Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Wracam do Ciebie po długiej przerwie i szczęka mi opadła ;:oj . Twoje trawy są zjawiskowe a ta harmonia na rabatach mnie powala ;:215 . Jesień to jednak piękna pora roku ;:108 . Uwielbiam przebarwiające się rośliny chociaż hortensje faktycznie mogłyby być białe :lol:. Ciężko będzie mi nadrobić zaległości jakie sobie narobiłam ale postaram się być już na bieżąco ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Jak miło popatrzyć na Twój ogród pomalowany barwami jesieni ;:167 Pięknie wybarwione bukiety hortensji, rozchodników, marcinków i innych kwiatów tak ładnie współgrają z okazałymi trawami i iglakami ;:63 A biała rabata śliczna i delikatna ;:215
Pozdrawiam deszczowo i życzę zdrówka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Twój ogród, Soniu, jest tak uporządkowany, tak przemyślane wszelkie nasadzenia i rabaty, że z ogromną przyjemnością się na nie patrzy. ;:108 ;:138
Szczególnie podobają mi się te białe ogrodowe plamy ;:215
Zaraziłaś trawami wiele posiadaczek ogrodów a nawet działek. Bardzo mi się one podobają ;:333 , tylko na mojej działce ich nie widzę, a to głównie dlatego, że gdy robi się zimno i dni są króciutkie, nie bywam na działce ;:185 , a trawy wtedy głównie zdobią rabaty. ;:108 No i jednak potrzebują sporo miejsca. Tak więc z ogromną radością podglądam je u Ciebie. :roll: :tan

Jak ja bym chętnie podnosiła do góry takich kilkanaście kilogramów... gdyby dane mi było je mieć. ;:204
Ciesz się obecnością i radością wnuków póki jeszcze młodziutcy, ;:63 ;:63 bardzo szybko z kilkunastu zrobi się kilkadziesiąt kilogramów i zmienią się zainteresowania. ;:108

Pozdrawiam cieplutko, ściskam i całuję. ;:3 ;:168 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

witaj Soniu :wit
Piękny masz malowany naturą ogród, pracy na pewno tez trzeba włożyć, żeby się doczekać takich widoków.
Na tej rabacie 20 cm to może posadzić jakieś rośliny miododajne np hyzop lekarski (pachnący) , naparstnice, trytomy czy liatry kłosowe, na pewno coś znajdziesz. Teraz jest duży wybór roślinek.
Choć jeżówek żal.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzień ciepły, choć słońce rzadko wyglądało zza chmur. Wilgotna gleba i ciepło ożywiły kolory na rabatach.
Widok z tarasu na południową rabatę.

Obrazek

Anido miło że zajrzałaś. ;:180 Trawa ze srebrnymi pióropuszami to miskant Memory. Niestety bardzo ekspansywny, więc wiosną znajdzie się w innym ogrodzie.
Ogród mały, więc albo zrobi się niekontrolowany busz, albo będę rozrzedzać i dzielić rośliny. Ponieważ jestem perfekcjonistką, :roll: to ogród też musi być trochę uładzony, bo inaczej mnie drażni. Jak nie znajduję chętnych na część roślin, to nie mam wyjścia, idą na kompost.
Obie rabaty biało- zielone mają dość słabą glebę, ponieważ wysypano tam ziemię z korytowania podjazdu. Trochę ją wzbogaciłam gliną i kompostem, ale głębsze warstwy to rudy piach. Niestety jeżówki muszę co trzy lata wykopywać, dawać kompost do dołków i sadzić od nowa. Właśnie wiosną czeka mnie taka praca, Green Jewel bardzo skarlały i słabo kwitną w tym roku. ;:174

Obrazek

Aniu jak raz się przekonasz do traw, to już kilka zawsze zostanie w ogrodzie. ;:108 Te mniej ekspansywne, poza przycięciem wiosną nie wymagają żadnej pracy. Według mnie świetnie komponują się z większością bylin i krzewów.

Obrazek

Narine stale to powtarzam, ale moja piaskowa gleba szybko się nagrzewa i wiosną większość roślin szybko rusza. Trawy mają długi okres wegetacji, więc jak wcześniej zaczną, to szybciej osiągają większe wymiary. Dzielę je często, więc to chyba też pobudza je do rozrostu. ;:218 Może Twój miskant ma za ciasno, trawy potrzebują przestrzeni do rozbudowy systemu korzeniowego. Zostawiam około 1 metr kwadratowy dla pojedynczego miskanta.
Życzę, żeby drugi ogrodnik, dał Ci wolną rękę do działań ogrodowych. ;:168

Obrazek

Gosiu dziękuję za sugestie, ;:196 piękne te rośliny. Coraz bardziej skłaniam się ku pozostawieniu jeżówek przy hortensjach. Chciałam wykopać jedną kępę jeżówki, to cięłam szpadlem korzenie hortensji i trzmieliny. Jak bym chciała posadzić w rzędzie inne rośliny, to pewnie ucierpiały by hortensje. ;:131

Obrazek

Dorotko orlaję miałam pierwszy raz w tym roku, tylko pięć sztuk. Mało ją było widać. Widziałam jej łany u Gosi Margo2, pięknie wyglądała na rabacie. ;:oj Jak siewki przeżyją zimę, to chcę ją właśnie potraktować jako wypełniacz.
Patrzę na ogród jako całość, szerokie kadry bardziej mnie kręciły, ;:173 niż najpiękniejsze roślinne rarytasy. Zawsze jest ich kilka w ogrodzie, ale nie aspiruję do tworzenia kolekcji.
Przycinać mam co, ale trzydzieści hortensji tnę dwie godziny, :D a siedemnaście róż rozkładam na dwa dni. :;230 Zawsze wyrażam wielki szacunek dla właścicielek ogrodów różanych, przycinanie róż to wyjątkowo żmudna i ciężka praca. ;:180

Obrazek

Ewelinko miło, że zajrzałaś, ;:196 masz tyle obowiązków. Niby ogród już ma stałe elementy, ale jednak co roku coś przesadzam, ;:14 nowe rośliny mnie zauroczą, więc rabaty trochę się zmieniają.

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Choć jeszcze sporo kwiatów w ogrodzie, to coraz więcej jesiennych przebarwień na rabatach. Jeszcze tylko chryzantemy rozwiną pąki i już powoli kolory będą znikać.

Obrazek

Lucynko serdecznie dziękuję. ;:168 Działka rządzi się innymi prawami niż ogród przy domu i porównywanie ich nie ma sensu. Uwielbiam Twoje kolorowe rabaty, są energetyczne i niepowtarzalne.
Dzisiaj biegaliśmy z wnusiami po ogrodzie. Starszy tradycyjnie z aparatem, a potem było tworzenie grządek z zerwanych kwiatów i traw. Mały Antoś już niedługo pójdzie do przedszkola, a starszy za rok do zerówki, więc już do babci będą pewnie rzadziej zaglądać. Ciszę się ich obecnością, choć bywam już mocno zmęczona.

Obrazek

Ewuś dziękuję. ;:196 Może przez zimę coś wymyślę, ale pewnie rabata z hortensjami zostanie taka jak jest. Nie da się jej poszerzyć, bo leży między płotem, a podjazdem do garażu, a hortensje rosną coraz większe. ;:202
Na początku tworzenia ogrodu pracy było dużo. Wiosną gdy sadziłam pierwsze drzewa i ponad 80 krzewów miałam do pomocy pana, który kopał dołki. Rabaty obsadzałam sama, ale ciężkie prace zawsze ktoś za mnie wykonywał. Jestem w pewnym sensie osobą niepełnosprawną. Radość jaką daje mi ogród jest wielka, a praca nawet dość ciężka, nie jawi się nigdy jako przykry obowiązek. :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Ach Soniu, zawsze miło się patrzy i miło czyta...
Zielistka na steryda - imponująca. Ukorzenię sobie przez zimę i wiosną wsadzę do donicy i zawiozę na działkę. Super alternatywa dla rozplenic.

Chyba pierwszy raz widziałam zdjęcie z tarasu.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Widok z tarasu z rzutem na ogród bardzo ładny, elegancki. ;:63 ;:63 ;:63
Piękne coleusy .Zaraz trzeba będzie pobierać szczepki.
I ja mam w większości stałe elementy w tej starszej części ogrodu.
Ale też coś przesadzam, dosadzam.
Nawet te cebulowe, czy dalie co roku gdzie indziej ląduję i ogród wygląda co roku trochę inaczej.
Piękne hortensje, dalie, róze. ;:333 Jeszcze mamy dużo kwitnień, kolorów i radości ogrodowych.
Dobrej niedzieli życzę. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Myślę, że znajdę już teraz więcej czasu na forum ;:108 . Lato jest tak szalone, że doba jest za krótka :;230 . Muszę przyznać, że ładny masz ten widok z tarasu ;:108 . Ślicznie rosną Ci serby ;:167 . Przycinasz im boki ?? U mnie dzisiaj mocno wieje ale jak na październik jest cieplutko ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,
Jesienne widoki z Twojego ogrodu są zachwycające. Stworzyłaś wspaniałe rabaty. Trawy, hortensje, jeżówki, dalie, rozchodniki wspaniale podkreślają nawzajem swoją urodę. Kolorowe coleusy zwróciły moją uwagę. Zauważyłam też fioletowy hibiskus. Czy masz go od dawna? Widok z tarasu jak z magazynu 'Mój Piękny ogród'.
Dużo czasu poświęcasz na pielęgnację ogrodu? Jest tak zadbany, jak to robisz?
Pozdrawiam , Jola
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo ładny ten widok z daliami na tle traw.
Z jarzmianek nie jestem zadowolona. Są fotogeniczne, lecz na moich rabatach nikną te maciupeńkie kwiatuszki i w ogóle ich nie widać.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu widok z tarasu masz ładny, ogród piękny super obsadzony to jest co podziwiać.
Nie znałam tej roślinki, na pewno w większych nasadzeniach musi fajnie się prezentować.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaproszę więc Memory do siebie i dam mu dużo miejsca na rozrastanie się. Mam nadzieję, że wytrzyma czasowe susze, bo na działce jestem bardzo nieregularnie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo lubię zaglądać do Twojego ogrodu, Soniu. :tan Zawsze coś ciekawego w nim wypatrzę. :roll: Dzisiaj moje oczy przyciągają rabaty z trawami. Aczkolwiek u siebie ich nie widzę, to z ogromną przyjemnością podglądam je u Ciebie. ;:138 ;:138
To zdjęcie mnie zafascynowało https://www.fotosik.pl/zdjecie/2e7e7afa391dc9db ;:215

Dzieci szybko rosną i musimy się z tym pogodzić. ;:108 Najważniejsze, by zdrowie było, czego życzę Tobie, Twoim wnusiom i całej rodzince. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”