Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 8  
Autor Wiadomość
marpa
 Tytuł: Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.
PostNapisane: 14 cze 2019, o 18:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Różyce Ci kwitną na bogato Basiu :roll: ..obsypane kwieciem są prawdziwą ogrodową ozdobą ..No bez nich ogród jest ubogi... ;:131 ;:138
:wit

ewka36jj
PostNapisane: 15 cze 2019, o 19:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie załapałam się na pierwszą stronę, ale już jestem. Jak się nazywa pomarańczowa piękność?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

apus
PostNapisane: 16 cze 2019, o 17:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I spadł deszcz... ;:138 w samą porę, bo już zaczęłam podlewać z węża, bo zapasy wody się skończyły. Temperatura też spadła. Niestety różom nie służą takie wysokie temperatury, zbyt szybko przekwitają, no i jeszcze niszylistka szaleje ;:222

Aniu anabuko1 taaak...nie da się nie kochać! Rośliny dają nam tyle radości, cieszą oczy i nos...

Andrzejku cieszę się ;:168

Iwonka1 - Iwonko, ja zasypuję pędy cukrem i stawiam na oknie dopóki cukier się nie rozpuści. Póki co stoi sobie jeszcze, a cukier całkiem rozpuścić się nie chce. Ale cóż... chyba zleję go w środę. Tak na oko też będę miała litr, może ciut więcej.
Zrobiłam też w pędów świerka oraz kwiatów czarnego bzu - one już w słoikach. Teraz planuję i wyczekuję kwiatów lipy. Spróbuję z nich zrobić syropek ;:138

Beatko, dokładnie 15 lat. Odkąd mieszkam w moim domku zaczęłam robić to i owo. Początki były różne, dużo kwiatków jednorocznych, które wysiewałam obok góry budowlanego piachu ;:306

Soniu, dziękuję ;:196 Udało się, ale nadal w donicy. Jakby popadało przez kilka dni, to je wysadze, bo miejsce docelowe już mam :heja Mam już długo wyczekiwany płot, a przy nim miejsce na długa rabatę!

Kasiu, uważaj z tym zapraszaniem kilku... znając życie skończy się na kilkudziesięciu! ;:306 Ale nie będziesz żałować. Róże są cudowne!

Krysiu, dziękuję. Oczko pozarastało trawą wodą, ale w przyszłym muszę je troszkę przegarnąć i ograniczyć.
Lubię ten busz...

Irenko, te kwitnienia wynagradzają nam te zadrapania. Oj są z róż piękności.... oczu nie można oderwać!

Paula, miło Cię widzieć ;:196 Skrzynie mam super, że tak nieskromnie powiem, ale to zasługa mojego męża. W tym roku w jednych są ziółka oraz ogórki (będę je prowadzić pionowo) a w drugiej w piątek posadziłam cukinię. Mam nadzieję, że będą zbiory....
Jeśli będę mogła Ci w czymś pomóc, to pewnie! ;:196

Julciu, ja już więcej nie planuję zakupowania róż, ale na pewno kilka będę musiała w przyszłym roku przesadzić, bo trochę za gęsto je posadziłam.... jak zwykle zresztą. Już tak mam że zawsze sadze za gęsto.

Mariuszku
, dużo czasu, ale u mnie większość to młode nasadzenia (najstarsze to 5 - 8 letnie, no może kilka starszych), a to dlatego, że nie miałam ogrodzenia z jednej strony do tego roku i wiele roślin posłużyło jako karma dla saren i zajączków.

iwona0042 - Iwonko dziękuję

Karolciu, ja muszę poprzesadzać niektóre róże, bo bardzo sa zagęszczone. Szkoda mi ich. Może się wyleczymy z tego za ciasnego sadzenia?

Maryniu, oj taaaak... to bardzo dobry rok dla róż. Chyba ten mokry maj im pomógł w tym.
...w chorobach pewnie też...

Ewuniu, miło Cię widzieć, na każdej stronie.
Ta pomarańczowa na drugim i trzecim zdjęciu to Lady of Shalott, a na szóstym zdjęciu Tatton (pod taką nazwą kupiłam) - jest to niewysoka rabatowa.

Eden Rose w tym roku jest najbardziej rozkwitnięta w swojej karierze, zachwyca mnie...
Obrazek

Obrazek

Alexandra Princess of Kent (chyba to ona, bo kupiona jako NN) też sobie wspaniale radzi...

Obrazek

Obrazek

Tatton (szukałam w necie jej opisu, ale nie ma zbyt wiele) a za nią Cinco de Mayo

Obrazek

Cinco de Mayo - polecam, to naprawdę żywotna róża i ciekawa w kolorystyce.

Obrazek

Obrazek

Święta Elżbieta Węgierska...

Obrazek

NN, która kupiona w markecie miała być fioletowa pnącą.
Jest bardzo wysoka, pachnąca i ma dosyć spore kwiaty. Uwielbiam ją

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Colette też nie próżnuje....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dorotka350
PostNapisane: 16 cze 2019, o 18:56 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Basiu, dołączam do nowego wątku :wit
Różane piękności zapierają dech w piersiach. Colette szaleje na całego ;:63 Pokazuj jak najwięcej zdjęć, bo teraz jest czas dla królowych ;:167

iwona0042
PostNapisane: 16 cze 2019, o 19:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Basiu sane piękności różane, nie wiem która najpiękniejsza, one wszystkie są cudne ;:215 ;:138 ;:215 Basiu a syrop z lipy to jak robisz?

apus
PostNapisane: 16 cze 2019, o 19:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dorotko, Colette to w tym roku przeszła samą siebie... gdyby jeszcze było chłodniej, to trwałoby to dłużej, a tak pewnie w przyszłym tygodniu będzie cięcie.

Iwonko, nie robiłam jeszcze z lipy, ale w tym roku mam taki plan.

znalazłam taki przepis i chyba z niego będę robić:
100 g świeżych kwiatów lipy bez przylistków około 1 litr
800 g-1kg cukru
1 l wody
1 cytryna
Przygotowanie krok po kroku
Kwiaty oczyść dokładnie. Zwróć uwagę, czy nie ma w nich robaczków, co może się zdarzyć.
Wodę z cukrem doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez około 10 minut.
Gorącym syropem zalej kwiaty.
Dodaj skórkę otartą z wyszorowanej cytryny oraz wyciśnięty sok.
Pozostaw pod przykryciem na 48-72 godziny w temperaturze pokojowej mieszając od czasu do czasu.
Odcedź kwiaty przez gęste sito. Dokładni odciśnij i przelej do słoiczków lub buteleczek.
Pasteryzuj, by zachować syrop na zimę, lub przechowuj w lodówce.
Podobnie robiłam z kwiatów czarnego bzu... myślę że uda się ;:333

Rosarium
Obrazek

Graham Thomas
Obrazek

Obrazek

Polka
Obrazek

Poczciwy Westerland

Obrazek

Obrazek

iwona0042
PostNapisane: 16 cze 2019, o 19:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dziękuję, no to ja z kwiatów bzu też robiłam, więc to podobnie, super, dziękuję jeszcze raz Basiu, syrop do picia lepszy znaczy smaczniejszy dla dzieci niż suszona ;:215

adka321
PostNapisane: 17 cze 2019, o 22:01 
50p
50p

0 szt.
Basiu witam się i ją .Twoje różyczki widać ze Cie kochają ;:63 .Moja eden rose mam wrażenie że potrzebuje więcej wody niż inne roże ..może dlatego że rośnie na patelni . Omosiro rośnie u mnie w gąszczu znacznie lepiej poczułby się jak by dostał trochę swobody.Z tego co zaobserwowałam to mój nie rośnie na ostrym słońcu ..bardziej w pól cienieniu ,no i dostał wydaje mi się dobre podłoże czyli kompost wymieszany z rodzimą gliniastą ziemią rozluźniona domieszką piasku .Bedzie przesadzony na przyszły sezon tylko muszę mu znaleźć odpowiednią miejscówkę .

Róże i inne kwiatki u Adki

anabuko1
PostNapisane: 17 cze 2019, o 22:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Piękne twoje roze Basiu.Widać,ze je kochasz.Pięknie ci rośna, i co najważniejsze pięknie kwinta ;:108 ;:108
Śliczna ta NN,. którą kupiłaś w markecie.Takie niespodzianki, bardzo ciekawe. ;:173
Pęcherznica imponujacych rozmiarów

apus
PostNapisane: 21 cze 2019, o 15:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
iwona0042 - Iwonko, ja chyba lipy w tym roku nie zrobię, bo moje lipy kwitną tylko na górze, a są dosyć potężnymi drzewami, więc ciężko będzie cokolwiek urwać. Z czarnego bzu robią też taką lemoniadę, ale teraz to już na kwiaty ciut za późno ;:333

Adka, witaj ;:168 myślę, że z różami, to tak z wzajemnością... chociaż czasami mniej mnie kochają. Ja ogólnie róż nie podlewam, bo mam ich za dużo. Chyba że jest skrajnie długo nie pada, ale na szczęście dzisiaj pogoda się zlitowała i polało...
Oshimo zachwycający jest! ;:167

Aniu, dziękuję. Teraz już kończą kwitnienie, jednak te upały zrobiły swoje i przyspieszyły kwitnienie.
Bardzo jestem ciekawa co to za NN, jak ma na imię.

U mnie dzisiaj popadało, roślinki zadowolone, chociaż takie opady, to kropla w morzu potrzeb, ale zawsze coś. Cały czas kiełbasi się jakaś burza, więc może coś jeszcze popadać. Dzisiaj zaczęłam ciąć przekwitnięte róże... wyszło dwa wory ścinek, a nawet 1/4 nie obcięłam ;:306 Musze jeszcze nawóz kupić i dokarmić je z drugiego.

Zdjęcia później, bo coś fotosik się buntuje

Maska
PostNapisane: 21 cze 2019, o 22:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Basiu ;:196 a ja się dziwiłam że nie mam powiadomień, a tu niespodzianka! Niestety Fotosik dzisiaj szwankuje więc wrócę wkrótce, bo nie wszystkie zdjęcia widzę. A to rzadkość, żeby widzieć tyle zdjęć z Twojego ogrodu ;:168 Powodzenia z różami...Ogród urządzony jest nudny :wink:

Zuzia111
PostNapisane: 22 cze 2019, o 07:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Basiu ;:168 . A mnie się udało zobaczyć zdjęcia i ten piękny różany raj :heja ' U mnie w tym roku takiego nie ma, jedynie Edenka niezawodna dała popis a reszta kwitnie bo kwitnie ale się nie wysila :;230 . U mnie także nareszcie pogoda się zlitowała , przeszła burza a deszczyku może do wieczora starczy ;:oj. Pozdrawiam, życzę następnych udanych syropków no i oczywiście deszczyku ;:128

Od wiosny do jesieni w moim raju

cyma2704
PostNapisane: 22 cze 2019, o 13:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Basiu Edenka wyjątkowo piękna, ;:oj choć każda z twoich róż wymaga zachwytu. Marketowa śliczna, masz ją w lekkim cieniu?
Sadź hibiskusy do ziemi, może nawet pokażą kwiatka.
Też rano pobiegłam ścinać róże, ale szybko uciekłam, bo upał.
Pozdrawiam ciepło. ;:196

apus
PostNapisane: 22 cze 2019, o 13:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tnę różę... kolejne wory-bio pełne. A gdzie tam jeszcze? Pomidorki podwiązałam, oberwałam wilki i liście, które leżały na ziemi a i przy okazji zauważyłam, że kilka ma już zawiązane owoce! :heja

Marysiu, czas było założyć nowy wątek, a i na okoliczność trochę częściej wychodzę z aparatem na ogród...
Masz rację.. ogród urządzony to nuda... bo co w nim robić? Jak nie można przesadzać, rozsadzać, wysadzać i wsadzać? ;:306

Zuziu, u mnie wczoraj padało, ogród napojony, ale i tak mało... dzisiaj zanosiło się, ale przeszło bokiem. Plewiłam trochę, bo wszystko zarasta i pomimo deszczu jest bardzo sucho nadal.
Syropek lipowy chyba nie będzie w tym roku robiony, bo mojej lipy kwitną bardzo wysoko i nie jestem w stanie urwać kwiatów, ale jeszcze będę myśleć o innych kwiatach :)

Soniu, w tym roku Edenka bardzo okwitła, zresztą chyba wszystkie róże dały czadu z kwitnieniem! Ta z markety rośnie od zachodu, przy wiacie garażowej, ale ma cień, słońce też tam dociera, ale jest rozproszone. Cudownie pachnie!
Nawozisz kolejny raz róże?

Eden Rose

Obrazek

Kolejna róża z marketu, której nazwy nie znam. Wielokwiatowa, różowa, kwitnąca w bukietach... pięknie pachnie. Zdrowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róża Bouquet Parfait - cudowne bukiety

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Obrazek

Nostaligia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wedding Piano

Obrazek

I gąszcz... ;:306
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 101 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 8  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: e-genia, Evii91, Madziagos i 49 gości