433 ;:433

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:167 ;:196 A na jutro ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Oo nie widzialam takiego kosmosu. Ja mam nasiona ż?łtego ale on taki jasnokremowy jest.. R?żowych i białych mam masę, ale ż?łtych jeszcze się nie dorobiłam jednak ciutką nasion możemy się wymienić dla rozmnożenia żeby każda miała.

Tośmy są na grzybki umówione. Zamów tylko pogodę, bo bez tego nici. I zdrowie, bo my z młoda już pociągające.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Wieczór był bardzo chłodny, przewidując przymrozek wniosłam do domu 3 doniczki z koleusami i 1 pelargonię. Stwierdziłam reszta donic z kwiatami musi sobie poradzić, a jak nie da rady to wszystko pójdzie na kompost. W nocy wypuszczałam psa, jak otwarłam drzwi takim chłodem powiało, pomyślałam mysi być lekki przymrozek. Jak rano spojrzałam na termometr oniemiałam, na wysokości pierwszego piętra -4 st ;:202 aż tak niskiej temperatury nie spodziewałam się. Moje jarzyny jeszcze na grządkach, papryka w tunelu ;:185 Poniedziałek mam już zaplanowany, zaraz jadę do weta z moją zwierzyną, zabieram tylko 2 sztuki, Pusia musi zostać w domu, bo nie poradzę aż z trzema.
Później muszę przygotować paczkę, jechać na pocztę, po drodze zakupy i biblioteka, a w niej na pewno utknę na dłuższą chwilkę. Może po południu uda mi się coś podziałać na ogrodzie, spróbuję wyrwać buraczki, paprykę, zobaczę co zrobię.

Lucynko chyba po dzisiejszym przymrozku rośliny zostały zdziesiątkowane, mam nadzieję że chryzantemy dadzą radę, bo dalie spisuję na straty.
Na drugim zdjęciu jest hortensja, to pierwsza którą dostałam, nie znam jej odmiany, próbowano ją nazwać najbliżej jej do Unique lub Kyushu.
Ogród mnie bardzo cieszy, dzięki za pochwałę ;:180 ;:180

Maju on niedawno dopiero zaczął kwitnąć, jak będą nasionka postaram się zebrać, to Ci podeślę. Dzisiaj mam cel przygotować i wysłać Ci paczkę, mam nadzieję, że uda się.
Na grzybki to dopiero w przyszłym roku ;:108 bo tego sezonu ja nie wyrabiam, cały czas mnie coś zaskakuje i muszę szybko zmieniać plany. Oby ten paskudny rok już się skończył, chcę powrotu do normalności ;:108

Teraz zmykam, mam nadzieję, że nie będę musiała szyb skrobać, słoneczko wyszło zza chmur i fajnie świeci.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Przymrozek załatwił na dobre kanny, dalie, trzeba będzie wszystko wykopywać. Aksamitki zważone czekają na wyrwanie. Oj wiele prac przede mną.
Po południu poobrywałam papryki, jestem zaskoczona ilością, aż tak dużo zielonych, może część dojrzeje w piwnicy. Oberwałam fasolę, razem z M ją wyłuskaliśmy już jest w zamrażarce. Zlikwidowałam tunel po papryce, zadaszenie które było nad pomidorami, wyjęłam podpory po fasoli. Udało mi się też wyrwać buraczki.
Nawet nie pomyślałam, że tyle roboty odwalę ;:306
Jak pogoda pozwoli jutro wykopię jarzynę.

takie kolorowe widoki były jeszcze wczoraj

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko i takie kolorowe widoczki musimy jak najdłużej zachować w pamięci , aby nam umilały jesienne, szare wieczory. Hortensje czy to białe latem, czy też różowe jesienią, zawsze są piękne.
Szkoda zmrożonych roślin, u mnie tez już pewnie wszystko nadaje się do wykopania, ale jeszcze musi poczekać na lepszy czas. Ja mam z kolei sporo zielonych pomidorów. Część też pewnie dojrzeje, ale nie wszystkie da się uratować, pójdą na straty.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Ładne, bardzo ładne jeszcze widoczki :D
No tak przymrozek nam załatwił piękne widoczki.Przerzedził. Ech ;:222
ale wspomnienia nam zostały ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jestem Dorotko...spóźniona, ale ja ostatnio wszędzie jestem spóźniona. Jakoś strasznie się spowolniłam. A jak jeszcze widzę co mróz wyrabia od dwóch dni w ogrodzie to mam ochotę przespać czas do wiosny. Cieszę się, że ogród Twój wygląda jakby nie było okresu suszy i strat. Chryzantemki kolejne rozkwitają, ale są miejsce gdzie bujnie rosną i są gdzie wegetują. Na tej odzyskanej ziemi po wycięciu drzew rośliny szaleją i tam z ułamanej gałązki wyrosła kępka, a w ogrodzie niektórej chryzantemy zanikają. Co znaczy wypoczęta ziemia...to tak jak wypoczęty człowiek!
Wraz z nowym wątkiem życzę dużo sił, łagodnej zimy i nowych inspiracji ogrodowych ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”