Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Własnie może dlatego rododendron mi nie kwitł bo zaniedbałam go w zeszłym roku, w sumie to nie wiedziałam, że on potrzebuję dużo wody. Doczytałam i w tym roku dbam o niego dokarmiam, poję mam nadzieje że na drugi rok się odwdzięczy póki co bujnął się ma dużo nowych liści i rośnie w oczach. Piękne masz te ostnicę , ja mam jedną i nie mogę się doczekać aż będzie taka ładna jak u Ciebie ;:oj ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za zdjęcia porównawcze żurawek. ;:196
Przekonały mnie, żeby jednak przesadzić żurawki na słoneczną rabatę, zwłaszcza, że ślimaki w jeden wieczór sprzątnęły mi wszystkie świeżo wysadzone i zaplanowane na te stanowiska byliny.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kilka dni poza domem i od razu mnóstwo zaległości. Mam wprawdzie internet w telefonie, ale jeszcze problemem jest dla mnie pisanie. Jedynie podglądam, dzięki czemu wiem, co w trawie piszczy. :lol:

Twój ogród już nie tylko bucha świeżą zielenią, ale wypełniony jest licznymi kolorami. ;:215 Zaskoczyły mnie kwitnące już dalie i ukwiecony tytoń. ;:138

Dyniowate i u mnie byle jakie. Z wcześniej posadzonych kabaczków i cukinii zostało mi po jednej sztuce, ale to wina pędraków chrabąszcza majowego, którego u nas zatrzęsienie. Najpierw zdziesiątkowały truskawki, wykończyły śliwę, a teraz niszczę mi nawet rośliny ozdobne. Codziennie znajduję jakiegoś kwiatka leżącego bezwładnie, wykopuję i okazuje się, że korzeni brak, a pod rośliną jeden lub dwa pędraki. ;:145
Powtórzyłam wysiew cukinii, wschodzą, ale co się z nich ostanie... trudno powiedzieć. ;:131 W każdym razie nasiałam ze dwadzieścia, to może coś zostanie dla nas.
Koper powschodził pięknie, taki był zieloniutki, by po jednej nocy zniknąć całkowicie z powierzchni ziemi. ;:222 Zasiany w tunelu był już gotowy do spożywania, ale i on w ciągu jednej nocy zniknął. ;:223
Piszę o tym, bo czytam, że nie tylko u mnie takie herezje się wyprawiają. :oops: Że nie wspomnę o ślimakach i ich wielkim apetycie.

Mam nadzieję, że to już za nami i teraz wszystko zacznie rosnąć, spełniając nasze oczekiwania, czego Tobie, sobie i całemu koleżeństwu życzę z całego serca. ;:167
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

To fajnie, gdy następne pokolenie przejmuje nasze zainteresowania :) U mnie ptaków też sporo, ale bardziej je słychać niż widać :wink: Zwłaszcza nad ranem uwielbiają wyśpiewywać swoje trele i budzić mnie tym chórem ;:224
Ja mam całkiem sporo ostróżek, a mączniaka złapała jedna jedyna :shock: Wszystkie wokół zdrowe, a skąd u tej jednej się wziął? Mszyce w tym roku to chyba wszędzie plaga :twisted:
Też miałam pytać o rzodkiewkę strąkową, ale doczytałam już odpowiedź. No ciekawe, ciekawe... U mnie zwykła zrobaczywiała to może taka by się bardziej udawała. Muszę koniecznie poszukać nasion.
Nadmiar deszczu chętnie przygarnę :lol:
Pięknie ci wszystko rośnie ;:215 I nawet białą ostróżkę wypatrzyłam, a ja jakoś nie mogę się jej dochować, choć już kilka razy próbowałam, ostatnia próba w tamtym roku.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciepło i nie padało, choć prognozy zapowiadały deszcz i grad. ;:202
Pierwsze fasolki jutro będą do obiadu.

Joasiu dziękuję, ;:196 ostnice dziś zostały przerzedzone, a niektóre całkowicie wycięte. Mam ich kilkadziesiąt, a deszcze tak je pobudziły do wzrostu, że zarastają wszystko wokół. ;:222 Dynie i cukinie się ucieszyły, wyścieliłam ostnicami kompostownik. :)
Wody rododendronom nie żałuj, ale nie przesadzaj z nawożeniem, ponieważ są bardzo wrażliwe na zasolenie. Mają wtedy problem z pobieraniem składników pokarmowych z gleby.
Jak ostnica zawiąże nasiona zbierz i wysiej w cienistym miejscu, będziesz mieć własne siewki. ;:108

Ula jak poczytałam u Ciebie o stratach, to byłam w szoku. Strasznie przykro, jak człowiek się napracuje i wszystko zjedzą oślizłe potwory. ;:174
Marmalade, to chyba jedna z lepszych żurawek na słońce, ;:215 tylko wyjątkowa susza może lekko przypalić liście. Wystarczy jej trochę wody raz w tygodniu.

Lucynko dziękuję. ;:196 Zaległości w Waszych ogrodach, to ja mam stale. ;:173
Dalie z ubiegłorocznych siewek, podpędzone w doniczkach, a tytoń wysiałam pod koniec marca, jak większość innych siewek padło. Teraz wcześniej kwitnie. :tan
Jak tylko uda Ci się wykopać pędraki niszcz, będzie w kolejnych latach mniej dorosłych, które znoszą jaja. Ponieważ są terytorialne, to stale mnożą się w miejscu urodzenia. U siebie też na grządkach czasem wykopię, ale po wyczyszczeniu trawnika już mało ich widać.
Cukinie jeszcze z pewnością urosną i zdążysz się nimi nacieszyć. ;:108

Małgosiu niestety zima bez mrozów, więc wszelkie robactwo przeżyło i mnoży się szybko. ;:223 Wysiałam koper w donicy, przykryję włókniną, może mszyce się nie dobiorą do niego.
U mnie najwięcej mączniaka mają właśnie białe ostróżki. Użyłam topsinu, ale na razie bez efektu, codziennie pada. Za kilka dni spróbuję inny preparat, bo już siedem białych straciłam. ;:145 Pozbieram nasiona z białych, jak uda mi się zwalczyć grzyba.
Mnie codziennie ptaki zmuszają do wstania o czwartej i zamykania okna. ;:173 Nie da się spać, taki miły chór, każdy ptak śpiewa na swoją nutę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, zazdroszczę ptasich pomocników. U mnie ślimaczarnia rządzi ogrodem, a codzienne ulewy wcale nie pomagają.
Co do siewów, to w tym roku naprawdę jakoś to kiepsko wychodzi. Jest kilka roślin, ktore dlugo za mną chodziło i nijak nke chciały wychodzić z nasion. W tym roku po kilku latach prób i porażek udało mi się kupic SADZONKĘ Gaury. Orlaję również próbowałam bezskutecznie :roll: za to udało mi się wysiać szałwię, rudbekię Cherokee Sunset i naparstnicę, ktora właśnie ma być morelowa, jeśli się takową faktycznie okaże (dopiero za rok się przekonam, bo nasiona kupiłam jako ogrodowe nadwyżki na alledrogo) to mogę ci podesłać paczuszkę do wysiewu.
Najważniejsze żeby ta pogoda się wreszcie wyklarowała.. U mnie już niektóre róże lapią plamistość, ale co się dziwić do południa słońce i temperatury ponad 20 a popołuniu burze i wilgoć przez całą noc.. Choróbska na roślinach szaleją
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknie Ci kwitnie i tak obficie liliowiec moje jeszcze nie wszystkie mają pąki , a fasolka pomimo 2 siewu wcale mi nie wzeszła , musi być ciepło u Ciebie ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Piękne ostróżki.
I u mnie w końcu w nowym miejscu rosną lepiej.
Bzyczki to wszędzie wejdą.
No brawo, ja jeszcze fasolki nie mam,
Ależ te ostnice cudne.To te stipy , tak ??
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Liliowce kwitną, fasolki skonsumowane, różyczki cudnej urody, przetaczniki błękitnieją, ostróżki niebieszczeją... Jednym słowem: pięknie, Soniu ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego, spokojnego tygodnia życząc, buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja nieraz ścinałam krótko nad ziemią ostróżki, one wtedy odbijają od korzenia, do tego zdrowe. I jeszcze raz zakwitają. Próbowałaś wysiewać te białe? Ciekawe czy powtórzą cechy matki, bo innym kolorom rzadko się to zdarza.
Przepięknie ci zakwitła ta biała róża ;:215 Czy to Schneewitchen?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mam jakiś problem bo nie widzę Twoich zdjęć ;:145
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Fakt, zdjęć nie widać ;:oj ..Ja od kilku lat korzystam z F..ka/polecam/ i się nie zawiodłam natomiast Imagn...zlikwidował mi zdjęcia.
Pozdrówka Soniu dawaj foty! bo masz co pokazać ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

No masz ci los! Nie ma zdjęć! A już myślałam, że pooglądm piękne widoki, bo dość dawno tu byłam. :? W takim razie tylko pozdrawiam Soniu!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”