W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Przez dwa dni trochę deszczyk padał, śnieg zaczął się topić, teraz wokół panują szaro, bure klimaty. Wczoraj słońca w ogóle nie było, mglista czapa wisiała. Rankiem napełniłam karmniki, bardzo miło mnie zaskoczył cudowny śpiew ptaków. Radość ogromna, bo one czują nadchodzącą wiosnę. Na pewno jeszcze mrozy, opady śniegu zawitają, ale już jest bliżej. We wtorek planujemy z M wyjazd w miasto- cel sklep firmowy Polanu, trzeba kupić ziemię do wysiewu, nasionka. Na pewno pojadę z konkretną listą, aby nie zaszaleć ostro ;:7 Dwa lata nie byłam w tym sklepie, czy można za sklepem tęsknić, chyba można co widać na moim przykładzie. Raz zrobione tam zakupy na cały sezon mi wystarczą :lol: pooglądam, pomarzę, pomyślę też takie coś bym chciała mieć u siebie i na tym się kończy. Wracam do domu w pełni nasycona, rozmarzona ;:oj

Soniu to przedszkole koleusowe woła o przycięcie, a ja nie mam kiedy tego zrobić. Jutro musi się udać, końcówki dam do ukorzenienia i będą kolejne sadzonki. Planuję jeszcze kupić nasionka, może jakieś ładne odmiany mi wykiełkują. Pelargonie, pięknie rosną, po nawozie zmężniały, też im muszę wierzchołki uszczyknąć.
Nasion na pewno jeszcze przybędzie, chciałabym nie za ostro szaleć, ale wiem jak stanę przy regale to zgłupieję ;:174 wszystkie kwiaty chciałabym mieć.
My też mieliśmy przez kilka dni piękną zimę, mróz fajnie dał znać o sobie. Teraz pogoda wiosenna, śnieg topnieje, tak naprawdę miejscami jeszcze leży.
Pozdrawiam serdecznie ;:168

Halinko ja bardzo kocham kwiaty, częściej bym kupowała. Nie wiem czy powinnam narzekać, czy się cieszyć, ale aby coś kupić muszę jechać w miasto, a dla mnie to wyprawa. Tak naprawdę sklepów nie lubię, obecnie mój M robi zakupy, sprawia mu to przyjemność, nieraz mu wspomnę kup mi coś miłego, ale jak to chłop nie zaskoczy tak jak powinien ;:306
Mam nadzieję, że nasionka wykiełkują i będzie pięknie ;:215
Dziękuję za życzenia ;:168 wzajemnie ;:196

Danusiu to moja chrześnica, zawsze pamięta o ciotce :lol: Z tymi gazetowymi nasionkami jest różnie, każdego roku mnie zaskakują, część kiełkuje, a część w ogóle. Także wszystkie wysiewy są niewiadomą czy się uda.
Miłego tygodnia ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko jak tak czytam, że u Ciebie śpiew ptaków to mi żal, bo u mnie ani jednego ptaszka nie widziałam ostatnio ;:224 A jakie przylatują?
U nas też stopniał śnieg i deszcz padał, ale dziś w nocy znowu napadał biały puch ;:oj
Kupujesz nasiona ,no oczywiście już coraz bliżej wiosna.Lobelię niebieską muszę kupić jak co roku.

Miłej niedzieli :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko fajne takie niespodzianki,wyrośnie coś czy nie? ;:306
Pogoda u nas fatalna,pochmurno,ale cicho bez wiatru i deszczu.
Miłego dnia. ;:304
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oby był udany pod każdym względem ;:168
Widziałam już sporo nasionek u Ciebie. Super, że masz taką fajną siostrzenicę, że pomyśli o Tobie i przysyła nasionka :) Oj, będzie się działo wiosną. Mnie już ręce świerzbią żeby działać, siać, ale na razie nasionek kupiłam niewiele. Głównie rozglądam się za bylinami i śledzę co ciekawego oferują szkółki. Jest tego tyle, że trudno zdecydować, bo chciało by się mieć wszystko, a tak się nie da :roll:

Chciałam Cię zapytać, czy masz borówkę amerykańską? I czy możesz polecić jakąś konkretną odmianę dla początkującej w tym temacie ogrodniczki? Potrzebuję na początek ze dwie, trzy odmiany, owocujące w różnych terminach i najlepiej od razu bardzo obficie... Mam wymagania, co nie? ;:306 Wiem, że w pierwszym roku pewnie nic z tego nie będzie, ale zależy mi na odmianach plennych, bogatych w owoce, na które nie będę musiała czekać latami.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, skoro ptaszki ożywione, to jest nadzieja na wcześniejszą wiosnę i oby ją wywróżyły. :lol:
Czytam, że wybierasz się po ogrodowe zakupy, więc życzę Ci udanych wyborów i powrotu z pełnym koszem. ;:138
Dobrego tygodnia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dziwna ta dzisiejsza pogoda, taka przeplatana, mgła, wiatr, deszcz ze śniegiem, a w południe pokazało się piękne słoneczko, które bardzo mocno świeciło, a teraz czuć chłód idzie przymrozek.
Po obiedzie udało mi się namówić M i razem z moją Sabą wybraliśmy się na króciutki spacer. Cieszy mnie, że nawet tak krótki dystans udało im się przejść ;:65

Aniu rankiem pięknie śpiewały, próbowałam na drzewie wypatrzyć tego najgłośniejszego, ale nie zobaczyłam. Przylatują do karmnika różne sikorki, wróble, gołębie i jeszcze inne, ale ze mnie żaden znawca i ja tylko te rozpoznaję. Dziś moja kotka Misia pokazała swoją łowność, przyniosła w dziobie małą sikorkę, żal ptaszka. Ja je dokarmiam, a ona mi zmniejszyła ich liczebność ;:145
Na tę noc zapowiadają opady śniegu, może padać bo ta szarość już stała się brzydka.
Na nasionka już czas, we wtorek może ich więcej przybędzie ;:306
Ja życzę miłego tygodnia ;:168

Tak ładnie rozwinęły się tulipany

Obrazek

Obrazek

Danusiu wiesz wolałabym aby nasionka miały siłę kiełkowania, bo często mnie zawodzą.
Rano pogoda zapowiadała się nieciekawie, ale po południu słońce wyszło ;:3 ;:3 mogłabym siedzieć na tarasie i wystawiać twarz do promieni ;:3 ;:3
Dzięki, wzajemnie ;:168

Na kwitnienie amarylisa czekam, pączki już pękają

Obrazek

Doroto dziękuję ;:196 musi to być dobry rok nie ma innej opcji.
Mnie też nosi, aby coś wysiać, na szczęście jeszcze jestem w stanie rączki mocno trzymać w ryzach ;:306
W szkółkach jest wiele roślin, oferta szeroka, oby sprzedawcy okazali się solidni i przysyłali ładne rozrośnięte byliny, bo nieraz można się rozczarować. Pamiętam o trawach także Ci wiosną podeślę.
Mam 5 krzaków borówki, ale nazwy nie znam. Kupowała je moja mama na jakiejś marketowej wyprzedaży, były bez etykiet. Także przykro mi, ale nie pomogę nie polecę nic ciekawego. Na pewno tu na forum otrzymasz odpowiedź i podpowiedzą jakie odmiany są dobre.

Tak obecnie wyglądają moje sadzonki pelargonii

Obrazek Obrazek

Lucynko chyba wiosna tak szybko nie przyjdzie, zapowiadają w przyszłym tygodniu ochłodzenie i opady śniegu. Musi nam luty jeszcze pomrozić. Wolę mróz w lutym niż później w maju.
Mamy w planach wyjazd do sklepu ogrodniczego, sądzę że tak mocno nie poszaleję. Na pewno więcej nasion będzie warzywek, a kwiatuszki skromnie. Choć przy tym regale przystanę dłuższy czas. Tam są takie kwiatuszki, których ja nie znam, zdjęcia na opakowaniu kuszą. Wiem, że u mnie miejsca nie za dużo rozsądek przy zakupach najważniejszy ;:131
Dziękuję wzajemnie ;:168

Mój parapetowiec kwitnie na żółto

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jak u Ciebie zielono na parapecie. ;:138 Jakieś ciekawe listki mają te pelargonie. Amarylis zapowiada się imponująco, a co to zakwita Ci na żółto? Dawno temu miałam takiego sukulenta, ale nie wiem jak się nazywa. ;:131
Bukiety pięknych tulipanów tworzą wiosenny nastrój, a u mnie już taka zima, jakiej dawno nie widziałam ;:oj
Gorąco pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Gdy w sklepie oglądam kolorowe torebeczki z nasionami, też chciałabym mieć wszystkie, ale ograniczają mnie parapety. Nie mam niestety żadnej szklarni, gdzie można by trzymać siewki. Mam tylko taką jedną szklarenkę z marketu w formie regaliku, która ma osłonę z folii zapinaną na suwak, ale tam i tak jest za zimno na uprawę. Dopiero w kwietniu mogłabym już coś tam wstawić, ale na noc musialabym zabierać do domu. Pozostają parapety.
Bardzo dużo masz pelargonii Dorotko. Wyglądają przepięknie, ale jednak trochę miejsca zajmują prawda? Czy te żolte z brzegu to inna odmiana, czy może trochę im czegoś zabrakło?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Ładna kolekcja roślinnej młodzieży ;:63 . U mnie wysiewy zawsze skromniutkie. Pąk amarylisa cieszy, jak pęknie grubasek, to dopiero będzie pięknie :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Hej Dorotko :) Ciekawa jestem czy u Ciebie sypie śnieg? Mnie niemal z kominem przysypało! No, prawie.
Zapatrzyłam się na sadzonki pelargonii, u mnie to ostatnio jedyne rośliny zalegające parapety. Masz spore bogactwo odmian.
Czytając Twój ciekawy wątek (niestety tylko aktualny), zrobiłam sporo notatek. Używamy podobnych nawozów, ja bardzo sobie cenię nawóz gołębi. Muszę koniecznie porobić dziury w swoich workach z kompostem z liści! Robię dokładnie jak Ty, tylko o dziurach nie wiedziałam.
Mam nadzieję, że nie wyjdzie mi w nich ...kiszonka? Bardzo jestem ciekawa tych 20! odmian dalii. Musiałaś być w głębokiej desperacji tyle zamawiając :;230 Czy koleżanka ma piwnicę z gumy? Ach, zakupy w styczniu! Ja oficjalnie mówię, że już nie kupuję!

Kiedy wybierasz się do sklepu Polan, jutro?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jakieś wasze sklepy ogrodnicze wyrywne w zaopatrywanie w nasiona, skoro już teraz wybierasz się na zakupy ;:oj W moich jeszcze pustki, jeden co prawda zawsze późno ma pierwsza dostawę, ale ten drugi troszkę szybciej zapełnia półki. Ale i tak wybiorę się do niego dopiero w następnym tygodniu. Nasionek jak zwykle sporo dostałaś, może to i dobrze Dorotko, że one nie wszystkie kiełkują? Dzięki temu możesz sobie jeszcze sama coś dokupić, nie pozbawiać się tej przyjemności. Bo to przecież ogromna przyjemność, kolorowe torebeczki kuszą, miło szemrzą przesypujące się nasionka....Ech, rozmarzyłam się ;:oj Ciekawa jestem czemu się nie oprzesz?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, dziękuję za odpowiedź ;:196 W takim razie nie pozostaje nic innego jak zagłębić się w temat borówki w odpowiednim dziale. Wczoraj tylko na chwilę tam zajrzałam i już wiem, że muszę cierpliwie poczekać ze trzy sezony na pierwsze owoce. Wiosną trzeba zamówić pierwsze krzaczki, żeby za trzy sezony móc cieszyć się swoimi owocami.
Niesamowita ilość pelargonii ;:215 Ciekawa jestem czy w różnych kolorach?
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko większość z nas ma tą samą bolączkę i zimą chce ją zaleczyć, chociażby małym akcentem jak bukiet świeżych kwiatów czy kwitnącym w doniczce;:306 Podziwiam Twoje piękne pelargonie, a u mnie canny też mają już większe noski, przesadziłam w większe pojemniczki i zaczyna kiełkować heliotrop :heja Wczoraj mnie zasypało śniegiem, jak za dawnych czasów, Widok bajeczny, tylko szkoda drzew gdyż zaczyna je łamać ;:145 Zdrówka i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”