Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Ależ pięknie masz w ogrodzie. ;:oj
Bardzo podobają mi się Twoje nasadzenia przy tarasie. ;:138
Kapitalne zdjęcia zwierzaczków. Dudka to jeszcze nie spotkałam nigdy na żywo. ;:oj
Jesteś strasznie zapracowaną kobietą, jak znajdujesz na to wszystko siły?
Ciekawa jestem fotek z ogrodu syna, co tam zdziałałaś .
Trzymaj się zdrowo i czasami pomyśl o wypoczynku. Dbaj o siebie. ;:167 ;:167 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj intensywnie pracowaliśmy z M u syna. Posadziliśmy 2 jodły kalifornijskie Comacta, 3 graby, kilka host, jeżówki, 10 tiarelli sercolistnych i rozsypaliśmy kilkanaście worków kory. M założył ekobordy koło skrzyń w warzywniku. Pozostało zasypanie kamieniem ścieżek i uzupełnienie kory w jagodniku.
Pielenie rabat zajęło nam sporo czasu. ;:224
Za tydzień kolejne rośliny do posadzenia.
Zdjęcia takie sobie, bo w kadrze stale coś ciekawego się pojawiało. ;:306

Posadziliśmy cztery klony, a trzcinnik już kwitnie. Co będzie przed nim jeszcze nie wiemy.

Obrazek

W tarasie trzy takie rabaty, jednakowo obsadzone.

Obrazek

Jodłę kalifornijską, trzeba z lupą oglądać. ;:306 Z tyłu dwa mieczyki posadzone przez Karola.

Obrazek

W warzywniku coś już rośnie, ale otoczenie wymaga uporządkowania.

Obrazek

Największa radość z poziomek i kilku borówek. Chłopaki już wypatrują, czy maliny się pojawiają. ;:306

Obrazek

Gracimillus z mojego i przyjaciółki ogrodu, całkiem ładnie się zadomowił. Posadziliśmy 18 sztuk.

Obrazek

Cisy nie przycięte, a irga przy schodach dopiero za rok zasłoni glebę. Jeszcze czeka syna sporo prac wykończeniowych.

Obrazek

Pierwsze hortensje posadzone. Dopiero na zdjęciu zobaczyłam, że klon źle umocowany. ;:223

Obrazek

Dziękuję za zaglądanie do mojego ogrodu. ;:196

Wreszcie udało się nam przyciąć żywopłot. Polecony ogrodnik zrobił to fachowo. ;:215 Od marca nie mogłam znaleźć człowieka, który byłby słowny i zajął się cięciem.

Obrazek

Aniu lawenda się odwdzięcza za radykalne cięcie, kwitnie intensywnie. :tan Róże niestety zniszczył dwudniowy deszcz. Czeka mnie przycinanie, ale upały skutecznie mnie zniechęcają do pracy.

Obrazek

Obrazek

Moniczko u mnie też róż ubyło, zostały najbardziej niezawodne. Sił coraz mniej, a one jednak wymagają pielęgnacji kilka razy w sezonie. ;:108 Hortensje tylko raz przytniemy i cieszą ładną zielenią i kwiatami cały sezon.
Cisy kocham z wzajemnością, :) doskonale na mojej mało zasobnej glebie sobie radzą. U syna posadziłam ponad pięćdziesiąt.

Obrazek

Obrazek

Małgosiu miło, że się pojawiłaś na forum. ;:196 Jak nasiona orlai dojrzeją rozsyp, tam gdzie ją chcesz mieć. U mnie nieszczęśliwie wyrosła ogromna z przodu rabat i musiałam większość wyciąć. Zostawiłam około 20 sztuk, które przesadzałam jako młode siewki, więc miały 40 cm, a nie ponad metr. W bukiecie kwiaty orlai stały ponad tydzień.
Macierzanka od Ciebie cały czas mnie cieszy niezawodnością na każdym stanowisku. ;:180 Tu obwódka na poletku z młodymi borówkami.

Obrazek

Obrazek

Halszko u mnie też miszmasz, :roll: ale duża liczba roślin i obwódki sprawiają, że rabaty sprawiają wrażenie uporządkowanych. Róża z pierwszego zdjęcia to First Lady. Dostałam gratis ze szkółki, jako jeden patyk z nędznym korzeniem. Certyfikowane, piękne sadzonki już dawno w różanym niebie, a ona kwitnie niezawodnie, ;:215 choć posadzona beznadziejnie, bo nie wierzyłam, że przeżyje.
Białe drobiazgi to złocień maruna, co roku pełno siewek z różnymi kształtami kwiatów.

Obrazek

Obrazek

Iwonko dudek od lat się pokazuje, ma siedlisko w pobliskim zagajniku. Trudno go sfotografować, bo otwarcie okna natychmiast go wypłasza. Okien za często nie myję, :;230 trudno przez szybę robić zdjęcia.
Szałwia to Compacta Deep Blue, kwitnie niezawodnie. Z czterech sztuk mam już ponad dwadzieścia na kilku rabatach. ;:173
Niestety Cherry Brandy z kwalifikowanych nasion znanej firmy. Jak idiotka się cieszyłam, że udało mi się dziesięć wysadzić na rabaty. Wszystkie żółte, zepsuły mi koncepcję nasadzeń. ;:222

Obrazek

Obrazek

Krysiu dziękuję. ;:196 Widok z tarasu na róże już się zmienia, róże przekwitają, zaczynają lilie. Na rabaty po prawj stone, coraz bardziej kolorowy. Pokażę w całości, jak jutro słońce zaświeci.
Im więcej mam obowiązków, tym jestem lepiej zorganizowana. :) Lubię pracę w ogrodzie, więc mnie nie męczy specjalnie. Do cięższych prac mam pomoc, a u syna, on jest moim pomocnikiem.
Odpoczywam trzy dni w tygodniu, pozostałe zajęte. Chyba to się skończy, bo myślimy o małym liftingu w domu, więc czeka mnie sprzątanie po fachowcach. ;:108

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu od dawna zachwycam się Twoim ogrodem, a to zdjęcia zaprasza i przekonuje jak jest pięknie https://images92.fotosik.pl/518/f0824cd8a833c33e.jpg
Teraz tworzysz kolejny ogród, już widać jak wszystkie nasadzenia fajne przemyślane. Powodzenia.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu tworzysz piękny nowoczesny ogród u syna, będzie z pewnością wspaniały ;:215 podziwiam, ale przyznam się, że nie mogłabym być właścicielką takiego ogrodu - zaraz bym go "zagraciła" :;230 U Ciebie jak zwykle elegancko chociaż swojsko ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu kocham Twój ogród, zawsze zaglądam i podpatruję.

Ogród syna też gustowny, nowoczesny.

Ale ja lubię kontrolowany busz jak u Ciebie ...

Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Ach jak ja lubię do Ciebie zaglądać ;:215 . Pięknie wygląda Twój ogród . Fajnie zestawiasz rośliny i podziwiam Cię za to ;:215 . Co to za odmiana lawendy na tym zdjęciu nad maruną ?? Ma takie krótkie i ciemne kłosy a do tego widzę, że jest kompaktowa. Moja to taka rozcapierzona jest ;:306 . Ogród syna zapowiada się bardzo nowocześnie ;:108 . Warzywnik w skrzyniach rewelacyjny ;:138 . Choruję na taki ale jakoś nie mogę się zebrać by taki zrobić :roll: . Ciągle coś innego jest do roboty :roll: . No nic, może kiedyś. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Gdzie spojrzeć, wszędzie pięknieje. Działacie z dużym rozmachem!
Jakie eleganckie te skrzynie na warzywa, same w sobie są pięknym obiektem, na którym można zawiesić oko. No i warzywka dzięki temu jakieś takie wytworniejsze się wydają. :)
PS Nie przypuszczałam, że zwykła biała macierzanka może być taka malownicza.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał -33 stopnie. Rano o godzinie siódmej trzydzieści zabrałam się za wycinanie kwiatów róż. Po godzinie już uciekłam do domu. ;:202

Pierwszy czerwony pomidor. :tan

Obrazek

Dorotko dziękuję. ;:196 Lawenda przy tarasie pięknie kwitnie, choć w tym roku róże się z nią nie zgrały. Zakwitły wcześniej.
Ogród u syna ma być na razie mało absorbujący, ponieważ małe dzieci wymagają aby poświęcać im dużo czasu. Kolejne lata pokażą ile z pierwotnego, minimalistycznego planu zostanie. :wink:

Obrazek

Obrazek

Halszko też muszę mieć kolorowy ogród, może tylko trochę uporządkowany. ;:108 Tak naprawdę, to dopiero po trzech latach trawy, drzewa, hortensje nabiorą wyglądu. Na razie rabaty u syna strasznie puste, tylko korę widać. ;:173

Obrazek

Obrazek

Aniu miło, że zaglądasz. ;:168 Mam nadzieję, że już uporządkowałaś trochę swoje sprawy i cieszysz się działką.
Ogród syna ma wymagać mało pracy, nie mają czasu na stałe zajmowanie się nim. Trawy, hortensje i trzmielinę, której będzie dużo, przytnie się wiosną i potem rosną bez większej ingerencji. ;:215 Pod korę wszędzie dałam kartony, więc tylko pojedyncze chwasty rosną.
Mój busz cierpi z powodu upałów, dziś podlewam część rabat, bo kwitnące jeżówki leżą ze zwieszonymi liśćmi. ;:174

Obrazek

Obrazek

Ewelinko lawenda na zdjęciu to Hidcote Blue. Radykalnie przycięta prawie do ziemi w ubiegłym roku, tworzy ładną, zwartą kępę kwiatów. Ma mocny, zdecydowany kolor.
U syna ma być na razie dość minimalistycznie, żeby ograniczyć prace przy pielęgnacji roślin. Trochę koloru będzie, ale testujemy byliny, ponieważ gleba jest dość ciężka, gliniasta.
W warzywniku przydałoby się kilka skrzyń. Miało być dwa pomidory koktajlowe, sałaty, zioła, ale sadzonek przybywało i zrobił się straszny busz. :D
Dziękuję za miłe słowa o moich kwiatuchach. ;:180

Obrazek

Obrazek

Wandziu dziękuję. ;:196 Pracuję w dwu ogrodach, bo to lubię i taka jest potrzeba. :) Dzieci widzą mój ogród, więc wybrały rośliny, które im się podobały i przeniosły do siebie. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy naszych działań. ;:65
Skrzynie warzywne to zasługa mojego M. ;:138 Dostana jeszcze oprawę z kamienia, wtedy nabiorą właściwego wyglądu. U siebie mam dwie duże skrzynie na warzywa, ale z surowego drewna, tak efektownie nie wyglądają. :)
Mam macierzankę piaskową i cytrynową. Tradycyjnie robię z niej obwódki w warzywniku i jagodniku żeby nie rosły chwasty od strony chodników.

Obrazek

Obrazek

Hosty kwitną, ale już powoli wycinam kwiatostany, bo strasznie śmiecą.

Obrazek

Obrazek

Lilie tak szybko przekwitły, że niektórym nie zdążyłam zrobić zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Jeżówkami będę teraz nudzić stale. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu:)

Obydwa ogrody są ciekawe.Twój jest pełny klimatu i różnorakich plam kwiatowych.
Z kolei syna nowoczesny, uporządkowany i bardzo ciekawy.Piękne skrzynie na warzywa i poziomki, które dzieci uwielbiają. Nie rozumiem jak można mieć małe dzieci i tylko thuje i trawa w ogrodzie, a tak ma większość młodych teraz niestety. Dzieci od początku trzeba uczyć jak rosną owoce i warzywa.
Jeżówki masz cudne, ja mam jedną i nawet dobrze mi rośnie.Może dokupię jeszcze jedną.
Na działce słabo mi rosły jeżówki.
Widzę, że pomidorek już ma kolorek, moje też zaczęły się czerwienić i to bardzo cieszy:)

Miłego ogrodowania i zdrówka życzę :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Dzięki za nazwę lawendy, będę na nią polować ;:196 . Szkoda tych moich jeżówek no ale tak to czasem bywa ;:131 .Dobrze, że mogę podziwiać je u Ciebie bo masz ich całe mnóstwo ;:oj . Takie minimalistyczne ogrody też są bardzo ładne ;:108 . Zaciekawiły mnie schody u syna , bardzo nowoczesne i inne ;:108 . Skrzynie na warzywa muszę mieć koniecznie tylko trzeba zgłębić temat ;:131 . Jakiej wysokości skrzynie macie u siebie ?? Czy dawaliście folię od środka ?? Wszelkie rady mile widziane ;:196 , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Od kilku lat walczę z siewkami perowskii, które wrastają w inne rośliny. ;:223 Żeby się ich pozbyć muszę wykopać roślinę i głęboki korzeń perowskii. Nawet na poboczu drogi wysypanej tłuczniem doskonale rosną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Dom syna ma bardzo nowoczesną bryłę i otoczenie, więc ogród też wpisuje się w ten klimat. Na razie bardzo ascetyczny, ale powoli dosadzamy byliny w dużych grupach. Ostatnio wsadziliśmy kilkanaście sztuk krwiściągu Menzisa, już zaczyna kwitnienie. ;:215 Dziś posadziłam 6 sztuk hakonechloa, 6 bodziszków i dwa ciemierniki.
Dzieci w moim ogrodzie zawsze kierują pierwsze kroki do jagodnika po owoce, więc było wiadomo, że u nich też będą maliny, porzeczki, borówki, truskawki i poziomki. Karol nauczony u mnie, że roślin się nie niszczy, bardzo pilnuje żeby młodszy, albo obce dzieci nie przebiegały przez rabaty. :D
Niektóre odmiany jeżówek szybko się wyradzają i karleją, inne ładnie rosną. Co roku miałam piękne Green Jewel, a w tym strasznie marne i tylko kilka kwiatów będzie. ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko dom syna jest bardzo nowoczesny, więc schody też są w tym stylu. Są zrobione z dużych płyt ułożonych niesymetrycznie i w różnych konfiguracjach. Jest duża różnica poziomów między furtką, a wejściem, więc lepiej wyglądają niż ciąg tradycyjnych stopni. ;:108
U syna skrzynie mają 40 cm wysokości i nie mają wewnątrz żadnych folii.
U siebie mam skrzynię o wysokości 25 cm i drugą 40 cm. Obie mają siatkę metalową przybitą od spodu, jako ochronę przed gryzoniami. Nawet nie są malowane, teraz już deski sosnowe są spatynowane. Mam je cztery lata i jeszcze kilka z pewnością wytrzymają. Nie chcieliśmy żadnych chemicznych materiałów, które stykałyby się z glebą, w której rosną warzywa. ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu z przyjemnością odbyłam długi spacer po Twoim cudownym ogrodzie ;:215
Super zdjęcia pięknych roślin i nasadzeń. ;:138 Byliny sadzone w grupach dają efekt ;:333 a nie tak jak u mnie mydło i powidło. ;:223 Chętnie bym teraz wszystko zmieniła, ale już nie te lata i brakuje sil ;:145 Przepiękne róże,lawenda, liliowce,lilie ,hortensje,jeżówki ;:433
Ogród syna też piękny w nowoczesnym stylu ;:215
Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia ;:196 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie perowskia, u mnie jarzmianka biała sieje się w najmniej spodziewanych miejscach. Perowskia u mnie w ogóle się nie rozsiewa. ;:131 A to ci zagwozdka!
Czytam i widzę na zdjęciach, że ciężko pracujesz w dwóch ogrodach. Nie zazdroszczę wysiłku pod palącym słońcem ;:185 , ale efektów już trochę tak. ;:108 Twój ogród przepięknie zagospodarowany i kwitnący, ogród syna w powijakach, ale już oczyma wyobraźni można "zobaczyć" końcowy efekt. Wielkie brawa dla Was wszystkich. ;:433 ;:433 ;:433
U mnie natura ostro nabroiła, ale nie tracę nadziei i ufam, że przy mojej pomocy roślinki jakoś się pozbierają.

Pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”