Ogród na wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Fajniutki masz już domek .Jest gdzie odpocząć.
Host jestem ciekawa. ;:108
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Fajny ten domek. Dziewczynki pewnie zachwycone?
Niedługo i mnie czeka przekopywanie trawnika, bo wymyśliłam sobie żwirową ścieżkę...
Skąd ja znam te wielogodzinne rozmyślania pt "Gdzie by to wsadzić?.." ;:224
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj :D . Wpadłam z rewizytą i widzę, że fajnie trafiłam na nowo powstający ogród. Działka kształtem podobna do mojej, częściowo już zagospodarowana, więc nie musisz zaczynać od przysłowiowego zera :wink:
A czemu chcesz się pozbywać tej kraty? Nie lepiej odmalować i obsadzić czymś pnącym?
Na widok "sąsiadki" aż parsknęłam śmiechem :;230 Choć przyznaję, że u mnie pierwszym gościem była wiewiórka :D
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Anabuko1 Ten domek to jest taki do zabaw dla dzieci 280x250 cm.

Narine Tak zachwycone domkiem, szczególnie Emi, bo to jej prezent urodzinowy. Mam nadzieję, że w tym roku go jeszcze na nogi postawimy... Poprzedni weekend nawet na noc zostaliśmy i spalisly w nim na materacach.
Co do ścieżki, to jestem ciekawa. Ja planuje w zacienionym zakątku wyspać trocinami, bo widziałam zdjęcia takich ścieżek, więc spróbuję. A ty jaki żwir planujesz?
U mnie na razie pozostałe grzadki średnio wychodzą, więc ich nie pokazuje. Może jak się rośliny rozrosna. Ale z tym myśleniem to faktycznie, chociaż dziś byliśmy i poszło jak burza, tyle wsadził am...

Clem3 Witaj, po prostu ta krata na prawdę szpeci i przecina ten fragment działki, a w tamtym miejscu bym coś dosadzila. Wolę coś innego zrobić. Tylko winogron zostanie przy tej rurze a podepre czymś innym. Jakoś źle na mnie takie kraty działają... Mam odczucia jak bym była na jakiś slamsach hehe.

A tu trochę zdjęć. Ale oceniony zakątek przy zdjęciach się tak oswietlil, że słabo widać rośliny. Chowam w nim też przywiezione rośliny, żeby mi nie uschły zanim przyjadę za tydzień. Jest tam przyjemny mikroklimat, odkąd powstał płot. Hydrozel sprawdza się rewelacyjnie... A bardzo mało go idzie.

W szklarni rośliny szaleją. Myślałam że nie uda się w tym roku warzyw, ale zaryzykowalam i chyba się uda...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jezyn ponad 3 litry, wiaderko, pudełko i jeszcze na krzaku zostało. Już są w sloikach.

Obrazek

Ognisko z zeszłego tygodnia

Obrazek

No i zacienionym zakątek, ale zdjęcia srednie

Obrazek

Obrazek

Do tego kupiłam cebulki przebisniegow, białe irysy, masę tulipanów, narcyzow, kilka hiacyntow, krokusow i innych cebulowych. Ale zapomniałam zrobić zdjęć opakowań.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Ja też w tym roku zbieram co raz sporo jeżyn. Są pyszne. :)
Hosty widzę są. Co roku będzie tylko piękniej. ;:108
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Dziś mało pisania, bo dużo zdjęć. Ostatnio byłam 3 dni. Rzędu na działce, dość sporo zrobiłam, chociaż w niektórych miejscach efekt jest na razie byle jaki, to na przyszły rok powinien być super. Ale są miejsca, które od razu lepiej wyglądają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze pod płotem z obu stron stoi dużo sadzonek z poprzedniego ogródka. Dużo jeszcze do zrobienia i poprawienia.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam następny rok na pewno będzie bardzo kolorowy , widzę że wsadziłaś ładne duże sadzonki liriope , bardzo ładne pozdrawiam ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Świetnie sobie poczynasz, ogród pięknieje w oczach ;:215 Cienisty zakątek uroczy, a ławeczka z pewnością będzie dawać wytchnienie w upalne dni :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Coraz kwiecisciej się zapowiada. Zakątek z ławeczką taki 'zakamarkowy' w moim stylu. Jak zarośnie to będzie pięknie.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Zaciekawił mnie tytuł wątku podobny do mojego, bo też mam ogród na wzgórzu :D . Śliczny zakątek z ławeczką powstaje ;:138 Z każdym rokiem będzie piękniej :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam :wit w oczekiwaniu na właścicielkę i nowy sezon dopisuję się do wątku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witajcie, tyle w tamtym roku miałam roboty z sadzeniem roślin z ogródka tymczasowego jak i dokupionych choinek, że miałam dość i zapomniałam o forum. Ale odpoczelam od łopaty i nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. Plany na ten rok to dokupienie po około 100 szt poziomem i 100 szt truskawek. W tamtym roku kupiłam maliny zwykle, porzeczka czerwona, dwie odmiany porzeczki białej, agrest czerwony, agrest biały, wiśnie, czereśnie żółta, maline fioletowa i czarna, malino truskawke, malinojezyne. Sporo tego. Do tego postawiłam na samej górze chustawke.

Mam też jeden problem, chciałabym przenieść domek dziewczyn na jakieś podwyższenie i w inną cześć działki. Będzie to trudne bo 8 chłopów nam to przywozilo. Ale do rzeczy, ma ktoś pomysł na tanie i solidne podpory pod takiego kolosa? W tym roku będę splukana, bo właśnie zakładam 1,5 metrowe akwarium, mam roczek połączony z urodzinami starszej córki i chce jeszcze kupić lepsza ziemię na dół działki pod uprawę warzyw. Więc z kasą będzie krucho. Pomóżcie ;)

Pozdrawiam i dziękuję, że czekaliacie tu na mnie.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

O rany, ale wymyśliłaś zadanie :roll:
Chyba nikt Ci w tym nie pomoże. Pod taki domek potrzebna jest porządna konstrukcja, a ta nie jest tania. Zresztą, nie wiem, czy w ogóle by się dało zrobić taką.
Przyszłam zobaczyć kotki, a tu nic.
Chyba lubisz liczbę 3, bo 3 córki, 3 kociaki i często u Ciebie to 3 się przewija :D .
Czy te białe rodki są posadzone tymczasowo?
Jeśli nie, to radzę jak najszybciej je rozsadzić,.
Wiem, że małe, ale rozrosną się.
Wiem z własnego doświadczenia :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”