Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne naparstnice zwłaszcza biała.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit jak zwykle pięknie pokazałaś urok swojego ogrodu. Zaczyna się festiwal traw i będzie trwał do późnej jesieni ;:215 Moja stipa wiosną nie odbiła, dobrze, że w lutym posiałam i rosną młode kępki, ale jeszcze są niewielkie.
Naparstnice piękne ;:63
Miłego weekendu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zakwitła pierwsza Cherry Brandy. :shock: Jak wszystkie takie będą, to się zapłaczę. Męczyłam się z nimi trzy miesiące, zanim powędrowały na rabaty.

Obrazek

Madziu naparstnic mam ponad trzydzieści, ale niektóre kwitną za wyższymi roślinami, więc mało je widać. Już w jednym roku miałam kilkanaście białych, potem same różowe. W tym roku znowu więcej białych. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Ogród coraz bardziej kolorowy. Bardzo lubie stipę i na moich piaskach doskonale się sprawdza. Pierwsze miałam z własnego siewu i chyba były lepiej przystosowane do warunków u mnie. Kilka nie odbija po zimie, ale zdecydwana liczba rośnie kilka lat. :tan Co trzy, cztery lata wymieniam na młode siewki. Mam ich tyle, że od kilku lat nie wysiewam na parapet.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu bardzo przyjemnie spaceruje się po Twym ogrodzie bo często pokazujesz nie tylko zbliżenia ale kadry z oddali.
Dzięki temu łatwiej wczuć się w Twój styl ogrodu, który bardzo mi się podoba ;:63
Widać, że masz sporo traw i dzięki nim są takie "zwiewne" elementy tworzące lekkość nasadzeń.
Soniu bardzo udany zestaw roślin .
Podziwiam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Cherry Brandy też siałam i mam nadzieję na kwiaty jak z opakowania nasion ;:7 Zobaczymy jak zakwitną :D Ale płakać nie będę i Ty też nie płacz proszę, miałam takie rude rudbekie w zeszłym roku z jakiegoś miksu zebranego przez kobietkę o dobrym serduszku :D wyglądały całkiem nieźle ;:333
Bardzo ładnie prezentuje się biały ślaz ;:215 kwiatuszki wyglądają jak z krepiny.

Dobrej nocy Soniu, niech nocą deszczyk popada a jutro niech słoneczko Cię przywita.
;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Za każdym razem gdy Cię odwiedzam jestem pod wrażeniem jak pięknie wyglądają Twoje rabaty ;:215 . Masz porządeczek na nich ;:108 . Trawy dodają im lekkości a byliny koloru ;:167 . Czosnki na tle trawnika - rewelacyjne ujęcie ;:138 . U mnie aktualnie upały , chwasty miejscami po kolana ale co tam - ważne , że róża kwitną ;:173 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
mag19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 cze 2021, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie pokazałaś stipę, bardzo fajne zdjęcie, prawie słychać jak faluje na wietrze. Ja mam rozplenice, ale w tym roku dziwnie sie zachowują, jedne rosną a inne jakby nie chciały żyć. Czekam jeszcze ale chyba wylecą. Czarnuszki bardzo wdzięczne.Będę Cie odwiedzać, przyjemnie popatrzeć :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Z utęsknieniem czekam na deszcz, susza straszna. Wykopywałam czosnki, na 30 cm gleba jak popiół. ;:202
Warzywnik podlewam więc jakoś sobie radzi.

Obrazek

Obrazek

Krysiu miło słyszeć od doświadczonej ogrodniczki pochwały. ;:196 Trawami podzieliłam się z synem i kolegą, ale i tak wiele zostało. Mnie mniej kręcą rośliny kolekcjonerskie, a bardziej widok z okien. ;:108 Jesienią zmieniłam widoki z tarasu, niedługo będzie kwitnący, więc zobaczymy czy udany. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko żółte rudbekie trochę mi zaburzyły koncepcję nasadzeń, ;:224 ale każdy kwiat cieszy.
Ślaz od siedmiu lat się wysiewa, więc co roku kilka kwitnie. ;:215 Aktualne mają około 80 cm wysokości i dziś je w większości powycinałam, ponieważ zasłoniły sąsiednie rośliny.
Dziękuję, ;:196 dziś się trochę ochłodziło, ale deszcz tylko zmył kurz. Może jutro pomoczy glebę, bo irga i kilka roślin na skarpie podeschło i brzydko wyglądają. ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko róże kwitna, ale tradycyjnie na skarpie sucho wyjątkowo. Podłam raz solidnie, więc okrywowe obsypane kwiatami. :tan Czosnki zaczęłam wykopywać, żeby je rozgęścić. Ładnie w tym roku kwitły, rozmnożyły się. Kora na rabatach skutecznie ogranicza chwasty, więc już nie napracuję się przy nich. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mag19 miło Cię gościć. :wit Stipa przeżywa u mnie zimy, duże kępy ładnie wyglądają. Dziś kilka czteroletnich wykopałam, kładły się na sąsiednich roślinach i zabierały im światło. ;:222 Wiosną samosiejki powędrują w ich miejsce. Rozplenice potrzebują sporo wilgoci i dzielenia co 3-4 lata, wtedy ładnie się kłoszą. Ja co trzy lata dzielę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Pewnie popadało dzisiaj i u Ciebie Soniu ,nas o 14 pogonił deszcz i grzmoty z działki. Jest dość mokro, ślimaki się cieszą! ;:108 Sporo róż kwitnie u Ciebie ;:138 warzywka też smakowicie rosną... ;:63
miłej niedzieli! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit Pięknie kwitną Ci różyczki, nawet Chopin zaszczyciła Cię kwiatami, choć jeśli pamiętam, pisałaś, że ostro musiałaś ją przyciąć wiosną. Pomponellę podglądam z zainteresowaniem, bo to mój nowy jesienny nabytek. Tylko, że moją jeszcze trzymam w donicy, więc pewnie będzie ja to trochę ograniczać. Jesienią pójdzie do gruntu, już wymyśliłam ,gdzie ją posadzę.
Warzywka już ładnie zawiązały owoce, moje pomidory dopiero kwitną, tylko koktajlowe mają malutkie owocki.
Te widoki z tarasu masz naprawdę cudowne ;:215
Milej niedzieli ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne widoki tworzysz na rabatach ;:167 , do pozazdroszczenia ;:138 . Patrząc na Twoje zdjęcia, takie lekkie, z oddechem, w moim ogrodzie robi się duszno, ale z moim bałaganiarskim charakterem, nie mam szans osiągnąć takich efektów ;:185
Narzekasz na róże, a ja tu widzę cudne bukiety i kaskady kwiecia ;:oj , piękne ostróżki i naparstnice, urocze kompozycje z szałwiami ;:138
U mnie wlało dokładnie, myślę, że i u Ciebie ogród podlany. ;:215
Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Zawsze ten twój ogród podziwiam.
Piękne zestawienia. Różne kompozycje. Obfite kwitnienia.
I juz tak dalie ci kwitną ? ;:oj Moje jeszcze nie wszystki urosły.Ba, nie wszystkie wyszły w tym roku z ziemi. :(
Róze twoje śliczne .I wszystkie bardzo mi się podobaja.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepiękny masz ten ogród. Wcale się nie dziwię, że dzieci zatrudniły Cię do projektowania swojego.
Powinnam pójśc w Twoje ślady, wykopać wszystko i posadzić od nowa, wyrzucając część roślin,.
Niestety nie mam na to siły.
Chyba nie wyrzuciłaś całek orlai?
Nasiona musza zbrązowieć jak u naparstnicy. Zostaw na rabacie po jednej sadzonce, niech się wysiewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”