Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to zdjęcie z hortensją i trawą jest przepiękne https://www.fotosik.pl/zdjecie/f1d876c5907aa091 też nie potrafię uchwycić na fotografii delikatności kłosów prosa.
Hortensjom kwiaty obcinam w lutym, przy dużych wiatrach sporo ich mam porozrzucanych po ogrodzie, trudno zawsze liczę, że długo się na gałązkach utrzymają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu dzisiejsza noc znowu z przymrozkiem, więc rośliny chyba ułożą się do zimowego snu. ;:108
U mnie pąki Chopina małe, więc zostawiłam na krzewie.
Szałwii w tym roku nie usuwam, może znowu przeżyje, jak zima będzie lekka. Szybciej zakwita, niż młode siewki.

Obrazek

Dorotko dziękuję, ;:196 dzięki trawom rabaty nie są puste zimą. ;:215 Dzisiaj powiązałam miskanty i prosa, bo śmiecą strasznie. Dwa zielone prosa wyrzuciłam, strasznie się pokładały. To z czerwonymi liśćmi ma około 60 cm i pięknie trzyma pion. Synowa już zaklepała, pewnie sobie zostawię niewiele. :wink: Ładnie przyrasta, więc szybko odbuduje kępę. pojawia się też sporo samosiejek, ale dopiero wiosną zostawię kilka siewek, żeby sprawdzić na ile powtórzą cechy rośliny matecznej. ;:218
Dziś też trochę hortensji pościnałam. Na najstrszych jest po kilkadziesiąt kwiatów, z dwu hortensji napełniam worek 100 litrowy. ;:224

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja kwiaty na swoich hortensjach zostawiam, bo lubię je o każdej porze. Nawet jak wiatr mi je rozsiewa po ogrodzie. No, ale jak się ma takie potężne hortensje jak Ty, to nie dziwi fakt, że się ich pozbywasz. Takie 100 litrów i to tylko z dwóch krzaków tańczące po ogrodzie nawet mnie wyprowadziłoby z równowagi ;:202
Wiechy Flamingo są niezwykłej urody. Cuda nad cudami :tan
Cieszę się, że rodzinka wróciła do zdrowia. Trzymajcie tak dalej ;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, dzisiejszy przymrozek zagoni wreszcie gąsienice na zimowy spoczynek.
Nie mam w tym roku siewek naparstnicy. Nie wiem co się stało. Za to bratki dopisały. Przesadziłam nawet część na rabatę różaną. Będą jak znalazł na wiosnę.
Miskant Flamingo uroczy.
Jak widzę produkcja kolejnych roślin idzie Ci świetnie. ;:138 Moje cisy to chłopcy, więc dzieci nie mam ;:306
Jestem ciekawa czy u Ciebie sieje się jedna odmiana cisa, czy różne :?: Siewki wyglądają na podobne.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, listopad i u mnie w tym roku wyjątkowo mroźny. ;:oj Zajrzałam dzisiaj na działkę. Smutny widok. ;:174 Takiej działki nie lubię. ;:185 Nawet Misia kręciła noskiem na dwa stopnie powyżej zera i zakopała się pod kocem. ;:108
Pięknie prezentuje się 'Flamingo'! ;:138
Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i słoneczka. ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ależ piękne kompozycje z trawami pokazujesz, a ja już czuję, że zaczyna się u mnie rozwijać infekcja trawiasta ;:306 To może się okazać nieuleczalna choroba, nie mam siły z nią walczyć :;230
Coś czuję, że polegnę zwłaszcza, że te śliczne widoki tak kusząco wyglądają ;:108

Spokojnej nocy Soniu, a jutro słoneczka ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu uwielbiam trawy jesienią, ich szelest, dla tych widoków warto je sadzić. Z pokładającym prosem i ja miałam problem, wbijam w środek kijka i delikatnie obwiązuję na dwóch wysokościach, pomaga, liście zasłonią, jedynie o tej porze jesienią widać sznurki. Wczoraj moje trawy też wiązałam w chochoły. Ja bardzo nie lubię traw rozłażących się wydmuchrzyca, jakiś miskant i żubrówkę wyrzuciłam. Żubrówkę nie na dobre bo wczoraj kolejne rozłogi wykopywałam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Iwonko miło Cię znowu gościć. ;:168
Kwiaty hortensji na działce z pewnością są ładne, u mnie leżą po kilku wietrznych dniach, w każdym zakątku, najwięcej zawsze przy wejściu. ;:223
Dziękuję ;:196 rodzina zdrowa, ale na kolejnym pogrzebie młodszego od nas człowieka byliśmy w tym tygodniu.
Doczytałam, że rehabilitacja nie jest łatwa, ale postępy zrobiłaś ogromne. ;:180

Aniu dziękuję. ;:196 Może wreszcie jakaś prawdziwa zima będzie i trochę równowagi w faunie sprowadzi do ogrodu. ;:131
U mnie siewek przeróżnych sporo, ale zima zweryfikuje ich liczbę.
Mam najwięcej cisów Hicksi, więc siewek dużo. Większości się pozbywam, ale najładniejsze przesadzam do doniczek i po roku sadzę do ogrodu. Niektóre siewki mają odmienny wygląd, ale w większości są jednakowe.

Lucynko Miskant Flamingo rośnie pod oknem kuchni, więc mogę go oglądać często. ;:215 Lubię go bo jest niższy i zwiewniejszy od innych.
Niestety nie mieszkamy w Hiszpanii, więc trudno się pogodzić z szarością i zimnem. Życzmy sobie zdrowia, ;:168 żeby wiosną znowu cieszyć się słońcem i ciepłem.

Halszko dziękuję, ;:196 trawy jednak w ogrodach przydomowych świetnie wyglądają, jak już niewiele ładnych roślin widać. ;:108
Chyba wszyscy tak mamy, ponieważ wędrujemy po innych ogrodach i podziwiamy rabaty. Zaczynamy sadzić rośliny, które wcześniej często nam się nawet nie podobały. ;:173

Dorotko gdybym miała więcej siły, albo zawsze dostępną pomoc w cięższych pracach ogrodowych, z pewnością zostawiłabym więcej miskantów. Niestety co kilka lat trzeba je dzielić, jeśli nie rosną na typowo trawiastej rabacie.
Proso Haevy Metal i Hanse Harms bardzo się pokładały, więc powędrowały do innych ogrodów i na kompost. ;:174 Zostało tylko Shenandoah, które jest niższe i stoi sztywno cały czas.


Zima zawitała do nas. Zapadam w sen zimowy. Dziękuję za towarzyszenie w moich zmaganiach ogrodowych ;:180 ;:196 i do zobaczenia wiosną.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj, żeby choć raz użyć w mieście takiej zimy ..
Do zobaczenia Soniu.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale zasypało Cię śniegiem ;:oj O takim mogę sobie tylko pomarzyć i to tylko na krótko. W mieście zima jest urokliwa tylko przez chwilę. Za moment robi się brudno i mokro. Ale w ogrodzie można cieszyć się takimi widokami. U mnie niestety tylko deszcz w zapowiedziach....
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale piękna zima u Ciebie ;:138 Śliczne fotki, niczym pocztówki ;:215

Naprawdę wytrzymasz bez nas do wiosny???
:wit :wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna zima i jeszcze się trzyma... :wit ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie wierzę ;:185 ;:185 Ty i sen zimowy? ;:111
Zimę masz piękną, bielutką, ale o gawrze zapomniałaś, ;:131 więc raczej spać nie będziesz. ;:185 ;:185
Zdrówka dla Ciebie i całej Rodzinki. ;:167 ;:167 ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”