Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wycięłam kilkadziesiąt sztuk orlai.

Obrazek

Siewki mają ponad metr wysokości. ;:oj Te które przesadzałam, są zdecydowanie mniejsze, około 30 - 40 centymetrów.

Obrazek

Dziś ścięłam większość czosnków wysokich. Ostatnie zostały na jutro.

Obrazek

Martuś czosnki się zagęszczają, muszę wykopywać, ponieważ mają coraz mniejsze i niższe główki. Wolałabym aby cebule nabierały masy i tworzyły wielkie główki. Mam natomiast masę drobnicy. ;:222
Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Dzieciaki widzą mój ogród i też by chcieli mieć gęsto i kolorowo. Niestety tak jak ja, tworzą ogród na kompletnym ugorze. Zanim drzewa i krzewy trochę urosną, musi minąć kilka lat. ;:108
Najlepiej radzą sobie u mnie irysy syberyjskie. Dokupiłam różowego, ale przyszła taka nędzna sadzonka, że nie wiem kiedy doczekam kwiatka. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu dziękuję. ;:196 Mało jeszcze roślin kwitnących. Naparstnice zaczynają i może jakąś różę w tym tygodniu zobaczę. ;:131 Nareszcie mamy piękne dni. Najbardziej cieszę się z warzyw, które bardzo szybko rosną. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko w tych miejscach, gdzie wycięłam oraję rosną byliny. Bardzo ucierpiały z braku światła i wody. ;:174 Już nie planuję tam orlai. Natomiast, tu gdzie została, zostawię kilka po ścięciu. Może przetrwa i będzie wcześniej kwitła za rok. Cieszę się, że u Ciebie też będą kwiaty. ;:215
Dziękuję, ;:196 ogród jest dla mnie lekarstwem i gabinetem rehabilitacji. Lubię go, choć czasem mam doła ogrodowego. Szybko mija i z nowymi siłami robię kolejne rewolucje na rabatach. :tan Dużo roślin dzieliłam w tym roku do ogrodów dzieci, więc niektóre rabaty mniej zagęszczone. Ślimaki zjadły mi cynie, ;:223 więc chyba dokupię jednorocznych, żeby zapełnić puste miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2854
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jaka ta orlaja wysoka ;:oj , a wyobrażałam sobie niskie krzaczki ;:306 .
Piękna szałwia ;:138 , a pamiętam, że jest jej spory szpalerek, to musi być cudny widok ;:oj .
Goździczki śliczne i naparstnica kwitnąca ;:138 . Moje chyba zginą, bo mimo, że pokazały zielone listki, to marnieją zamiast kwitnąć. ;:174 Trzeba wysiać nasionka.
Irysy syberyjskie szybko pokazują kwiatki, nawet jeśli to siewka, a sadzonka, mimo, że marna, może już w tym roku pokazać kwiatuszek. ;:215
Miłego ogrodowania ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Cudny zarówno Twój jak i syna ogród, dobrze mieć w rodzinie architekta zieleni ;:333
Nasadzenia ciekawie skomponowane. ;:215
Irysy i naparstnice bardzo lubię.
Miłej niedzieli, odpoczywaj.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zachwycam się nasadzeniami w Twoim ogrodzie, roślinki tak pięknie skomponowane jak na palecie barw ;:138
Ty już wycinasz orlaję, a ja jeszcze czekam na kwitnienie. Jak często wykopujesz czosnek, moje owszem ładnie kwitną trochę cebul przybyło, ale nie wiem czy ich nie powinnam wykopać, doradź.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Skoro orlaja jest taka ekspansywna, to jednak zrezygnuję z wysiewania jej na tym moim malutkim, a zapchanym po brzegi areale. ;:108
Dobrze mają z Tobą i dzieci, i wnusie. Nie tylko ogród im zaaranżujesz, ale i obsadzisz odpowiednio, kierując się własnym doświadczeniem. ;:333 ;:303 Gdyby mnie zaangażowali, zorganizowałabym im w trymiga takie zagęszczenie, że długo potem walczyliby z nadmiarem roślin. ;:306 ;:306
A Twój ogród taki dostojny i śliczny, jakby nic mu nie ubyło. Kwitnie to, co ma teraz kwitnąć, zieleń we wszystkich swoich odcieniach stanowi dla kwitnących doskonałe tło; jest po prostu pięknie. ;:138 ;:138 ;:138

Dobrego, spokojnego tygodnia, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu swoją ciężką pracą w ogrodzie doszłaś do perfekcji, Twoje nasadzenia są piękne ;:167 ;:oj wszystko fajnie skomponowane.
Bardzo podobają mi się Twoje różne iglaczki te na pniu szczególnie. Barwne żurawiki większymi kępami dają fajny efekt ;:138
Irysy syberyjskie, naparstnice, goździczki, czosnki pięknie wszystko kwitnie ;:167
Soniu dobrej pogody na ogrodowanie, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Hitowa na forum orlaya jakoś mnie nie bierze, ładna kępa goździków ,jakoś wolę bo rodzima! ;:333
Dzisiaj ziąb a jutro ma być cieplutko! Oby!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj leniwy dzień po dwu intensywnie spędzonych. Wypieliłam trochę samosiejek werbeny, naparstnic, szałwii, perowskii i kleome. Kleome wycinałam sukcesywnie kwiatostany, ale jeden chyba zawieruszył się wśród liści róży, więc pełno młodych. ;:223

Obrazek

Po raz pierwszy wysiałam pasternak. Wzeszło tylko kilka, ale już ma około 30 cm wysokości i ogromne liście. W porównani z pietruszką to potwór. ;:202

Obrazek

Martuś orlaję chyba wilgoć pobudziła do takiego wzrostu.
Szałwię omszoną uwielbiam, mam ponad pięćdziesiąt różnych odmian i siewek. Ta niska została jesienią i wiosną podzielona i już kwitnie w nowych miejscach. ;:173
Dzięki ;:196 za pocieszenie w sprawie kwitnienia młodego irysa syberyjskiego. Chyba wypuszcza pąk. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuś dziękuję. ;:196 Też lubię naparstnice, ale sieją się jak szalone. Krzyżują się i czasem ciekawe kolory wychodzą.
U syna nie trzeba znawcy ogrodu. :wink: Cisy, trawy, hosty, trzmieliny i kilka bylin, wszystko w dużej liczbie.
W sobotę pracowałam u syna, więc niedziela była dla wnuków, bo zawiedzeni, że babcia pracowała i nie chciała się bawić. :D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Dorotko dziękuję. ;:196 Ogród już mnie częściowo zadowala, ale bez zmian sobie go nie wyobrażam. :roll: Oraja zaskoczyła mnie wysokością , więc część wylądowała w kompoście
Czosnki wykopuję, jak się zagęszczają, są niższe niż pierwotnie i zmniejszają główki. Czasem co trzy, a czasem co cztery lata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko oraję możesz posiać, ale zostaw jedną, albo dwie i wtedy nie ma z nią problemu. Ładnie rozjaśnia ciemniejsze miejsca i nadspodziewanie długo kwitnie. ;:215
Moje dzieci mają sprecyzowane wymagania, a ja staram się ich słuchać i nie wtrącam się w plany. Wykopuję, ukorzeniam, przywożę od przyjaciółki lub ze szkółek i sadzę z ich pomocą. :)
Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Powoli ograniczam zmiany, coraz mniej jednorocznych, a dużo, krzewów i bylin.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Krysiu dziękuję. ;:196 W tym roku szczególnie wszystkie rośliny w dobrej kondycji, więc rabaty ładnie wyglądają. Traw ubyło, kępy się zmniejszyły, bardziej widać byliny. ;:108
Zimozielone lubię, ogród zimą nie jest szary i pusty.
Na przerobionej jesienią rabacie dużo limonkowego koloru, ale strasznie mnie denerwują linie kroplujące. ;:161 Jak rośliny się rozrosną to zakryją.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu wiesz, że kocham eksperymentować, więc i orlai musiałam spróbować. ;:306 Jest ładna, ażurowa i już wiem, że kilka zostanie w ogrodzie, ale z tyłu rabat, lub na tle traw. Na pewno nie na przedzie rabat i nie w takiej liczbie jak w tym roku. ;:124
Też lubię goździki i mam kilka kępek. Niestety trudno je pokazać, bo rosną na skarpie i na zdjęciu całości widać mój dom lub sąsiada.
Dzisiaj dzień wymarzony na pobyt w ogrodzie, nie za gorąco ale słonecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękne zdjęcia.
Czytałam, że tylko korzeń pasternaku jest jadalny, liście nie, ponadto w upalne dni sok z liści może powodować oparzenia skóry.
Kiedy dojrzewają nasiona naparstnicy? Wyrosła mi jedna nie wiadomo skąd i chcę sobie wysiać.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu przepiękne ujęcia a te czosnki na tle traw zachwyt normalnie i ten obraz łuku w ogrodzie super,idę nadal delektować się twoimi obrazami ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Małgosiu dziękuję. ;:196 U mnie naparstnice kwitną w różnym czasie, w zależności od wielkości samosiejek. Niektóre dopiero za dwa tygodnie pokażą kwiaty. Nasiona są dojrzałe, jak torebka brązowieje i zaczyna sie otwierać. Trzeba albo obserwować codziennie, albo zawiązać kawałek tiulowej firanki. ;:173 Nasiona są mikroskopijne. Najlepiej wysiej jak już dojrzeją. Siewki do zimy podrosną, najwyżej przesadzisz wiosną w pożądane miejsce. Nie zbieram nasion, co roku mam dużo siewek i już jesienią część wyrzucam.
Pasternak posiałam, ponieważ pietruszka u mnie słabo buduje korzeń. Doczytałam, że nasiona pasternaku szybko tracą zdolność kiełkowania, najlepiej byłoby mieć własne. ;:131

Obrazek

Obrazek

Jolu miło Cię znowu witać. ;:196 To już ostatnie czosnki: Majami i Krzysztofa.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak to się stało, że u Ciebie już dalie kwitną?
Piękne masz te stipy Pony Tails. Nigdy nie udało mi się ich przezimować.
Czarnuszka świeci jak białe klejnociki na tle zieleni.
Lubię bardzo twoje zdjęcia Soniu. ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wandziu tylko biała dalia z mojej karpy, podpędzona w donicy. Bordowe kupiłam od razu z kwiatami. Kilka sadzonych do gruntu już pokazuje kolorowe pąki. W takiej wysokiej temperaturze pewnie szybko zakwitną. ;:65
dziękuję za miłe słowa o zdjęciach. ;:196
U mnie stipy od pięciu lat zimują. Wyrzucam starsze niż trzyletnie, bo są ogromne i zacieniaja sąsiednie rośliny.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”