Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Witam miłych gości Cały dzień wykopywałam 2 wielkie kępy juk.
Liści, korzonków,, 3 taczki.Ale pracowałam to czasu nie miałam na robienie zdjęć.
Szpaler zrobiłam w innym miejscu.Kilka liliowców przesadziłam nad staw. I tak do wieczora.
Powojnik Jan Paweł II też przesądziłam
Padam .Jutro odpowiem szczegółowo i do was zajrzę. ;:173
Zostawiam ogrodowe :D
Mieczyki
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Milin
Obrazek
Hibiskus bylinowy
Obrazek
chryzantemki
Obrazek
Odm. Czechowski
Obrazek
NN
Obrazek
i inne roślinki
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Podziwiam Twoje mieczyki! ;:138 U mnie z całej paczki zakwitły tylko 2 szt .. Ubiegłoroczne niedawno odnalazłam w piwnicy... :oops:
Miałaś pracowity dzień - ja również! Trochę Dzieci pomogły... ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, jaki cudny ten szkarłatny kwiat hibiskusa! ;:138 ;:138
Mieczyki tak ładnie u Ciebie kwitną ;:215 a u mnie nigdy nie chciały, więc się na nie obraziłam i już! ;:224
Chryzantemy i u mnie zaczynają, na szczęście tylko dwie, przecież do Wszystkich Świętych jeszcze baaardzo daleko. ;:223
Napracowałaś się, więc odpoczynek jak najbardziej Ci się należy. ;:63 Relaksuj się więc i niech niedziela przyniesie Ci wytchnienie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Uff.. a jednak jeszcze dziś trochę odpowiem. A jeszcze Poplon posiany.
Papryczki ostre do suszenia też trochę.To tylko 1/ 6 z tego co jest jeszcze na krzaczkach .
Trochę już dwóm sąsiadkom dałam.
Obrazek
Bazylia do suszenia zerwana
Obrazek
I mięta i hyzop już się suszy .Trochę pomidorków z papryczką ostrą też zrobione.
Obrazek

tykwy rosną
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plocczanka -Lucynko; Maska-Marysiu Oj dobrze powiedzieć,,Róże odmianowo fajne, nawet te Nn.A ciągle chorują i bidy,
Szału nie ma.A jak u innych oglądam takie piękne. to aż serce mi się kraje na moje chorowitki. :evil:
Oprócz róż to wszystkie rośliny dają rade.Nawet tam gdzie jest im ciasno.
A mączniaka na floksach pod winogronem tez mam i to większego niż w innych latach. :(
Nie narzekam,ale stwierdzam fakty,że moje róże nie są za piękne.Pokazuje kwiaty,a krzaczki maja wiele do życzenia.
Hibiskus ten czerwony jest piękny.ale ten białawy ma większy szerszy krzaczek i kwitnie ze 2 miesiące. ;:173
Chryzantemki kwitną juz 4.A jeszcze chyba 4 sie szykują.A na Wszystkich Świętych to może kupie taka jakiej nie mam i potem do ogrodu dam.Jak w ubiegłym roku.I na te czekam,Bo 2 wypadły.a inne sa i jestem ciekawa jakie są.tj, jakie mam. ;:133
Dziękuję za miłe słowa wsparcia. ;:196
danuta z-Danusiu Fajnie to nazwałaś , wyspy kwiatowe.
Oj,do ideału do Majowych ogrodów dużo mi brakuje.A dziś robiłam trochę przemeblowania z roślinami.
Wiem jedno,, jak trzeba rośliny przesadzić, to trzeba poczekać , ileś obchodów zrobić i pomysł przyjdzie.Ja tak rośnie.a jak nie przychodzi to jeszcze czekam.
Locutus Oj nie wszystko u mnie jest piękne, jak chciałabym.róże mi chorują. i nie mam już pojęcia jak sobie z tym poradzić :?
juni-Beatko Miło mi cię gościć w nowym wątku ;:196
Krychna-Krysiu miło mi czytać takie pozytywne słowa.Zwłaszcza jak mam nerwa na moje róże.
A może je wszystkie wyjąć z ziemi . wygrabić wszystko .I czym odkazić ziemie ? Ale czym ? i posadzić na nowo ??
Szkoda trochę ich trochę.Mam ok 30 i niektóre bardzo fajne odmiany. Nawet te NN.
Kocimiętkę tez mam z przodu,ale mnie denerwuje, pokłada się .I chyba ja albo wywalę albo gdzieś przesadzę .
marpa-Maryniu moje mieczyki maja już parę lat.Ze 2, czy 3 lata żadnych nie dokupywałam.Ja raz mierzyli na jesieni w piwnicy zobaczyłam nie posadzone.Część jeszcze jedną mi zimę wytrzymała To może i twoje wytrzymają ?
Oj pracowity dzień z tym przesadzaniem, usuwaniem kłączy juk.Cholernie twarde i wielkie te korzenie były.a tam już z 8 lat rosły. nic nie dzielone.
Moje dzieci w świecie, rzadko są i rzadko coś pomagają.Ja sama. czasami maz .ale dziś miał swoje prace. ;:173

hibiskus bylinowy Midnight Marvel
Obrazek
Obrazek
Hibiskus syryjski Blue Chiffon
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
powojnik Polish Spirit
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Dobrej niedziel wam życzę.Już jutro zajrzę do was ;:108
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Zawsze coś choruje? Tydzień temu pryskałem goji oraz wiciokrzew bo się jakiś grzyb przyplątał (biały nalot na liściach)? Dzisiaj muszę opryskać wilce przeciwko przędziorkom, bo niestety w końcu się zjawiły?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Loki No i po co te choroby... ech,,wiem, wiem taka to natura.ale czy te róże nie mogły by mi w końcu ładnie się prezentować w całości ??
No to też masz " umilacze " .tj, te choróbska na roślinach i trzeba coś ciągle robić.Ogród nigdy nie jest nudny. :roll:

Sezon na owoce i śliwki .W różnej postaci.I w ciastach też :)
Obrazek
Zapraszam na swoje ciasteczko ;:173
Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu ile razy zajrzę do Twojego ogrodu jest zawsze piękny i kolorowy wszystko w nim kwitnie , ja też z wystawy Zieleń to Życie przywiozłam sobie powojnika Tajga , i pełnego blado różowego pachnącego hibiskusa , jeszcze ich nie wsadziłam , myślę w poniedziałek po pracy , lubię byliny i krzewy kwitnące , nie tylko róże pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu ciasteczkiem z miłą chęcią się poczęstowałam.
Czytam, że namęczyłaś się przy wykopywaniu juk, wiem co przechodziłaś, robiłam to kilka lat temu. Tak się wtedy zmęczyłam, myślałam że wszystkie korzenie wyjęłam, a ona jak bumerang odrasta w tamtym miejscu, tego roku dałam jej spokój, jak jej tam odpowiada niech tam rośnie.
Aniu, zawsze podziwiam Twój piękny milin i z nim mam pytanie, jak sobie radzisz z odrostami, jak go prowadzisz na drzewko, może coś mi podpowiesz. Dostałam sadzonki, chciałam posadzić osłaniając kompostownik, ale mnie przestrzeżono, że tam będzie szalał z odrostami.
Twoje zdjęcia jak zawsze ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

inka52 -Tereniu Dziękuję bardzo za te miłe słowa. Az się rozpływam w uśmiechu. :D
Ale fajnie ci,że byłaś na wystawie zieleń to życie.Za daleko ode mnie. :roll: Clematisa Tajgę mam. to cudny clemek.
O pachnąc hibiskis kupiłaś . fajnie.ale bylinowy ??
Jak znam życie ogrodnika, zawsze znajdzie miejsce na nowe roślinki ;:108 ;:108
Oj i ja lubię, uwielbiam wszelakie byliny i krzewy kwitnące
korzo_m-Dorotko to bardzo fajnie,że poczęstowałaś eis owocowym ciasteczkiem.
Oj bardzo się namęczyłam dół duży, , na kolanach wybierałam skrawki .Ale właśnie mam świadomość,że mogłam nie wszystko wybrać,Czyli będzie mi wyrastać w tym miejscu .Ja tam chcę i już posadziłam trawę. to tam nie może już rosnąć.Bedę co roku najwyżej wybierała nowe odrosty.
Tak mój milin prowadzę przy duży drągu-palu wbitym zacementowanym w ziemi.
Na razie miał dwie odnogi.To dałam znajomym.
ale przy kompostowniku nie sadziłabym.Tam będzie wilgoć ,żyzna ziemia.będzie rósł jak oszalały. I może więcej dawać odrostów.a to nie jest ci chyba tak potrzebne.
Bardzo dziękuję za pochwałę moich zdjęć .Cieszę się,że komuś się podobają ;:108

Dalia Coralio furioso
Obrazek
Obrazek
Henrietta i Avigon
Obrazek
Obrazek
Dalia Avigon
Obrazek
Obrazek
Dalia Gloriosa
Obrazek
Obrazek
dalia white star
Obrazek
Dalia - La Gioconda
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu dziękuję za nazwanie amarantusa. ;:196 Poczytałam , że to trójbarwny. Zwykły widziałam, ale takiego pięknego nie.
Róże mają lepsze i gorsze lata, ale jak kilka z rzędu chorują, to trudno się nimi zachwycać. ;:174 Elmshorn pięknie kwitnie i przynajmniej ma połowę liści. Moje prawie wszystkie bez liści.
Trawa z kłosami, jak szczotki do butelek to chyba miniaturowa rozplenica.
Współczuję wykopywania juk, to straszna praca, jakby korzenie sięgały do Australii. U mnie mimo głębokiego wykopania odrastają . ;:223
Masz niespożytą energię, przesadzanie, przetwory i jeszcze ciasto upieczone. ;:180
Ogród nadal pięknie wygląda. ;:215
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu jaka cudna ta dalia https://www.fotosik.pl/zdjecie/beabadc28dfdbd8c !
Owocowe ciasta o tej porze są pyszne, bo nie ma jak świeże owoce. Przetwory będziemy smakować w zimie wspominając urodzaje :D
W ogrodzie jeszcze pięknie kolorowo ;:63
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu dziękuję za poradę, przekonałaś mnie milin posadzę w innym miejscu, będę starała się go prowadzić podobnie jak Twój, rozumiem, że od początku rósł przy podporze i jego gałęzie owijałaś wokół niej.
Odrosty juk będziesz kosiła więc, może same zrezygnują i się wyprowadzą ;:306
Dalie masz przecudne, moje dopiero teraz zabrały się za kwitnienie, jedną musiałam wczoraj podwiązać bo od ciężkiego deszczu się powaliła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Także podobne ciasto popełniłam na weekend -ani okruszka nie zostało :D ... goście dopisali a co nie zjedli zabrali ze sobą..Lubię takie chwile!
A ogród nadal kolorowy i kwitnący i masz co uwieczniać na oglądanie w zimowe dni ..jak to latem było... :D
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”