... Irysqowy ogródek ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

... Irysqowy ogródek ...

Post »

Witam Was wszystkich. Za namową kilku osób i ja postanowiłam założyć swój wątek. Nie będzie to łatwy wątek, ponieważ obecnie działka świeci pustkami a podłoże to ciężka, marząca się zbita glina - nawieziona miejscami na głęb. 1,3m. Mówi się trudno jak się nie ma co się lubi... Kiedyś byłam załamana tym faktem, ale teraz cieszę się, że jest jak jest. Dużo pracy przede mną ale dam rade... przecież to tylko glina.. nie ja pierwsza i ostatnia.
Chciałabym pokazywać Wam efekty swojej pracy. Być może innym użytkownikom doda to otuchy i pomoże zrobić coś z niczego. Ja wierzę, że z Waszą pomocą na pewno mi się uda. :)
Serdecznie zapraszam :)
Pierwsze oznaki wiosny :) Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Witaj ;:138 Cieszy niezmiernie jak wszystko zaczyna żyć.. Skąd jestes konkretnie? Te zdjęcia w wychodzącymi noskami roślin dawno robiłaś? Tez jest z Polski południowej,ale u mnie już roślinki znacznie więcej wyszły z ziemi...
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Chcialabym zrobic kompostownik. Jakich wymiarow zrobic na poczatek? Chodzi mi o taki na dwa lata, bo potem będę przenosic w inne miejsce. Wiem, ze powinnam polozyc galezie, kompost - tylko ile go wziasc od sasiada?wiaderko?,nastepnie odpadki, polac woda, troche wapna, skoszona trawa odpadki itd. Jak myslicie kompost moge zaczynac na glinie, czy pod galezie nasypac troche ziemi?moge przekladax kompost sloma i czy mozna dac na galezie troszke obornika?
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Taki dostałam prezent od meza:D. Chciałam sobie kupić tą wierzbę :) Bardzo mi się podoba :) Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Taki identyczny prezencik sprawiłam sobie na powitanie ubiegłorocznej wiosny...lubię te mięciutkie kotki.

Pozdrawiam i witam!
Bogusia
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Bogusiu a jak ja przycinasz po przekwitnięciu?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu pierwszy kompostownik zbiłam z palet po budowie. Mam dwie komory do jednej wsypuję przez sezon, druga się przerabia. Na spód dałam gałązki i przekładam warstwy grubszymi łodygami lub gałązkami. Jeden raz przerzuciłam wszystko, żeby napowietrzyć, w przeciwnym wypadku może zgnić i nici z kompostu. Dodatek obornika znacznie przyśpieszy rozkład i wzbogaci w azot. Wierzba na twojej glebie to świetny wybór. ;:215
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, moja wierzba miała bardzo długie gałązki, wręcz przeszkadzały w koszeniu trawnika obok (syn nie zwraca uwagi na nic, musiałam ratować ;:202 ). Skróciłam więc dość mocno, w tej chwili nasze wierzby wyglądają prawie identycznie. Tyle, że zrobiłam to w przypływie paniki, że Kuba nadjeżdża... :lol: , nie szukałam mądrych wiadomości,bo była wyższa konieczność :lol:

Bogusia
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Buniu dziękuję za odpowiedź :). Polecasz może jakieś jeszcze ciekawe drzewka?
Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Witaj, Jolu :wit To dobry pomysł z założeniem wątku i ciekawa argumentacja ;:138 . Na pewno wspólnych korzyści będzie wiele, ale najwięcej przyjemności z kontaktów z innymi ogrodomaniakami.
Wiosenne zwiastuny dają nadzieję na nowe otwarcie, jak twój wątek. ;:333 . "Koteczki" cudne, to naprawdę wiosenno - świąteczny akcent.
Gliniaste podłoże ma dobre i złe strony, znam to dobrze, bo dzieciństwo i wczesną młodość mieszkałam w Beskidzie Sądeckim. Teraz tam tylko bywam raz w miesiącu, u moich Rodziców.
Czekamy na dalsze zdjęcia i wiadomości z Irysqowego ogródka ;:3
Pozdrawiam ;:100
Magda
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jupiii wkońcu pierwsze krokusy się pokazały :D:D:D:D. Wyszły później, bo sadziłam je w grudniu. Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Żeby nie było, że się wczoraj nudziłam. Niestety sama glina u mnie i z 30 t ziemi spod kostki od sasiada na kupie za płotem. Zaczęłam powoli robić rabaty, a raczej przygotowywać miejsca. Gliny mam na 1,3m potem piach. W tym miejscu co robiłam rabatę mam bardzo mało gliny i zrobiłam tak: 1,5 szpadla ziemi, ok 1 szpadel gliny i piasku i ziemi, potem glina. Jeszcze musze dosypać 2 taczki ziemi, by wyrównać poziom. Pod rośliny będę dodawać podłoża spod pieczarek. Mam nadzieję, że wystarczy pod krzaki, kwiaty, thuje, wierzby. Zrobiłam na razie jedna kwaterę jeszcze na tej szer. zostało mi 5 plus jeszcze 4, tylko pod same thuje koło domu. Obrazek
Dobrze będzie ?:D Załamałam się na początku roku widokiem błota i gliny. Miałam w planach zrobić cały ogród, ale wspaniałe duszyczki na forum doradziły mi robić po kawałku i na spokojnie. Dlatego robile pomalutku. A tutaj moje pierwsze krokusiki. Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, ale piękny,słoneczny kolor krokusów. :) Będziesz po jednej rabatce przygotowywać, to już będzie ładny widok i motywacja do dalszej pracy. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”