Moja działka 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja działka 9

Post »

Niesamowite aby zakwitł irys bulwiasty, ciepłolub w taka zimnice... ale chyba miałaś dużo ciepłych dni przedtem?
Czy szachownice kostkowate chronia przed gryzoniami? Śliczny ten twój wiosenny ogród ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6327
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu podziwiam Twoje działkowe terminatorki ;:167
Codzienne przymrozki, śnieg, marznąca mżawka a one nic sobie z tego nie robią tylko cieszą kolorami ;:215
Cwaniak na ostatnim zdjęciu znalazł sobie dodatkową chałupę ;:224
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu, jestem pod wrażeniem wytrzymałości Twoich roślinek, żadne mrozy im nie straszne ;:oj
U mnie niby niewielkie przymrozki, a kwiatostany epimedium zmarzły ;:145 .
Kwiatuchy rządzą się swoimi prawami, moje brunery już od dawna kwitną, pierwsze tulipanki już przekwitły, a szachownica kostkowata dopiero jeden kwiatek rozwinęła i irys bulwiasty ledwie wysunął pąka spośród liści, a u Ciebie już kwitnie :tan
Na rzeżuchę kwitnącą na pobliskiej łące zasadzam się od ubiegłej wiosny, a Twoje zdjęcie przypomniało mi, że trzeba wybrać się czym prędzej na spacer z łopatką ;:65 .
Po deszczowym dniu, nocą 9 stopni na termometrze ;:138 , może już nareszcie wiosna?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Iguniu - Igala miło mi powitać Cię na mojej działce. Dziękuję za pochwałę ogródka.
Kwiaty irysa bulwiastego i dla mnie są zagadką, tym bardziej, że to jego pierwsze kwitnięcie u mnie, a mam go już wiele, wiele lat. Ciepłych dni tej wiosny właściwie u mnie nie było. Bardzo długo leżał śnieg, a noce były mroźne, nawet jeszcze dzisiaj rano trawa i rośliny znów były oszronione. Być może właśnie taka ostrzejsza zima pobudziła go do kwitnięcia.
Podobno wszystkie szachownice to niezwykle skuteczny odstraszacz myszy i nornic, ale czy to prawda niestety nie wiem. Moje rośliny są bezpieczne, bo na działce od lat dyżurują koty działkowe, które odstraszają gryzonie i krety.

Marysiu - mar33 dziękuje bardzo za pochwałę terminatorek.
Jedyna pociecha z tej niezbyt przychylnej pogody to brak pełzajacych, żarłocznych potworów, które chyba boją się zimna. Pojawiło się dopiero kilka wstężyków usadowionych najczęściej wysoko na drzewach czy podporach.

Martusiu - marta64 a wiesz, że ja czasem się dziwię, że niektóre wiosenne rośliny są tak wytrzymałe na zimno. Moje szachownice kostkowate kwitną juz od jakiegoś czasu natomiast bardzo słabo do kwitnienia zbierają się narcyzy, nie wspominając juz nawet o tulipanach.
Polowanie na rzeżuchę łąkową urządziłam dwa lata temu, bo calkiem mi wyginąła, na szczęście znalazłam w trawniku u córki i jak na razie ładnie się rozsiała i zakwitła. W tym roku bezskutecznie poszukiwałam ulubionej złoci, którą w zeszłym roku tak skutecznie objadły ślimaki, że wyszło kilka cieniutkich szczypiorków, a w innym miejscu dwoma kwiatkami zakwitła siewka.

To może dzisiaj pierwiosnkowo
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działka 9

Post »

Ale imponująca kolekcja pierwiosnków Lidziu ;:138 piękne są.
Bellewalia to jest to samo co szafirek?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu, zaserwowałaś ogromną porcję pierwiosnkowych cudności ;:oj , ;:138
Zauważyłam, że złoć chce być zarośnięta trawą, im bardziej ją dopieszczałam tym mniej jej miałam, aż zniknęła z ogrodu ;:174 , za to pojawiła się za płotem :tan
Kiedyś było jej mnóstwo w ogrodach, ale murawę wypasały krowy i złoć miała się świetnie. Teraz mleko dają Biedronki, a kosiarki żrą wszystko jak leci.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

@ Slila – Ja tam lubię dostawać to, co zamówiłem… Przymrozków współczuję… U mnie już (i znowu odpukuję, zwłaszcza że w zeszłą sobotę między innymi wilce i fasolniki wysadziłem do gruntu) się skończyły… Zazdroszczę kosaćca bulwiastego – u mnie wypadł, a kwiaty ma absolutnie niezwykłe.

@ Marta
– Przyznam uczciwie, że nie wiem co to takiego ten SKS, ale cóż – nie wszystko się zapamiętuje… Z geografii mimo chęci miałem dobre oceny, na konturówkach z musu śmigałem, a dzisiaj jak w Worldle gram to aż mi wstyd czasami…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Ostatnio jestem w niedoczasie... przepraszam.

Halszko - jarha w imieniu pierwiosnków, bardzo dziękuję.
Bellewalia, chociaż nazywana czasem szafirkiem dziwnym, to nie to samo co szafirek. To rodzaj roślin z rodziny szparagowatych. Obejmuje 74 gatunki występujące na obszarze od strefy śródziemnomorskiej do Azji Środkowej. U mnie rośnie bellewalia rzymska, wielkokwiatowa i wielkokwiatowa 'Green Pearl'. Postaram się je pokazywać w różnych stadiach kwitnienia.

Martusiu - marta64 tak, tej wiosny zakwitło naprawdę dużo pierwiosnków, ale spowodował to przede wszystkim ich nadmierny samosiew. Większość pierwiosnków odmianowych niestety w zeszłym roku przepadła.
Był taki okres, że złoci rosło u mnie pod dostatkiem, ale wtedy nie było jeszcze tych przebrzydłych ślimaków, które zasmakowały w niej do tego stopnia, że nawet kwiatów nie było mi dane doczekać. W tym roku wiosną na starym miejscu nie wyszły już nawet listki, ale w innym miejscu działki zakwitła trzema kwiatkami jedna siewka i może uda się ją rozmnożyć.

Jurku - Locutus mam cichą nadzieję, że przymrozki nie będą już tak dokuczliwe jak dotychczas.
Irys bulwiasty przeszedł w tym roku samego siebie, bo pokazał aż pięć kwiatów, ale nie jednocześnie, tylko rozłożył sobie to kwitnienie w czasie. Pozwoliło mi to na dokładne przyjrzenie się kwiatom i przyznaję, że są one niesamowite.

Ostatnio poranne przymozki jeszcze się zdarzały. Pięknie wygladały posrebrzone tulipany.
Obrazek Obrazek

Piwonia delikatna pewnie niedługo otworzy pąki.
Obrazek Obrazek

Następne kwiaty irysa bulwiastego
Obrazek Obrazek

Kilka lat temu wysiałam nasiona szachownicy kostkowatej i w tym roku jest wreszcie efekt.
Obrazek Obrazek

Jeden z floksów szydlastych nn
Obrazek Obrazek

Moje najstarsze tulipany Darwina 'Apeldoorn'
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tulipan 'Calgary'
Obrazek Obrazek

Pierwsze kwiatki ifejona jednokwiatowego i różeniec górski
Obrazek Obrazek

Dąbrówka Tenora 'Princess Nadia' i niezapominajka leśna
Obrazek Obrazek

Nowy pierwiosnek 'Lilacina Plena'
Obrazek Obrazek

Powojnik prosty i ostatni kwiat sasanki papageno.
Obrazek Obrazek

Kalina koreańska 'Juddi'
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 9

Post »

Oj nie łatwe życie mają te biedne roślinki - jednego dnia okraszone słońcem, a kolejnego całe w szronie :shock: Ale i tak wiosna buchnęła u ciebie kwieciem, że wzroku oderwać nie można ;:173 Tak samo jak od pudełka pełnego kotów :D Dają się głaskać? Wymiziaj ode mnie koniecznie mojego ulubieńca Czupurka ;:173 Jakie to szczęście, że się biedactwo wykaraskało z kociego kataru ;:333
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Małgosiu - clem3 jak miło, że mnie odwiedziłaś.
To prawda, rośliny wiele ostatnio wycierpiały. Podobno przymrozki już się skończyły, ale jest bardzo mokro, a wczorajsza burza rozprawiła się z tulipanami, których kwiaty zdążyły się otworzyć.
Koty z pudełka to typowe działkowe dzikusy, nie uciekają na mój widok, dają się nawet zupełnie blisko podejsć, ale o głaskaniu nie ma mowy. Natomiast Czupurek ładuje mi się na kolana przy każdej nadarzającej się okazji.
Zapraszam na spacer.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Zazdroszczę Ci szachownicy kostkowanej z nasion. U mnie nawet z cebulek nie utrzymuje się zbyt długo. Floksy szydlaste cudowne. U mnie trochę z nimi marnie, ale to z mojej winy, bo w sumie nie wyobrażałem sobie jaki karczoch potrafi być rozłożysty – no i je zacienił… Żona mnie za takie błędy gromi od dziesięciu lat, a ja ciągle je popełniam…

Same piękności pokazujesz! Jak to wszystko u Ciebie ślicznie kwitnie… I ten Hylomecon (którego próbowałem bezskutecznie dwa razy) i te goryczki (to samo) i tulipany i floksy i kosaćce… ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działka 9

Post »

Witaj Lidziu :wit
Ale pięknie, kolorowo u Ciebie ;:138 Śliczne tulipanki, irysy, narcyzy zwłaszcza te całkiem białe ;:167 zresztą te kremowe też.
Goryczka daje po oczach :D a błękit niezapominajek wygląda jak kawałek nieba na rabacie ;:108

Dobrego dnia i miłego całego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Jurku - Locutus w imieniu roślinek bardzo dziękuję.
Szachownica kostkowata w ciagu ostatnich trzech lat była u mnie w zaniku, a w tym roku mam jej wysyp.
Floksy szydlaste, chociaż nie wszystkie, bo straciłam ostatnio 'Bawarię' i czysto białego nn, bardzo ładnie się rozrosły.
Z Twojej wypowiedzi aż nadto wynika, iż należy słuchać dobrych rad żony.

Halszko - jarha dziękuję za pochwałę roślinek.
Jeżeli masz na myśli łan niebieskich kwiatków wzdłuż ścieżki, to nie są niezapominajki, a przetacznik szypułkowy 'Georgia Blue'.
U mnie ostatnio dość często padał deszcz i przeszła burza, działka podtopiona, a znaczna część kwiatów została zniszczona. Zwabione mokrą pogodą wypełzły ze swych kryjówek głodne ślimaki i dokończyły dzieła zniszczenia.

Zdjęcia z niedzielnego spaceru, wykonane w przerwie między jednym, a drugim deszczem pokazuję ku przestrodze. Strzeżcie się ślimaków, których jest w tym roku jeszcze więcej niż w zeszłym.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”