Ogród na wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogród na wzgórzu

Post »

Witajcie, od wczoraj jestem posiadaczka działki 1100m2. W dniu dzisiejszym byliśmy z mężem i 3 córkami na miejscu , czekaliśmy na ekipe która miała nam postawić garaż, który będzie pełnił funkcję skladzika na narzędzia. Oczywiście nas wystawili. Musieliśmy zamowic inna firmę i czekamy na powiadomienie o terminie montażu. Byliśmy zmuszeni wracać się ze wszystkimi rzeczami przywiezionymi na działkę. Miejsce które wybraliśmy na garaż okazało się ?poziomkowa rabata?. Wykopalam kilka set małych sadzonek poziomek. Nie byłam przygotowana na przesadzanie roślin, więc zabrałam to wszystko na mój ogródek tymczasowy. Jutro będę sadzonkowac w doniczki. Na działce są dwie wielkie sosny rosnące blisko siebie, nadające się na powieszenie hamaka dla dzieci. Jakieś dwie mniejsze choineczki, dwie owocujace sliwy( dziś co ładniejsze zabrałam dla moich rodziców, a resztę zgrabilam na stosiki do wyrzucenia). Jest też miejsce, gdzie rosną thuje itp wymieszane z berberysami. Postanowiłam wyciac przejście między 2 dużymi okazami i takim sposobem będzie miejsce na żwirowa ścieżkę i zakątek z ławeczka. Podczas cięcia córki znalazły mała przestrzeń po lewej stronie przejścia i postanowiłam, ze zrobię im tam ?baze". Zaczęłam też przekopywać miejsce pod szklarnie, ale mąż już gonił do domu, więc przerwałam. Kilka dni wcześniej już nakupilismy różnych roślin, hosty, Żurawki, ostrozki,czerwona trawę, rudbekia, hibiskusa i wiele innych. Mąż jako tako roślinami się nie interesuje, ale kupił wielkiego rododendrona za 60 zł (przecenionego z 90), sprawiło mi duża przyjemność to, że się zaangażował ;)

Poniżej dodaje zdjecia;
https://iv.pl/images/90506437901463886274.jpg

https://iv.pl/images/35323154302333902558.jpg

Koniec działki tam, gdzie stoi auto.
https://iv.pl/images/00069413407735844548.jpg

Pozdrawiam serdecznie ;)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Przyszłam z rewizytą. Witaj :wit Początki już masz, szkoda tylko , że trzeba ,,klikać'' na linki do zdjęć. Będziecie się budować?
Pozdrawiam - Justyna
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Tak na szybko tamto wstawić chciałam, muszę sobie przypomnieć jak to było.

Co do budowy, to niestety przez kolejne lata nie damy rady, mąż musi pracę zmienić.

Zakupy na działkę, na razie stoją na ogródku tymczasowym. Mam tego więcej ;)
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

:wit Działka wydaje się spora, masz duże pole do popisu.Oj będziesz szalała z roślinnymi zakupami. Sprawdzaj sobie wymagania roślin przed kupnem/posadzeniem. Hosty np. lubią cień/półcień .
Będę zaglądać do ciebie.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam serdecznie ;) Jakieś małe pojęcie o roślinach już mam. Od ponad 2 lat prowadzę ogródek tymczasowy, w sumie host mam 6 szt na nim plus 3 nowe na nową działkę. Zakątek z iglakami który już był, planuje właśnie obsadzic hostami. Dziś doszła mi ławeczka parkowa też do tego zakątka, oby była fajna. Byłam na działce i naciagnelam folie na szklarnie-foliak. Jak już skończyłam z usypywaniem ziemi to zorientowałam się, że są okna krzywo, ale już trudno... Kiedyś to poprawię.

Obrazek

Tutaj moja ulubiona róża z ogródka tymczasowego, na pewno będzie na nowej działce.

Obrazek
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Foliak dobrze przymocuj, żeby przypadkiem nie odfrunął podczas wichury. Co będziesz w nim sadzić?
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam Cię serdecznie ;) Foliak przysypalam ziemia na folii, więc ani drgnie, jeszcze będę musiała go mocniej dodatkowo zakotwic jak nie będzie się sprawdzalo. Na razie mamy 4 sadzonki pomidorów które miałam na ogródku tymczasowym w doniczkach, wysialam rzezuche, bo moja najstarsza córka lubi szkubac a ja lubię do sałatek. Miałam sadzonki ogórków i zobaczymy czy zdążą zaowocować. Do tego obok szklarni wysialam słonecznik na kiełki, bo też uwielbiamy jeść tak jak rzezuche.

Dziś przesadzalam ponad 1,5 metrowa glicynie na działkę, ale boję się, że padnie mi. Jakoś tak zmarniala. Może się ożywi. Posadzilam też hosty pod choinka i miete. Białe astry i maline też posadzilam. W sobotę planujemy jechać na działkę z dziećmi, ale nam może uda się wcześniej, bo i tak prawdopodobnie kupimy dziewczynka domek drewniany do zabaw. Oczywiście zapomniałam zrobić zdjęć...
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Masz prawdziwe pole do popisu. Tyle możliwości :D Aż po cichu zazdroszczę - oczywiście w sensie pozytywnym ;:173 Będę podglądać postępy.
Drewniany domek, najlepiej na drzewie, to było marzenie moje i siostry. Niestety niezrealizowane. Twoje córki będą miały radochę :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj Ewo ;:196

Wprawdzie przyszłam do Ciebie z rewizytą ale już wcześniej zainteresował mnie Twój wątek.
Działka wygląda ciekawie, tym bardziej , że już coś na niej rośnie.
A Ty już masz fajne pomysły, co by z tego i jak wykorzystać. Super. ;:138 ;:138 ;:138
Życzę powodzenia i wspaniałych efektów. :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj! :wit
Kibicowałam Ci w poprzednim tymczasowym ogródku i nawet nie wiesz jak się cieszę czytając teraz, że wreszcie macie ten swój wypragniony teren.
Oczywiście zapisuję się w wątku i zostaję kibicować. Powodzenia !! ;:136
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Fajnie że już masz troche zieleni na działce oraz wiesz co chcesz mając jednocześnie troche doświadczenia. Powodzenia! ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Narine Ja w dzieciństwie także marzyłam o domku na drzewie. Na razie mamy zamiar kupic taki stojacy na ziemi, ale mąż powiedział, że da się zrobić, żeby stał na nogach. A miejsce przy tych wysokich thujach. Więc może się uda, że będzie jak na drzewie ;)

Ignis05 Ja mam tylko nadzieję, że te pomysły zrealizuje tak, żeby wyglądało jak w mojej wyobraźni, bo jedno z drugim nie zawsze idzie w parze ;)

Foxowa
Witam w nowym ogródku, mam nadzieję, że wizyty u mnie umilą Ci czas ;)

Igala Witaj, nie wszystko jest plusem, ale parę rzeczy na prawdę jest fajnych . Niby wiem co chce, ale jak chce przesadzić jakąś roślinę, to potem myślę godzinę gdzie ja dać ;)

Zdjęcia z wczoraj ;)

Widok z górnego roku, po lewej dom jest zaraz obok naszego plotu, więc tam jest granica.
Obrazek

Urobilam się wczoraj troszeczkę, ziemia wydaje się być fajna, pulchna. Muszę pozbyć się tylko tej kraty po prawej.
Obrazek

Marzenie z dzieciństwa, huśtawka pod drzewem, dziewczyny ja uwielbiają.
Obrazek

Będzie co nieco w słoiki ;)
Obrazek

Jedna z 3 sasiadek;)
Obrazek

Jeden rododendron wylądował pod śliwka
Obrazek

Chciałam dokupić więcej w sklepie, ale jak poszłam później, to już nie było. A wymarzyłam sobie biała rabate... Ehh
Obrazek

Daliśmy szansę marnej choince, uformowalam ja. Zobaczymy czy będzie dobrze wyglądać. Na razie nie wycinamy tylko obsadzam ;)
Obrazek

Jutro 5 urodziny najstarszej corki. Oczywiście na działce ;) Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Czemu chcesz usunąć kratę? Nie jest zła, przyda się może pod winogronka albo jeżynę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”