Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Basiu przesadziła bym azalie teraz, jeszcze zdążą spokojnie zawiązać pąki. Poza tym dostaną zasobny dołek, więc nabiorą siły na przyszłe kwitnienie. ;:108
Cieszę się, że hibiskusy rosną. ;:215 Kolory to niestety loteria.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Taka loteria ogólnie jest super. Może już w tym roku jakiś uraczy mnie kwiatuszkiem :heja
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Przepiękne widoki ogrodowe pokazujesz. Nie mogę się wprost napatrzeć. Szałwia z czosnkami wspaniale się komponuję. Spróbuję może powtórzyć tą kompozycję u siebie. Widzę że sporo masz szałwii. Ja też je bardzo lubię, wręcz uwielbiam i jak widzę jakąś fajną odmianę to nie mogę się oprzeć.
Bardzo dużo mi się ich porozsiewało, ale z tych siewek wyrastają bardzo wysokie i się pokładają. Zaczęłam je troszeczkę likwidować na rzecz odmian mniejszych i nie pokładających się. Wszystkich jednak od razu nie pozbędę się, bo spustoszyła bym rabaty :lol:
Azalie i rodki podziwiam i wzdycham, bo raczej nigdy ich mieć nie będę.
Rabata z hortensjami, to mistrzostwo. ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, faktycznie w Twoim ogrodzie zatrzęsienie różnych odmian czosnków ozdobnych, a wszystkie takie śliczne! ;:138 ;:138
Cudne rododendrony, ;:215 a i naparstnice już kwitnące! ;:303
Niesamowite wrażenie robi las niebieskich irysów. ;:111 A także obsypany gąszczem kwiecia niebieski bodziszek. ;:109

Niech wszystkie roślinki cieszą nie tylko troskliwą Ogrodniczkę, ale też przy okazji gości zarówno tych w realu jak i forumowo - wirtualnych. ;:138 ;:138 :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, podziwiam twój ogród z otwartymi ustami ;:oj ;:oj Pięknie się prezentują wszystkie czosnki. Podpowiedz jak sobie radzisz z ich zasychającymi liśćmi, albo ze ślimakami, dla których to istne przysmaki? U mnie jest tragedia i po deszczu aż niemiło spojrzeć w kierunku czosnkowych liści ;:224
Nareszcie znalazłam odmianę szałwii o której marzę.. Caradonna - to jest to - intensywnie fioletowa. Zapisałam już do zeszytu ;:196 Kupowałaś sadzonki czy udało ci się wysiać ją z nasion?? W tym roku wysiewałam dwie saszetki szałwii, ale na opakowaniach z tego co pamiętam nie było napisanych odmian ;:218 Ciekawe czy zakwitną w tym roku..
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nareszcie naprawdę ciepły dzień, w dodatku bez deszczu.
Siałam cztery razy orlaję z marnym skutkiem, więc jak udało mi się namierzyć prawie kwitnącą w sieci, to się nie oparłam. ;:173

Obrazek

Wiolu dziękuję. ;:196 Mam kilka odmian szałwii i rośnie na rabatach chyba ponad pięćdziesiąt sztuk. Jutro spędzam czas z wnusiem, to spróbujemy policzyć. :) Wypieliłam wiosną kilkadziesiąt siewek.
Niestety siewki najczęściej nie powtarzają cech matecznych, dlatego już teraz wszystkie usuwam. Najwięcej mam siewek różowej, ona trochę mniej się pokłada niż inne. Odmianowych mam już spore kępy, więc dzielę wiosną i wtedy jestem pewna, że będą takie jak potrzebuję. ;:108
Szkoda, że rododendrony tak krótko kwitną, jak mają kilkadziesiąt kwiatów są piękne.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Fascynuję się co kilka lat nowymi roślinami. Teraz jestem zakręcona na czosnki. ;:306 Są niedrogie w B., a pięknie widać je na rabatach, większość mam wysokich.
Irysy syberyjskie dostałam od przyjaciółki siedem lat temu. Rozrastają się bardzo szybko. Sporo rozdałam, a ile wylądowało w kompostowniku. ;:224 Dzieliłam stare kępy wiosną, siekiera ledwo dawała radę. ;:202 Mają bardzo zbite karpy.
Bodziszek wspaniały, to ubiegłoroczny nabytek. Ma piękne kwiaty, ale deszcze bardzo je poniszczyły. ;:174


Obrazek

Obrazek

Sabinko miło Cię gościć. ;:168 Jak czosnki zaczynają kwitnąć, to obcinam zaschnięte końcówki liści. Później rośliny rosnące przed czosnkami zasłaniają schnące liście, więc mniej mnie denerwują.
Ślimaków bezmuszlowych M ze trzy unieszkodliwił w tym roku. Chyba się przeniosły w inne rejony. ;:215 Skorupkowe są przysmakiem drozda śpiewaka. Trzy pary mają u mnie gniazda. Żaden ślimak nie uchowa się w ogrodzie. Rozbijają muszle o kamienie, którymi przykładam pędy hortensji do ukorzeniania. Pod każdą leżą dziesiątki skorupek. Dzięki ptakom moje rośliny są bezpieczne. :tan Nawet trzycentymetrowe cynie żyją, choć w ubiegłych latach dużo większe padały łupem ślimaków.
Caradonnę kupiłam w ubiegłym roku w sieci. Jest piękna, ma ciemne pędy i stoi sztywno, żaden kłos się nie odchyla na boki. ;:215 Już zbudowała ładną kępę i dała samosiew. Siewki malutkie, zdam relację czy powtórzą cechy, ale wielkich nadziei nie mam. ;:185
Jak wcześnie wysiałaś szałwię, to powinna zakwitnąć, choć raczej późnym latem. ;:218

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, dziękuję, że napisałaś o kilku nieudanych próbach wysiewu orlai, ;:180 bo ja właśnie po raz pierwszy wysiałam i ... klęska. ;:222
A skoro Takiej wytrawnej Ogrodniczce jak Ty też nie wychodziło, to od ręki lżej mi się na sercu zrobiło. ;:7

Piękne, zdrowe hosty widzę. ;:138 Czyżby w Twoim ogrodzie ślimaków nie było?

Pozdrawiam cieplutko z zapłakanego deszczem Płocka i udanego weekendu życząc, buziaki ;:196 ;:196 oraz uściski posyłam. ;:168 ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Czytam, że orlaya nie wzeszła
Przykro mi
Ale teraz jak masz już kwitnący okaz to powinna się wysiać.
Masz przepiękne czosnki
Też muszę je koniecznie przerzedzić. W większości to same liście
Wyrzuciłaś Memory. Ja na niego nie narzekam. Jak na razie, a mam go chyba ze 3 lata rośnie tak jak powinien
Ale posadziłam go przy samych tujach. Może to dlatego?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu albomarginata to ta na zdjęciu 4 od końca a ta ostatnia to chyba ? francee..
Co Wy w tej orlayi widzicie ? ;:131 No nie mam właściwie zdania na jej temat ale jakoś mnie akurat nie porywa. Może dlatego,że nie widziałam jej na żywo a zdjęcia to co innego..
Upał nam zawitał ;:oj ...ciepełko gwałtowne nastało aż osłabiające...
Miłej niedzieli! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, oj cieplutko... tego nam trzeba było i brakowało, wszystko powinno teraz ruszyć z kopyta :)
Na zdjęciu pod czosnkami, to czarnuszka? Czekam na jej kwitnienie u mnie, bardzo ją lubię i pozwalam rozwalać się po rabatach.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wszystko się zmieściło ... Ogromne dzięki za wszystko. Jestem przeszczęśliwa z tych żurawek i hakone. Hosty cudowne.

Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Widzę, że u Ciebie nie tylko sztuczne ptaszki bo i żywych masz całkiem sporo ;:215 . U mnie takie ciekawe okazy rzadko się pojawiają a jeśli już nie potrafię im zrobić zdjęcia a Tobie to świetnie wychodzi ;:215 . Czosnki trzeba tego roku podzielić bo tak jak piszesz szybko się rozrastają i tracą potem na urodzie . U mnie też wczoraj była cudna pogoda i pracowaliśmy cały dzień ;:215 . Dzisiaj już trochę gorzej ale popadało a deszcz potrzebny . Zielenina ruszy z kopyta znowu ;:108 . Czekamy na popis róż . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Czosnki piękne. Ładna ta czarnuszka.
No i hosty śliczne kępy. ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”