Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bielutki marcinek cudny! ;:215
Różyczka, jarzmianki jeszcze w letnich barwach. ;:333 U mnie też zarówno róże i jarzmianki jeszcze cieszą oczy. ;:303
Zakupiłam bylinki, o nasionach jeszcze nie pomyślałam, ;:185 ale raczej kupować nie będę, zostało mi z ostatnich zakupów, a żadnych nowości raczej nie planuję. ;:108

Pozdrawiam cieplutko, zdrówka życzę i słoneczka. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

To raczej bielutka chryzantemka.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pospacerowałam po Twoim niezmiennie pięknym ogrodzie i będę śnić zapewne żeby wypracować choć jedną 20_tą tego co ty wypracowałaś dziękuje że mogę czerpać tę radość.Dużo ,dużo zdrówka życzę. ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Ładnie te niskie trawki z żurawiami wyglądają .O Leonardo to u mnie ulubiona róza.
Hortensje piękne. ;:167
I ta biała wielka , cudna chryzantema robi wielki piękne wrażenie.
Moja w tym roku skąpsza.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Cieszę się słońcem i ciepłem. Dziękuję za życzenia zdrowia. ;:cm Potrzebne, ponieważ dzieciaki i syn z synową maja objawy grypopodobne. ;:174 Wyniki testów za kilka dni, bo służby nie wyrabiają z ogromną liczbą badań.

Miętę, szczypiorek i majeranek nadal świeżo zerwane mogę używać w kuchni.

Obrazek

Zakwitły malutkie samosiejki bratków i lobelii.

Obrazek

Obrazek

Maryniu biała, drobnokwiatowa chryzantema już dwa lata kwitnie w gruncie. Ma około 60 centymetrów średnicy. Świeci z daleka na rabacie. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Halszko taki czas, że tylko zaglądać w różne zakątki ogrodu. ;:108 Chryzantemy i dalie to najładniejsze kwiaty teraz. :uszy

Obrazek

Obrazek

Lucynko byliny będą cieszyć kwiatami wiele lat. ;:215 Namawiam wszystkich do siania werbeny Rigidy i szałwii niebieskiej, cały czas kwitną, a wiosną pełno samosiejek. :)
Nasion musiałam dokupić, ponieważ siałam dwa razy i jeszcze dosiewki robiłam. Wyjątkowe marne miałam jarzyny korzeniowe w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Madziu chryzantema mnie zaskoczyła, bo to zwykła drobnokwiatowa, a kwitnie drugi rok na rabacie. :shock:

Obrazek

Jolu miło, że zajrzałaś. ;:180 Ogród się zmienia i pewnie dopóki zdrowie dopisuje będę zmieniać wygląd rabat. ;:131
Jesteś zbyt skromna, masz piękny ogród, a ilość kwitnących róż zawsze podziwiam. ;:215

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Odpoczywasz i biegasz po wątkach. :D
Turzyce Evergold z czerwoną żurawką Marmalade do wiosny ładnie wyglądają. W tym roku wyjątkowo duże porosły i trochę potargane. Wiosną czeka mnie rozgęszczanie, bo już za duże kępy.
Biała chryzantema to zwykła drobnokwiatowa kupowana na schody. Ubiegłoroczna różowa też przeżyła i ładnie kwitnie. :tan

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Aż trudno uwierzyć, Soniu, że pokazujesz nam późnojesienny ogród. W niewielu ogrodach jest jeszcze tyle barw i kwitnących kwiatów, co u Ciebie ;:oj
Covid niestety się szerzy, nie wiadomo jak się chronić. Dobrze, że pracujecie w domu, jesteście mniej narażeni. ja na razie nie pracuję, ale eM tak i to jeździ po całym województwie. na szczęście u nas zakażeń nie ma tak dużo, to może uda nam się tego uniknąć.
Życzę zdrówka dla całej rodzinki, bo czytałam, że czekają na wyniki. Oby były negatywne ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale śliczne, radosne fotki wstawiłaś ;:138
Aż się cieplej robi na serduchu. Wszystko cudne ale mnie zauroczyły kremowe pomponki chryzantem ;:215
Trzymajcie się cieplutko i zdrowo. Trzeba ufać, że wszystko będzie dobrze ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu białe pomponikowe chryzantemki przecudne https://images92.fotosik.pl/436/634f35f7a1e80cc7.jpg
Bardzo piękne widoczki, ogród w jesiennej odsłonie nadal pięknie wygląda.
Nie ma jak własne ziołowe przyprawy, można wyjść uszczyknąć i potrawy lepiej smakują.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wykorzystałam ostatni ciepły, słoneczny dzień i wykopałam dalie. Miały jeszcze dużo kwiatów, ale nie lubię pracować w zimne, szare dni.

Kwiaty w domu.

Obrazek

Obrazek

Karpy umyte i już suszą się w ażurowych skrzynkach.

Obrazek

Dalie z siewu wykształciły ładne bulwki i mam nadzieję, że przeżyją do wiosny.

Obrazek

Iwonko miło, że zajrzałaś, dziękuję za życzenia. ;:196 Tobie też łagodnego przejścia przez wszystkie czekające Cię procedury. ;:168
Dziś już większość dalii nie zdobi ogrodu, ale jeszcze szałwie, chryzantemy, róże i zawilce kwitną. :tan
Niestety wynik dodatni. Dzisiaj narobiłam pierogów, upiekłam chleb i sernik, a jutro jeszcze coś przygotuję i zawiozę, bo tylko wnusiowie się dobrze czują. U nas na wsi dużo osób jest chorych lub na kwarantannie, a nieświadomych pewnie pięć razy tyle. ;:174

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Ogród jeszcze ładnie się prezentuje, jest trochę koloru, a trawy też go ożywiają. ;:108 Białe pomponiki, to poczciwy złocień maruna, jeszcze kilka kępek kwitnie.
Mamy komfort, ponieważ nie musimy pracować poza domem, jesteśmy bezpieczni. Infekcji nie unikniemy, ;:185 ale teraz kiedy brak miejsc w szpitalach, wolałabym nie zachorować.

Obrazek

Obrazek

Dorotko od kiedy mam ogród, poznałam prawdziwy smak i zapach ziół oraz warzyw. ;:215
Białe pomponiki to samosiejki złocienia maruny, którego mam dużo w ogrodzie, a w bardziej cienistych miejscach późno kwitnie. ;:173

Obrazek

Obrazek

Po raz pierwszy zakwitł miskant Cabaret.

Obrazek

Gracimillus też pokazuje kłosy.

Obrazek

Wycięłam sporo przypalonych kwiatów hortensji, ale najstarsze Limelight przy garażu nadal ładne.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak zawsze cudne klimaty.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu już wykopałaś swoje dalie, a moje dwie jeszcze siedzą w ziemi.Tak sobie ładnie kwitną, ale w końcu trzeba je wykopać. W wazonie też mogą sprawić wiele radości.
Twoje hortensje naprawdę dobrze się mają.Moje dwie Vanilie mają brązowe kwiatostany.Nie wiem, czy je wyciąć, czy zostawić? Mnie zadziwia lobelia, bo za pasem skrada się listopad, a ona kwitnie jakby czerwiec był.
Trzymam kciuki za Twoją rodzinkę, na pewno nie jest łatwo.Coraz więcej zachorowań.
Dobrze, że jest na świecie taka kochana babcia, która ugotuje rosołu i ulepi pyszne pierogi :)


Buziaki :uszy
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Dobre zdjęcie ładnej rabaty Soniu! ;:63 ;:63 ;:215

Obrazek

Karpy pięknie wymyte ja swoich nie myję tylko otrzepuję z ziemi a co zostanie to zabezpiecza ją przed wysychaniem.Tak mi doradziła dawno temu znajoma,która sadzi i przechowuje po kilkadziesiąt dalii co roku.
Szybkiego powrotu do zdrowia dla Rodzinki! ;:4
Nie dajcie się COVIDOVI! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonieczko :wit , ja zawsze i o każdej porze roku jestem zachwycona twoim pięknym ogrodem.
A teraz na jesieni masz wyjątkowo śliczny.
Trawy , hortensje prześliczne. Piękna ta trawa cabarnet.
Ten widoczek pierwsza klasa https://www.fotosik.pl/zdjecie/1abb5700 ... .Misternie dobrane rośliny, piękna rabata ;:108 ;:108
chryzantemy też piękne.
moje dalie jeszcze w ogrodzie.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”