Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu a u mnie różowe sasanki rosną ,a z kolei biała zanikła :D
Dokupiłam sobie niedawno dwie i teraz czekam na rozsianie.uwielbiam te puchate kwiatuszki:)
Ogrodowy gość ;:215

Pozdrawiam niedzielnie:)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu ten żółty kwiatek to może być Złoć żółta [Gagea lutea] Super masz też widok na boćka i fajnie możesz podglądać wychowywanie młodzieży . W domku czuć świąteczny nastrój ,ale to nie takie jakie mieliśmy dotychczas, to tylko namiastka .Cóż trzeba i to przeżyć oby w zdrowiu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu super to zdjęcie :;230 Pewnie całe forum się pod tym podpisze :D
Podobnie jak pod słowami o koronawirusie :( Nie do uwierzenia jak szybko takie małe paskudztwo podporządkowało sobie świat... My chociaż możemy sobie troszkę humory poprawić w naszych ogrodach. Zawsze to choć odrobinę smutków i trosk wiatr z głowy wywieje, część wyjdzie z potem podczas cięższych prac :wink: jakoś musimy to wszystko przetrwać.
Wszystkie nowe ozdoby fajne, ale najbardziej zauroczył mnie ten kwiatuszek z kulą w środku i ty wraz z domkiem "zamknięta" w tej kuli ;:173
Widoczki wiosenne przepiękne ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu biała sasanka już kwitnie. ;:oj Rudzik Cię odwiedził w ogrodzie. ;:215 Do mnie też przylatuje, ale jest tak płochliwy, że nie udaje mi się go uchwycić aparatem.
Też z ziemią przywiozłam do ogodu tego żółtego kwiatka, to złoć żółta. Dość inwazyjny gatunek. Nad stawem pewnie nie będzie żadnym roślinom przeszkadzał.
Zdjęcia przepiękne. ;:oj
Zrobiłam dekoracje świąteczne, choć nie cieszą specjalnie, zostajemy we dwoje w domu. ;:174
Pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu u Ciebie już prawdziwa wiosna.Bociany przyleciały?Wczoraj widziałam klucz żurawi.Leciały,leciały a potem zaczęły latać kółko,czyżby chciały lądować.?
Ja też lubię różne ozdóbki.Niestety stoją w domu.Na działce mogłyby zniknąć.Fajna ta kula z Tobą.Miałaś fajny pomysł. :D
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, niestety święta będą trudne, ale najważniejsze, żeby humoru nie tracić
Kolejne już będą normalne..
Trzymam za to kciuki
Dobrze, że mamy ogrody
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu żywa przyroda jest najpiękniejszą ozdobą! przecież na te boćki możesz patrzeć godzinami :roll:
Wyobrażam sobie, bo często staje pod drzewem w bezruchu i obserwuję ptaszki :D
Ja też nie wyobrażam sobie już życia w bloku z wielu względów w domu oprócz ogrodu jest jeszcze cisza!
Jak szybko zakwitły sasanki, tulipanki! ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, zazdroszczę Ci tego sielskiego obrazka z boćkami. ;:131 Masz na co popatrzeć, a to niezwykle ciekawe ptaki. ;:333
Może Ci maluszka przyniosą...
Widzę przygotowania świąteczne, do których ja zupełnie nie mam w tym roku głowy. ;:14 No bo dla kogo? Dla mnie i M? ;:223 A najstarszy syn zachorował, w Warszawie, na szczęście nie wymaga hospitalizacji, ale czy na tym się skończy? ;:oj Jestem załamana, a taki był z niego chojrak. :cry:
Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Piękne ozdoby świąteczne i wiosenne....chociaż takimi małymi rzeczami unikamy sobie te trudne chwile. Boćki rewelacja!!!
Tak je masz blisko swojej działki? Super obserwować taką rodzinkę....
Zazdroszczę ci ich. :uszy
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Roślinki moje mają się niezgorzej. Wszystko ruszyło z kopyta jak tylko zima przerodziła się w lato, a maksymalne temperatury dzienne stały minimalnymi nocnymi (z dnia na dzień)?

Jeśli chodzi o kryzys ? ja tam jestem zwolennikiem tezy, że przysłowia są mądrością narodu, a wszakże jedno z pięknych polskich przysłów mówi, iż nadzieja matką głupich? :;230

Piękna biedronka i cudny rudzik!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Witaj Aniu :wit
Wiosenne kwiatki ładnie Ci rosną.
Biała sasanka i ptaszyna ładniutkie. ;:215
U mnie tulipanki dopiero się budzą, chyba jest u mnie zimniej. ;:174
Ale poczekam ;:65
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Witam poświątecznie .
Annes 77 No niestety inne sasanki się u mnie nie pokazały.Czyli przepadły. Mam tylko białą.
O masz a ty masz inne.Takie niespodzianki nam ogród sam serwuje. Mi nigdy się nie rozsiały . ;:139
I ja bardzo lubię te puchate kwiatuszki. Twarz i z nasiennikami.
Owadów przybywa.A raczej było sporo.Bo dziś mam znowu po ładnych ciepłych dniach zimnicę.W ciuciubabkę ta wiosna z nami się bawi. ;:128
Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196
Obrazek
Obrazek

JAKUCH-Jadziu
Dziękuję za nazwę tego żółtego kwiatka .Sprawdziłam, faktycznie to Złoć żółta [Gagea lutea].Dzięki.Ty chyba wszystkie roślinki znasz.
boćki widzę codziennie.Już od rana pracują przy uszczelnianiu swojego gniazdka.
I ten ich klekot i przeloty nad moją działką , głową.Aż słychać łopot skrzydeł. ;:333
Jakoś Święta zleciały z córcią i teściową.
Trochę smutno bez synków. Po raz pierwszy też samotnie na obczyźnie spędzali święta.
Ale taki czas, i musimy to zaakceptować i przetrwać. Aby w zdrowiu.Czego i tobie życzę. ;:196
Dekoracje świąteczne jeszcze sobie w różnych miejscach stoją.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
-

clem3-Małgosiu Dziękuję bardzo ;:196
Któż-by się spodziewał,że taki czas koronowirusa będziemy tak masowo przezywać. Oby tylko w zdrowiu.
Bardzo cieszę się,że mamy te swoje ogrody i teren gdzie można pochodzić, po odpoczywać, popracować, przemyśleć i głowę i ręce zająć.
Nawet w wolnym czasie. Mą sprawdzał już jakie to rybki nam urosły w naszym stawie. Oczywiście po złowieniu z powrotem wróciła do stawu.niech rośnie na drugie święta. Daj Boże aby były już w pełni normalne i pełną rodziną.

Obrazek
Obrazek
Bardzo dziękuję za pochwały iu cieszę się,że moje ozdoby i wiosna też się komuś podoba. ;:196
cyma2704-Soniu. ewita44-Ewuś Biała sasanka dzielnie kwitnie.
Wiosna kapryśna, raz zimna , raz ciepła, znowu zimna jest. Ale jest
Rudziki też odwiedzają mój ogród. I inne ptaszki też :)
Dzisiaj bardzo płochliwe.A za zimno aby siedzieć na tarasie, to tylko z domku je obserwowałam.

Obrazek
Obrazek
Dziękuję za informacje o tym żółtym kwiatku - złoć żółta. dokładnie tak , nad stawem nie będzie żadnym roślinom przeszkadzał.
A i tak rośnie dalej w trawie, to niech sobie rośnie.
Trochę smutne te święta były,Ale życie niesie różne scenariusze. Aby przetrwać je w zdrowiu , czego i tobie życzę. ;:196

Danusiu z Wiosna jest.Chociaż dzisiaj zimna.
Bocianki są na gnieździe. To latają na głową. Cudowne widoki.A żurawie też często słyszę i widzę, bo gdzieś w pobliżu maja jakieś swoje miejsce. I nad zalew czy laki sobie latają.
Ja jestem taka sroka różne ozdóbki lubię. Dziękuję , i cieszę się,że zdjęcie kwiatka z kulą i ze mną się spodobało.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Margo2-Gosiu To prawda święta odbyły się po raz pierwszy w mniejszym gronie bez synów.
Dobrze,że chociaż internet jest i można sobie inaczej pogadać trochę. I miejmy nadzieję ,na jak najszybszy czas normalny.
Może w maju na jakieś urlopy przyjadą.Albo później , zobaczymy.
Oj te nasze ogrody i roślinki to dla nas zbawienne. :) ;:167
Maska-Marysiu Och ja bardzo się cieszę,że mieszkam w takim miejscu spokojnym i mam na co dzień mnóstwo owadów czy ptaków do oglądania .Czy też czasami i innych zwierząt. Ja też lubię obserwować ptaki. Zwłaszcza boćki.
męczarnią byłoby dla mnie teraz mieszkanie w bloku.
A jeszcze w tym czasie koronawirusa..tutaj mam jak raju. cicho , spokój i swoje prace. :D
Wiosna nam się rozkręca, chociaż znowu mam zimnice.Kiedy to ciepło będzie na dłużej ?
plocczanka-Lucynko Och jak ja się cieszę z tego mojego sielskiego miejsca i widoków z boćkami.
Od kiedy mam działkę, to one już tu są.Czyli już ze 14 lat. I jakoś mi nic więcej nie przyniosły jak możność ich obserwowania.I niech tak zostanie. Niech moje dzieci o czymś innym myślą. ;:306
O jejku to też masz smutki.I ze zdrowiem syna.Mam nadzieję,że już wszystko u niego ok ??
Na tą zarazę też nie mam chojraków.
Dziękuję i ty się trzymaj dzielnie i w zdrowiu ;:cm

Olu2310 Trzeba sobie umilać ten trudny czas nawet i ozdobami.
Dekoracjami. Ale i natura nam teraz dostarcza sporo kwitnących roślin.
Boćki mam bardzo blisko, dwie działki dalej.W linii prostej ze 100 m. Widzę je i sypialny na górze i tarasu i chodząc po działce widzę i gniazdo i latające .
Często potem na ten mój większy pusty areał przylatują i sobie tam chodża.Albo jak kosze trawę to z tyły dalej chodzą i coś wybierają z ziemi.
Zaczynają kwitnąc drzewa.Cudny to czas.Uwielbiam go.
W prawdzie u mnie dopiero pojedyncze drzewa kwitną ale widok już z całkiem przyjemny.
Obrazek
Obrazek
Moja Śliwa wiśniowa Pissardii młoda posadzona w pobliżu stawu - w tym roku ma pierwsze kwiatki. :D
Obrazek
Obrazek
Ciągle jeszcze kawałek siatki stoi między starą a nową działką.I czasu brak na rozebranie i przeniesienie ogrodzenia.
Może w maju nam to się uda. Dereń jeszcze kwitnie. I taki mój element dekoracyjny.
Obrazek

Locutus-LOKI Ty mieszkasz bardziej na zachodzie to i wiosną masz wcześniejszą i ładniejszą niż moja wschodnia Polska .I zimy łagodniejsze. ;:108
Ale jaka by niebyła to mnie cieszy.Potem wszystko nadrabia.
Aczkolwiek ta wiosna co parę dni w krateczkę, raz ciepło i lato , a potem zimno, znowu ciepło i znowu mam zimnice.
miałam dziś dokończyć prace warzywniku ..ale za zimno i mi się nie chciało.
A co do mądrości życiowych czy narodowościowych,,,to nadzieje zawsze warto mieć .To ona dodaje optymizmu. :D
Dziękuję.I pozdrawiam serdecznie. ;:173

Moja magnolia Ann przesadzana nie dawno rozwija paki kwiatowe.Czyżby była oznaka że się przyjęła ??
Obrazek
Obrazek
Pomidorki rosną w domku .W sumie na każdym parapecie coś tam rośnie, to bakłażany, to papryczki, to inne roślinki.Jak to u ogrodnika. ;:173
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hiacynty kwitną
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A ciemiernik kwitnący od listopada przekwita
Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu witaj :wit
Tak bardzo lubię oglądać u Ciebie ozdoby ogrodowe, a i świąteczne również, ślicznie i kolorowo ;:215 , rybeńki już ładne, fajnie z takim stawem własnym, można mieć zdrowe i smaczne rybki swoje ;:215 , pomidorki masz spore, u mnie dużo mniejsze, ale zimno no i muszą w domu siedzieć, nie ma wyjścia , pozdrawiam Aniu serdecznie i zdrówka życzę ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”