Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak nazywa się biała róża powyżej?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,
oddałabym Ci deszcz, ale to się nie da.
U nas dosłownie zalewa, przewalają się oberwania chmury jedno za drugim.
Ogród zeszłoroczny i tegoroczny prezentuje się równie pięknie, nie masz powodów do niezadowolenia.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie dzisiaj też podlało, może 3 godziny intensywnego deszczu były, jak przestało padać poszłam plewić i niestety... sucho.
Przydałoby się całą noc opadów, może ogrody napiłyby się?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Niestety w większości wątków nie widać zdjęć. ;:174 Muszę odłożyć spacery po Waszych rabatach.
Dziś trochę popieliłam, deszczu niewiele, ale kiełkowanie chwastów w takiej wysokiej temperaturze idealne. ;:223

Madziu magda1975 rozłożysta róża to Alba Rose Meiflopan. Dostałam od przyjaciółki mały kawałek ucięty szpadlem. Nawet nie wierzyłam, że się przyjmie. Kwiaty mają około 3-4 cm, jest niesamowicie żywotna. Kwitnie właściwie do mrozów. ;:215 Teraz ją muszę podwiązać, a jesienią przesadzę na skarpę obok rabatowych.

Madziu Madziagos coraz więcej kwiatów widać, więc mam powody do zadowolenia. :) Dziś znowu trochę popadało. Przynajmniej trawnika nie muszę podlewać. Niestety dla roślin głębiej się korzeniących to stanowczo za mało wody. Zapowiadają kolejne opady, więc może trochę ogród odżyje.

Basiu cieszymy się choć z tej niewielkiej ilości deszczu, zieleń od razu żywsza. ;:108 U Ciebie tyle róż kwitnie, a moje na skarpie się ugotowały. ;:222 Tylko okrywowe niezawodne i Leonardo lekko ocieniony dereniem, jeszcze przyzwoicie wygląda.
Cieszę się, że hibiskusy żyją. Swoim wycięłam wiosną po dwa, trzy pędy, ponieważ strasznie się rozrosły. Ciekawa jestem jak to przeżyją i czy uraczą mnie kwiatami. ;:131

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Swoje warzywka są najlepsze.
Róże masz piękne .I fanie ,ze sporo innych niż moje .Jest co oglądać, co podziwiać,
I jeszcze piękne lilie, lawendy... lato ;:167 .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Fajnie, że jesteś ;:196 . Szkoda bukszpanów bo to jednak bardzo fajne obwódki :( . Masz rację, nic na siłę bo takie bieganie z opryskiwaczem , które też nie jest 100% pewnością, że ćma nie wygra walki jest moim zdaniem bez sensu. Szkoda zdrowia, nerwów i pieniędzy też. Oby cisy spełniły Twoje oczekiwania ;:196 . Widzę, że nie tylko ja mam problemy z gęstością sadzenia :lol: . U Ciebie też miejscami busz się zrobił :lol: . Ciekawa jestem tego trawnika z rolki, jak się będzie sprawdzał i w ogóle ;:224 , trzymam kciuki i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, moje róże też słabo znoszą takie temperatury, przekwitają w tempie ekspresowym. Na skalniaku, istnej patelni mam m.in. The Fairy różową, która dopiero zakwita oraz czerwoną, która niby niedawno zakwitła, a już widzę, że wyblakła... ale nawet sobie radzi. Nieźle też wygląda Ballerina, ale nie ma tego różowego rumieńca, jest całkowicie biała.
Leonardo jak długo masz? Duża jest? Posadziłam w tym roku dwie sztuki, ale chyba za blisko ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przynajmniej u Ciebie wszystkie zdjęcia w całości, ;:333 dzięki czemu z radością sobie pooglądałam Twoje cudne różyczki ;:138 , a wśród nich ogromne wrażenie robią te "duszące się" na skarpie. Kocham takie obrazki! ;:303 ;:303
Widzę pierwsze strączki fasolki ;:92 , a moje dopiero próbują rozwijać pączki kwiatowe.
Widok ze schodów zmieni się zapewne na jeszcze ładniejszy ;:303 , a zabawy z wnukami nawet ogród nie zastąpi ;:23 ;:15 , więc bawcie się dalej dobrze i niech deszczyk dołoży jeszcze trochę wody z nieba. ;:138
Zdrówka dla Was wszystkich. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miałam mieć wolny weekend, ale Karol tak usilnie prosił rodziców, żeby odwieźli go do nas, że się ugięli. :) Zasnął po zabawach na dworze, więc zasiadłam do komputera.
Mimo 26 stopni chłodniej, ponieważ chmury trochę przysłaniały słońce.

Tawułki przesadzone w lepsze miejsce nareszcie zakwitły. Biała marniutka, ale różowa podzielona, całkiem przyzwoita.

Czerwiec to czas róż, a o rojnikach się zapomina. Rozrastają się w tempie błyskawicznym, kilka kwitnie.

Aniu warzywnik i jagodnik, to miejsca wyjątkowe dla naszych wnuków. Dziś Karol znalazł dwie maliny, radości było co niemiara. :) Borówki, truskawki i poziomki cały czas podjada. Najładniejszych ze sklepu nie weźmie do buzi, ale zerwane, nie myte z ogrodu pozjada nawet niedojrzałe. Dziś podlewał ze mną pomidory i już pytał, czy na jutro dojrzeją. ;:306
Róże już w większości pościnane, a lawendy pięknie kwitną, choć kilka całkowicie zasłonięte różą pnącą i okrywowymi.

Ewelinko trawnik z rolki jest rewelacyjny. ;:215 Mimo ogromnych upałów, tylko malutkie fragmenty podeschły. Trawa już ukorzeniona, chwasty mają mniejsze szanse na wysiewanie się, ponieważ darń jest gęsta. Po dwu tygodniach dzieciaki biegają szczęśliwe po zielonej trawie. Jutro pewnie M pierwszy raz wykosi.
Cisy ładnie się przyjęły i po zapowiadanych upałach liczę na chłodniejsze dni, zamierzam je powoli formować.

Basiu niestety upały już wykończyły mi Artemis i Chopiny. Pozostałe też mocno przerzedzone. ;:174
Leonardo wypuszcza u mnie 1,5 metrowe baty, więc kulkuję. Ma wtedy około 130 cm szerokości, bo dwa takie długie pędy przyginam prostopadle do siebie. W następnym roku wycinam je prawie przy ziemi, więc wtedy róża ma około 80-100 cm i 3-4 pędy. Po pierwszym kwitnieniu znowu wypuszcza długie pędy i powtarzam kulkowanie wiosną. Pewnie mało satysfakcjonująco Ci chyba odpowiedziałam. ;:218

Lucynko zmiany często ogrodom wychodzą na lepsze. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie i jak rośliny zapełnią przerabiane rabaty, to będzie ładnie. ;:65
Nie mam rarytasów różanych, ale właśnie duża ilość kwiatów mnie zadowala. Szkoda, że tak krótko kwitną. Pnąca teraz ma swoje pięć minut.
Fasolkę posiałam w doniczki w domu i podrośniętą wysadziłam na grządkę. Sadzona w gruncie słabo wschodzi, albo coś ją podjada. ;:218
Karol właśnie dziś wymusił przyjazd do nas, na nowym trawniku obaj szaleli. Młodszy jeszcze słabo chodzi, ale Karol nabiegał się za obu. ;:173
Nie korzystam z F., tylko bezpłatnego hostingu. Też czasem ma przerwy, ale przynajmniej nie płacę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ogród przy domowy to same zalety! :D I widoki przednie i dla wnucząt radość! U Ciebie jak zwykle kolorowo i bujnie!Dzisiaj chyba odetchniemy chwilowo od upałów!
miłego dnia! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu , wnusio wie że najlepiej jest u babci.
Ty zmęczona, ale na pewno szczęśliwa....
Takie chwile z babcią najpiękniejsze i aby trwaly jak najdłużej. Ja często wspominam moją niestety już nieżyjącą. A była moją drugą mamą a czasami może pierwszą.... ;:306 Całe dzieciństwo prawie u niej przemieszkałam....Jest co wspominać. U ciebie zaraz drugi brat będzie się domagał wyjazdu do dziadków. Niech tylko podrośnie.
Ogród masz mimo upałów piękny i kolorowy. Podlewasz a ja niestety tylko najbardziej potrzebującym roślinkom leję wodę. I czekam na deszcz a wcale się nie zanosi...
Miłego początku tygodnia życzę. :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jestem w Twojej krainie i bardzo się cieszę ,że otworzyłaś wątek :D
RU podziwiam, ten cukierkowy kolor mi się bardzo podoba.Jak u niej ze zdrowotnością?
Ja mam jedną na pniu i jak na razie daje radę, ładnie zimuje to dla niej na plus.
Ostnice u mnie się rozszalały, mam mnóstwo siewek, wykopuję i dzielę się z innymi.Teraz czekam aż werbena wykiełkuje, ale na razie nie widzę jej na horyzoncie.
Ostróżki bardzo lubię, to nic, że się pokładają ;:224

Buziaki :D
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Po wiosennych rewulucyjnych pustkach już ani śladu. Zieleń wyjątkowo soczysta, a róże piękne kwitnienia mają.
Myślę, że decyzja o wycince bukszpanów była bolesna, ale wyjdzie na dobre (mniej oprysków zdrowszy ogród). Ja też usunełam moje trzy bukszpany (największa kula miała ponad 180 cm. i prawie 20 lat), doszłam do wniosku że ślimaki, opuchlaki, mszyce, nornice i sarenki wystarczą całkowicie. Np. w maju sarenki zjadły pąki u wszystkich moich róż (mam tylko 6 Pastelii i jedną pnącą NN) ;:222

Soniu masz sporo jeżówek napisz, które odmiany wg ciebie są niezawodne pod względem rozrostu i kwitnienia.
Życzę deszczu.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”