Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu szkoda roślin zniszczonych, te nawałnice są okropne, nie jesteśmy w stanie przed nimi się ustrzec.
Każdy ogród jest inny, ja mówię że odzwierciedla charakter właściciela. Werbenę wyrzucasz, ja bardzo lubię jej delikatne kwiaty.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, niesamowicie doświadcza nas natura w tym sezonie. Jak nie urok, to przemarsz wojsk, jak nie żar lejący się z nieba, to nawałnica i ulewa. ;:145 Biedna roślinki łamane i przewracane potrzebują czasu, by osiągnąć pierwotny wygląd, a gdy już go osiągną, przychodzi kolejna pompa z nieba i apiać wszystko od nowa. ;:oj Ręce opadają.
Moja działka pochylona jest w jedną stronę, co powoduje, że każda większa ulewa spłukuje ziemię w dół, odkrywając wszystkie płytsze korzenie. ;:222 Już nawet przestałam się litować nad niektórymi roślinami, zasilam kompost i czekam na rozwój sytuacji. ;:204
U Ciebie werbena patagońska już przekwita, u mnie dopiero co zakwitła, później też niż u innych zakwitają ketmie syryjskie, hortensje ogrodowe wyprodukowały zaledwie po jednym kwiatuszku, natomiast cieszą młodziutkie hortensje bukietowe zakupione przed rokiem. ;:333
Podziwiam Twoje hortensje, którym nawet nawałnica nie przeszkodziła popisywać się ślicznymi kwiatuszkami. ;:333 ;:303 A jeżówki robią niesamowite wrażenie, ;:215 budząc zachwyt wszystkich zaglądających do Twojego wątku. ;:138 ;:138
Niech już wreszcie pogoda się ustabilizuje, pozwoli roślinkom odetchnąć i cieszyć oczy pracowitej Ogrodniczce. ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Znów pospacerowalam po Twoim pięknym ogrodzie i napatrzyłam się na cudne kompozycje kwiatów krzewów i traw ;:215 Dzięki Twojej wytrwałej pracy nie widać żadnych zniszczeń wśród roślin, przeciwnie - wszędzie idealny porządek ;:63
Nie będę oryginalna i jak wszyscy pochwalę hortensje, jeżówki, trawy ;:333 wszystkie cudowne ;:303
Pogodnego i miłego weekendu w ogrodzie ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

W moim ogrodzie sieją się tylko chwasty, nic więcej nie chce si e siać. No i oczywiście patagonka. Ale tę uwielbiam i jej to wybaczam siewki wyrywam dopiero jak podrosną i jakoś mnie nie wkurzają, chociaż też wycinam większość zanim zaczną się siać. Perowskią mam od kilku lat i nigdy się nie wysiała, ale piasku u mnie nie uświadczysz, to może i dlatego?
Jeżówki jak zwykle masz prześliczne, jednak w takich gromadkach pięknie się prezentują ;:63 Moje w tym roku marniutkie i chyba będę musiała uzupełnić braki, ale to na pewno nie w tym roku, a może i w następnym też nie.
Ogród syna wypada mi pochwalić, ale on zupełnie nie w moim stylu, za to w twoim czuję się doskonale ;:oj
Na warunki pogodowe nie mamy wpływu, ale szkoda, że wyrządzają tyle szkód. U mnie na szczęście tylko deszcze i to nie nazbyt uciążliwe
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj spędziłam trochę czasu w ogrodzie syna, a po południu zrywanie darni u siebie. Nawet M był zadowolony, ponieważ trawa w każde upały wysychała od gorącego muru całkowicie. Powstaje wąska rabata z tawułami japońskimi Goldflame. Jak już pojechałam do szkółki po tawuły, to jeszcze dwie jeżówki Green Jewel kupiłam. ;:173 Rabata z nimi trochę zmieniła wygląd, ponieważ zmarniała choina Jedolloch. Na jej miejsce powędrowała kula z cisa z innego miejsca.

Maryniu dobrze, że u Ciebie działka nie ucierpiała. Dziękuję w imieniu jeżówek. :D

Obrazek

Obrazek

Aniu hortensje obie kochamy, więc możemy się teraz nimi cieszyć. :tan
Trawy w tym roku miały dużo wilgoci, to porosły ogromne. Dla Ciebie widok z tarasu.

Obrazek

Obrazek

Gosiu przestawiłam się w tym roku na obornik granulowany. Pewnie ta zmiana i dużo wilgoci przysłużyły się moim roslinom. ;:218
Niestety duże kępy jeżówek Guawa Ice i Pink Double Delight leżą na ziemi. Pewnie już w przyszłym tygodniu wytnę, bo mnie denerwują takie poczochrane. ;:222
U mnie rabaty trochę uładzone, a jednocześnie dużo koloru. Minimalizm nie dla mnie. ;:185

Obrazek

Obrazek

Dorotko dzisiaj miałam gości i nawet mężczyzna podziwiał hortensje, więc nie tylko kobietom się podoba mój ogród. :)
Też mi się werbena podoba i lubiłam jej łany z trawami. Niestety sił już nie mam na pielenie setek siewek. ;:223

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję za miłe słowa. ;:196 Po niedzieli zacznę wycinać leżące, połamane rośliny. Już myślę nad grupowaniem wysokich lilii, bo mam w wielu miejscach i trudno je zabezpieczyć przed połamaniem.
Ponarzekamy sobie teraz trochę, a potem jak zawsze biegniemy wiosną na rabaty, żeby znowu cieszyć się kolejnym sezonem w ogrodzie. ;:108

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję, ;:196 dziś pracowałam w dwu ogrodach, ale się nie przemęczałam. :wink: Omijam aparatem miejsca gdzie najwięcej roślin połamanych. Po niedzieli posprzątam. Po prostu będzie mniej kolorowo.
Najbardziej mnie denerwują powiązane rośliny, nienaturalnie wyglądają. ;:222 Polar Bear na pniu właśnie tak nieładnie się prezentuje.

Obrazek

Obrazek

Iwonko siewek mam tak dużo, że już sił brakuje na walkę z nimi. ;:174 Werbena pewnie jeszcze kilka lat będzie kiełkować, bo w tym roku pieliłam nawet na tych rabatach, na których od dwu lat nie kwitła.
Z perowskią jeszcze większy problem. Jak nie wykopię malutkiej, to potem jest nie do usunięcia bez rozkopania całej rabaty. ;:202
Gdyby nie kwitnące hortensje, pewnie znowu miałabym doła ogrodowego.
Jeżówki w większości dość dobrze sobie u mnie radzą. Dziś jednak kupiłam dwie Green Jewel, żeby wspomóc kwiatami starsze, które słabo kwitną.

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, odwiedzam Twój ogród regularnie. I za każdym razem zachwycam się nim i podziwiam Twoją pracowitość. Ciągle coś się musi dziać :uszy
Hortensje ścinane kaskadowo? Zaciekawiło mnie, i poproszę wiosną o szersze instrukcje jeżeli można ;:196
Werbeny już tak mają. Jak je zaprosisz to już zostają na zawsze. Ja już nie mam do nich cierpliwości ;:223 Są wszędzie.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Też nie lubię powiązanych roślin, ale czasem nie ma wyjścia :wink: Staram się robić to tak, żeby nie bardzo było widać paliki i sznurki, jednak nie zawsze sie to udaje. Ale jak tu nie przywiązać mieczyka, który wyrósł na 1,5m ;:7
Jesteś świetnym fotografem - pokazujesz same piękne zakątki ogrodu ;:433 ;:433
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nowa rabata przy ścianie domu dostała dzisiaj korę. Mam nadzieję, że za dwa lata tawuły stworzą niski żywopłot i poradzą sobie w ekstremalnych warunkach. ;:65 Mur się tak nagrzewa, że przez wszystkie lata trawnik wysycha tam w ciągu dwu upalnych dni i całe lato denerwuje mnie szare siano. Trzeba by podlewać cztery razy dziennie, a na to nie mamy już ochoty.

Obrazek

Małgosiu dziękuję, ;:196 mało Cię na forum. :) Dzieciaki poszły do przedszkola, więc tylko w weekendy przyjeżdżają. Mam więcej czasu na prace w ogrodzie, choć w tym roku najwięcej u syna pracowałam.
Hortensje tnę od strony żywopłotu wyżej, ale zostawiam tylko najmocniejsze pędy. Wtedy wypuszczają mało, ale za to wysokich pędów. Natomiast z przodu zostawiam też kilka drobniejszych pędów, dlatego mają więcej, choć drobniejszych kwiatów. Tylko tym przy chodniku zostawiłam po dwa najstarsze pędy i tnę radykalnie, więc straszą gołymi pędami dołem. Inaczej nie dało by się chodzić , bo pędy zajmowały połowę chodnika. ;:173
Na zdjęciu Limelight, po takim cięciu. Ma 2,5 metra wysokości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję, ;:196 przez kilka lat pobytu na forum trochę udoskonaliłam swoje umiejętności fotograficzne. :wink: Masz rację, czasem wiązanie konieczne. Ja jednak nie mam cierpliwości, żeby podwiązywać każdy pęd, więc gdy zwiążę kilka, to nie wygląda to dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Zawsze mi się wszystko u ciebie bardzo podoba ;:108 ;:108
Hortensje masz śliczne.A to zdjęcie jest mega https://www.fotosik.pl/zdjecie/356da388580dd653 ;:63 ;:63
Co to za trawa w nóżkach ? A te hortensje na pniu wygjadają dostojnie, przepięknie. Ile latek juz mają ?
Jeżówki śliczności..
Piękny mamy czas :)
Pozdrawiam serdrcznir ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu nie będę się powtarzać w zachwytach bo inni zrobili to już lepiej ale podziękuję serdecznie za te bajeczne widoki ,i chciałabym być choć w 1/10 taka dokładna i zdolna jak ty bardzo mi miło że mogłam cię poznać chociaż przez ogródek,miłego tygodnia podobno ma być pogoda. ;:138
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu, zawsze jestem u Ciebie na bieżąco.
Ciągle walczę u siebie. I mam pytanie na temat zawilców. Jakie warunki one lubią? Moje w ogóle nie chcą kwitnąć, a kępy matki z których pobrałam kwitną u cioci jak szalone.
Czego one chcą?
Pełnego słońca?
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Trawa na cytowanym zdjęciu to hakonechloa Albostriata, podpiera Vanilkę, która nareszcie nie zwiesza kwiatostanów do ziemi.
Pierwsza hortensja pienna ma już 7 lat, to Limelight zapleciona z dwu pędów. Ma najniższy pień, około 60 cm. Co roku przybywała jedna więc mają od 6lat do 1 roku.
Ogród jest teraz najładniejszy, kolorowy a hortensje go rozjaśniają. :tan
Hortensja przy oknie, to właśnie pierwsza pienna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jolu dziękuję. ;:196 Cieszę się, że zaglądasz wirtualnie. Gdybyś była w Rzeszowie to zapraszam, mogę Cię przywieźć do siebie. ;:108
Dzisiaj był u mnie sabat czarownic, tak nazywamy spotkania wieloletnich przyjaciółek. Oczywiście obchód ogrodów podczas takich spotkań obowiązkowy. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Zaniedbałaś swój wątek. :)
Zawilce wiosenne i jesienne rosną u mnie w pełnym słońcu, kwitną niezawodnie. ;:215 Jesienne podlewam, żeby miały wilgotną glebę.
Wiosenne to terminatory rosną i kwitną bez mojej ingerencji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za instrukcję cięcia hortensji ;:167 Przycinam też na 2,3 oczka, ale cięcie kaskadowe nie przyszło mi do głowy ;:223 jak zdrowie pozwoli przytnę też tak rosnące wzdłuż tarasu :heja
Jak zawsze podziwiam i zachwycam się Twoimi kompozycjami ;:215
Hortensje i jeżówki z trawami pięknie się prezentują ;:333
Chętnie też bym podzieliła jeżówki, ale się boję, że je stracę ;:223 Jedną przez swoją nieudolność już tak straciłam i teraz się boję ;:145
Rozchodniki okazałe też zapowiadają się ślicznie ;:333 , bardzo je lubię, ale moje skonsumowały opuchlaki i zostały tylko resztki ;:223
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”