Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:168 ;:167 ogród ? KATALOGOWY ;:138 Bajka .
A jaki dopieszczony ,kochasz go noooo ;:138
Ja już nawet nie wiem o co pytać ha ha ,tylko się gapię po parę razy na niego .
Idę więc dalej na spacer ufff ;:333
Dużo zdrówka ,już nic nie pieść ha ha bo jest przecudnie . ;:108 ;:167
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak zawsze pięknie i czyściutko u Ciebie, nie to co u mnie, chwast na chwaście, chwastem pogania :;230
W tym roku też mam wielkie kwiatostany hortensji ;:167 Pogoda im sprzyja.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pewnie ostatnie ciepłe i słoneczne dni we wrześniu, więc jeszcze w ogrodzie syna posadziliśmy hortensje, trzmieliny i kilka traw: trzcinnik krótkowłosy i turzycę Evergold.
U mnie powstało tylko małe poletko truskawek i zaczęłam sadzić wykopane czosnki i tradycyjnie szafirki w donicy.
Sałacie obfite deszcze zdecydowanie służą, porosły duże główki. :tan

Obrazek

Elu róże okrywowe kwitną chyba równie obficie, jak w czerwcu. Pomponella, Aspirin Rose i Bonica obsypane kwiatami i mają masę pąków. ;:215
Hortensje nie tylko długo kwitną, ale przede wszystkim są mało absorbujące.
Dziękuję za miłe słowa o rabatach. ;:196 W ubiegłym roku dzieliłam i przesadzałam jeżówki, wiosną czeka mnie rozgęszczanie rozchodników. W ogrodzie praca się nigdy nie kończy. ;:173

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chryzantemy stoją z miętą veriegata i białymi pelargoniami. Nie mam głowy do upiększania tarasów, przeżywamy ogromną tragedię w rodzinie. ;:174
Kolor bordo też bardzo lubię, u synowej wyłącznie rośliny kwitnące bordowo.

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Turzyca Red Baron wybarwia się mocno tylko w słońcu. ;:108 W półcieniu będzie bardziej zielonkawa.

Obrazek

Obrazek

Bogusiu miło czytać takie słowa. ;:196 Ogród lubię i praca w nim jest przyjemnością. Duże plamy koloru pozwalają na ograniczanie prac na rabatach. Hortensje i trawy wymagają minimum wysiłku przy ich obsłudze. ;:215
Niestety nie da się nic nie robić. Muszę po kwitnieniu wykopać chryzantemę, która po trzech latach w gruncie ma 70 cm szerokości i zacienia stożek cisowy, który od jej strony marnieje. Jak się kocha ogród, to praca w nim nie braknie. :roll:

Obrazek

Obrazek

Kasiu dziękuję. ;:196 Rabaty się zagęściły, a kora zdecydowanie ogranicza rozwój chwastów. Gdybym miała 30 arów, jak Ty na pewno chwasty dominowały by na rabatach. ;:306 U Ciebie ich nie widać, czyli jesteś bardzo pracowitą ogrodniczką. ;:180 Szczególnie podziwiam wielki warzywnik i moc przetworów. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za towarzyszenie w tym wątku. Nowy pewnie założę w niedzielę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie też w tym sezonie wody z nieba nie brakowało, co spowodowało bardziej obfite kwitnienie róż czy kosmosów, ;:333 jednak najbardziej te deszczówki wpłynęły na wzrost roślin. :lol: Niektóre rosły i rosły w górę bez umiaru. :shock:
Pięknie prezentuje się Twój jesienny ogród. ;:215 Jest niezwykle barwny ;:138 ;:138
Czy ja dobrze rozumiem, że piwonii dotąd nie miałaś? ;:204 Jakoś nie zakonotowałam tego braku w swojej pamięci. ;:7
One są cudowne, nie tylko pięknie kwitną, ale jeszcze wspaniale pachną. ;:215 ;:63 Uwielbiam te roślinki i tylko szkoda, że krótko kwitną. ;:108

Trzymaj się zdrowo ;:167 i niech każdy kolejny tydzień będzie Ci przychylny. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję za życzenia i miłe słowa. ;:196 Piwonii nie miałam, bo u mamy obserwowałam jak rosły ogromne krzewy, a kwitły krótko. ;:131 Teraz nie mogłam odmówić posadzenia ich u siebie, skoro miały wylądować w śmietniku.

Obrazek

Obrazek

Ukorzeniam kolejne dwie pienne hortensje. :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, czy ukorzeniasz te hortensje z patyczka, czy przez przykopanie odrostu? Ja jestem antytalent jeśli chodzi o ukorzenianie ;:223 Widzę, że Twoja rigida wygląda tak samo jak moja. Niektóre kwiatostany już przekwitły, chciałabym zebrać nasiona, bo ona rośnie w takim miejscu, że mogę wiosną zniszczyć siewki. Czy długo trzeba czekać aż nasionka dojrzeją? Czy można posiać nasiona w doniczce i zostawić pod chmurką? A może w piwnicy? Przepraszam za te pytania, chyba już o tym pisałaś, ale nie mogę znaleźć :oops:
Miłego wieczoru Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko nasiona rigidy najlepiej zebrać, po pierwszym przymrozku. Posiej do doniczki i zostaw na zimę, ale w słonecznym miejscu, szybciej wykiełkuje. Możesz też wysiać w marcu w ciepłym miejscu, szybciej doczekasz się kwiatów. Tegorocznych roślin nie wyrywaj, tylko zetnij. U mnie połowa przeżywa zimę i wiosną szybko rusza.

Ukorzeniam hortensje na pniu, wybierając jak najdłuższy pęd, zakładam butelkę najczęściej w marcu jak tnę, wtedy widać, który najdłuższy.
Doniczkę lub pół butelki przecinam wzdłuż i wycinam mały otwór w dnie. Musi być dopasowany do grubości pędu, szeroki na tyle, żeby go nie kaleczył, a jednocześnie nie przepuszczał za dużo ziemi. Od dwu lat przygotowuję tak połowę przeźroczystej, 1,5 litrowej butelki. Łatwiej obserwować, czy pęd puszcza korzenie. Butelkę zakładam na pęd, związuję dość mocno górą i dołem. Zasypuję lekką ziemią, podlewam i zawiązuję od dołu i góry folią, żeby utrzymać wigotność. Czasem ukorzenia się rok, a czasem czekam dwa lata.
Na drugim zdjęciu po lewej widać gdzie założonia jest butelka. Pęd wyrasta z kąta dwu starszych. Poniżej butelki musi być kawałek pędu, żeby było jak odciąć ukorzeniony. Butelkę z ziemią przywiązuję do najbliższego pędu, żeby się nie zsuwała i w czasie wiatru nie miotało ukorzenianym pędem.
Jak coś niejasno napisałam pytaj, chętnie odpowiem.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród jest cudny cały rok, ale jesień w nim jest zachwycająca ;:oj
Śliczne hortensje, kępy traw i urocze plamy rozchodników, zawilce i obficie kwitnące róże ;:138
Oglądając Twoje zdjęcia, złym okiem spoglądam na swój busz, ale nie potrafię zrezygnować z tej różnorodności, chociaż chciałabym mieć takie piękne widoki jak u Ciebie;:185
Piwonie będą w Twoim słonecznym ogrodzie piękne cały rok, bo choć krótko kwitną, to mają ładne liście, a jesienią się przebarwiają ;:333 .
Dużo sił i pogody ducha, Soniu, mam nadzieję, że złe dni szybko miną ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dla mnie Twój ogród jest doskonale obsadzony, a tu czytam że planujesz zmiany ;:oj co będziesz przerabiała. My to zawsze szukamy sobie zajęcia. Hortensje cudownie kwitną, bardzo lubię ich czas od wiązania, wzrostu i rozwijania kwiatów, aż do zmiany koloru, zasuszania. Jedynie wiosenne cięcie nie za bardzo lubię. Też samodzielnie ukorzeniam hortensje, nie ma jak własne sadzonki, radość ogromna. W przyszłym sezonie planuję poeksperymentować z gałązkami różnych odmian.
Soniu czy orlaja sama się wysiewa, tak bardzo chciałabym aby została ze mną na dłużej bo jest piękna.
Proszę o nazwę tej trawy https://images91.fotosik.pl/537/21a5228142cbcc39.jpg dostałam sadzonkę wiosną i zapomniałam co zacz. Jej kolorowe kłosy bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bardzo dziękuję ;:180 za szczegółowe porady odnośnie nasion rigidy jak i ukorzeniania hortensji na pieńku ;:196 Super opis poparty zdjęciami, wszystko zrozumiałam :D

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przepiękne zdjęcia.
Jak miło spaceruje się po Twoim ogrodzie.
Wszystko prezentuje się rewelacyjnie.
Czytam, że jesteś zadowolona z bodziszka Rosanne.
Mam go pierwszy rok i też jestem zachwycona jego długim kwitnieniem
Mam zamiar dosadzić w dwóch miejscach.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś dziękuję. ;:196 Ogród trochę uładzony, ale też różnorodny, bo taki lubię.
Mam nadzieję, że piwonie zakwitną wiosną i poznam ich kolory. ;:65

Obrazek

Obrazek

Dorotko mam tak zagęszczone rozchodniki na jednej rabacie, że wiosną muszę coś z tym robić. Czeka mnie też dzielenie kilku odmian żurawek, powędrują do ogrodu synowej, a u mnie muszę im znaleźć nowe miejsce. ;:131
Też uwielbiam rozmnażać rośliny, na szczęście teraz mam komu oddawać. ;:215
Ta trawa to trzcinnik krótkowłosy. Próbowałam siać przez trzy lata i nigdy mi nie wzeszły. Dostałam trzy lata temu kawałek karpy, a w tym roku było kilkadziesiąt samosiejek. Kilkanaście będzie u synowych, ale większość wypieliłam, nie mam już na nie miejsca.
Orlaja się u mnie wysiała w ogromnych ilościach. W tym roku już dużo samosiejek rośnie. Postaram się w nowym wątku wstawić ich aktualne zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Mam nadzieję, że znajdziesz pęd, który Ci się ukorzeni i będziesz cieszyć się pienną hortensją. ;:108

Obrazek

Obrazek

Gosiu miło, że podobają Ci się moje poczynania ogrodowe. ;:196 Bodziszek Rosanne zaskoczył mnie pięknym kwitnieniem. Chyba ma za bardzo cieniste miejsce, pewnie dlatego rozrósł się szeroko, ale kwitnie fantastycznie.

Obrazek

Obrazek


Kolejny wątek tutaj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”