Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne te kwiaty na drzewie. To jakaś wiśnia ??
Tulipany , floksy piękne.
Hosty ładnie sie rozwijają.
Czosnki już ci kwitną ślicznie. Moje jeszcze w pąkach.
Ogród jak zawsze kolorowy, bujny prześliczny ;:180 Z przyjemnością zawsze do niego zaglądam ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne czosnki Soniu, a co zrobiłaś z ich zasychającymi liśćmi? Obcięłaś? Śliczne białe fiołeczki, takie delikatne.
Masz tak wszystko wzorowo uporządkowane, podziwiam ;:215
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia ze słonkiem :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dwa dni nieobecności i ślimaki zjadły jedną dalię całkowicie, a pozostałe straciły większość liści. Zimno i inwazja oślizłych pożeraczy źle wróżą kwitnieniu. ;:145
Pomidory w gruncie tragiczne, koktajlowe jeszcze w donicach pod dachem w dobrej kondycji, kwitną.

Obrazek

Truskawki pięknie zawiązały owoce, ale deszcze chyba sprowadzą choroby grzybowe. ;:174

Obrazek

Dorotko dziękuję. ;:196 Niektóre rabaty trochę uporządkowane, a te bałaganiarskie mało pokazuję. :roll:

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Fioletowe czosnki już wszystkie kwitną. Mam jeszcze 4 odmiany, które dopiero w pąkach, więc będę nimi jeszcze długo się cieszyć. :tan
Co drugi dzień pada i nadal zimne noce, więc część roślin słabo rośnie. Kwitną nadal niezawodne zawilce wielkokwiatowe.

Obrazek

Obrazek

Halinko dziękuję. ;:196 Też mam mało czasu, bo pracuję w dwu ogrodach i jeszcze czasem doglądam przygotowanie gleby w trzecim. ;:173 W weekend zabieram wnuki, oni ważniejsi od ogrodów. ;:167

Obrazek

Obrazek

Aniu miło mi. ;:168 Hosty traktowałam trochę marginalnie, ale od tego roku przybyło trzy odmiany i kilka swoich rozsadziłam.
Wiśnia Amanogawa krótko w tym roku raczyła kwiatami, deszcze je niszczyły. ;:222

Obrazek

Obrazek

Halszko część czosnków ma jeszcze zielone liście, a zasuszone końcówki wycinam co roku. Teraz czekam na pogodę, nie tnę, bo co drugi dzień deszczowy . Boję się chorób grzybowych. ;:202
Dziękuję, ;:196 oby Twoje życzenia się spełniły, bo dość mam zimna i deszczu.

Obrazek

Obrazek

Ponudzę czosnkami, w tym roku fioletowe się rozmnożyły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu:)

I u mnie ostatnio deszcze i porywisty wiatr.Szarga te biedne pomidory w donicach.
Dzisiaj ciepły dzień się zapowiada, chyba skoszę trawę.
U Ciebie pomimo chłodu rośliny dobrze sobie radzą.Jednak dalii szkoda ;:124 Oj te ślimaki , nie ma na nie sposobu.
Maju mam pytanie , czy tuje podcina u Ciebie ktoś? Na jaką wysokość mogą rosnąć granicząc z sąsiadem? U mnie dość blisko płotu rosną thuje sąsiada.Mam nadzieję, że nie zabiorą mi kiedyś słońca.... ;:173
Czosnków ozdobnych masz sporo, u mnie tak ładnie nie rosną. Kilka już prawie rozkwitło.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale urodzaj truskawkowy będzie dla wnucząt! ;:138
Bardzo ładne fotki czosnkom zrobiłaś!! ;:215 ;:63
Dzisiaj czeka nas ładny dzień! Oby był udany! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknymi czosnkami nigdy nie zanudzisz, dla mnie one nadają rabatkom dostojności. Uwielbiam lawendowe, fioletowe kolorki. Ślimaki zjadły dalie, to już boję się o moje, tego roku jest ich zatrzęsienie, nygusy też widziałam, czyli nadciągają ;:202
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, fajnie wyglądają czosnki w takiej ilości ;:63 Dziś znalazłam ślimaka na pomidorze w donicy - zjadł czubek ;:145
Dalię też mi w ubiegłym roku objadły do czysta - nie mogłam się doczekać kwiatów ;:174
Dobrego tygodnia ze słońcem, niech truskawki dojrzewają :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Ślimory i u mnie się pojawiają ;:222 . Po tych deszczach to zaraz będzie ich więcej niestety . Zanudzaj mnie czosnkami proszę ;:196 , u mnie zanikły ;:145 . Mam dosłownie kilka sztuk a przecież miałam ich całkiem sporo. Czyżby to nornice ?? Nie mam pojęcia ale przyznam szczerze, że ręce mi opadły i ogarnęła chwilowa niechęć :( . U Ciebie pięknie i kolorowo o tej porze a te fioletowe kule wyglądają rewelacyjnie ;:167 . Truskawki tego roku obrodzą i będzie co podjadać ;:108 . Miejmy nadzieję, że z warzywami też będzie dobrze . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Uwielbiam czosnki. Posadziłam ich trochę w zeszłym roku, ale na razie szału nie ma. I nie wiem dlaczego czosnki olbrzymie nie kwitną.
Widzę, że orlaya szaleje. Rozsadź koniecznie bo będziesz miała niesamowity gąszcz.
Pogoda chyba powoli się poprawia. Najgorsze, że noce nie są ciepłe, ale najważniejsze, że człowiek już nie musi chodzić w zimowych okryciach. Taka temperatura może być.
Czytam, że masz kłopoty z kupieniem konkretnych roślin. Tak się ostatnio porobiło. Chyba pandemia spowodowała, że ludzie odkryli nagle że mają ogród. Brak sa we wszystkich szkółkach. Nie nadążają z produkcją
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję zbiorowo za dobre słowa o ogrodzie i życzenia. ;:196

Jeden dzień bez deszczu. Pościnałam brzydkie liście czosnków. Niestety użyłam niebieskich granulek, ponieważ ślimaki zjadły kilka jeżówek i dobierały się do dyń, sałaty i cukinii.
Żywopłot z cisów przy tarasie ładnie rośnie. Może już za dwa lata będzie tłem dla roślin na skarpie. ;:65

Obrazek

Aniu czosnki mnie zauroczyły, ale zbyt szybko się mnożą, a ja nie bardzo mam ochotę wykopywać je co trzy lata. ;:224
Żywopłot ze szmaragdów tniemy od kilku lat i staramy się utrzymać na wysokości 2 metrów. Niestety w tym roku mimo obiecanek, żadna firma nie przycięła wiosną. Dopiero w lipcu, sierpniu obiecali ciąć. ;:222
Do tej pory mieliśmy młodego sąsiada, który chętnie wykonywał u nas cięższe prace. Niestety wyjechał za granicę, więc szukaliśmy firmy ogrodniczej.

Nie ma przepisów, które określają docelową wysokość żywopłotów. Sąsiad może posadzić wysoki i jeśli Wasze ustne, a potem pisemne prośby nie skutkują, pozostaje sąd.
Tylko takim artykułem można się posiłkować, jeśli sąsiada żywopłot zakłócałby korzystanie przez Was z nieruchomości:
Art. 144. [Zakaz immisji] Kodeksu cywilnego:
?Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.?

Obrazek

Obrazek

Maryniu dziękuję. ;:196 Teraz właściwie tylko czosnki i trzy rododendrony kwitną. :)

Obrazek

Obrazek

Dorotko czosnki się tak rozmnożyły, że mam ponad 50 wysokich. Niższych pewnie podobną liczbę. ;:108 Ślimaki poczęstowałam granulkami, bo ciągłe deszcze pobudziły je do życia. Nawet w dzień po deszczu wychodzą z kryjówek. ;:223

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Jedną ze skrzyń z warzywami mam bezpośrednio przy płocie od strony nie koszonej od 20 lat działki. Tam ślimaki nagie mają raj. :evil: Nasypałam granulek za płotem, bo zjadłyby mi wszystkie sałaty i inne warzywa.
Dla truskawek za zimno, ale jedna poziomka obsypana czerwonymi jagodami, będzie radość w piątek, jak chłopaki przyjadą. :tan

Obrazek

Obrazek

Ewelinko przykro, że czosnków nie możesz się dochować. ;:174 Gryzonie raczej nie jedzą czosnków, najwyżej zniszczą kopiąc tunele. Może miały za mokro i cebulki zgniły.
U mnie mnożą się za szybko, a jak wykopię, to zawsze coś zostanie, więc mam w całym ogrodzie czosnki. ;:173 W zagęszczeniu nie wyglądają za dobrze, muszę sporo wykopać latem.

Obrazek

Obrazek

Gosiu czosnkom sypię przy sadzeniu dużo kompostu i trochę obornika granulowanego, ładnie kwitną i się rozmnażają.
Z orają zaszalałam, mam kilkadziesiąt. ;:14 Już kwitną, więc szybko powycinam po kwitnieniu, żeby byliny za nimi miały słońce i ruszyły ze wzrostem i kwitnieniem. W tym roku już wiem, gdzie rozsypać nasiona jesienią. ;:108
Nie kupiłam do ogrodu syna wczesną wiosną wszystkiego, bo trudno zaplanować obsadzenie całego ogrodu w jeden sezon. Nawet jeśli w internecie znalazłam potrzebne drzewka, czy byliny, to ceny strasznie wysokie. Po 30 zł chcą za niewielką seslerię jesienną, którą sobie zamarzyła synowa. Potrzeba około 50 sztuk. Udało mi się kupić 30 sztuk wyjątkowo małych i słabo ukorzenionionych sadzonek, ale za połowę ceny. W ciągu dwu tygodni ruszyły i już widać je na rabatach.
Zimno mnie dobija, ;:145 właściwie dopiero dziś zdjęłam polar podczas pracy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu żywopłot z cisa wow cudny ;:167 Ile czekałaś lat na taki efekt?
Dziękuję za odpowiedź w sprawie tuj.No zobaczymy jak to będzie dalej.Mam nadzieję, że krawężniki wkopane pomiędzy płotem odgrodzą korzenie .Wiem jakie wielkie mają, bo na działce jak chciałam coś wkopać obok to miałam z tym problem.
Czosnki w grupie wyglądają cudnie ;:167

Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak długo jeszcze kapryśna pogoda będzie się nad nami znęcała? :oops:
U mnie dzisiaj niby słonecznie, ale wiatr przewiewa na wskroś. Zmarzłam rano na ryneczku i zdecydowałam zostać w domu.
W taką pogodę nawet najpiękniejsze kwiaty nie cieszą. ;:185

Siedzę więc i wirtualnie spaceruję po zaprzyjaźnionych ogrodach. ;:65 ;:65
U Ciebie przede wszystkim podziwiam ogromne kępy wspaniale kwitnących czosnków. ;:138 ;:138 Przepięknie prezentują się nie tylko na tle soczystej zieleni, nawet od tła czerwonej barwy liści fiolet czosnków bardzo ładnie się odcina. ;:215 ;:63

Żeby jeszcze słoneczko zechciało nie tylko ozłacać, ale i ocieplać roślinki, w przeciwnym wypadku ślimaki zjedzą nam nasze ukochane ozdobne i jadalne. ;:oj One niczego nie oszczędzą, takie żarłoczne. ;:110

Dobrej pogody, Soniu, zgodnej z Twoim życzeniem. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Czosnki rewelacja, ale i ten biały orlik też mnie zachwycił, chyba że to nie orlik. Poza tym te Twoje przemyślane kompozycje są urocze i takie plastyczne, a całość tchnie świeżością i soczystością.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”