Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję. ;:196 Szafirki w dużej skrzynce na schodach, nawet liście mają ładne, bo zimę spędziły w garażu. :)
Po usunięciu bukszpanów widok ze schodów się zmienił, więc trzeba go pokazywać. ;:108
Nadmiar czasu i bieganie po wątku daliowym, tak mnie napędziło do pędzenia dalii. ;:306
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Lubię to przełamanie bordem w ogrodzie, czy to wiśnia czy berberysy czy żurawki. Miodzio.

Ja swego czasu kupiłam pęcherznice diabolo, ale nie uzyzkały żadnego pokroju mimo cięcia. W tym roku zaplatam im badyle i spróbuję zrobić jakąś kulkę ... to ich ostatnia szansa.

Przed chwilą wróciłam z garażu i przyniosłam swoje karpyz zeszłego roku i mam jeszcze kupne z Gardenii jeszcze w woreczkach .Jutro je zasypię ziemią. Zimno u nas brrr.

Miłego tygodnia.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja już dalie wysadzam do gruntu. Co będzie, to będzie.
Ogród masz wyczyszczony na błysk. Ja ciągle sprzątam i nadal jeszcze dużo różnych śmieciurków leży na rabatach.
Czy na zdjęciu ogólnym ten iglak z prawej, przycięty w stożek, to świerk?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj podlałam skrzynie z warzywami i maliny. Wykopałam kępę przekwitłych tulipanów Exotic z różanki. Tak ją sobie gryzonie upodobały, że się nad nimi zlitowałam i z zielonymi liśćmi włożyłam do suszenia. To była cała moja aktywność w ogrodzie. :;230
Trawy ładnie ruszyły, szczególnie na rabatach, które podlałam.

Aniu bardzo podobają mi się monotematyczne ogrody, ale u innych. :) Ja muszę od wiosny mieć kolor na rabatach, nastraja mnie optymistycznie.
Też miałam pęcherznicę Luteus i Diabolo. Nawet wyhodowałam kolejne trzy Diabolo na pniu. Niestety pozbyłam się, po sześciu latach mimo cięcia, były paskudne i rosły ogromne. ;:222 Stwierdziłam, że jest wiele ładniejszych krzewów. Posadziłam lilak Palibin i wiśnię Amonogawę, które cieszą kwiatami i zapachem. ;:215
Dziękuję, ;:196 coraz wyższe temperatury zapowiadają, więc spędzę sporo czasu na tarasie.

Wandziu nigdy nawet nie przypuszczałam, że będę mieć tyle czasu na ogród. :shock: Codziennie szukam chwastów i zawsze kilka znajdę. ;:306 Przeraża mnie susza, jak wiatr wieje, to moje piaski fruwają wokół domu.
Świerk to szczepiony na niskim pniu Glauca Globosa, który pięć lat był spłaszczoną kulą. Potem wyskoczył w górę i mimo wycięcia przewodnika, nie chciał być kulą. Nie ma tam miejsca na wysokie drzewo, więc dwa razy w roku tnę go radykalnie w stożek.
Chyba już będzie cieplej, więc Twoje dalie w gruncie będą się ukorzeniać spokojnie. Dwie moje posadzę w donicach na taras, a reszta powędruje też do gruntu.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, :wit ,ależ przepiękną soczystą i kolorową wiosnę u ciebie widzę ;:63 ;:63 ;:63
Floksiki takie uroczę, śliczne i mocno już rozwinięte. Moje dopiero zaczynają.
Trawki jakie śliczne. ;:173 ;:173
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widok ze schodów perfekcyjny :D Już jest ładnie zazielenione i kolorowo. Cudownie patrzeć codziennie na taki krajobraz.
W ogóle widać u Ciebie dużo kwitnień. Mi się zdaje że u mnie wszystko jakby się zatrzymało. Susza i zimne noce dają o sobie znać.
W trawkach jakby coś drgnęło. Chyba pokazują się pierwsze zielone źdźbła. :lol:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Czosnki już pąki mają :shock: moich jeszcze nawet nie zobaczyłam ;:131 ...Mam nadzieję, że przymrozek nie narobił Ci szkody ;:7 Miłego dnia Soniu ;:196
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Serdecznie dziękuję wszystkim zaglądającym do mojego ogrodu. ;:180

Dzisiaj dzień spędzony w kuchni. ;:173 Chleb, sernik, pieczeń obiadowa, piec pracował ponad trzy godziny. Poprosiłam syna na negocjacje w sprawie przywożenia wnuków. Zgodził się, :tan więc z każdego wypieku coś zapakowałam do siatki. Ot takie niewinne przekupstwo. ;:306

Aniu cieszę się, że w ogrodzie tyle się dzieje, a jednocześnie z tyłu głowy, zawsze jest myśl, że mogą być jeszcze przymrozki. ;:218
Floksom szydlastym ograniczyłam przestrzeń, zawładnęłyby całymi rabatami. Tylko wstęga białych nadal długa, choć z szerokości sporo jej wycięłam.
Miskanty też mocno ruszyły, ale przycięłam za późno, ;:223 więc pierwsze liście paskudne, czekam, aż kolejne je przysłonią.


Wiolu każda rabata w moim ogrodzie została podlana. Dzisiaj kilka roślin na ostatniej, wysuszonej leżało smętnie na ziemi. ;:202 Wieczorem włączyłam nawadnianie i w tym tygodniu koniec wody z kranu. Tylko dlatego, że dostały wodę tak ładnie rośliny ruszyły. Od kilku dni w dzień słońce podgrzewa glebę, jest około 15 stopni. ;:215

Maryniu oprócz czosnków Krzysztofa, wszystkie mają dość zaawansowane pąki. ;:215 Najbardziej się śpieszy Gladiator. :shock:
U mnie nie było w ostatnich dniach przymrozków. Mam dalie na tarasie, wszystkie mają ładne liście. Pochowałam włókniny, najwyżej koło zimnych ogrodników wyciągnę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Domyślam się, że negocjacje zakończyły się zgodnie z Twoim oczekiwaniem, Soniu, w końcu babcie od tego są, by wnukom życie urozmaicać. ;:138
A w ogrodzie ślicznie kwitną tulipany ;:215 , a biało kwitnące floksy szydlaste robią niesamowite wrażenie! ;:32 ;:33
Czosnki już w blokach startowych! :shock: Pięknie! ;:215
Dobrego piąteczku życzę ;:167 i weekendu w towarzystwie stęsknionych wnusiów. ;:23 ;:23
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję, ;:196 jutro jeszcze dzień w ogrodzie, będę szukac chwastów. :;230
Niektóre tulipany w kępkach, ale kilka odmian zaszczyciło mnie tylko pojedynczymi kwiatami. ;:222
Jak to u mnie, :roll: czosnków mam ponad sto, będę nimi katować niedługo. ;:306
Wnusiowie dopiero w przyszłym tygodniu przyjadą, ponieważ weekend zapowiada się zimny i deszczowy. Trudno byłoby utrzymać ich w domu, a nie chciałbym, żeby się zaraz pochorowali.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie wiosna zdecydowanie w przodzie
U mnie miskanty ledwo ruszyły. Żurawki sa w opłakanym stanie.
Czosnków w ogóle jeszcze nie widać.
Ale dalie posadziłam już do gruntu. Nie mają jeszcze listków, więc nie powinno im nic zaszkodzić.
Ja też postanowiłam, że od połowy maja zaczynam rozluźniać rygor odosobnienia
Ale wszystko zalezy od sytuacji
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Wiosna już się rozkręciła wiec ja też.Cieszę się z każdego kwiatka i listka którego widzę.
Dobrze że na forum można jeszcze poczytać o miłych sprawach.
Czytam że masz wiśnię Amonogawę i mam pytanie czy jej kwiaty pachną ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo szybkie te czosnku masz. Co to za odmiana ??
Floksiki pięknie kwitną. I u mnue zaczynają.
Muszę potem zrobić im zdjęcie.
Tulipanki śliczne . :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”