Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu jak długo masz Eden Rose? Mam od tego roku, ale jest malutka, prawie nie rośnie. U Ciebie za to piękna.
Pięknie zakwitły Ci róże. ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Irenko posadziłam ją w 2016 roku, wiosną. Pierwszy rok maleństwo była, a w drugim budowała krzak, w ubiegłym roku zakwitła pięknie, ale w tym, to już zjawisko... ;:167

Nadal nie widzę swoich zdjęć ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Jakie masz piękne róże. Najbardziej podoba mi się Nostalgia. Ta żółta nad nią też jest niezła.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

cuudny ten clemek.To Solina ??
Ostrozki pieknosci wielkie.Radości tez wielkie.U mnie takie nie rosną.
rozane pieknosci masz wielkie.Jest, jest co podziwiać.
Graham Thomas zapad mi w serce. ;:173
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu znalazłam Twój wątek, podziwiam cudne Twoje róże ;:167
Ja też pościnałam większość róż ,temperatury wysokie to spowodowały.
Cinco de mayo ;:333

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu jak te gałązki z róż pchasz do worków czy kolce nie targają folii? Ja wczoraj trochę przycinałam bo deszczu było niewiele ale róże sponiewierał. Zdjęć niestety nie widzę i jak to jest że niektórzy je widzą> ;:202
Miłej niedzieli! ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Proszę, proszę nowy wątek, no to zaspałam ;:224 . Szkoda, że nie widzę zdjęć, nie wiem co się dzieje, czytam jednak zachwyty i jest mi smutno, że nie mogę sama ich podziwiać z Wami ;:145 .
Nie wiem, co się dzieje, moje też się nie otwierają do końca ;:222 ;:222
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

:wit Basiu! ;:196
Tak rzadko teraz bywam na forum, a tu taki pech. ;:oj Nie mogę obejrzeć zdjęć. ;:174 Muszę się uzbroić w cierpliwość i poczekać tydzień, by nadrobić zaległości. ;:108
Dobrego tygodnia życzę i zdróweczka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Zdjęcia już widoczne, róże super Ci kwitną Basiu! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu to muszę być cierpliwa. widzę, że moja Edenka lekko się ruszyła. Puszcza kila maleńkich pędzików. Mam nadzieję, że za jakiś czas się doczekam takich wspaniałych widoków jak u Ciebie.
Zdjęcia widoczne, musiała być jakaś awaria.
Śliczne różyczki, powojniki ostróżki ...
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Chyba sobie wydrukuję zdjęcie Twojej Edenki i pokażę swojej. Może się zawstydzi i weźmie przykład z rówieśniczki? Moje się aż tak nie rozszalały, ale ogólnie, to jestem zadowolona ;:108
Twoje, co jedna to piękniejsza, kwitną burzą kwiatów, szkoda tylko, że upały zdecydowanie skracają ich kwitnienie. Graham Thomas ma piękny kolor starego złota, nie błyszczy się jak byle świecidełko, ale przyciąga spojrzenie. I ta marketowa NN jest w moim typie, piękne są takie niespodzianki ;:63
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Ale piękne te różyczki Twoje ;:oj no a Edenka ;:138 , a ja z lipy chciałam, bo mam koło siebie, ale przez te upały nie zdążyłam zebrać, a dziś wolne, więc poszłam zobaczyć, ale już lipa z lipy, bo już przekwitła, no tak szybko przekwitła, u nas sucho strasznie, deszczu nie ma jedynie wiatr wysusza ziemię.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Upał... róże się gotują, hortensje mdleją... a chwasty jak gdyby nigdy nic ;:306 Zbieram pierwsze ogórki - dzisiaj na obiad zrobiłam mizerię - pysznaaaa... To tak naprawdę pierwsze moje ogóry na zewnątrz (raz miałam w tunelu, sałatkowe, gładkie i długie). Patrząc na ilość zawiązek, to chyba trochę będę miała słoików w tym roku ;:215
Oby tylko nie zaatakowała je jakaś choroba.


Kasiu - kasia74 dziękuję. Nostalgia w tym roku pierwszy raz tak ładnie zakwitła, ale zaskoczyło mnie, że ona bardziej czerwona, a nie bardziej biała ;:306

Aniu - anabuko1 tak to Solina. Bardzo fajnie sobie radzi i duża jest. Ostróżki w tym roku tak poszły w wysokość, oczywiście już leżą na bokach, ale nie ruszam ich, bo obawiam się, ze mogłabym im teraz zaszkodzić niż pomóc. Poczekam aż przekwitną i zetnę.
Graham mnie zachwycił, kolorem, wielkością krzaka, wszystkim już w ubiegłym roku i w tym roku dokupiłam jeszcze jednego, posadziłam tak żeby mieć go na widoku, gdy siedzę na tarasie. Malutki jeszcze, ale ładnie sobie radzi.

Aniu - Annes 77 ;:168 u mnie jeszcze sporo jest na krzakach i kwitnących (niestety to często kwiaty jednego dnia) i do wycięcia.

Marysiu - Maska
ścinam i trochę rozdrabniam gałązki, żeby zbyt wielkie nie były, nie ugniatam ich, tylko swobodnie wrzucam do rozłożonego wora. Nawet mi się udaje bez potargania to zrobić. Nie bardzo co mam robić z gałązkami, a ogniska bałabym się napalic.

Daysy - ;:196 już problem rozwiązany. Niestety róże coraz szybciej znikają z ogrodu (tzn. kwiaty róż). Upał daje czadu...

Lucynko, na pewno nadrobić zaległości ;:196

Maryniu dziękuję ;:196

irpam - Irenko Edenka ruszy się na pewno, daj jej czasu. Na pewno dwa trzy lata musi mieć zeby pokazała na co ją stać, a wierz mi że stać ją na bardzo dużo ;:215


Iwonko - Iwonka1 może faktycznie trzeba ją zawstydzić? Albo pokrzyczeń na nią wiosną, zeby się ogarnęła ;:333
Graham to cudowna róża, a wiesz, że jeszcze trzy lata temu zapierałam się, że nigdy żółtych ;:306


Iwonko - iwona0042 u mnie niestety lipa kwitła bardzo wysoko, i pewnie przez jeden dzień. Bardzo szybko to poszło. Jeszcze wyczytałam, że można robić syrop z pospolitej dziewanny oraz z zielonych szyszek sosnowych. Zrobiłam z tych szyszek, dzisiaj nastawiłam, ale już są bardzo twarde, ciężko je pokroić, chyba sie trochę spóźniłam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Róże na skalniaku:

The Fairy czerwona - w tym roku późną zimą miałam plan ją wywalić, bo w ub. rosła długimi batami i małą ilością kwiatów. Ale jakoś mi tak zeszło...
Obrazek

Obrazek

Ballerina. Przez pogodę i duże ilośc palącego słońca jest biała, nie ma charakterystycznego różowego rumieńca, albo bardzo szybko go traci... Jednak świetnie sobie radzi w taką pogodę

Obrazek

Obrazek

Elmshorn - posadzony jest na samej górze skalniakowej skarpy, bardzo w tym roku ładnie się rozrósł, zakwitł wielkimi bukietami, ale też rozłożył się na boki (nie ma podparcia). Już zakończył kwitnienie, ale nie mam kiedy zrobić z nim porządek (zdjęcie sprzed tygodnia).

Obrazek

Nic do siebie nie pasuje, ale lubię ten róż z czerwienią i żółty.... misz-masz ;:306

Obrazek

Obrazek

Różowa NN... ją uwielbiam - może wiecie jak ona może mieć na imię? - widać ją też na zdjęciu powyżej (pachnąca, wielokwiatowa, kwitnie bukietami, zdrowa, powtarza, kwiat ładnie wypełniony)

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”