Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu troszkę zmartwiłaś mnie tym wpisem o wielkości kęp traw. Zastanawiałam się czy nie zastąpić nimi host na tej wstędze wzdłuż podjazdu, jest tam pełna patelnia, a obecne upalne lata sprawiają, że hosty niestety nie prezentują się w tym czasie ładnie, mimo że dobierałam same takie, które niby można sadzić w słońcu ;:222
Jesienne widoczki piękne, łan z runianki cudny ;:333
Widzę, że u ciebie już wiosna :D
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, sporo roślin myśli że to wczesna wiosna. U mnie żonkile miniaturki są już na wierzchu.
Ciemiernik ;:167 Czy znasz może nazwę odmiany? Kupiłam już dwa białe nn i żaden nie zakwita tak wcześnie. Wiesz, że ja to z tych co się nie podają, ale było by łatwiej wiedzieć czego się szuka :lol:
Kochana, wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie Soniu przymrozków jesiennych nie było że pietruszka taką piękną natkę ma ;:oj smakuje i pachnie tak samo? Ogród masz fajnie śnieżkiem przysypany to i Karolek szczęśliwy. Pozdrawiam i przesyłam wszystkiego dobrego na Nowy 2020 Rok ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu widzę, że nawet mogłaś popodziwiać trochę śniegu :) a mimo tego wiosna gdzieś chce się przedrzeć, u mnie coś te iryski nie chcą zamieszkać, może podejmę jeszcze jedną próbę hehe, ciekawe co z tego wyjdzie. Ogród nawet w tej zimowej odsłonie prezentuje się wspaniale :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Trawy faktycznie w swietnej kondycji.
Ciemiernik piękny. I mój 1 kwitnie.
Zurawki to twardzielki.
Rośliny myślą że to wiosna.

Pozdrawiam Soniu :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie też ciemierniki w pąkach, a jeden kwitnie tak obficie, że aż się wierzyć nie chce, że to połowa stycznia ;:224
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sprawdziłam ciemierniki i też znalazłam pąki. Niestety coś je podżera :twisted:
A więc tak wygląda śnieg ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cieszę się, że zechciałaś podzielić się z nami widokami ze swego ogrodu. :tan Z tego, co widać, u Ciebie wcale nie zimowo, zresztą tak jak u większości z nas, a już na bieżąco podskubywana sałata w styczniu wprawia w osłupienie. :shock: :shock: Czy ona rośnie na otwartej przestrzeni? :roll:
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196 Buziaczki dla Antosia. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu choć trochę zobaczyłaś w tym roku śniegu , czego Ci zazdroszczę :wit ;:3
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit
Antoś już biega ;:oj matko jak ten czas leci..
Moje żurawki też w świetnej formie, muszę przejść się poszukać wiosennych kłów , może też już coś mam :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję wszystkim za życzenia i ciepłe słowa. ;:4

Słońce na minutę się pokaże, a potem znowu chmury. Jak zwykle nie mam napędu do żadnej pracy, czekam na słońce. ;:65

Iwonko u Ciebie przynajmniej więcej padało, a u nas susza i jak nie zacznie padać będzie naprawdę nieciekawie.
Dzieciaki nawet z niewielkiej ilości śniegu się cieszyły. Ja mniej, bo brudni i ubłoceni wracali do domu. :roll:
Właśnie się zastanawiam, czy wysiewać wcześniej Majesty, bo jak zima przyjdzie w kwietniu, to zmarnieją, na trzymanie w domu mam mało miejsca. Pierwszeństwo będą mieć pomidory. Mam tylko jeden południowy parapet, więc wiele się na nim nie zmieści. Drugi w sypialni, ale M się burzy, więc staram się tam nie stawiać wysiewów.

Tereniu dziękuję, ;:196 miło, że zajrzałaś. Też niczego nie okrywam w ogrodzie. Nawet kopczyków różom nie robiłam, bo zimy nie ma, a przede wszystkim obraziłam się na nie. ;:108 Tak chorowały w ubiegłym roku, że kilku się pozbyłam.
Dzisiaj też śnieg nas rano przywitał, a drogi i chodniki rano były śliskie. Tradycyjnie zima zaskoczyła niektórych właścicieli posesji. ;:224

Moniko podglądam w zaprzyjaźnionym ogrodzie ładny żywopłocik z żółtych berberysów naprawdę świetnie wygląda. Na forum też widziałam obwódkę z Admiration, ale nie były cięte na prostokąt tylko w kulki rosnące blisko siebie. ;:215
Moje ciemierniki to młodziaki z siewek. W ubiegłym roku miały po 2-3 kwiaty, a teraz po kilkanaście. Jestem zdumiona, bo zapominałam o podlewaniu ich latem, a rosną dość daleko od linii kroplujących.
U nas wiele dni z przymrozkami nocą, więc trochę wegetacja przyhamowała. Lepiej żeby wszystko ruszyło w marcu, kiedy wielkich mrozów już raczej nie będzie.

Natalio miło Cię witać już w dobrym zdrowiu. ;:168 Twoja działka na zimę wymuskana, napracowaliście się, ale wiosną już będzie widać efekty. Szkoda, że wody nie masz, bo upale lata, dają się roślinom we znaki. Podglądałam Twoje parapetówce i przypomniałaś mi o zielistce. Muszę ją zaprosić do donic na schody, bo w pierwszym roku ogrodowania świetnie sprawdziła się na moich pustych rabatach.
Brak zimy wcale chyba większości nie cieszy. Moje róże nawet liści nie zrzuciły, nadal zielone.

Małgosiu musisz wypróbować tę miejscówkę przy wjeździe. Jak trawy nie będą mieć za dużo wody i nie będziesz nawozić, to spokojnie 6-8 lat powinny rosnąć. Jak zbrzydną albo zmarzną, podzielisz i znowu będą ładne.
Tą styczniową wiosną trochę się martwię, bo nie tylko irysy, ale też krokusy i tulipany zaczynają się pokazywać. ;:202

Sabinko za ciepło i rośliny wariują. W lutym już były zwykle na wierzchu, ale na początku stycznia nie. :shock:
Niestety ciemirniki NN, dostałam siewki od forumki. U mnie zaczęły trzeci sezon. To chyba Helleborus niger, ma taki sam kształt kwiatów. Dostałam 4-5 cm roślinki i już w kolejnym roku zakwitły. Ile miały lat nie dopytałam, a teraz Jola się nie odzywa. Mnie kuszą ciemierniki w różowym i bordowym kolorze, jak znajdę, to pewnie kupię. ;:173

Krysiu do tej pory zrywam zieleninkę, choć mniej pachnąca niż letnia. Dzieciaki trudno utrzymać w domu, a zima taka, że wracają przeważnie ubłoceni, przynajmniej mam zajęcie, jak ich oporządzam. ;:306

Mariusz dziękuję. Chyba irysy żyłkowane wolą piaski, niż mokrą glebę. Większość rośnie od kilku lat i raczej przyrastają, niż giną. ;:108
Śnieg leżał dwa dni, ale nocą są przymrozki, to przynajmniej zahamowały wzrost roślin.

Aniu anabuko1 dzień coraz dłuższy, ale słońce by się przydało, a najlepiej niech wiosna będzie w marcu i kwietniu, rośliny będą bezpieczniejsze. Choć wielkich mrozów nie prognozują, to jeszcze cały luty może pokazać na co go stać.
Ogród jeszcze z perspektywy dobrze wygląda, ale już trawy i resztki kwiatostanów hortensji, zaczynają fruwać wokół, jakoś jeszcze nie mam chęci na sprzątanie. ;:224

Aniu nena08 moje ciemierniki też mają niektóre płatki pogryzione. Wiele roślin ma podziurawione liście, bo pewnie robactwo nie zapadło w sen zimowy. ;:223
Śnieg nawet jak spadnie to krótko leży, najdłużej cieszył dzieciaki dwa dni.

Lucynko sałata to samosiejki rosnące w skrzyni z truskawkami. Niczym nie okrywana, nadal ładna, w ramach eksperymentu kilka zostawiłam. Niedługo przykryję truskawki włókniną, zobaczę jak sałata to zniesie. ;:131
Dziękuję za uściski dla Antosia. Obaj wnusiowie teraz mają tygodniowe wakacje, a ja mogę zająć się innymi przyjemnościami. :D

Kasiu cudze dzieci szybko rosną. :wink: Antosiowi brakuje trzy miesiące do dwu lat. Szaleje w ogrodzie, jest bardziej ruchliwy niż Karol, ale bardzo posłuszny, miło się za nim biega.
Właśnie widziałam, że podglądasz pierwsze zdjęcia swojej posiadłości, wiosną znowu ruszysz do pracy i nie przestraszysz się areału. Pewnie już jakieś kły wypatrzyłaś, u Ciebie cieplej. ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Wcale nieźle jak na pierwsze próby ;:333 pamiętam że kiedy dostałam lustrzankę cyfrową też nie wiedziałam, w co ręce włożyć - stara cyfrówka była zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze ;:224 Powoli nauczysz się wszystkiego, to trudne tylko na początku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, śliczniutka ta Twoja doniczkowa azalia. ;:333 Ma takie duże kwiaty i takie czysto różowiutkie! ;:138
A w ogrodzie zimowe obrazki, mimo że bez śniegu, a o tej porze roku tak być powinno. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:3 Niech Ci słoneczko zaświeci. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”