Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, jesień u Ciebie w pięknych kolorach, a czerwona chryzantemka cudna! Upały jesienne chyba przyczyniły się do tak wczesnego kwitnienia ciemierników.
O śliwę nie musisz się martwić jeśli chodzi o mróz, byle tylko nie dobrały się do jej korzeni gryzonie.
Rabatki z iglakami pięknie się prezentują nawet bez kwiatów ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu a ja sadziłam pod koniec października powojniki i w listopadzie 3 z nich zakwitły, co prawda kwiaty niewielkie ...takie zimowe ale są! Na pewno część chryzantem przetrwa... a może wszystkie. Chociaż kiedyś kupiłam taką w donicy prześliczną i niestety na wiosnę nic z niej nie było, ale to pewnie wina tych co robią sadzonki... jak nie w donicy rośnie tylko wykrawają z gruntu kawałki i do doniczek pakują to uszkodzą korzenie i nic z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu ;:196
Dawno nie pisałam w ogóle na forum.
Dziś , na szczęście , jakoś udało mi się zacząć i już piszę.
Chyba mam taką samą tę czerwoną chryzantemkę.
Też dopiero teraz zaczęła kwitnąć a już myślałam, że nie zdąży.
Cieszą takie późne , niespodziewane kwiatki.
:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Kolorowe liście powoli opadają i ogródek staje sie senny tylko niektóre rośliny swoim kolorem przypominają jesień jak np koraliki berberysów, pięknotki,owocniki róż czy jesienno zimowe ciemierniki .Aniu ogród powoli szykuje sie do zimowego odpoczynku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

plocczanka-Lucynko , JAKUCH-Jadziu Witajcie kochane dziewczyny ;:196
Już coraz mniej mniej kolorów.Szarości i burość i ciemność szybkie.Ot taka nudna pora.
O tak ogród jest spory, ba duży.Marzy mi się płynniejsze połączenie.Trochę na jesieni jeszcze posadziłam roślin po bokach i nad stawem na nowym terenie.
Reszta ze względów finansowych będzie na drugi rok a nawet na kolejne lata.
Wolne dni szybko minęły.Czas na popracowanie.Wczoraj udało mi się przerzucić kompostownik.
Ziemię z kompostownika wybrać i dać pod róże, na wcześniej rozłożony obornik.
Czyli te prace mam już zakończone. Jeszcze dekoracje zostały na dworze.Ale najpierw muszę wy porządkować garaż.
Bo zagracił nam się strasznie. ;:192
A jeszcze mam do przesadzenia jaśminowiec.A krzak duży.Wykopać musi mi mąż.I przewieść taczka na drugi koniec działki.
O tak, ogród powoli szykuje sie do zimowego odpoczynku.Ale my trochę odpoczniemy i zaraz będziemy w wirze przedświątecznych działań.
a ty Jadziu będziesz odpoczywać i wracać do zdrowia.
;:173

kania-Kasiu cieszę się,że zajrzałaś do mnie. ;:196 Berberysy sa sliczne.Żałuję,że wcześniej na nie nie zwracałam uwagi.
Mam ich dopiero kilka.I to parę młodych dostałam od Daysy.Są posadzone do ziemi.Ale czy tak zostaną to jeszcze przez zimę przemyślę.
Ja nie dawno kupiłam taki Berberys Nn.Trochę mi przypomina Berberys Admiration
Obrazek
Obrazek
A tak teraz wygląda .Będę je ciąć na kulki.
Obrazek

Igala-Iguś ; korzo_m-Dorotko, Iwonko0042; Alu125 ciemierniki pomalutku już się szykują.Ciekawi mnie ten Ciemiernik cuchnący.
Mam go 2 rok.a będzie kwit ł po raz pierwszy. ;:108
Pogoda jeszcze jak na ta porę roku ładna.Jeszcze trawnika nie wykosiłam.a trawa od październikowego koszenia urosła.I chyba go przekoszę.
Jesień jeszcze ładna.ale kolorów już maluteńko.Szkoda.Ale cóż, taki mamy klimat.a przyroda chce odpocząć.A nam też się przyda.Bo zaraz będzie zabieganie przedświąteczne. ;:65 ;:65

Ciemiernik cuchnący
Obrazek
Obrazek
Patriotyczny duecik to maja chryzantemy.I tak razem rosną.
Obrazek

Locutus-LOKI; jonatanka-Asiu Ano jesień. już szarawa i burymi kolorami i pustoszejącymi ogrodami.
chryzantemy jeszcze w w kolorach ale z akcentami brązowiejących przekwitnie.
Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Martuś 64 Jeszcze w chryzantem kach są jakieś kolory.dlatego tak bardzo lubię te roślinki.I jeszcze mam apetyt na kilka.Ale to na następny rok.
Ciemiernik ten jeden to już w przednich latach w listopadzie zaczynała a kończył swoje kwitnienie w kwitnieniu.To wspaniałe roślinki.
Tak dzięki iglaczkom nasze ogrody nie są puste i martwe. :)
To dobre wieści dla śliwy.Oby dobrze rosła, przezimowała i zakwitła.
Maska-Marysiu Czyli ta pogoda w miarę jak na ta porę roku nawet popasowała powojnikom.A ten jeden co mi zakwitł. to taka niespodziankę mi fajna sprawił.
Mam za jakiś czas do zabrania jeszcze chryzantemy z cmentarza.I jestem ciekawa jak one mi przejmując.Mam ich 6.To niech połowa przezimuje, to będzie dobrze. ;:108
Ignis05-Krysiu Witaj, dawno ciebie nie było u mnie, ;:196 ale nie samymi ogrodami człowiek żyje.
Ta czerwona chryzantemka jest śliczna.Oby mi dobrze przezimowała. Jesień ciepła sprzyja kwitnieniom chryzantem.I jakiś niespodzianek.

Nawet na tarasie już marne bukieciki
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Witaj Aniu w ogrodzie praca powoli się kończy teraz sezon na internetowe zakupy i nowe plany na następny sezon. Oby do wiosny. :) Życzę ;:3 i miłego wieczoru pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu ciemiernik cuchnący ma bardzo ładne kwiaty, na pewno z jego kwitnienia będziesz zadowolona. Kwiaty zostaw bo potrafi się rozsiać.
Idą ciepłe dni, na pewno zdążysz wykosić trawniki.
Odwaliłaś kawal roboty, kompost przerzucić to bardzo ciężkie wyzwanie.
Berberysy bardzo lubią cięcie, także możesz z nich tworzyć różne kształty.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, białe ptaszki piękne miejsce sobie znalazły. ;:333 Wokół nich jeszcze kolorowo. ;:303
Widzę i w Twoim ogrodzie akcent narodowo - patriotyczny. ;:63 ;:63
Żal minionego sezonu. ;:174 Piękny był: ciepły i długi, ;:215 ale wszystko kiedyś się musi skończyć, by mogło zacząć się coś innego. W tym wypadku jesienna szaruga, a po niej zimowe klimaty. ;:108 U mnie nareszcie pada deszcz. :tan
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu jeszcze ładnie wyglądają Twoje chryzantemy, bo moje mocno zszargane przez pogodę.
Nie biorę z cmentarza, bo jakoś ciąży dawne przeświadczenie, że nic z cmentarza nie bierzemy. Natomiast kupiłam na FO kilka malutkich sadzonek i podobno część zimuje. Ciekawa jestem ile przezimuje u mnie :D
Zaczynam powoli chować ozdoby ogrodowe, ale jak patrzę to Ty masz sporo chowania ;:168
Śliczny awatarek ;:167
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Cóż to za kocia piękność na awatarku ;:oj ;:167
Berberysy to coś, co planuję zakupić w celach odgrodzeniowych. Piękne kolorki pokazuje Twój ;:167
Tak z ciekawości, czy Ciemiernik cuchnący jest faktycznie cuchnący? Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu wiesz co, ja mam sporo berberysów posianych przez ptaszki ;:306 , niektóre wydałam, ale niektóre rosną sobie, z jednego robię eksperymentalnie drzewko, ciekawe co z tego wyjdzie. Sezon sie kończy Aniu ale u Ciebie jest jeszcze całkiem kolorowo ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu wierz mi wolałabym zasuwać niż siedzieć bezczynnie bo już mnie nosi .1 miesiąc bezczynności jak na mnie to zbyt dużo, nigdy nie byłam aż tak długo usidlona.Fionka super spogląda na nas z Avatarka ,cóż kolorki się skończyły za chwilkę zabierzesz się za robienie prezentów i ozdób świątecznych .Życzę Ci miłej pracy ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu teraz czas planowania następnego sezonu i już wkrótce pierwsze zakupy. :heja
Berberysy to bardzo ozdobne krzewy, też wcześniej nie były u mnie w centrum zainteresowania a przecież to nie są zbyt wymagające rośliny.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”