Ogrodowe Impresje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Ogrodowe Impresje

Post »

Witajcie w moim niewielkim ogrodzie. ;:197 Miejscu, w którym dzięki roślinom udaje mi się czasem znaleźć namiastkę wyciszenia.

Zaczynam jesiennym zdjęciem z zeszłego roku.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Witaj !
Piękne dalie.też je lubię.
Ale śliczne ,duże koleusy. Sadzisz je do gruntu ? Czym swoje pidlewasz? Ha też trochę ich mam .Ale w donicach. :D
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Cudowny widok, aż przyjemnie popatrzeć.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Witam Cię anabuko1 szczególnie ciepło, bo jako pierwszego gościa w moim wątku ;:168 Dziękuję za miłe słowa.
Koleusy to jedne z moich ukochanych roślin (obok dalii, liliowców, fuksji i kilku innych) Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich. Ja też sadzę do donic i skrzynek. W gruncie odpada - mamy bardzo dużo ślimaków. Do ziemi dodaję trochę azofoski na start i właściwie tyle. Czasem, jak mi się przypomni, raz czy dwa w sezonie podleję rozpuszczoną azofoską. Zazwyczaj jednak w ogóle o tym zapominam...
Tamten rok był idealny dla pokrzywek. Nic przy nich specjalnego nie robiłam, a porosły prawdziwe giganty :)

Witaj Evii91 Dziękuję :) Zdjęcie z telefonu więc byle jakie. Na żywo widok faktycznie zachwycał kolorami nawet największych ignorantów ogrodniczych. Tym bardziej, że był to początek października!

Dzisiaj kilka liliowców, w których zakochałam się wiele lat temu. Co roku sukcesywnie przybywa kilka kolejnych odmian. Powiększyłam już rabatę pod nie maksymalnie. Obiecałam sobie, że w tym roku nie kupię ani jednego. Zobaczymy :lol:
Ogólnie ten sezon jest lepszy dla liliowców niż poprzedni, ale pierwszy raz zdarza się , że tak dużo odmian w ogóle nie zakwitło.

Bettylen

Obrazek

Destineed to See

Obrazek

Orchid Candy - jeden z najstarszych rezydentów, którego szczególnie lubię za grę kolorów

Obrazek

Sun Singer pierwszy raz kwitnie, choć mam go drugi sezon. Późny, dopiero zaczyna kwitnienie. Fajne, bardzo duże kwiaty. Dość wysoki. Muszę go przesadzić gdzieś z tyłu. A miałam już nic nie przesadzać... Pewnie dobrze to znacie :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Ależ się cieszę, że założyłaś wątek!!! A miałam właśnie u siebie pytać, czy masz takowy. To wstępne zdjęcie jest rewelacyjne, jaka gama barw i kształtów. Dalie przepiękne, bujne, godne pozazdroszczenia. :D
No a liliowce to już sama wiesz, że dzielimy ze sobą tę wielką do nich miłość.
Zdradź nam może jeszcze, jak masz na imię, żeby było nam się łatwiej do Ciebie zwracać.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Podglądałam w wątku daliowym, cudne masz odmiany. Biała zjawiskowo piękna.;:oj Koleusy wspaniale wkomponwane w dalie. ;:138
Bukszpan taki dorodny, zielony, czy ćma jeszcze nie dotarła do Ciebie?
Miłej niedzieli w ogrodzie. ;:168
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Piękne liliowce,szczególnie ten na drugim zdjęciu.Oczywiście pierwsze zdjęcie zwala z nóg.Musisz mieć dobre miejsce do przechowywania dalii zimą.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Piękny ten liliowiec na drugim zdjęciu.Pierwsze zdjęcie też piękne.Chyba masz dobre miejsce do przechowywania dalii zimą.?
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Piękne te liliowce, najbardziej podobają mi się 1,2 i 4... Gdzie takie można dostać?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Oj i ja lubię pokrzywki. ;:173
Liliiiece śliczne.
A Bettylen zachwycajacy. ;:215
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Wandziu bardzo mi miło z powodu twoich odwiedzin :D
Jakoś tak w końcu się zmobilizowałam do założenia wątku, choć całościowo raczej niewiele pokażę. Ogród nie jest mój. "Urzęduję" na połowie i delikatnie mówiąc - mamy różne wizje :wink:
Co do dalii to tamten rok im wyjątkowo sprzyjał. Ten już nie jest taki łaskawy. Na plus jest to, że pierwsze kwiaty bardzo ładnie wybarwione.
Wandziu nie przepadam za swoim imieniem, więc niech zostanie Narine...

cyma2704 Dziękuję :) Biała to pomponik Snowflake. Trochę niedoceniany, a szkoda, bo wcześnie zaczyna kwitnienie i zachwyca nieprzerwanie do pierwszych mrozów. Przyznam, że pierwszego roku ja sama nie byłam nim zachwycona. Siedział w cieniu i taki jakiś był niemrawy. Ale już w kolejnym sezonie stał się tzw "must have".
Wywołałaś wilka z lasu! Kilka dni temu odkryłam, że ćma dotarła... ;:145 Jestem załamana, bo wszystkie rabaty okalają kulki bukszpanowe. Mam też kilka dużych okazów. Wszystkie wyhodowałam z małych gałązek. Ukorzeniałam je mając z 17 lat, a to było kilkadziesiąt lat temu...
Uprzedziłam sąsiadkę, bo ma bardzo dużo bukszpanów. Sprawdziła i u niej też są... W dużo większej ilości , niż u mnie. Reszta sąsiadów nie wykazuje zainteresowania tematem więc nie wiemy czy nasze starania nie będą walką z wiatrakami...
U Ciebie też jest ćma?

Witaj danuta z :D
Dalie przechowuję w garażu. Różnie bywa z tym zimowaniem. Zawsze jakieś straty są. Przeważnie odpadają te, na których mi szczególnie zależy :| Niektóre odmiany trudno przechować. Tej zimy pożegnałam się np z piękną Hapet Blue Eyes...

Evii91 priv

anabuko1
Bettylen wyjątkowo udany w tym roku. Mało opadów, a on nie lubi deszczu więc... stara się wyglądać :D

Kolejne liliowce ---> Przepiękny nn. Trudno uchwycić jego kolor. W tym sezonie dał istny popis ilością pąków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Narine pięknepiękne liliowce, oczywiście białym się pozachwycam. :)
Niestety ćma do mnie dotarła i wczesną wiosną po zauważeniu kilku gąsienic, spaliłam ponad pięćdziesiąt bukszpanów. Samotna walka z tym paskudztwem mi się nie uśmiechała. Nikt, tak jak u Ciebie, nie rozumie problemu i się nie przejmuje. To niestety idaeał dla ćmy, może się swobodnie rozmnażać i anektować kolejne obszary. ;:174
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Narine,pierwsze zdjęcie zachwycające dorodnością roślin i piękną kompozycją.
Odmiany Twoich liliowców, to w większości nowości i do tego bardzo ładne kolorystycznie.
Jakbyś mogła,poproszę informację pw - o źródle zaopatrzenia.Pozdrawiam serdecznie :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”