Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie sadzę dalii gdyż troche znimi zachodu a tak naprawdę to mam ciepłą piwnicę i dalie zasychają na wiór przez zimę.Piękne są to prawda.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Tym razem zachwycam się pięknymi różami i zawilcem. ;:108 ;:108
I przypomniano mi sie,że widziałam, wczoraj,że oj tez kwitnie.Idę zaraz zrobię mu zdjęcie,
Vanilka śliczna.A z jaka trawka ona rośnie ?
z hakonka ??
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Cymciu, mój trzcinnik Overdam rośnie na pełnym słońcu i tylko tam trzyma się ładnie i prosto. Kiedy miałam go w półcieniu, pokładał się i wyłamywał.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu!
Dzisiaj nie nocuję na działce z powodu ochłodzenia i deszczu, dzięki czemu mam trochę czasu na odwiedziny w Twoim pięknym ogrodzie.
Wśród wielu pięknotek wypatrzyłam heliotropy. Soniu, wycinaj im przekwitające kwiatostany, a podrosną i będą rozwijały większe baldachy kwiatów. ;:303
Bardzo ładnie prezentują się Twoje hortensje, różyczki, dalie, a szczególnie ładna ta biała. ;:138 ;:138
Widzę też białego onętka. U mnie tylko różowe w różnych odcieniach, a rurkowe wszystkie w formie wielkich koperków. :oops:
Kleome nie może się zdecydować, jakim kolorem ostatecznie zakwitnąć, ale tym bardziej wzbudza zainteresowanie. Może taki jest jej zamysł.... ;:218
Cynie zróżnicowane w budowie kwiatów i odcieniach różowego koloru. ;:333 Dzięki temu nie zanudzają Ogrodniczki.
Jeżówki, trawki, rudbekie 'Cherry Brandy" wśród buraczanych liści, śliczny zawilec o pełnych kwiatkach i nawet zaczynające pokaz rozchodniki - wszystko fantastycznie zaaranżowane i zadbane. ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego i zdrowego weekendu, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród zielonej

Post »

Dalii szkoda że się połamała, jeśli przeżyje zimę...w nowym sezonie będzie potrzebowała stelażu ;:172 Z tymi kwiatami nie można niczego przewidzieć. W pierwszym roku rosną do 50 cm...w następnym jak się wzmocnią do 150 cm.
Buraczki faktycznie bardzo urodziwe ;:108 Kleome troszkę zazdroszczę, lubię jej kwiaty i ,,stwory z długimi dziubkami, podobnymi do kolibrów'' przylatujące wieczorami za nektarem. Od kilku lat nie mogę posadzić tych roślin, z braku miejsca :wink:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196

ta biała dalia to może być Tsuki-Yori-No Shisha.
Mam taką i z taką nazwą ją nabyłam.
:wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne kwitnienia :) super wszystko razem wygląda, i jeżówki, i róże, a o hortensjach to już nie mówię :) Nie wiem czemu moje jakieś takie niedobitki, czy za mało podlewam, a może z mało słońca ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miskant Memory jest wyjątkowo ekspansywny. Dostałam w ubiegłym roku malutką sadzonkę od miłej forumki, a wiosną zmieniając mu miejsce, już podzieliłam na dwie. Dziś zajmuje ponad metr bieżący skarpy. :shock: Ma piękne srebrne kłosy, ale chyba muszę mu zrobić ograniczniki, żeby tak się nie rozrastał.

Małgosiu dziękuję. ;:196 Przy schodach rabata ze ślimakami drugi rok taka sama. Rosną tam limonkowe żurawki, ale słabo się wybarwiają, mają za mało słońca. ;:222
Werbenę patagońska mam prawie na każdej rabacie. Poza pieleniem nadwyżek, nie wymaga innej pracy.
Deszcz podlał ogród, ale kilka dni upałów, które trwają i po wilgoci w glebie pozostanie tylko wspomnienie.

Madziu mam ten sam problem z przechowywaniem dalii. Jak kupię za kilka złotych w markecie, to mogę potraktować je jak jednoroczne, rarytasów nie mam. ;:108

Aniu anabuko1 miło, że widzisz ładne kwiaty u mnie. ;:196 Vanilka tradycyjnie leży na hakone. ;:306 Mam już siedem sztuk hakone, ponieważ rozrasta się wyjątkowo szybko. Dzielę i rozsadzam, ale też oddaję do zaprzyjaźnionych ogrodów.

Wandziu dziękuję. ;:180 Muszę przemyśleć, jaką miejscówkę wybrać dla trzcinnika, żeby lepiej się prezentował.

Lucynko pięknie piszesz o moich kwiatkach, dziękuję. ;:196 Kochamy te swoje rabatki i dbamy, żeby jak najładniej wyglądały.
Życzenia miłego weekendu się spełniły. ;:180 Tradycyjnie Karol był u nas dwa dni i cieszył nas swoim szczebiotem.
Jeszcze szykują się upalne dni, na pewno pomieszkasz na działce. ;:108

Aniu Anna11 dalie często u mnie są jednoroczne. Może nowe miejsce do przechowywyanie lepiej się sprawdzi. ;:218 Niestety korzystam z życzliwości znajomych, więc za dużo pudełek z karpami nie mogę im podrzucać. ;:185

Krysiu bardzo dziękuję za nazwanie białej dalii. ;:196 To na pewno ona, już pooglądałam w sieci. Gdyby udało się ją przechować przez zimę byłoby świetnie. ;:215

Mariusz dzięki. ;:196 U mnie hortensje w większości na słońcu. Niestety dostają sporo wody, a jak zaniedbam są poprzypalane. :roll: Starsze zdecydowanie lepiej znoszą okresowe niedobory wilgoci.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Zawsze podobał mi się twój ogród. Bogactwo roślin i pięknych rabat duża. ;:108 ;:108
Miskanta Memory włąsnie dostałam i wczoraj posadziłam nad stawem.Kurcze 2 metry ??
To do sąsiada tez wejdzie .al tam tez staw ma niedaleko.
On mnie uraczył Miskant innym wielgachnym, co mi przełazi i czerpie sok z rabat,że tam niewiele co i che rosnąć. :roll:
Hibiskus piękny.Werbeny patagońskiej zazdroszczę ja jej nie mam.
Róże, jeżówki piękne.A e twoje trawki i hortki bajeczne,śliczne ;:215
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród zielonej

Post »

Skoro miskant Memory taki skory do rozrastania się to w sam raz jest dla mnie :lol: Potrzebuję właśnie takiego, co to nie będzie marudził i szybko wypełni mi lukę po iglaku, który padł.

Vanilla F. zjawiskowa ;:167 Moja , na którą chuchałam od 3 lat okazuje się raczej nie tą odmianą, więc czekanie na taki efekt jak u Ciebie zacznie się od początku.
Mówisz, że hakonechloa tak szybko rośnie? U mnie co prawda dopiero drugi sezon, ale jest malutka. Nie dość, że rzadka to niska. Jaką masz odmianę?

Wyjdzie na to, że tylko narzekam, ale jak patrzę na Twojego Leonarda ;:173 Mój ma jeden pędzik o wysokości ok 20cm!!... Pierwszoroczniak, ale chyba nawet na tak młody wiek, to słabo? ... :roll: Wszędzie piszą, że on tak mocno się rozrasta, przygotowałam mu specjalne miejsce, a tu masz :lol:

Cubana uwielbiam ;:167 Kwitnie non stop i całkiem nieźle radzi sobie z upałem.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

No wiesz, aż mną zatrzęsło, gdy doszłam do twojego wpisu odnośnie trawnika :evil: Jak tak można? Mam nadzieję, że wygracie ;:333
Kwitnień masz całe mnóstwo i jak zwykle pięknie się to wszystko prezentuje ;:215 Też z lubością poluję na fruczaka gdy tylko go zobaczę :D
Przykrywasz na zimę hibiscusa bagiennego? Nabyłam go w tym roku za sprawką ema i teraz mam nadzieję, że nie okaże się tak kapryśny jak o nim piszą :wink:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Memory mój wielce ulubiony miskant, niestety tylko podziwiać ;:63 mogę u innych bo na moją działkę za wielki ;:131
Miłego dnia Soniu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u ciebie wszystko do podziwiana ... hortrnsje (Vanilia Freise i Pinki Vinki już podpisane w moim ogrodzie ), trawy, róże (rozpoznałam moją Cubane :) ) i ten różowy zawilec też wpadł mi w oko... Czy białego kosmosa miałaś osobno czy wyrósł z mieszanki ?
https://images91.fotosik.pl/233/dc561af746b759cegen.jpg
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”