Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie narzekaj, Soniu, masz krzewy z kolorowymi liśćmi, ;:333 szumiące słodko trawy ;:215 , dużo zielonych akcentów w ogrodzie ;:303 i dwóch wspaniałych wnusiów dla rozrywki. ;:138 ;:138 ;:138
Zdrówka dla wszystkich. ;:97 ;:97 ;:97 ;:97
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Koło południa pięknie słońce podgrzewało powietrze. Trochę popracowałam w ogrodzie. Kupiłam 130 cebulek, przecież takie tanie teraz. ;:173 Myślałam, gdzie je wsadzę, więc ścięłam eksperymentalnie miniaturowe rozplenice i rozchodniki. Posadzę tam 30 czosnków Krzysztofa. Już raz je sadziłam, ale jakoś nie chciały u mnie rosnąć, może teraz się uda. ;:131

Obrazek

Jeszcze sto tulipanów muszę upchnąć. ;:306

Sabinko miło Cię znowu gościć. ;:168 Na bukszpany już bym nikogo nie namawiała. Gdyby była większa świadomość wśród ich posiadaczy, można by się pokusić, ale samotna walka z ćmą, chyba nikomu się nie uśmiecha. ;:185
Hortensje z patyków mnie też nie wychodzą, większość jednak mam z odkładów. Jeśli kupiłaś spore sadzonki, szybko będziesz się cieszyć okazałymi krzewami. ;:108
Odgapiłam Twoje krokusy na różance i też posadziłam, mam nadzieję, że wiosną doczekam się ładnego widoku.
Podczytuję blog, ale wątek całkiem zaniedbałaś.
Masz taki busz w ogrodzie, że siewki się nie mogą przebić do słońca, poza tym za szybko pielisz. :wink: Rabaty wczesną wiosną u Ciebie bez chwaścika. U mnie nawet w maju tak czyste nie są.
Moje narzekanie z siewkami ma dwa oblicza, dużo pielenia, ale też żal, że tyle dobra wędruje do kompostownika. ;:174 Dziś wypieliłam część większych ostnic, chyba ponad sto. Zostało co najmniej drugie tyle. Mniejsze może zima wykończy.

Obrazek

Obrazek

Lucynko zawsze nastroisz mnie optymistycznie, dziękuję. ;:196 Nie lubię listopada, ale tegoroczny z ciepłem i odrobiną słońca, znośniejszy.
Dzieciaki pojechały do drugiej babci, więc wolny weekend wykorzystałam maksymalnie. Trochę w ogrodzie, dom też udało mi się ogarnąć.
Jakoś mało tych przebarwiających się liści. Miłorząb tradycyjnie zrzucił zielone, a kupiłam go, żeby ładnie świecił żółcią. ;:222
Tylko tawuły japońskie nie zawodzą. ;:215 Amanogawa w tym roku jakoś niemrawo zmienia kolory.

Obrazek

Obrazek

Czy siewki czarnuszki przeżyją zimę? Szukam miejsca na tulipany.

Obrazek

Odgarnęłam liście z ciemierników i nareszcie widzę pąki. Przykryć z powrotem, czy mogą już tak zostać?

Obrazek


Obrazek

Przerzedziłam trochę siewki naparstnic, ale sporo zostawiłam w różnych miejscach, robię się sentymentalna. :)

Obrazek

Trzcinnik Overdam ładnie przyrósł i nawet się przebarwia. :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja też zamówiłem cebulki, duuuużo cebulek ;:306 Są tak tanie, że szkoda byłoby nie kupić :)Dzisiaj widziałem w Castoramie czosnki ozdobne Purple Sensation , 50 cebulek tylko za 15 zł.
Gdyby u mnie ostnice chciały się tak siać, przez trzy lata jak je mam ani jednej siewki :roll:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, ty wiesz, że ten mój wątek to straszy nieobecnością od marca ;:131 Chyba wypracuję nową metodę bywania na FO - będę zaczynała jesienią ;:306
Cebulki zawsze warto posadzić. Chociaż zaczęłam się zastanawiać, czy nie traktować tulipanów jako rośliny (góra) dwuletnie. W tym roku była tragedia - sporo liści pojedyncze kwiaty. Dobrze, że krokusy są niezawodne. ;:215 .
Siewki czarnuszki przeżyją wszystko :lol: . To jedyna roślina, której nawet u siebie nie muszę prosić o rozsiewanie. Ciemiernikom niby nic nie powinno być, ale czasem zamarzająca woda potrafi zniszczyć pąki, wiec bezpieczniej troszeczkę przysłonić liśćmi.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Seba miałam już nie sadzić cebul, ale jak zobaczyłam ceny i aura jeszcze przyzwoita, to się nie oparłam. :roll:
Ostnica do wschodów potrzebuje dużo wilgoci. Jak dojrzeją nasiona zerwij i rozrzuć za jakimś krzewem, gdzie czasem ktoś może dodatkowo podlać w czasie suszy. Może nad oczkiem masz takie miejsce. Na pewno w cieniu wzejdzie. ;:108

Sabinko masz taki piękny ogród, że żal go nie odwiedzać. Przestałam wykopywać tulipany, chyba że coś sadzę w to miejsce. Jeśli nie kwitną, to szybko usuwam liście, wykopuję i sadzę nowe cebule. Pewnie z pięćdziesiąt procent tulipanów mam jednorocznych, albo dwuletnich. Trochę gryzonie zjedzą, więc w postanowieniu o niekupowaniu zwykle długo nie wytrwam. ;:173

Dzięki, ;:196 ciemierniki przysypię liśćmi, a na tulipany już wybrałam inne miejsca, niech czarnuszka rośnie spokojnie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, :wit
Twój ogr.od wciąż jest ładny, ciekawy i jeszcze w ładnych kolorach.
To zdjęcie z trawami i rzutem na ogród i iglaki rewelacyjne ;:63 ;:63
Trzcinnik Overdam bardzo ciekawy i śliczny ;:333
Berberyski są prześliczne.Szkoda,że je tak późno polubiłam.
w moich ciemiernikach te ż zauważyłam pąki.Niczym je nie przykrywam.One dają radę. ;:108
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ,
pięknie prezentują się złote trawy na tle zielonego żywopłotu. ;:138
Też mnie korciło dokupienie cebul ale ledwo ostatnio znalazłam miejsce na te, które już miałam.
Trzymam kciuki, by udały Ci się tym razem czosnki Krzysztofa.
Miałam je w tym roku i każdy się nimi zachwycał a ja najbardziej. ;:306
Radzisz, by teraz przyciąć rozplenice ?
:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, co to dla Ciebie upchnąć 100 tulipanów ;:224 ;:224 :lol: Dasz radę. A my wiosną będziemy podziwiać, bo jak Cię znam wybrałaś i dopasowałaś na bank fajne odmiany i kolory. U mnie chęć na cebulowe opadła dawno. Korzystam z tych co mam, a wykopywane cebule tulipanów dostarczają mi sporo cebulek przybyszowych, które sadzę w żłobku i taka zabawa wkoło Macieju ;:108
Sansewerią przywołałaś wspomnienia, bo moja mama ją uwielbiała i miała naprawdę piękne okazy. Pamiętam zapach jej kwiatów. Z biegiem lat przestała je uprawiać i zapomniała o nich.
Porządeczek na rabatach, aż zazdrość mnie bierze.
;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit. Oj tak , od przybytku siewkowego czasem może rozboleć głowa ;:224. Ja tak miałam z niezapominajką bo reszta sieje się bardzo oszczędnie. Wracając do żywopłotów to myślę nad przesłonami z cisa w dwóch miejscach ;:108 . Co prawda jak policzyłam sobie koszty to trochę mój entuzjazm ostygł ;:131 . Chciałabym kupić odmianę co nie wytwarza owoców. A może te co owocują przy regularnym cięciu nie wytwarzają owoców? Wiesz coś na ten temat? Pozdrawiam słonecznie :wit.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

;:138 Jak te wszystkie tulipany wystrzelą, będziesz miała tulipanoland jak pola w Holandii ;:224
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pospacerowałam po Twoim pięknym ogrodzie, pozachwycałam się pięknymi trawami i tymi fotkami ze szronem w roli głównej ;:333 Już z niecierpliwością będę wiosną wypatrywać tych Twoich tulipanów ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w tym roku i ja zaszalałam z ilością cebulek :tan :tan , głównie tulipanowych i teraz zachodzę w głowę ;:24 , czy dla mojej radości wiosną, czy raczej na pokarm dla nornic tudzież innych gryzoni. ;:306 Okaże się w praniu. ;:108
Nareszcie mam deszczyk! ;:138 ;:138 Cały dzień padał sobie równo, a przy tym było bardzo ciepło. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, po raz pierwszy będę się pozbywać ostnic.
Czekam oczywiście do wiosny, bo nie wiem, które przetrwają, na dokłądkę część pójdzie w dobre ręce.
Ale jeszcze nigdy nie miałam dywanu ostnicowego.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”