Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Posadziłam do gruntu dynie, cukinię i koleusy. Jutro ma padać, więc może będzie im łatwiej niż w doniczkach.
Amanogawa cała w kwiatach.

Obrazek

Aniu czerwone strzępiaste już jutro znikną, będę wykopywać miskanta. Spróbuję uratować cebulki.
Cieszę się, że polubiłaś trawy. Z kwitnącymi roślinami doskonale się komponują. ;:215

Obrazek

Obrazek

Halszko bordowe sasanki zostały w ubiegłym roku przesadzone, bo stale były deptane przy wiosennym cięciu żywopłotu. Niestety tylko jedna przeżyła i późno zakwitła dwoma kwiatkami.
dziękuję, ;:196 spełniło się Twoje życzenie, ciepło i słonecznie od dwu dni. Tulipany już przekwitają, ale inne rośliny zaczynają. :tan

Zielona panienka pięknie rośnie. ;:180

Obrazek

Obrazek

Kasiu niestety barwinek, to straszny chwast. Toleruję go tylko za kilkoma tujami w kącie ogrodu, nie muszę tam zaglądać, bo żaden chwast przez kożuch barwinka się nie przebije. :roll:
Niestety tylko wykopać byliny, wybrać barwinek i sadzić od nowa. ;:108

Obrazek

Obrazek

Dorotko rośliny poczuły ciepło i słońce, więc szybko rosną i kwitną. W weekend będą kwitły czosnki, które uwielbiam. ;:215 Czerwone tulipany znikną, bo miskant jutro powędruje do ogrodu syna.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Czaruję pogodę, nie może być zimno, wsadziłam dynie i cukinie, a w weekend zamierzam sadzić pomidory do gruntu i donic. ;:173

Obrazek

Obrazek

Disiaj wybieram się na sabat czarwnic, ;:136 więc tylko dwie godziny popracowałam w ogrodzie. Doniczkuję rośliny do nowych ogrodów.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród zielonej

Post »

b]Soniu[/b] jeszcze raz pospacerowałam po całym Twoim poście i jestem oczarowana. Twoja działka jest po prostu prześliczna ;:oj ;:138 ;:215 i to o każdej porze roku. Masz mnóstwo pięknych roślinek ;:108 A największe wrażenie robią łany poszczególnych gatunków roślin ;:138 Pięknie masz w komponowane w rabatki różne trawy. Cudne widoki powstały które pięknie pokazujesz na swoich zdjęciach. ;:215
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród zielonej

Post »

Dawno mnie tu nie było, teraz nadrabiam zaległości. Jak zwykle - przepiękne ujęcia roślin. ;:167
Tulipany są zachwycające, u mnie wszystkie tulipany (prócz jednego ukrytego na skalniaku) zjadły sarny. Zjadły też bardzo dużo szafirków, sporą część wyrwały, pozbierałam porozrzucane cebulki i posadziłam co się dało, ale dużo mniej będę mieć szafirków w tym roku.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Fajnie mają z Tobą Twoje dzieci.
Mama zaprojektuje ogród, dobierze rośliny i pomoże obsadzić.
Ale i Ty masz pewnie z tego radochę i satysfakcję.
Bo przecież dla nas takie zajęcia to frajda.
Aby tylko siły były i zdrowie.
Podziwiam Twoje piękne kwiatki i zadbane rabaty. ;:oj ;:138 ;:138 ;:138
Ja mam z tym problem, może za dużo mam tych roślin i za duży miszmasz.
Próbuję to ogarnąć ale chyba nie potrafię. ;:131 ;:185
Pozdrawiam wiosennie i życzę miłego weekendu. ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu tulipany kwitną u Ciebie koncertowo ;:63 Te białe z różowym muśnięciem znasz odmianę?
Hosty mają bujne liście, u mnie dwie mizerne, ale dziś jedną w Brico dokupiłam.
I jedną azalię, no czekała na mnie taka różowa landrynka :;230
Amanogawa jaka wysoka, czyżby i u mnie taka będzie? Pewnie Twoja ma już kilka lat, a moja z poprzedniego lata.
Soniu a jak u Ciebie rosną narcyzy? Dokupujesz cebule co roku, czy kwitną Ci już kilka lat?
Jesienią chciałabym kupić cebule...

Pozdrawiam serdecznie, zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ślicznie prezentujesz swoje rośliny ;:215 Tulipany takie dostojne i berberys wystrzelił bujną czerwienią ;:333 a nieskazitelnie białe zawilce też cudnie się prezentują ;:167 Odmłodzona Zielona panienka dobrze się zadomowiła ;:303

Dobrego, milego dnia Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Pięknie prezentują się Twoje wiosenne kwiatki ;:215 . Kilka dni ciepła i wszystko ruszyło z kopyta. Trawy bardzo szybko rosną wręcz w oczach. U mnie już sucho więc czekam na deszcz, którego na razie nie widać ;:185 . Róże tego roku chyba nie popiszą się u mnie ;:185 . Wyglądają w większości kiepsko i cięłam dość nisko. Co ciekawe pnących nawet nie musiałam więc one na pewno pięknie mi zakwitną . Zazdroszczę Ci tych kęp tulipanów ;:131 . Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zazdroszczę Ci urządzania ogrodu synowi. ;:108 Gdybym miała możliwość zagospodarowania ogrodu od podstaw, zupełnie inaczej bym to zrobiła niż u siebie. Kilkanaście lat pracy na działce nauczyło mnie innego podejścia do aranżacji i sposobu nasadzeń. Likwidowałam trawnik po kawałku, a teraz chętnie bym go powiększyła. ;:7 Wprawdzie polubiłam ten swój miszmasz, ale coraz trudniej jest o niego dbać. :)

Pięknie u Ciebie jak zawsze. ;:138 ;:138
Dobrego tygodnia. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu ;:196
Piękne te twoje tulipanki.
hosty pięknieją. ;:167
A co to ładnie kwitnie na pierwszym zdjęciu ?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu czy na ostatnim zdjęciu to zawilec? bardzo ładny wczoraj wracając do domu właśnie widziałam w ogrodach coś takiego białego bardzo mi się to podoba pozdrawiam ;:3 :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Przypomniałaś mi o poziomkach, koniecznie muszę kupić ;:108 Miałam kilkanaście krzaczków, ale ostał się tylko jeden, a to nawet dla mnie stanowczo zbyt mało ;:306
Pięknie kwitły u Ciebie tulipany, moje w tym roku to jakaś porażka. Claudia śliczna, ale tym razem nie mogłam oderwać oczu od Batalinii ;:167 Wyglądają jak w bukiecie, mają chyba drobniejsze listki?
Orlaję będziesz miała pierwszy raz? Właśnie przywiozłam od siostry kilka sadzonek i też będę sadzić. Wygląda jak marchewka ;:306
Nareszcie zrobiło się ciepło i wszystko zakwita, ale niestety i przekwita bardzo szybko. Musiałam szybciutko wszystko obejrzeć, żeby Twoje cudne, wiosenne rabatki, nie przekwitły zanim skończę czytaćObrazek
Może słoneczne promienie zostaną z nami na dłużej? Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za zaglądanie do mojego ogrodu. ;:180 ;:196

Bożenko miło, że podobają Ci się moje poczynania ogrodowe.

Obrazek

Obrazek

Ula świetnie, że z nowymi siłami wracasz na forum i do uprawy działki. ;:168 Miałaś doskonałe zabezpieczenie borówek, im sarny nie dały rady. ;:215 Szafirki są jak chwasty, szybko się odrodzą.

Obrazek

Obrazek

Krysiu dziękuję. ;:196 Czasem coś nowego dokupuję, ale coraz częściej rozsadzam, to co się u mnie sprawdziło. Sił coraz mniej, więc niech rosną kwiaty, które kwitną bez skomplikowanych zabiegów. Pomaganie innym to moja nieuleczalna przypadłość. Obcym pomagam, to własnym dzieciom tym bardziej. Egoistom jest łatwiej żyć, ale czy przyjemniej. ;:131

Obrazek

Obrazek

Aniu Annes 77 trochę tulipanów do tej pory kwitnie, ale już mają konkurencję. Te blade na początku kwitnienia miały nasycony kolor, niestety NN.
Amanogawa rośnie piąty rok i ma około 5 metrów. Kupiłam metrowy patyczek.
U mnie też w tym tygodniu przybyła azalia. Dostałam w prezencie i okazało się, że taka jak już mam. Bardzo się ucieszyłam, będą dwie Schneeperle obok siebie. :tan
Narcyzy rosną osiem lat w tym samym miejscu. :oops: Tak się zagęściły, że słabo kwitną. To stare, pachnące odmiany podarowane przez przyjaciółkę.

Obrazek

Obrazek

Halszko berberysy teraz świetnie widać na tle zieleni. Jak będzie więcej kwiatów, to trochę spowszednieją.
Druga panienka też ładnie pokazała liście. ;:196

Obrazek

Obrazek

Ewelinko tulipanami nacieszyłam się długo. Zimno pozwoliło im na dłuższe utrzymanie kwiatów. :tan Róże u wszystkich ucierpiały. Mój jeden Chopin wylądował w koszu, ale rabatowe i okrywowe pięknie się krzewią.

Obrazek

Obrazek

Lucynko ogrody synów dość minimalistyczne, wszyscy mają nienormowany czas pracy, więc na razie nie mam mowy o pielęgnowaniu takich ogrodów jak nasze. ;:185
W sobotę posadziliśmy ponad dwieście roślin i trzy drzewa. ;:173 Połowa z mojego ogrodu i od przyjaciółki. Trzy osoby miały co robić przez sześć godzin.

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 ukwiecone drzewo to wiśnia Amanogawa. Gdyby ktoś wykopał mi rosnące obok hibiskusy, :roll: to posadziłabym kolejne trzy wiśnie. Są piękne cały rok.

Obrazek

Obrazek

Tereniu na zdjęciu zawilec wielkokwiatowy, dość ekspansywny. Mam dwie odmiany, które niezawodnie od kilku lat kwitną. Trzeba je ograniczać, zarastają wszystko wokół. ;:202

Obrazek

Obrazek

Iwonko Batalinii to tulipan botaniczy. Wykopałam jesienią i posadziłam w 15 litrowej donicy, pięknie zakwitł. Resztę oddałam przyjaciółce, bo sadziłam na jego miejscu jeżówki. Okazało się, że zostały jakieś malutkie cebulki i kilka zakwitło. Nie udał się więc eksperyment i odrodzą się jednak w grządce z jeżówkami. ;:222
Uważaj na orlaję, bo kiełkuje w 100 procentach. Jesienią miałam setki siewek, ;:202 połowę wyrzuciłam, a pozostałe niedługo zakwitną. Część poprzesadzałam na inne rabaty i te rośliny są małe i dość rachityczne, ale dzięki temu nie zagłuszają sąsiednich bylin.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne te żółte tulipanki z tymi bratkami przed domem.
Pozostałe roślinki z rodkiem na czele też niczego sobie.
Jasne, dzieciom mamy fachowa ręka się bardzo przyda w ogrodzie.
Któż, jak nie mama zawsze dobrze doradzi i pomoże swoim dzieciom.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”