Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Zazdroszczę tak wypielęgnowanych i dopieszczonych rabat. ;:108
Rodki, irysy, orliki i żurawki tworzą piękne kolorowe plamy.
U mnie też deszcz i deszcz, ślimaki i inne szkodniki mają używanie.
Ale pocieszam się , że nadchodząca aura ma być ciepła.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit. To zdjęcie jest cudowne ;:167 . Wszystko ładnie urosło i pięknie dobrałaś kolorki . Czy po lewej to żurawka Marmolade czy jakaś inna?
cyma2704 pisze:
Obrazek
Czosnki możliwe, że pogniły ;:222 . Szkoda , no ale trudno. Trzeba pogodzić się ze stratami. Ważne, że inne rośliny mają się dobrze. U Ciebie pięknie i kolorowo. U mnie też deszczowo i mam już dość tej pogody. Mam nadzieję, że czerwiec przyniesie więcej ciepła i słońca. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj obfotografowałam orlaję na każdej rabacie. ;:306 Niedługo powycinam, bo zagłuszyła wszystko wokół. Tylko przesadzane jeszcze później pokażą kwiaty. Są dużo niższe i już posadzone z głową. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Maryniu miałaś więcej czasu na cieszenie się działką i urządzaniem rabat, ;:215 u mnie też ogród dojrzewa. Dopóki mamy siły to pewnie z przeróbek nie zrezygnujemy. ;:173 Dziękuję za miłe słowa o zdjęciach. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu dziękuję, ;:196 już niektóre rabaty dobrze wyglądają i jestem z nich zadowolona. Sama wiesz, że bez zmian ogród nie może istnieć. :D
Dzisiaj był piękny ciepły dzień, więc po południu ukorzeniałam irgę i runiankę do ogrodów synów. Ponad 50 doniczek zapełniłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko niby godzimy się, że niektóre rośliny nas zawodzą, ale żal włożonej pracy. ;:174
Dziękuję za pochwałę widoku. ;:196 Rabata tradycyjnie pokazywana ze schodów już niewiele się zmienia. Tylko w każdej porze inne byliny kwitną.
Żurawki po lewej to chyba Comfort, ma odcień pomarańczowy. Dostałam jedna sadzonkę kilka lat temu i bardzo szybko rozmnożyłam. ;:108
Marmalade bardziej zbliża się do czerwieni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, też się zachwyciłam zdjęciem, które zacytowała Ewelinka.
Cudny ogród i cudne zdjęcia, wszystkie.
Bardzo jestem ciekawa projektu ogrodu dla syna, pokażesz kiedyś?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ślicznie, bogato i kolorowo jest w Twoim ogrodzie ;:138 Orlaja cudnie komponuje się z czosnkami i innymi roślinami, żurawki pysznią się wieloma kolorami ;:215 Śliczny kolorek różanecznika ;:333 a te pełne orliki biale i fioletowe też bardzo ładne.
Z wielką przyjemnością ogląda się Twoje zdjęcia ;:63
Miłego dnia ze słoneczkiem ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie w twoim ogrodzie , jak zawsze ;:108 ;:108
Bogato, kolorowo.Tak jak i ja lubię.
Czosnki królują. W tym roku po raz pierwszy i ja mam kararatawskie. I bardzo mi się one podobają. I chyba na jesieni ich jeszcze dokupię.
Co to za roślinka, na 1 zdjęciu.Bardzo ładna ;:108
Śliczny lila, bodziszki.I taki pełny piękny. Nawet nie wiedziałam,ze są takie pełne. ;:173
Te trawy to robią wrażenie . ;:215 ;:215
Pozdrawiam ciepluko ;:196
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia ogród wymiata ,no po prostu ;:333
To nie lada sztuka tak zgrać rośliny .Dech zapiera Twój :D
Nie wiem jak można uzyskać taki efekt ja się ciągle uczę .Rewelacja idę spacerować po Twoim
Pozdrawiam serdecznie ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wprawdzie ślicznie prezentuje się orlaja na rabatach pośród innych roślin, choćby wśród czosnków, ;:215 ale skoro jest tak ekspansywna, to już nie żałuję, że u mnie nie zechciała się pokazać. :lol:
Właśnie sobie uświadomiłam, że przed rokiem miałam czosnek karatawski i ... nima. Czego jak czego, ale przecież czosnku nornice nie jadają. ;:7 Sobie poszedł? Pewnie zgnił. ;:108
Pięknie w Twoim ogrodzie, aż miło popatrzeć. ;:138 ;:138
Aż żal, że dni takie króciutkie się nagle porobiły ;:224 i poza działkowaniem na nic innego czasu nie ma. ;:215

Niech jak najdłużej czerwiec cieszy nas taką słoneczną aurą. ;:3 ;:3
Milej niedzieli, Soniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne czosnki, Soniu ;:63 Bardzo je lubię, chociaż jak większość roślin w nadmiarze, może powodować problemy. Ale są to śliczne problemy ;:108 i obyśmy tylko takie mieli. Jeszcze do niedawna miałam zaledwie kilka czosnków, a teraz jest ich zdecydowanie więcej i to za sprawą rozsadzania cebul, bo siewki jeszcze nie kwitną. W tym roku muszę koniecznie poobcinać kwiatostany po kwitnięciu, chociaż bardzo lubię ich suche głowy pochylające się nad rabatkami. Niestety nie jestem w stanie zapanować nad siewkami, a one sprytnie korzenią się bardzo głęboko i nie można ich wyciągnąć. W tym roku próbowałam, ale tylko mi się urywały ;:124
Całe rzędy jednakowych żurawek tworzą barwne obrzeża, niesamowicie to wygląda, aż chce się spacerować takimi alejkamiObrazek
Orlaję pokazałaś tak, że już się cieszę, że i u mnie niedługo zakwitnie. Znając już jednak jej zdolność do wysiewów, będę musiała pilnować, żeby nie zagarnęła dla siebie większości ogrodu. Niestety i tak pewnie się przed tym nie wybronię. Tak jak z patagonką, już usuwam większość, a i tak jest jej mnóstwo. Ale tę uwielbiam, to jej wybaczam ;:108

W walce ze ślimakami w tym roku zupełnie poległam, złamałam swoje zasady i zakupiłam niebieskie granulki ;:145 Zupełnie nie podobało mi się to, co muszę zrobić, ale już nie widzę innego wyjścia. Jest ich tyle, że nie jestem w stanie nadążyć ze zbieraniem, w większości na dodatek są to małe osobniki, prawie niewidoczne w tej chwili, ale lada chwila będą wielkie. Pożarły chyba wszystko co było do zjedzenia. Liście jeżówek mają liście jak sito, lilie wygryzione środki, wiele z nich w ogóle nie zakwitnie, dalie, co wypuszczą nowy listek, to od razu jest niszczony. Już nie wiem co robić, żeby chociaż część roślin uchować.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W piątek ogród syna, wczoraj cały dzień chłopaki, dziś nareszcie odpoczywam.
Jutro będę mogła popracować trochę u siebie.

Gosiu dziękuję, ;:196 ten fragment ogrodu przechodzi drobne zmiany, ale generalnie już mnie zadowala. W każdej porze roku jest kolorowy. Teraz widok z moich schodów na drugą stronę. :)

Pokażę już zrobione u syna nasadzenia, ale widać głównie glebę. Nie popełniam tego błędu co u siebie i sadzę w odpowiednich odległościach. ;:108 Trochę się buntują, bo chcieliby mieć już dojrzały, zielony ogród w pierwszym roku. ;:306

Obrazek

Obrazek

Halszko miło mi. ;:180 Tworzymy ogrody dla siebie, a jeśli innym się podobają, to mamy motywację do pracy. ;:215
Orlaja właściwie pasuje do różnych roślin. Niestety jutro zaczynam jej wycinanie w miejscach, gdzie zagłuszyła byliny.

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Na pierwszym zdjęciu kwiat orlai. Pięknie się prezentuje, ale jeszcze nieumiejętnie ją rozsiałam. Deszcze też sprawiły, że porosła wysoka, zasłania mi jeżówki i inne byliny.
Bodziszek himalajski Plenum słabo przyrasta i kwiatów ma mało. Udało mi się go podzielić i jedną sadzonkę posadziłam w bardziej słonecznym miejscu. Niestety wcale lepiej nie kwitnie. ;:222

Obrazek

Obrazek

Bogusiu miło, że miałaś czas zajrzeć. ;:196 Taki wygląd rabat uzyskuje się po dziewięciu latach przesadzania. :;230 Na pewno zmiany będą również w kolejnych latach. ;:173

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Czosnek karatawski mam w dwu miejscach, ale chyba ma za mało słońca i prawie leży na ziemi. Jak go nie przesadzę, będzie mnie tylko denerwował. ;:223
Nasiona orali trzeba wysypać, gdzieś z tyłu rabaty, baldachy ładniej wyglądają niż na zdjęciach. Nadmiar siewek wyrzucić już jesienią. Korzeni się mocno i wiosną można uszkodzić sąsiednie rośliny.
Też mało bywam na forum, bo teraz w dwu ogrodach pracuję i dzieciaki jeszcze biorę na weekend.

Obrazek

Obrazek

Iwonko dziękuję za miłe słowa o moich rabatach. ;:196 Żurawki to miłość i nienawiść. :roll: Kocham je za kolor, który utrzymują cały rok. Nienawidzę, że kochają je też opuchlaki. Właśnie się pozbyłam jednej odmiany. Jak wykopywałam dla znajomych to pod każdą kępą było po kilka larw. ;:202
Czosnki lubię, ale już pilnuję wycinania, bo też mam kilka miejsc z siewkami.
Mnie werbeny nigdy nie udaje się wypielić. Z orają łatwiej, bo można rozsiać gdzie się chce, a nadmiar siewek wypielić już jesienią, póki małe. Niestety kwiatostany trzeba ścinać, samosiew jest podobny jak u werbeny. ;:108
Chyba w tym roku wiele przeciwniczek chemii się złamało i niebieskie granulki zostały użyte. Gdyby nie one, wiele kwiatów i warzyw skończyłoby w żołądkach ślimaków.;:174

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bardzo mi się podobają piękne, duże kępy czosnków ;:138 . Widocznie podoba im się u Ciebie, u mnie raczej sieją się, cebule słabo się dzielą, a Ty narzekasz, że szybko przyrastają. ;:oj
Orlaja błyszczy czystą bielą ciekawych kwiatuszków, fioletowe i białe irysy cudnie razem kwitną ;:167
Ciągi żurawek i host zachwycające ;:63 , bardzo mi się podobają, ale z moim utykaniem gdzie się da, wszelkiego zielska, niemożliwe do osiągnięcia. Twoje dzieci byłyby zadowolone, gdybym to ja obsadzała im ogród, bo od początku byłby busz ;:306 , ale docenią Twoje kompozycje za rok, dwa, kiedy rośliny się rozrosną, a będą mieć piękne widoki z oddechem, jak u Ciebie ;:215 .
Pięknego ogrodowego dnia, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Czerwcowe widoki u Ciebie kolorowe niezwykle... ;:138 Barwne ciągi roślin przyciągają wzrok i ubogacają widok rabat... ;:215
Karatawskie u mnie zniknęły w tym roku, nie zakwitł ani jeden biały czosnek choć miałam ich kilka.. ;:222
miłego ogrodowego dnia Soniu ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piszesz, że wycinasz orlaję, żeby nie zagłuszała innych roślin. Czy zostawiasz część rośliny w nadziei , że odbije w przyszłym roku? Nie wyrywasz jej?
Muszę Ci powiedzieć, że moja od Ciebie ma pączki :tan wstawię fotkę jak zakwitnie.
Jak zwykle piękne zdjęcia pokazujesz ze swojego królestwa ;:138
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”