Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

No właśnie z tą perovskią to wcale tak łatwo nie jest. Próbowałam trzy razy i za każdym zanikała, a podobno taka łatwa w uprawie. To samo mam z werbeną. U innych się sieje wszędzie, a u mnie ginie.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Zarówno Twój jak i ogród syna fajny, choć różnią się.
Każdy musi sobie ogrodowy kącik stworzyć we własnym stylu , żeby dobrze się w nim czuć.
Dalie, jeżówki, liliowce i hortensje cudne.
Perowskia widocznie dobrze się u Ciebie czuje, że tak się rozmnaża.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj :)
Podziwiam Twoją pracowitość bo to wielkie wyzwanie szczególnie gdy żar leje się z nieba.
Jednak przyjemnie popatrzeć na koniec dnia bo efekty widać od razu ... to nie to co plewienie bo zaraz za nami kolejne chwasty wyrastają i prace trzeba wykonywać kolejny raz :;230
Lubię niebieski kolor i fioletowy, u Ciebie sporo roślin kwitnie w tych kolorach.
Twój ogród to moje klimaty. Dziękuję za miły spacer i pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, niezmiennie zachwycam się Twoim ogrodem ;:215 jeżowki wspaniale prezentują się w dużych kępach, piszesz, że niektóre po jakimś czasie Ci marnieją. Ja też mam takie doświadczenia, wręcz całkiem znikają np, Guawa Ice, czy Blackberry Truffle. Trochę mnie to zniechęciło do kupowania tych odmianowych jeżowek.
Dalie też masz piękne, warto było je podpędzać, już cieszysz się kwiatami a moje jeszcze w powijakach :D jedynie siane w tym roku zaczynają powoli kwitnąć.
Pozdrawiam serdecznie, miłej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję zbiorowo za zaglądanie. ;:196 Goście w moim ogrodzie cały czas się pojawiają, a ja nieobecna. Przez dziesięć dni miałam zablokowane konto. :oops: Od dziś już mogę się logować, pora nadrobić zaległości u siebie i w Waszych ogrodach.

Pomidory w donicach ładnie owocują.

Obrazek

Na kwiatach pełno motyli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko każdy ogród jest piękny, bo wkładamy wiele serca, żeby był taki, jak nam się podoba. Już przechodziłam różne fazy u siebie, ;:173 a teraz niewiele zmieniam, trochę bylin przesadzę i czasem coś nowego gdzieś upchnę.

Obrazek

Obrazek

Lucynko lubię perowskię, ale siewki są wyjątkowo trudne do usunięcia. Wczoraj podwiązywałam ośmioletnią, bo ogromna i kładzie się po deszczu na okoliczne rośliny. ;:222
U syna pracuję od godziny 7 do 9, lub od 18 do 20. W czasie upału nie wychodzę z domu.

Obrazek

Obrazek

Dorotko największe kępki jeżówek wyrosły z podarowanych malutkich sadzonek. ;:167 Zaobserwowałam, że najbardziej żywotne są te, najbardziej podobne do zwykłych purpurowych. Inne po kilku latach mimo odmładzania karleją i słabo kwitną. ;:108
Wysyłałam od kilku lat siewki perowskii forumkom, ale żadna nie odezwała się, czy się przyjęły. Teraz zasilam kompostownik, choć czasem mi żal, że kilkanaście niszczę.

Obrazek

Obrazek

Aniu mam nadzieję, że perowskie się u Ciebie zadomowią, lubią piaszczystą glebę. ;:215
Przy schodach zamieniłam część limonkowych żurawek na hosty, których nareszcie nie przypala słońce. Na drugiej rabacie malutkie hortensje Bobo i kilkanaście żurawek Marmalade.

Obrazek

Obrazek

Martuś rozmnożyłam już trochę bylin, więc mogę sadzić więcej na jednej rabacie. Lubię taki układ, bo widzę plamę koloru z okien. :tan
Hosta jako obwódka jest NN. Niestety ostatnie upały przypaliły liście. Rośnie blisko świerka i chyba wiosną muszę ją rozgęścić, albo przesadzić w bardziej cieniste miejsce.
Działka syna miała dużą różnicę poziomów, około dwa metry. Wjazd do domu byłby niemożliwy, więc od dwu stron powstał prawie dwumetrowy mur oporowy. Już nie było sensu robić innego ogrodzenia, jak tylko z pustaków. Żeby nie był taki masywny ma wstawki z metalu.

Obrazek

Obrazek

Karol miło Cię znowu widzieć. :) Mnie siewki kochają. Perowskia jest piękna, więc zostanie, nawet jak mnie wnerwia wykopywanie siewek. Właśnie pozbywam się werbeny patagońskiej, bo mam dość pielenia setek siewek. ;:222
Ogród syna na glinie, więc na razie testujemy rośliny. Po zimie okaże się co rośnie, a z czego trzeba zrezygnować.

Obrazek

Obrazek

Wandziu perowskia potrzebuje dużo słońca, może u Ciebie miała za mało. Werbena w tym roku tylko jedna dostała pozwolenie na kwiaty i już jej nie chcę w ogrodzie, za dużo pracy z siewkami. Wczoraj pieliłam je w trawniku. ;:223

Obrazek

Obrazek

Ewuniu mój ogród musi być kolorowy, a u syna bardziej zielony. Coś jednak przeczuwam, że synowa już przymierza się do roślin kolorowych. :D
Cieszę się na kwitnienie hortensji, kocham je niezmiennie.

Obrazek

Obrazek

Krysiu mam dużo roślin niebieskich i fioletowych, bo to też moje ulubione kolory. Kiedyś przymierzałam się do biało niebieskiej rabaty, ale nic z tego nie wyszło. Jednak dużo roślin w tym kolorze zgromadziłam i rosną na rabatach.
W upały siedzę w domu. Pracuję tylko rano i późnym wieczorem. U syna w tym roku tylko trochę trzmieliny posadzimy późną jesienią i już w tym roku spokój. ;:108

Obrazek

Obrazek

Halszko Guawa Ice akurat u mnie doskonale się ma. Ta kępa powstała z jednej malutkiej sadzonki podarowanej przez miłą foremkę Ewę.
Green Jewel przesadziłam wiosną i trochę rozdałam, chyba też przepadnie, bo strasznie marna. ;:174
Kwitną dalie miniaturowe i tylko trzy wysokie, inne mają trochę za mało słońca, więc też czekam na kwiaty. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, urocze kompozycje masz w swoim ogrodzie ;:138
Śliczna ta szałwia, niemal dorównująca liliom ;:215 . Co to za odmiana? Czy ona tak prosto rośnie bez wsparcia?
Całe łany pięknych jeżówek z trawami i hortensjami ;:oj
Kępa kwitnącego rozwaru - cudna ;:167
Piękne widoki ;:63 ;:63 ;:63
Pięknego tygodnia w ogrodzie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś dziękuję. ;:196 Teraz ogród kolorowy, a niedługo będzie biały od hortensji. :heja
Szałwia omączona z siewek rośnie zawsze u mnie wysoka. Mam nawet trzyletnie rośliny, które teoretycznie są jednoroczne. Jeśli jest w pełnym słońcu, to stoi wyprostowana. Szałwie za innymi wysokimi bylinami oczywiście wychylają się do słońca.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1955
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Masz piękne jeżówki choruje na takie pełne, u mnie jak już coś wyjdzie to takie pospolite z szybko usychającym kwiatem może jeżówki wolą glinkę i większą wilgotność? :wit
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, obejrzałam zdjęcia z ogrodu syna, elegancko i nowocześnie, będzie pięknie jak się wszystko rozrośnie. Odwaliłaś kawał dobrej roboty. Fajnie, że młodzi chcieli skrzynie z warzywami i krzaczki owocowe. Bardzo mi się podobają schody i ogrodzenie.
A u ciebie jak zawsze rabaty kipią kwiatami, kolorowo i pachnąco. Pomidory masz bardzo dorodne ;:138
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu tak nakręciłam się siewkami perowskie, że poszłam szukać u siebie i znalazłam jedną malutka wrośniętą w kostkę brukową ;:306 Spróbuję jej dać szansę i jak tylko pogoda zacznie sprzyjać postaram się wyjąć i dać do doniczki.
Masz rację jeżówki się wyradzają, po kilku latach są mniejsze, albo w ogóle zanikają.
Ja dopiero odkrywam ich piękno.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kolorowo, pachnąco i bogato u Ciebie w ogrodzie a do tego smakowicie ;:138 Pomidorki pięknie obrodziły ;:63 Motyle zrobiły sobie imprezkę na rabatach :D
Śliczne te pastelowe jeżowki. Hortensje powoli zaczynają swój spektakl, który potrwa aż do późnej jesieni.
Jest cudnie ;:215 ;:215 ;:215
Pozdrawiam serdecznie, miłego popołudnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jolu dziękuję. ;:196 Pełne jeżówki kupuję często, ale są kapryśne i po kilku latach giną, mimo odmładzania. ;:174 Tylko niektóre mam długo, dobrze kwitną i się rozrastają. Natomiast siewki zwykłych białych i różowych u mnie doskonale rosną i kwitną bardzo długo, do przymrozków. Obcinam przekwitłe i podlewam obficie raz w tygodniu, jak nie pada. Na rabacie, gdzie domieszałam sporo gliny, oczywiście jeżówki lepiej kwitną i są wyższe. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu dziękuję. ;:196 Teraz najbardziej lubię swój ogród, ponieważ kolorowe byliny podbijają biel hortensji. :tan
Pomidory jemy od kilku dni, jak ich ZZ nie dopadnie, to również dzieci spróbują ich prawdziwego smaku.
Dom syna ma nowoczesną bryłę, więc schody też w takim stylu. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić do chodzenia po nich. ;:173 Ogród u dzieci musi nabrać masy, żeby miał przyzwoity wygląd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko cieszę się, że będziesz mieć kolejną perowskię. ;:215 Też znalazłam jeszcze kilkanaście, :shock: ale jest tak sucho, że na razie ich nie ruszam, żeby nie zniszczyć sąsiednich roślin.
U mnie na suchych rabatach sprawdzają się tylko zwykłe jeżówki. Odmianowe trzeba podlewać systematycznie, w przeciwnym wypadku karleją. W tym roku Green Jewel i Secret Glow strasznie marne. ;:174 Wypadałoby wymienić im glebę na bardziej gliniastą. Może wiosną znajdę czas, choć kolejny ogród zaczynam jesienią obsadzać. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko motyli na lawendzie i jeżówkach były dziesiątki. Wnusiowie byli zauroczeni ich różnorodnością.
Dziś się jeszcze powstrzymałam z epatowaniem hortensjami, ale chyba długo nie wytrzymam. ;:306 Uwielbiam ogród jak zaczynają się bielić.
Dziękuję serdecznie ;:196 za dobre słowa o moim ogrodzie.
Warzywnik mam mały, ale dla nas dwojga wystarcza na bieżące potrzeby. Niestety trochę ze ślimakami się musimy podzielić. Właśnie wysiałam sałatę na jesień i już kilka zniknęło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Fantastyczne masz jeżowki ;:138 te kępy bordowych są zachwycajace, ta pojedyncza malinowa ma troszkę szersze płatki, czy mi się wydaje? Widzę, że komuś smakują jej płatki, też mam kilka takich obciętych jak nożyczkami ;:14
Pokazuj, pokazuj hortensje, bo piękne są takie na wpół rozwinięte w odcieniu limonkowym, zresztą wszystkie są śliczne ;:333
Miłej, spokojnej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”