Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kolorowo, pachnąco i bogato u Ciebie w ogrodzie a do tego smakowicie ;:138 Pomidorki pięknie obrodziły ;:63 Motyle zrobiły sobie imprezkę na rabatach :D
Śliczne te pastelowe jeżowki. Hortensje powoli zaczynają swój spektakl, który potrwa aż do późnej jesieni.
Jest cudnie ;:215 ;:215 ;:215
Pozdrawiam serdecznie, miłego popołudnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jolu dziękuję. ;:196 Pełne jeżówki kupuję często, ale są kapryśne i po kilku latach giną, mimo odmładzania. ;:174 Tylko niektóre mam długo, dobrze kwitną i się rozrastają. Natomiast siewki zwykłych białych i różowych u mnie doskonale rosną i kwitną bardzo długo, do przymrozków. Obcinam przekwitłe i podlewam obficie raz w tygodniu, jak nie pada. Na rabacie, gdzie domieszałam sporo gliny, oczywiście jeżówki lepiej kwitną i są wyższe. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu dziękuję. ;:196 Teraz najbardziej lubię swój ogród, ponieważ kolorowe byliny podbijają biel hortensji. :tan
Pomidory jemy od kilku dni, jak ich ZZ nie dopadnie, to również dzieci spróbują ich prawdziwego smaku.
Dom syna ma nowoczesną bryłę, więc schody też w takim stylu. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić do chodzenia po nich. ;:173 Ogród u dzieci musi nabrać masy, żeby miał przyzwoity wygląd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko cieszę się, że będziesz mieć kolejną perowskię. ;:215 Też znalazłam jeszcze kilkanaście, :shock: ale jest tak sucho, że na razie ich nie ruszam, żeby nie zniszczyć sąsiednich roślin.
U mnie na suchych rabatach sprawdzają się tylko zwykłe jeżówki. Odmianowe trzeba podlewać systematycznie, w przeciwnym wypadku karleją. W tym roku Green Jewel i Secret Glow strasznie marne. ;:174 Wypadałoby wymienić im glebę na bardziej gliniastą. Może wiosną znajdę czas, choć kolejny ogród zaczynam jesienią obsadzać. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko motyli na lawendzie i jeżówkach były dziesiątki. Wnusiowie byli zauroczeni ich różnorodnością.
Dziś się jeszcze powstrzymałam z epatowaniem hortensjami, ale chyba długo nie wytrzymam. ;:306 Uwielbiam ogród jak zaczynają się bielić.
Dziękuję serdecznie ;:196 za dobre słowa o moim ogrodzie.
Warzywnik mam mały, ale dla nas dwojga wystarcza na bieżące potrzeby. Niestety trochę ze ślimakami się musimy podzielić. Właśnie wysiałam sałatę na jesień i już kilka zniknęło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Fantastyczne masz jeżowki ;:138 te kępy bordowych są zachwycajace, ta pojedyncza malinowa ma troszkę szersze płatki, czy mi się wydaje? Widzę, że komuś smakują jej płatki, też mam kilka takich obciętych jak nożyczkami ;:14
Pokazuj, pokazuj hortensje, bo piękne są takie na wpół rozwinięte w odcieniu limonkowym, zresztą wszystkie są śliczne ;:333
Miłej, spokojnej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wubacz, ale nie będę wymieniała roślinek, które mnie zauroczyły, bo musiałabym stworzyć długą ich listę.
Wszystkie są takie dorodne, zdrowe, piękne! ;:215 ;:215 ;:138 ;:138
Moja perowskia nie tylko podwiązana, ale i przycięta, bo zakryłaby całą wcale niemałą rabatę, ale nigdy nie znalazłam jej siewek, ;:185 czyli u mnie się nie sieje. ;:131 A może zbyt gorliwie wczesną wiosną usuwam chwasty? ;:7
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu
Same piękność w kwitnieniach.I dalie pięknie ci juz kwitną. ;:333
Z przyjemności i to wielką obejrzałam każdy kadr z twojego ślicznego ogrodu.
Lilie, hortensje , trawy pięknie ci rosną.
Jeżówek widzę masz dużo różnych odmian.I sporo. Po ile sztuk ich sądzisz na stanowisku ??
To jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/731135597e6b8c76 bardzo ładny kadr. ;:63 ;:63
Jaka to za odmiana jeżówki ?
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zaglądam do Ciebie bardzo często, bo dla mnie Twój ogród jest przepiękny i wzorcowy ;:433 ;:433
Cudowne rabaty z jeżówkami, liliami i hortensjami przeplatane trawami ;:333
Soniu na ile oczek przycinasz hortensje bukietowe? Ja w większości na dwa oczka, ale wczoraj po deszczu za bardzo się wyłożyły ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu nie będzie kolejnej perowskie, siewka była wczoraj patrzę jest sucha, nic tylko psy mi ją załatwiły :lol: Hortensje, jeżówki super posadzone. Masz wszystko ładnie skomponowane, a ja mam lekki bałaganik.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne jeżówki zadziwiają kolorami.
Rozwary, budleje i ketmie syryjskie pokazują piękne kwiaty.
Ja też lubię kolory w ogrodzie i nie wyobrażam sobie ogrodu monochromatycznego gdzie króluje jeden kolor.
Ale to pewnie kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. ;:185
Dalie u Ciebie już mają kwiatki, u mnie chyba nie to podłoże i susza spowodowały, że marnie wychodzą z ziemi. Pięknie zagospodarowałaś wszystkie te rabatki w ogrodach.
Miłego nowego tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Syn dobrze wybrał te schody, faktycznie wyglądają lepiej niż kilkanaście zwykłych stopni ;:215 . Ogród też będzie piękny tylko tak jak piszesz, musi nabrać masy ;:108 . Gdybym miała skrzynie to pomalowałabym tylko zewnętrzną stronę . Siatka na gryzonie to dobry pomysł, dzięki za radę ;:196 . Myślałam, że takie niezabezpieczone drewno nie przetrwa kilku lat, jestem zdumiona ;:oj . 40 cm to chyba dobra wysokość , takie zrobimy ;:333 . Mój eM obiecał mi, że przygotuje jesienią skrzynie żeby wiosną je tylko na zewnątrz wystawić i skręcić . Gdyby miał je robić wiosną to pewnie nie doczekałabym się na czas a przecież przy dobrej pogodzie już w marcu można siać . Twoje pomidory świetnie sobie radzą w donicach ;:108 , będzie co zajadać. U mnie tylko koktajlowe w gruncie ale mimo deszczu świetnie sobie radzą. Twoje jeżówki przyprawiają mnie o zawrót głowy ;:oj . Tyle odmian i to w takich olbrzymich kępach ;:303 . Cudnie masz , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Po sobotniej nawałnicy większość lilii połamanych, a jeżówki leżą do ziemi. Hortensję Polar Bear na pniu przygięło pod kątem 45 stopni. ;:145 Dołożyłam dodatkową podporę i powoli prostuję. Hortensjom Magical Moonlight połamało wiele pędów. Duże kwiaty są piękne, ale namoknięte, siłą ciężkości się łamią, albo leżą na ziemi. Limelight, Pinki Vinki, Pink Diamond i niskie Bobo nie ucierpiały.

Halszko dziękuję. ;:196 Właśnie takie limonkowe hortensje najbardziej mi się podobają. Trochę ucierpiały od nawałnicy, ale kwiaty bieleją na rabatach.
Niedziela minęła spokojnie, odpoczywałam po sobotnich zabawach z wnusiami. :)
Malinowa to nowy nabytek Vintage Wine. Miała rosnąć u synowej, ale na razie wylądowała na mojej rabacie. Niestety wiele jeżówek ma pogryzione, albo nawet objedzone płatki.
Masz na myśli tą?

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Po sobotnich huraganach dziś porządkowałam rośliny. Wiele połamanych, więc kilka wazonów w domu zapełnionych. Swoje perowskie też podpieram metalowymi podpórkami, po deszczu i tak leżą na sąsiednich roślinach. ;:222 Taki ich urok. Dzisiaj wykopałam kolejnych kilkanaście siewek perowski i zaczynam się zastanawiać, co zrobić. Wycięte dwa tygodnie temu odrastają z pozostałości korzenia. ;:223
Może Twoja cięższa gleba nie służy siewkom, a może rzeczywiście zbyt gorliwie pielisz. :wink:

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Wszystkie jeżówki podzieliłam jesienią ubiegłego roku i posadziłam w nowych miejscach, tylko białe zostały na tej samej rabacie, choć poszerzyłam im miejscówkę. Mam od 20 do 30 sztuk każdej odmiany w tych większych skupiskach. Niektóre chimeryczne tylko po jednej, dwu, a Cherry Fluff dopiero nabierają masy i też zamierzam je podzielić za rok, jeśli zechcą się rozrosnąć. ;:65
Na zacytowanym zdjęciu Guawa Ice podzielona jesienią. Rośnie tam ponad dwadzieścia sztuk, ale jeszcze dość małe kępki. Niestety ta odmiana ma wiotkie pędy i po deszczach leży na ziemi. ;:222

Obrazek

Obrazek

Halinko dziękuję, ;:196 cieszę się, że mój ogród Ci się podoba. Hortensje przycinam na 2-3 oczka w zależności od stanowiska. Limelight przy chodniku i garażu tnę kaskadowo. Tylne pędy zostawiam wysokie, a z przodu coraz niżej. One są dość sztywne i w większości po deszczu ładnie trzymają pion. Tylko najsłabsze pędy się zwieszają. Natomiast inne odmiany dziś wiązałam do palików, bo łamią się i wiszą smętnie. ;:174

Obrazek

Obrazek

Dorotko nie masz bałaganiku, tylko inaczej skomponowane rabaty. ;:108 Ważne, że Tobie się podobają. U mnie to trochę zboczenie, taką mam pedantyczną naturę. Staram się uładzić świat wokół siebie. W domu mam podobnie, minimalizm i porządek. Z wiekiem trochę odpuszczam, ale charakter trudno zmienić. ;:131
Szkoda siewki perowski, może wiosną kilka się pojawi.

Obrazek

Obrazek

Ewuś dziękuję. ;:196 Mam więcej czasu na emeryturze, to wymyślam zmiany i grupowanie roślin. ;:173 Nie zawsze to wychodzi, ale generalnie jestem zadowolona.
Tylko jedna dalia jeszcze w pąkach, pozostałe kwitną, choć sobotnia ulewa złamała kilka pędów. Dziś kilka godzin spędziłam na podpieraniu i wiązaniu roślin. Rzadko to robię, bo nie lubię wiązanych, nie wyglądają naturalnie. Jednak sobotnia wichura ze ścianą deszczu nie dała mi wyboru.
Mnie się podobają minimalistyczne ogrody u innych, u siebie też musze mieć kolorowo. :D

Obrazek

Obrazek

Ewelinko pomalowane na zewnątrz skrzynie będą wyglądać elegancko. Moje były z desek pobudowlanych, więc M nie chciało się ich szlifować, żeby nadawały się do malowania. Mamy zapasy drewna z budów synów, więc kolejne skrzynie będą również bezkosztowe. :wink:
Zimą jest więcej czasu, więc na pewno M zrobi Ci eleganckie skrzynie na warzywa. ;:108
Jeżówki, które nie wypadają mogę dzielić co trzy lata, więc już przez osiem lat nazbierało się ich sporo. Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Choć jemy pomidory od tygodnia, to czarno widzę ich dojrzewanie, pada od soboty z małymi przerwami. Nie używam żadnej chemii, więc zaglądam codziennie, czy ZZ się nie pojawia.

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcie werbeny patagońskiej. Zaczyna przekwitać, więc zanim zawiąze nasiona wyląduje w kompostowniku. Pewnie jeszcze kilka lat będą się siewki pojawiać, ale mam dośc pielenia. Dzisiaj po deszczu dobrze się wyrywało, zapełniłam jej siewkami 10 litrowe widerko.

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Wystraszyłam się Soniu skutkami jak piszesz nawałnicy w Twoim ogrodzie ;:oj ;:oj bo nie byłam u siebie 3 dni ;:131 .. U mnie na Osiedlu nic się nie działo poza niegroźnym deszczem..No to jutro pędzę na działkę z duszą na ramieniu..
Podziwiam Twoje jeżówki ;:138 :shock:

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu.
Ach te twoje piękne hortensje.Robią niesamowite wrażenie.
Do tego zwiewne trawy.
Pięknie komponują się z innymi roślinami.
Jeżówkowe śliczne odmiany i nas i owady cieszą.
I piękna dalijka.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie wszystko rośnie jakby miało doładowanie.
Dlatego wcale się nie dziwię, że walczysz z siewkami.
Masz śliczne jeżówki.
Ja już zrezygnowałam z kupowania odmianowych.
Przetrwały nieliczne.
Będę sadziła je najzwyklejsze.
Ogród syna zapowiada się ciekawie.
Lubie takie minimalistyczne ogrody.
Dlatego nie mogę dopasować swojego ogrodu ;:223
Lubię i busz i minimalizm
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”