Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Dużo się u Ciebie dzieje! Hortensje są zjawiskowe. Moja Pinky Winky już jest mocno różowa. To chyba przez upały.
Chcesz się pozbyć werbeny? Dlaczego? Ja kilka razy próbowałam ją u siebie mieć, ale w końcu dałam spokój. W ogóle nie pasują je moje warunki, a ona taka piękna jest, szczególnie w masie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne dalie, cynie ;:215
Buraka liściowego nigdy nie siałam, nie sadziłam. Ale przyznaje wygląda a bardzo ładnie.chyba na drugi rok spróbuję z nim :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Padało trzy dni i trzy noce, od maja ogród nie dostał tyle wody. :tan Dzisiaj piękny, słoneczny dzień. Zaraz wyruszam na spacer.

Aniu Anna11 biała dalia kupiona a markecie pod nazwą biała. ;:306 Ma ogromne kwiaty, niestety wyrosła dość wysoko i musiała dostać podpórkę. Deszcz obciążył kwiaty, kilka się złamało. ;:174

Madziu miło, że takie bezimienne dalie Ci się podobają. Od kilku lat sadzę, ale rzadko udaje mi się karpy przechować w dobrej kondycji. Podrzucam znajomym do piwnicy. Wiosną kupuję i zabawa zaczyna się od nowa. ;:108 Jeszcze nie zdażyło mi się, żeby kwiat w realu był taki, jak na opakowaniu z marketu. :roll:

Wandziu dziękuję. ;:196 Lubię jak werbena kwitnie w masie, ale doprowadza mnie do szału, ponieważ sieje się w setkach. ;:223 Czekam aż siewki osiągną około 10 cm i wtedy pielę na grządkach. Zostawiam w miejscach, gdzie jest pożądana, oraz pod krzewami, trawami, iglakami, gdzie nie zakwitnie i nie ma szans na wysianie. Zima je niszczy, więc wiosną tylko poczyszczę.
Najlepiej wysiewa się w korze i na słonecznych miejscach.
Hortensje teraz dominują w ogrodzie, ale zmobilizowana liczbą Twoich, przemyślam, gdzie jeszcze posadzić. ;:173
Pinki Vinki ogłociłam wiosną z trzech najstarszych pędów, zostawiając tylko dwa. Pewnie dlatego wystrzeliła na dwa metry i dalej zagradza chodnik. Rośnie trochę po północnej stronie domu, to zdecydowanie później różowieje niż inne.

Aniu anabuko1 dziękuję. Buraka liściowego posiałam pierwszy raz. Wysiałam dwa razy do tego samego pojemnika, bo pierwszy rzut nie wzszedł. Potem wzeszły obie partie siewek, więc część oddałam, ale trochę poupychałam na rabatach. :) Całkiem ładnie wygląda w realu.
Zrobiłam trochę kiszonych pędów z niewielką ilością liści. Przygotowałam wszystko tak jak do ogórków. Po czterech dniach zapasteryzowałam. Już pierwszy barszcz w piątek jedliśmy. ;:215 Pędy potraktowałam jako sałatkę do mięsa. M niezbyt smakowały, ale mnie bardzo, lubię kiszonki.
Robiłam też sałatkę ze świeżych, sparzonych, ale jakoś nie byłam zachwycona.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, deszczu w takiej ilości zazdroszczę. ;:136
I ja się cieszę, jak werbena zakwita. U Ciebie ma fajne towarzystwo, moją muszę przenieść na rabaty z trawami. Tu się odnajdzie.
Ta ciemna rudbekia cudna jest ;:333 a Artemis ma klasę, piękna róża. ;:333
Ślimaczek zaparkował w białych niecierpkach, a co jest za nimi? To żurawka?
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie sadzę dalii gdyż troche znimi zachodu a tak naprawdę to mam ciepłą piwnicę i dalie zasychają na wiór przez zimę.Piękne są to prawda.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Tym razem zachwycam się pięknymi różami i zawilcem. ;:108 ;:108
I przypomniano mi sie,że widziałam, wczoraj,że oj tez kwitnie.Idę zaraz zrobię mu zdjęcie,
Vanilka śliczna.A z jaka trawka ona rośnie ?
z hakonka ??
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Cymciu, mój trzcinnik Overdam rośnie na pełnym słońcu i tylko tam trzyma się ładnie i prosto. Kiedy miałam go w półcieniu, pokładał się i wyłamywał.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu!
Dzisiaj nie nocuję na działce z powodu ochłodzenia i deszczu, dzięki czemu mam trochę czasu na odwiedziny w Twoim pięknym ogrodzie.
Wśród wielu pięknotek wypatrzyłam heliotropy. Soniu, wycinaj im przekwitające kwiatostany, a podrosną i będą rozwijały większe baldachy kwiatów. ;:303
Bardzo ładnie prezentują się Twoje hortensje, różyczki, dalie, a szczególnie ładna ta biała. ;:138 ;:138
Widzę też białego onętka. U mnie tylko różowe w różnych odcieniach, a rurkowe wszystkie w formie wielkich koperków. :oops:
Kleome nie może się zdecydować, jakim kolorem ostatecznie zakwitnąć, ale tym bardziej wzbudza zainteresowanie. Może taki jest jej zamysł.... ;:218
Cynie zróżnicowane w budowie kwiatów i odcieniach różowego koloru. ;:333 Dzięki temu nie zanudzają Ogrodniczki.
Jeżówki, trawki, rudbekie 'Cherry Brandy" wśród buraczanych liści, śliczny zawilec o pełnych kwiatkach i nawet zaczynające pokaz rozchodniki - wszystko fantastycznie zaaranżowane i zadbane. ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego i zdrowego weekendu, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród zielonej

Post »

Dalii szkoda że się połamała, jeśli przeżyje zimę...w nowym sezonie będzie potrzebowała stelażu ;:172 Z tymi kwiatami nie można niczego przewidzieć. W pierwszym roku rosną do 50 cm...w następnym jak się wzmocnią do 150 cm.
Buraczki faktycznie bardzo urodziwe ;:108 Kleome troszkę zazdroszczę, lubię jej kwiaty i ,,stwory z długimi dziubkami, podobnymi do kolibrów'' przylatujące wieczorami za nektarem. Od kilku lat nie mogę posadzić tych roślin, z braku miejsca :wink:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196

ta biała dalia to może być Tsuki-Yori-No Shisha.
Mam taką i z taką nazwą ją nabyłam.
:wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne kwitnienia :) super wszystko razem wygląda, i jeżówki, i róże, a o hortensjach to już nie mówię :) Nie wiem czemu moje jakieś takie niedobitki, czy za mało podlewam, a może z mało słońca ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miskant Memory jest wyjątkowo ekspansywny. Dostałam w ubiegłym roku malutką sadzonkę od miłej forumki, a wiosną zmieniając mu miejsce, już podzieliłam na dwie. Dziś zajmuje ponad metr bieżący skarpy. :shock: Ma piękne srebrne kłosy, ale chyba muszę mu zrobić ograniczniki, żeby tak się nie rozrastał.

Małgosiu dziękuję. ;:196 Przy schodach rabata ze ślimakami drugi rok taka sama. Rosną tam limonkowe żurawki, ale słabo się wybarwiają, mają za mało słońca. ;:222
Werbenę patagońska mam prawie na każdej rabacie. Poza pieleniem nadwyżek, nie wymaga innej pracy.
Deszcz podlał ogród, ale kilka dni upałów, które trwają i po wilgoci w glebie pozostanie tylko wspomnienie.

Madziu mam ten sam problem z przechowywaniem dalii. Jak kupię za kilka złotych w markecie, to mogę potraktować je jak jednoroczne, rarytasów nie mam. ;:108

Aniu anabuko1 miło, że widzisz ładne kwiaty u mnie. ;:196 Vanilka tradycyjnie leży na hakone. ;:306 Mam już siedem sztuk hakone, ponieważ rozrasta się wyjątkowo szybko. Dzielę i rozsadzam, ale też oddaję do zaprzyjaźnionych ogrodów.

Wandziu dziękuję. ;:180 Muszę przemyśleć, jaką miejscówkę wybrać dla trzcinnika, żeby lepiej się prezentował.

Lucynko pięknie piszesz o moich kwiatkach, dziękuję. ;:196 Kochamy te swoje rabatki i dbamy, żeby jak najładniej wyglądały.
Życzenia miłego weekendu się spełniły. ;:180 Tradycyjnie Karol był u nas dwa dni i cieszył nas swoim szczebiotem.
Jeszcze szykują się upalne dni, na pewno pomieszkasz na działce. ;:108

Aniu Anna11 dalie często u mnie są jednoroczne. Może nowe miejsce do przechowywyanie lepiej się sprawdzi. ;:218 Niestety korzystam z życzliwości znajomych, więc za dużo pudełek z karpami nie mogę im podrzucać. ;:185

Krysiu bardzo dziękuję za nazwanie białej dalii. ;:196 To na pewno ona, już pooglądałam w sieci. Gdyby udało się ją przechować przez zimę byłoby świetnie. ;:215

Mariusz dzięki. ;:196 U mnie hortensje w większości na słońcu. Niestety dostają sporo wody, a jak zaniedbam są poprzypalane. :roll: Starsze zdecydowanie lepiej znoszą okresowe niedobory wilgoci.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Zawsze podobał mi się twój ogród. Bogactwo roślin i pięknych rabat duża. ;:108 ;:108
Miskanta Memory włąsnie dostałam i wczoraj posadziłam nad stawem.Kurcze 2 metry ??
To do sąsiada tez wejdzie .al tam tez staw ma niedaleko.
On mnie uraczył Miskant innym wielgachnym, co mi przełazi i czerpie sok z rabat,że tam niewiele co i che rosnąć. :roll:
Hibiskus piękny.Werbeny patagońskiej zazdroszczę ja jej nie mam.
Róże, jeżówki piękne.A e twoje trawki i hortki bajeczne,śliczne ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”