Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Skoro orlaja jest taka ekspansywna, to jednak zrezygnuję z wysiewania jej na tym moim malutkim, a zapchanym po brzegi areale. ;:108
Dobrze mają z Tobą i dzieci, i wnusie. Nie tylko ogród im zaaranżujesz, ale i obsadzisz odpowiednio, kierując się własnym doświadczeniem. ;:333 ;:303 Gdyby mnie zaangażowali, zorganizowałabym im w trymiga takie zagęszczenie, że długo potem walczyliby z nadmiarem roślin. ;:306 ;:306
A Twój ogród taki dostojny i śliczny, jakby nic mu nie ubyło. Kwitnie to, co ma teraz kwitnąć, zieleń we wszystkich swoich odcieniach stanowi dla kwitnących doskonałe tło; jest po prostu pięknie. ;:138 ;:138 ;:138

Dobrego, spokojnego tygodnia, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu swoją ciężką pracą w ogrodzie doszłaś do perfekcji, Twoje nasadzenia są piękne ;:167 ;:oj wszystko fajnie skomponowane.
Bardzo podobają mi się Twoje różne iglaczki te na pniu szczególnie. Barwne żurawiki większymi kępami dają fajny efekt ;:138
Irysy syberyjskie, naparstnice, goździczki, czosnki pięknie wszystko kwitnie ;:167
Soniu dobrej pogody na ogrodowanie, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Hitowa na forum orlaya jakoś mnie nie bierze, ładna kępa goździków ,jakoś wolę bo rodzima! ;:333
Dzisiaj ziąb a jutro ma być cieplutko! Oby!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj leniwy dzień po dwu intensywnie spędzonych. Wypieliłam trochę samosiejek werbeny, naparstnic, szałwii, perowskii i kleome. Kleome wycinałam sukcesywnie kwiatostany, ale jeden chyba zawieruszył się wśród liści róży, więc pełno młodych. ;:223

Obrazek

Po raz pierwszy wysiałam pasternak. Wzeszło tylko kilka, ale już ma około 30 cm wysokości i ogromne liście. W porównani z pietruszką to potwór. ;:202

Obrazek

Martuś orlaję chyba wilgoć pobudziła do takiego wzrostu.
Szałwię omszoną uwielbiam, mam ponad pięćdziesiąt różnych odmian i siewek. Ta niska została jesienią i wiosną podzielona i już kwitnie w nowych miejscach. ;:173
Dzięki ;:196 za pocieszenie w sprawie kwitnienia młodego irysa syberyjskiego. Chyba wypuszcza pąk. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuś dziękuję. ;:196 Też lubię naparstnice, ale sieją się jak szalone. Krzyżują się i czasem ciekawe kolory wychodzą.
U syna nie trzeba znawcy ogrodu. :wink: Cisy, trawy, hosty, trzmieliny i kilka bylin, wszystko w dużej liczbie.
W sobotę pracowałam u syna, więc niedziela była dla wnuków, bo zawiedzeni, że babcia pracowała i nie chciała się bawić. :D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Dorotko dziękuję. ;:196 Ogród już mnie częściowo zadowala, ale bez zmian sobie go nie wyobrażam. :roll: Oraja zaskoczyła mnie wysokością , więc część wylądowała w kompoście
Czosnki wykopuję, jak się zagęszczają, są niższe niż pierwotnie i zmniejszają główki. Czasem co trzy, a czasem co cztery lata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko oraję możesz posiać, ale zostaw jedną, albo dwie i wtedy nie ma z nią problemu. Ładnie rozjaśnia ciemniejsze miejsca i nadspodziewanie długo kwitnie. ;:215
Moje dzieci mają sprecyzowane wymagania, a ja staram się ich słuchać i nie wtrącam się w plany. Wykopuję, ukorzeniam, przywożę od przyjaciółki lub ze szkółek i sadzę z ich pomocą. :)
Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Powoli ograniczam zmiany, coraz mniej jednorocznych, a dużo, krzewów i bylin.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Krysiu dziękuję. ;:196 W tym roku szczególnie wszystkie rośliny w dobrej kondycji, więc rabaty ładnie wyglądają. Traw ubyło, kępy się zmniejszyły, bardziej widać byliny. ;:108
Zimozielone lubię, ogród zimą nie jest szary i pusty.
Na przerobionej jesienią rabacie dużo limonkowego koloru, ale strasznie mnie denerwują linie kroplujące. ;:161 Jak rośliny się rozrosną to zakryją.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu wiesz, że kocham eksperymentować, więc i orlai musiałam spróbować. ;:306 Jest ładna, ażurowa i już wiem, że kilka zostanie w ogrodzie, ale z tyłu rabat, lub na tle traw. Na pewno nie na przedzie rabat i nie w takiej liczbie jak w tym roku. ;:124
Też lubię goździki i mam kilka kępek. Niestety trudno je pokazać, bo rosną na skarpie i na zdjęciu całości widać mój dom lub sąsiada.
Dzisiaj dzień wymarzony na pobyt w ogrodzie, nie za gorąco ale słonecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne zdjęcia.
Czytałam, że tylko korzeń pasternaku jest jadalny, liście nie, ponadto w upalne dni sok z liści może powodować oparzenia skóry.
Kiedy dojrzewają nasiona naparstnicy? Wyrosła mi jedna nie wiadomo skąd i chcę sobie wysiać.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu przepiękne ujęcia a te czosnki na tle traw zachwyt normalnie i ten obraz łuku w ogrodzie super,idę nadal delektować się twoimi obrazami ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Małgosiu dziękuję. ;:196 U mnie naparstnice kwitną w różnym czasie, w zależności od wielkości samosiejek. Niektóre dopiero za dwa tygodnie pokażą kwiaty. Nasiona są dojrzałe, jak torebka brązowieje i zaczyna sie otwierać. Trzeba albo obserwować codziennie, albo zawiązać kawałek tiulowej firanki. ;:173 Nasiona są mikroskopijne. Najlepiej wysiej jak już dojrzeją. Siewki do zimy podrosną, najwyżej przesadzisz wiosną w pożądane miejsce. Nie zbieram nasion, co roku mam dużo siewek i już jesienią część wyrzucam.
Pasternak posiałam, ponieważ pietruszka u mnie słabo buduje korzeń. Doczytałam, że nasiona pasternaku szybko tracą zdolność kiełkowania, najlepiej byłoby mieć własne. ;:131

Obrazek

Obrazek

Jolu miło Cię znowu witać. ;:196 To już ostatnie czosnki: Majami i Krzysztofa.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak to się stało, że u Ciebie już dalie kwitną?
Piękne masz te stipy Pony Tails. Nigdy nie udało mi się ich przezimować.
Czarnuszka świeci jak białe klejnociki na tle zieleni.
Lubię bardzo twoje zdjęcia Soniu. ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wandziu tylko biała dalia z mojej karpy, podpędzona w donicy. Bordowe kupiłam od razu z kwiatami. Kilka sadzonych do gruntu już pokazuje kolorowe pąki. W takiej wysokiej temperaturze pewnie szybko zakwitną. ;:65
dziękuję za miłe słowa o zdjęciach. ;:196
U mnie stipy od pięciu lat zimują. Wyrzucam starsze niż trzyletnie, bo są ogromne i zacieniaja sąsiednie rośliny.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne naparstnice zwłaszcza biała.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit jak zwykle pięknie pokazałaś urok swojego ogrodu. Zaczyna się festiwal traw i będzie trwał do późnej jesieni ;:215 Moja stipa wiosną nie odbiła, dobrze, że w lutym posiałam i rosną młode kępki, ale jeszcze są niewielkie.
Naparstnice piękne ;:63
Miłego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zakwitła pierwsza Cherry Brandy. :shock: Jak wszystkie takie będą, to się zapłaczę. Męczyłam się z nimi trzy miesiące, zanim powędrowały na rabaty.

Obrazek

Madziu naparstnic mam ponad trzydzieści, ale niektóre kwitną za wyższymi roślinami, więc mało je widać. Już w jednym roku miałam kilkanaście białych, potem same różowe. W tym roku znowu więcej białych. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Ogród coraz bardziej kolorowy. Bardzo lubie stipę i na moich piaskach doskonale się sprawdza. Pierwsze miałam z własnego siewu i chyba były lepiej przystosowane do warunków u mnie. Kilka nie odbija po zimie, ale zdecydwana liczba rośnie kilka lat. :tan Co trzy, cztery lata wymieniam na młode siewki. Mam ich tyle, że od kilku lat nie wysiewam na parapet.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu bardzo przyjemnie spaceruje się po Twym ogrodzie bo często pokazujesz nie tylko zbliżenia ale kadry z oddali.
Dzięki temu łatwiej wczuć się w Twój styl ogrodu, który bardzo mi się podoba ;:63
Widać, że masz sporo traw i dzięki nim są takie "zwiewne" elementy tworzące lekkość nasadzeń.
Soniu bardzo udany zestaw roślin .
Podziwiam i pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”