Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Pewnie popadało dzisiaj i u Ciebie Soniu ,nas o 14 pogonił deszcz i grzmoty z działki. Jest dość mokro, ślimaki się cieszą! ;:108 Sporo róż kwitnie u Ciebie ;:138 warzywka też smakowicie rosną... ;:63
miłej niedzieli! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Pięknie kwitną Ci różyczki, nawet Chopin zaszczyciła Cię kwiatami, choć jeśli pamiętam, pisałaś, że ostro musiałaś ją przyciąć wiosną. Pomponellę podglądam z zainteresowaniem, bo to mój nowy jesienny nabytek. Tylko, że moją jeszcze trzymam w donicy, więc pewnie będzie ja to trochę ograniczać. Jesienią pójdzie do gruntu, już wymyśliłam ,gdzie ją posadzę.
Warzywka już ładnie zawiązały owoce, moje pomidory dopiero kwitną, tylko koktajlowe mają malutkie owocki.
Te widoki z tarasu masz naprawdę cudowne ;:215
Milej niedzieli ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne widoki tworzysz na rabatach ;:167 , do pozazdroszczenia ;:138 . Patrząc na Twoje zdjęcia, takie lekkie, z oddechem, w moim ogrodzie robi się duszno, ale z moim bałaganiarskim charakterem, nie mam szans osiągnąć takich efektów ;:185
Narzekasz na róże, a ja tu widzę cudne bukiety i kaskady kwiecia ;:oj , piękne ostróżki i naparstnice, urocze kompozycje z szałwiami ;:138
U mnie wlało dokładnie, myślę, że i u Ciebie ogród podlany. ;:215
Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Zawsze ten twój ogród podziwiam.
Piękne zestawienia. Różne kompozycje. Obfite kwitnienia.
I juz tak dalie ci kwitną ? ;:oj Moje jeszcze nie wszystki urosły.Ba, nie wszystkie wyszły w tym roku z ziemi. :(
Róze twoje śliczne .I wszystkie bardzo mi się podobaja.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepiękny masz ten ogród. Wcale się nie dziwię, że dzieci zatrudniły Cię do projektowania swojego.
Powinnam pójśc w Twoje ślady, wykopać wszystko i posadzić od nowa, wyrzucając część roślin,.
Niestety nie mam na to siły.
Chyba nie wyrzuciłaś całek orlai?
Nasiona musza zbrązowieć jak u naparstnicy. Zostaw na rabacie po jednej sadzonce, niech się wysiewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wcześnie rano popracowałam w ogrodzie syna, a u siebie po osiemnastej, bo gorąco. Wykopywałam siewki perowski, które mają tak głęboko korzenie, że od dwu lat odrastają, mimo wykopywania dwa razy w roku. ;:223

Zwierzaki też czasem uda mi się sfotografować.

Obrazek

Obrazek

Pierwsza fasolka będzie jutro na obiad, a dynie tradycyjnie w kompostowniku, mają dużo zawiązanych owoców. W kuchni już tylko własna cebula z dymki. Koper do ogórków rośnie.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Maryniu z warzyw i ziół teraz cieszę się najbardziej. :tan Róże kwitną, choć kolekcjonerskimi pochwalić się nie mogę. Deszcz trochę poprawił wilgotność gleby, ale w słonecznych miejscach już dziś sucho.

Obrazek

Obrazek

Halszko Chopina przycięłam na 15 cm, ale wypuścił dwa pędy i paroma kwiatami mnie uraczył. Drugiego niestety musiałam wykopać, bo nie zazielenił się.
Dziękuję, ;:196 tarasowe widoki nabiorą za tydzień więcej koloru.
Niedziela miło spędzona z wnusiami. :)

Obrazek

Obrazek

Martuś róże rabatowe i okrywowe lubię, bo nie chorowały do tej pory i kwitną niezawodnie. ;:215
Nie mogę mieć zagęszczonych rabat, bo stale coś uszkodzę. W sobotę złamałam długi pęd dalii z pąkiem. ;:174 Moje dalie w tym roku nie podpędzane, ale dość wcześnie wsadziłam do ziemi. Jednej ślimaki objadły wszystkie młode przyrosty, a kilka poobgryzały. Niestety użyłam niebieskich granulek i nawet ta obgryziona wypuściła pędy, kwiatów się nie spodziewam. Deszcz trochę poprawił wilgotność, ale upał skutecznie osuszy szybko glebę. Dziś już podlewałam jarzyny.

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuje, ;:196 miło że taka zajęta ogrodniczka znajduje czas na odwiedziny. Róże szybko przekwitną, bo prawie wszystkie pąki jednocześnie się otworzyły. Dalie sadzone prosto gruntu, sama byłam zdziwiona, że tak ładnie się zazieleniły. Donicowe stały na mocno nagrzewającym się tarasie, dlatego najszybciej zakwitły. ;:108

Obrazek

Obrazek

Małgosiu u dzieci ogrody minimalistyczne, więc sadzenie monotonne, bo dużo jednej rośliny. ;:173 Zrobię może za kilka dni zdjęcia, to trochę swojej pracy pokażę. Małgosiu każdy z nas uskutecznia różne pomysły na ogród, ale nigdy bym nie zmieniła całości. Jak mnie coś wybitnie drażni, albo choruje, to się pozbywam. Przesadzam i porządkuję, ale też co roku fascynują mnie nowe rośliny, więc nie ma monotonii. :D
Orlai zostawiłam przynajmniej 20 sztuk. I tak będzie za dużo siewek, jak nie przypilnuję ścinania.

Obrazek

Obrazek
Jane K
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

To jest piękne!
Kiedy patrzę na to piękno, uświadamiam sobie, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo ładnie fauna i flora z kadrowana ;:63 ;:63
Już pięknie lilie kwitną.
Lawendy i kwiatem i zapachem cieszą.
I warzywka. Uwielbiam fasolkę szparagowa.
Ja jeszcze czekam. Jeszcze moja za mała do konsumpcji.
:shock: Dobrze widzę ? Już taką kwitnąca masz werbene ? No super.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, masz wspaniałych gości w ogrodzie a dudek to już naprawdę rzadki okaz. Nigdy nie widziałam go w realu. Pewnie tym długim cienkim dziobem czyści Ci ogród z pędraków ;:333
Warzywka masz dorodne a kwiaty pięknie się prezentują ;:138
Ciekawa jestem zdjęć z ogrodu/ogrodów dzieci.
Miłego popołudnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, perowskia u Ciebie się sieje ;:oj , a u mnie nie chce utrzymać się w ogrodzie. ;:oj
Piękna ostróżka ;:138 jeżówki i lilie zaczynają pokaz :tan i pachnący tytoń ;:215
Gratuluję zdjęcia dudka ;:138 , to płochliwy ptak dla mnie niemożliwy do sfotografowania na równi z dzięciołem zielonym ;:185
W deszczowe dni bardzo zazdroszczę Ci przestrzeni pomiędzy kępami kwiatów na rabatach ;:333 , a złamana dalia jeszcze ma czas zakwitnąć ;:108
Chyba i u Ciebie podlało, bo u mnie już od świtu znowu burze z rzęsistym deszczem, to teraz tylko słoneczka. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Witaj, Soniu!
Jestem w ogromnym niedoczasie z powodu wczasowania na działce, dlatego narobiło mi się mnóstwo zaległości, które staram się nadrabiać.
Pospacerowałam po Twoim uporządkowanym i pięknie kwitnącym ogrodzie, ;:65 ;:65 popodziwiałam kolorowe kwiatki i gotowe do spożycia warzywka, ;:138 ;:138 by za chwilę zajrzeć do wielu jeszcze zaprzyjaźnionych wątków. ;:108

Cieszę się, że ogród Ci trochę podlewa. ;:333 U mnie susza aż w zębach trzeszczy, ;:223 ani kropelki deszczu i tylko woda z węża ratuje roślinki.

Jutro znowu wybywam na działkę i nie wiem, kiedy zajrzę do Ciebie, ale z przyjemnością popatrzę na Twoją aranżację ogrodów u Dzieci. :lol: Szczególnie gdy porównuję mój miszmasz z Twoim ładem i składem. ;:24 ;:433

Zdrówka. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pomaganie u synów i weekendy z wnukami sprawiają, że czasu mam niewiele. U siebie tylko wycinam przekwitłe pędy i troche podlewałam warzywnik. Ostatnie dni padało mocno, więc pewnie z tydzień będzie dość wilgoci.

Jane K witam Cię w moim ogrodzie. :wit Chyba każdy z nas do końca swojej kariery ogrodnika się uczy. Tak jak ogród nigdy nie jest skończony, tak wiedza jest niezbędna, żeby rabaty i warzywnik przynosiły nam radość z pracy. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Fasolkę posadziłam w trzech terminach, więc do września będę mieć swoją, :tan jak się nie przypląta jakaś choroba.
Werbenę rigidę wysiałam w domu i nawet nie pikowałam, tylko małe siewki posadziłam. W ubiegłym roku wysiekałam prawie wszystkie siewki rigidy, więc bałam się, że nie będzie siewek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję za odwiedziny. ;:196 Dudka widuję od kilku lat na okolicznych nieużytkach, ale pierwszy raz zawędrował do ogrodu i mogłam zrobić zdjęcie. Ostrość słaba, ale z 25 metrów nie udało się lepsze zdjęcie.
Zapominam zabrać do dzieci aparat. :oops: Jutro jadę, więc w końcu zrobię parę zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Martuś perowskia uwielbia moje piaski. Mam kilka w ogrodzie, a siewki nawet na drodze, która ma podbudowę cementową i jest wysypana tłuczniem. :shock: Widocznie takie ekstremalne warunki jej odpowiadają.
Od dwu dni padało mocno, więc rośliny i trawnik cieszą się wyjątkowo. ;:215
Wokół działki mam kilometry zagajników, więc ptaki przeróżne widuję. Gdybym miała czas stać godzinami w oknie, albo na tarasie, pewnie wiele gatunków mogłabym pokazać.
Mam wiele siewek tytoniu, ale inne rośliny go zacieniają, więc później zakwitnie. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, że zajrzałaś. ;:196 Myślę, że nie trzeba robić sobie wyrzutów, bo po to mamy ogrody, żeby latem jak najwięcej z nich korzystać. ;:108
Do dzieci jadę jutro, więc już zapakowałam aparat, ponieważ stale zapominałam. ;:223
Pewnie deszcz do Ciebie też zawitał, więc ominie Cię podlewanie.
Miłego odpoczywania w domku działkowym. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia czosnków, jutro zostaną wycięte.

Obrazek

Lawendy oblegane przez motyle i pszczoły.

Obrazek

Nowy irys syberyjski jednak pokazał jeden kwiat.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Lawendowe kwiatuszki robią wrażenie :)
jeżówki zaczynają, oj będzie co podziwiać:)
Czosnki nawet przekwitnięte wyglądają świetnie.
Ja też swoje muszę już przyciąć.
Róże śliczne :)
Pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”