Moja działka 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu a co to za wyczesana pięknie roślinka?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/32ade4a77463d3ed
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Natalko - Blueberry tak, działkowe widoki jak z listopada. Nie pamiętam takiego roku, żeby budleje miały przez całą zimę zdrowe, zielone liście.
U mnie niewiele cebulowych pokazało liście. Nie wyszły jeszcze nawet przebiśniegi czy ranniki. Noce nadal są zimne, od czasu do czasu posypuje śnieg, a słońca też niewiele.

Iwonko - iwona0042 to zawciąg nadmorski 'Rubrifolia' prezentuje swoją kolorową czuprynę.


Dzisiaj w kąciku letnich wspomnień:
lilia złotogłów i lilia 'Fusion'
Obrazek Obrazek

liliowiec 'Buddha'
Obrazek Obrazek

perłówka wyniosła 'Atropurpurea'
Obrazek Obrazek

kupidynek błękitny 'Alba'
Obrazek Obrazek

goryczka krzyżowa
Obrazek Obrazek

trojeść amerykańska
Obrazek Obrazek

krwiściąg tępolistny
Obrazek Obrazek

mak Popova
Obrazek Obrazek

rozwar wielkokwiatowy
Obrazek Obrazek

groszek szerokolistny
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu dziękuję za odpowiedź, a teraz wpadł mi w oko mak Popova, ależ on ma kolorek cudny ;:oj ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu śliczny mak i kupidynek Alba, miałam kiedyś biały ale chyba nie pełny i zimy nie przetrwał. Niebieski jest już kilka lat.
Budleje u mnie są w podobnym stanie, niesamowite! :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu ten kupidynek to wieloletni?Ja miałam niebieski,ale na drugi rok już go nie było.
Piękne lilie,liliowiec taki ciemny,aksamitny,fajny.

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Kwiaty trojeści przypominają mi hoyę carnosę :D czy pachną?
U mnie jest podobnie, tylko że bez śniegu - w dzień ciepło, ale nocne przymrozki powstrzymują wegetację, zielone jest to co przetrwało z poprzedniego sezonu, np. liście róż. Wyjątkiem są chwasty, jeszcze w styczniu widziałam kwitnący krwawnik :shock: Najciekawsze jest to że niektóre mają świeże nasienniki, ciekawe co je zapyliło?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu, ale ładny ten krwiściąg. ;:138
A jak tam wiosna? Może już pokazała się jakaś forpoczta??
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Iwonko - iwona0042 mak Popova rośnie u mnie od kilku lat, podczas tegorocznej zimy ma przez cały czas zielone liście. Jego kwiaty są delikatne, a ich kolor jaskrawy, rzucający się w oczy. Przyrasta jednak bardzo powoli, a siewek na razie nie zauważyłam.

Marysiu - Maska kupidynek o białych kwiatach dobrze sobie radzi, natomiast niebieski przetrwał u mnie tylko kilka lat. Nie na darmo jest zaliczany do bylin krótkotrwałych. Ponadto wymaga suchych stanowisk, których na mojej działce jest niewiele.
Kilka dni temu przy temperaturze nocnej -10 stopni budlejom podmarzły liście, a aukuba japońska straciła połowę liści.

Danusiu - danuta z kupidynek jest byliną, ale krótkotrwałą. Biały na razie rośnie, a niebieski przetrwał tylko kilka lat.
Dla mnie liliowiec 'Buddha' jest jednym z najpiękniejszych.

Natalko - Blueberry kwiaty trojeści amerykańskiej mocno pachną i przez cały czas są oblegane przez owady. Jest to jednak roślina ekspansywna i trzeba jej bardzo pilnować.
U mnie podobna pogoda, noce przeważnie na minusie, wieje zimny wiatr, a słońca jak na lekarstwo. Ostatnio niewiele roślin decyduje się na rozpoczęcie wegetacji, wydaje mi się, że np.końcem listopada i w grudniu odkrywałam na działce znacznie więcej odznak wiosny niż teraz.
Skąd zimą wzięły się świeże nasienniki? Jeszcze w grudniu kwitły niektóre rośliny, a na działce widywałam sporo owadów, sporadycznie pojawiały się nawet pszczoły. Wydaje mi się, że to może być odpowiedź na postawione pytanie.

Marysiu - delosperma krwiściąg będzie w tym roku przesadzany, bo zrobił się wokół niego niezły galimatias. Chętnie podzielę się sadzonką.
Wiosna na razie jest jeszcze mało zauważalna. Rośliny chyba czekają na ciepło i słońce.
Ot i cała moja wiosna:

rannik wiosenny
Obrazek Obrazek

przylaszczka pospolita
Obrazek Obrazek

pierwiosnek gruziński
Obrazek Obrazek

przebiśnieg Elwesa
Obrazek Obrazek

gęsiówka wczesna
Obrazek Obrazek

stokrotka pospolita
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

ciemiernik wschodni
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

pierwiosnek bezłodygowy
Obrazek Obrazek

miłek amurski
Obrazek Obrazek

cyklamen dyskowaty
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 9

Post »

Masz rację Lidziu ten liliowiec jest naprawdę piękny.Widzę,że u Ciebie już jest wiosna.Tyle kwitnień.U Ciebie kupidynek był kilka lat a u mnie jeden rok.Miłek amurski rozmnażałaś z nasion?Cyklamen ma fajny kwiatek.U nas sporo pada,ale słońce dość często wychodzi i świeci tak,że muszę rolety zaciągać.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka 9

Post »

Faktycznie rośliny z nasiennikami musiały być zapylone już jakiś czas temu ;:131 U mnie nadal co druga noc z przymrozkami, to powstrzymuje przed ruszeniem drzewa i krzewy, ale mniejsze rośliny w osłoniętych miejscach już nie - kwitnącego żonkila pokazywałam w wątku już kilka dni temu, dzisiaj widziałam obok niego kwitnącą miodunkę ;:202
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 9

Post »

Danusiu - danuta z na prawdziwą wiosnę trzeba jeszcze poczekać. W prognozie pogody na przyszły tydzień znów widać zimne noce i opady śniegu. Pogoda jest nieciekawa, bo przeważnie zimno, ciemno, wietrznie i deszczowo, a dzisiaj od świtu rządzi następny huragan. Wcale się nie dziwię, że zaledwie kilka roślin zdecydowało się pokazać pierwsze kwiaty.
Miłka amurskiego nie rozmnażałam z nasion, kupiłam kwitnącą sadzonkę. W tym roku zakwitł bardzo wcześnie, a więc jest nadzieja, że wreszcie się zaaklimatyzował.
Cyklamen dyskowaty po przesadzeniu strajkował przez dwa sezony nie pokazując nawet liści. Dobrze, ze zostawiłam znacznik, bo kilka dni temu doczekałam się miłej niespodzianki.
Natalko - Blueberry moje narcyzy jeszcze śpią i tylko kilka botanicznych pokazało niewielkie kiełki.
U Ciebie już kwitnie miodunka, a u mnie w ciągu ostatnich dwóch sezonów wyginęła większość tych roślinek. Jednakże, dzięki forumowej przyjaciółce, jest szansa na odnowienie kolekcji. Kilka pięknych odmian przezimowało w zadołowanych doniczkach i już wypuszczają nowe liście.

Ciąg dalszy przedwiośnia:

śnieżyca wiosenna
Obrazek Obrazek

przebiśnieg Flore Pleno
Obrazek Obrazek

pięciornik wiosenny
Obrazek Obrazek

krokus Siebera 'Fire Fly'
Obrazek Obrazek

krokus złocisty 'Dorothy'
Obrazek Obrazek

wrzosiec nn
Obrazek Obrazek

rannik zimowy 'Grinling'
Obrazek Obrazek

gęsiówka Stura
Obrazek Obrazek

miłek amurski
Obrazek Obrazek

ciemierniki cuchnące
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

ciemierniki wschodnie
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu jednak rośliny potrafią nas zaskakiwać.Ja znowu długo nie byłam na działce.Nie wiem też kiedy będę bo trochę chorowałam.
U nas też pogoda zadziwiająca.Dziś świeciło trochę słońce,ale już pod wieczór padało.Niby było 10 stopni,ale też wiał wiatr.
Ładne te ciemierniki nakrapiane.Szkoda,że kiedyś nie rozglądałam się za takimi.

:wit
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 9

Post »

Lidziu, to poproszę o kawałek krwiściągu . Jakiś kupiłam 2 lata temu, ale na razie nie kwitł i nie wiem co on za jeden.
Wiosna u Ciebie trochę wcześniej , niż u mnie . Moje przylaszczki i miłki jeszcze śpią.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”