Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popadało dzisiaj, ale wróciłam późno, więc nie sprawdziłam na ile gleba przemoczona. Wiało mocno, wszędzie pełno gałązek i liści z zagajnika za płotem.
Irga na skarpie dostała linię kroplującą i ładnie zarasta. Niestety gryzonie ciągle drążą tunele pod nią. ;:223 Jak się dobrze zakorzeni, może utrudni im wędrowanie.

Iwonko motyli u nas bardzo dużo, niestety z Antosiem nie da się fotografować, aparat bardzo mu się podoba, podobnie jak motyle. ;:173
Nieważne, że nie masz ogromu zawiązanych pomidorów, byle były zdrowe i smakowały. ;:108
Pomidory jemy od tygodnia, ale chyba coś się zaczyna z nimi dziać, mam nadzieję, że nie ZZ.
Sianie Majesty i innych jednorocznych zaczyna mnie męczyć. Może namówię sąsiadkę, która ma inspekt, żeby wysiała. Nie mam niestety południowych okien, więc siewki bardziej wegetują, niż rosną. ;:222

Kasiu dziękuję. ;:196 Jeżówki kwitną w najlepsze, to jedne z najdłużej kwitnących bylin. Kupiłam w tym roku trzy odmiany, jedna okazała się pomyłką, ale jest bordowa, mój ulubiony kolor. Może przetrwa zimę, bo akurat te giną.
Szkoda, że lilie kwitną tak krótko, też lubię ich kwiaty, ale badyli już nie. W tym roku ścięłam ponad połowę wysokości pędów, może dadzą radę wykarmić cebule, żeby zakwitły za rok. ;:131
Karol będzie w weekend, może da się sfotografować. :wink:

Aniu dziękuję, ;:168 niedziela była miła, świętowałam u siostry.
Majesty potrzebuje chyba ciepła na początku wegetacji, wtedy ładnie się ukorzenia i przyrasta szybko. Moje męczę w zimnym garażu wiosną, więc marniutkie. ;:174
Nawadnianie zrobiliśmy sami, na rury i złączki wydaliśmy około 600 zł. Mam rozłożone na wszystkich rabatach, co widać na zdjęciach. ;:306 Tylko w warzywniku nie, ponieważ co roku zmieniam miejsce warzyw, więc się nie sprawdza.

Ewelinko dziękuję, ;:196 niedziela minęła miło na spacerze i ciasteczkach u siostry.
The Beatles rozrasta się bardzo szybko rozłogami. Z pojedynczych maluszków, po jednym sezonie jest gęsta obwódka. U mnie już nadmiar wędruje do kompostownika.
Zbierz jesienią dojrzałe nasiona jeżówek i rozsyp na zacienionej, wilgotnej rabacie, z pewnością będzie pełno siewek.Tylko nie piel zbyt szybko. :wink:

Basiu perowskia u mnie poza popiołem z kominka, dostaje trochę, jak sąsiednie byliny nawożę. Znajoma ogrodniczka uważa, że to jej wystarcza, przenawożona, bardziej się pokłada. Po dzisiejszej ulewie leży, ale jak wyschnie wróci do pionu.
Też lubię miodowy zapach smagliczki, mam ją na kilku rabatach, na pewno kilkadziesiąt sztuk. :roll:

Lucynko miło słyszeć takie pochlebne słowa. ;:180 Niestety nie wiem jaki mam heliotrop, może właśnie ten peruwiański. Posadziłam w złym miejscu, mało go widać, myślałam, że będzie miał ze 25 centymetrów wysokości.
Moje sadzenie dużej liczby jednej rośliny, sprawia, że pokazuję stale to samo, choć na różnych rabatach.
Za wnusiami szybko się stęskniłam, więc na weekend będą obydwaj. Nie wiem, czy sobie z dziadkiem poradzimy. :D

Małgosiu hortensjami będę zanudzać teraz bez umiaru. ;:173 Potraktowałam większość ostro sekatorem, mają ogromne kwiaty, ponieważ jest ich mniej.
Jak polubisz hortensje, to zobaczysz, jak są mało absorbujące. Moje najstarsze, nie rozpieszczam podlewaniem, są dobrze ukorzenione i nie więdną szybko.
Dynie już będziemy podjadać, trzy są odpowiednie do pieczenia.
Pomidory mają jakieś plamy, obrywam liście. Nie chcę stosować żadnej chemii, może jeszcze sporo zdąży dojrzeć. Pewnie 3-4 kilogramy już zerwałam, więc już posmakowaliśmy.
O trawniku nawet nie chce mi się mówić. Będzie do wymiany, albo pogodzimy się z chwastowiskiem. We wtorek mój prawnik składa pozew do sądu, ponieważ polubowne załatwienie sprawy ze sprzedawcą nie powiodło się.
Świadomie sprzedali nam zachwaszczony trawnik, okazało się po miesiącu, jak ponawoziliśmy i wiechlina roczna pokazała kłosy. Nie byliśmy świadomi, że jaśniejsze kępki to chwasty, wydawało się na bardzo krótko przyciętej darni, że to jedna ze szlachetnych traw. Jesteśmy wściekli, bo włożyliśmy masę pracy w zdjęcie starego i przygotowanie do położenia z rolki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne te twoje widoczki ogrodowe. ;:180
Ten widoczek z wielka kępa jeżówek i ho0rtek i trawek zachwycający ;:180
Ja lilie nisko przycinam.też nie lubię tych sterczących badyli.
Oj może kiedyś i ja dorobię się nawadniania :wink:
Jeżówki masz prześliczne. Moja Majesty bida.Tez mi szkoda miejsca na parapecie :roll:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 ,
dawno nie zaglądałam i musiałam sporo stron się cofnąć, by znaleźć Twoją fantastyczną wskazówkę,
jak posadzić Red Barona, by się tak ładnie prezentował. Że też sama na to nie wpadłam . ;:223

W poprzednim sezonie dwie hortensje wyprowadziłam na pniu ale metodą splatania trzech pędów.
I tak , dodatkowo je wzmocniłam podpórkami. Ale efekt jest. :tan
Jeszcze nie próbowałam robić tego na jednym pędzie. Tym bardziej podziwiam Twoją. ;:138 ;:138 ;:138
W taką suszę , podlewanie kropelkowe się sprawdza. Ja mam takie zrobione prowizorycznie ale nie na wszystkich rabatach.
Po prostu, rabaty powstały ... później. :lol:
Jednak, dla dobrego efektu , trzeba lać sporo wody. :wink:
Dobrej pogody i miłego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . U mnie dzisiaj też trochę podlało ;:215 . Zrobię jak piszesz i może będę miała więcej jeżówek ;:108 . Tak jak piszesz, to byliny które kwitną bardzo długo i warto je mieć . Green Jewel tego roku cudnie mi podrosły a pozostałe też nie są z tyłu ;:138 . Tylko te które wiosną przesadzałam trochę cierpią przez upały . Oj zazdroszczę Ci tego nawadniania ;:224 . Póki co to inwestycja poza moim zasięgiem , może kiedyś. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Mimo, że trochę popadało, gleba nie przemoczona poniżej 6-10 cm. ;:174
W miejscu złamanej hortensji na pniu, została dzisiaj posadzona nowa Limelight, ukorzeniana od sierpnia ubiegłego roku. Koronę ścięłam, niech buduje korzenie i walczy o przetrwanie. ;:108

Kupiłam kocimiętkę Blue Dragon. Wysoka na 40 cm, pokazała kilka kwiatów i pierwsza, która się nie pokłada, tylko sztywno stoi. ;:215

Aniu dziękuję. ;:196 Teraz kiedy już kwitną wszystkie hortensje lubię patrzeć z okien na ogród. Nawet puste miejsca po bukszpanach już mnie tak nie drażnią. :)
Jeszcze żadnych jeżówek nie ścinałam, choć już powoli odmianowe będą kończyć kwitnienie.
Ubiegłoroczne hortensje pienne ładnie już kwitną. :tan

Krysiu miło, że moje doświadczenia z Red Baronem Ci się przydadzą. :) Zdecydowanie lepiej wygląda w ograniczniku i nie wrasta w inne rośliny.
Moja pierwsza hortensja pienna też spleciona z dwu pędów. Ma już piąty rok i ładną koronę, choć pień niski.
Nawadnianie też mam bez żadnych sterowników i innych bajerów. Jak poszerzam rabatę dokładam jedną nitkę i na razie działa bez zarzutu. Podłączam do zaworu wężem i już się podlewa. ;:215 Profesjonalne trzeba robić przed zagospodarowaniem ogrodu. Teraz nie wyobrażam sobie rozkopywania rabat i prowadzenia przewodów. :roll:

Ewelinko niby popadało trochę, ale jak wykopywałam siewki dla koleżanki, to na 10 cm kończy się wilgoć. ;:222 Na razie nie podlewam, ale jak nie spadnie deszcz, to w niedzielę trzeba będzie włączyć nawadnianie.
Nawet jak nie myślisz o nawadnianiu, to zakop na nowej działce parę metrów niebieskiej rury do wody (32 mm), może kiedyś będziesz mieć wodę ze studni lub z licznika bez kanalizacji. Teraz kiedy działka jeszcze nie zagospodarowana, łatwo rurę poprowadzić. ;:108
Moje Green Jewel po ubiegłorocznym dzieleniu powoli się odbudowują. Niestety znowu wiosną muszą zmienić miejsce, bo biała szałwia je zasłania. ;:223
Masz sporo ładnych jeżówek, ale zwykła purpurowa z siewek jest tak bezproblemowa, że próbuj ją wysiać. Przez zimę się będzie stratyfikować, a wiosną już zagości na rabatach. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,fajnie się relaksuje w Twoim pięknym ogrodzie ,hortensje zawsze wzorowo prowadzone dają taki popis ,że oczu nie można oderwać ,no i cudne jeżówki ,aż chce się siedzieć u Ciebie gdzieś w kąciku ,my też już zjadamy własne pomidorki ,co prawda jeszcze nie wszystkie dojrzewają,ale część już jest i są pyszne bo własne ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Kolejny piękny , ba przepiękny widoczek z twojego ogrodu https://images90.fotosik.pl/227/02191e5e59d0234agen.jpg ;:63 ;:63
Pomidorki dojrzewają i za pewne smakuj wyśmienicie.Ja tez już mam swoje pomidorki.
Jezowki masz bardzo ciekawe, śliczne. ;:167
no i ta kocimiętka.Ladna, a zwane,ze się nie pokładą.Ja niestety mam taka nijaka, pokłada eis i nie za bardzo ogólnie wygląda, szkoda nawet pokazywać. :cry:
Sliczne, i to bardzo te twoje trawy . ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja zawsze przycinam łodygi lilii o połowę, a drzewiaste o dwie trzecie i spokojnie sobie radzą, kwitną jak wcześniej, oczywiście jeśli cebule nie padną łupem nornic tudzież innych szkodników. ;:108
Kolorowo i smakowicie w Twoim pięknym ogrodzie. ;:138 ;:138 Na pewno bardzo się to wnusiom podoba. ;:215
Cieszcie się Maluszkami, bo gdy dorosną, swoimi ścieżkami będą chadzać. ;:108
Dobrego tygodnia dla całej Rodzinki. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w Twoim uporządkowanym ogrodzie nawet smagliczka wygląda dostojnie. ;:63
Perowskie podziwiam, bo niesamowicie wyglądają na rabacie. Ten kolor ;:333
Straty w ogrodzie martwią, ale cóż począć. Ja straciłam miłorzęba szczepionego, miałam go kilka lat a on z dnia na dzień zmarniał. Wykopałam, celem ratowania, ale ujrzałam coś dziwnego na korzeniu, nie wyglądało to dobrze, bez szans. Teraz szczepiony modrzew mi się zaczyna nie podobać, jakieś dziwne igiełki dostał. Nie panikuję, najwyżej drugiego dokupię. Ale takie straty bolą, bo lubię te moje roślinki. Kto nie lubi z nas?
Tak sobie patrzę, że masz jeszcze kochana sporo tego trawnika ;:173 ;:224
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknie u ciebie jak zawsze... teraz mogę już rozpoznać moje niektóre patyczkowe hortensje Dzięki twoim fotkom i podpisom ;:168
Pozdrawiam i niech z lekka podlewa z nieba te twoje piękne rabatki.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W nocy trochę deszcz poprawił wilgotność gleby, ale tylko niewiele.

Lwie paszcze, samosiejki nie powtórzyły cech ubiegłorocznych. Miałam nadzieję na podobne, pastelowe kolory.

Martuś miło, że wypoczęta wróciłaś. ;:168 Pomidory i fasolka to nasze ulubione warzywa. Dzieciakom też trochę podrzucam. Karol w weekend zjadał na śniadanie i kolację sporego pomidora. Jak dla niejadka, to spory wyczyn. ;:173
Hortensje wiosną ostro potraktowałam sekatorem. Nawet Vanilla Fraise się nie pokłada po nocnej ulewie. Ma mniej, ale za to dość sztywne pędy.

Aniu mam pięć odmian kocimiętki, ale poza Blue Dragon wszystkie leżą na ziemi. ;:222
Teraz sezon pomidorowy, więc wszyscy zajadamy się własnymi, pachnącymi. ;:108

Lucynko dziękuję. ;:196 Nie odważyłam się ściąć tak dużo, ale połowę łodyg przycięłam wszystkim liliom.
Antek dziś cały dzień siedział na dworze, nawet osa go ugryzła. ;:202 Drugie danie też musiało być jedzone w piaskownicy, nie dał się zaprowadzić do domu.

Małgosiu miło Cię witać po urlopie. ;:168 Biegając dziś za wnusiem po ogrodzie zastanawiałam się, czy jeszcze jednej perowski nie dosadzić. :roll: Mam kilkanaście siewek, szkoda wyrzucać.
Też po stracie czerwonego klona długo się zastanawiałam, czy sadzić kolejne drzewo. Kupiłam śliwę wiśniową Pissardi, ponieważ udało się zdobyć szczepioną na pniu powyżej dwu metrów. ;:215 Mam nadzieję, że poradzi sobie na moich piaskach. Nie ma co płakać po stratach, tylko cieszyć się nowymi nabytkami.
Trawnika jeszcze 250 metrów. :) Karol i Antek muszą się gdzieś wybiegać.

Ewuniu ściskam mocno, żeby ręce odzyskały sprawność. ;:168 Takie rękawy rehabilitacyjne, w upały muszą być trudne do noszenia.
Trochę podlało nam nocą rabatki, ale hortensje zwieszają liście, ponieważ do ich korzeni woda nie dotarła. Jutro niestety muszę podlać młode, które jeszcze są słabo ukorzenione. Starsze sobie radzą. Pokaż swoje hortensje, teraz już będzie łatwiej rozpoznać. ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak zwykle pięknie wygląda twój ogród.
Hortensje masz zjawiskowe.urokliwe jezowki. A razem tworzą cudny widok. Trawy dodają lekkości ,zwiewnisci .
Przepiękne rabaty. ;:180
I my już się zajadamy własnymi pomidorkami. ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit . U mnie też ostatnio padało ale jak przyszło mi wczoraj wbić jeden palik do karłowego pomidora koktajlowego to okazało się, że 5 cm jest mokro a dalej skała ;:222 . Na przyszłość będę wiedziała, że paliki mus wbić od razu podczas sadzenia pomidorów :;230 . Dzięki za te wszystkie rady ;:196 . Twój ogród cudnie wygląda o tej porze a hortensji masz całą masę ;:215 . Kocimiętka Blue Dragon ma spore kwiaty. Mam podobną tyle, że nn i wyrosła na olbrzymi okaz, który muszę koniecznie przesadzić w inne miejsce bo dusi mi róże ;:131 . Własne pomidory to niebo w gębie . Wczoraj pierwszy raz zajadałam się czarnymi koktajlówkami ;:138 . Mam liche krzaczki ale kilka odmian więc coś tam popróbujemy a w przyszłym roku zdecydowanie lepiej przygotuję ziemię pod pomidory i ogólnie warzywa ;:108 .Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”