Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Różyce Ci kwitną na bogato Basiu :roll: ..obsypane kwieciem są prawdziwą ogrodową ozdobą ..No bez nich ogród jest ubogi... ;:131 ;:138
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Nie załapałam się na pierwszą stronę, ale już jestem. Jak się nazywa pomarańczowa piękność?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

I spadł deszcz... ;:138 w samą porę, bo już zaczęłam podlewać z węża, bo zapasy wody się skończyły. Temperatura też spadła. Niestety różom nie służą takie wysokie temperatury, zbyt szybko przekwitają, no i jeszcze niszylistka szaleje ;:222

Aniu anabuko1 taaak...nie da się nie kochać! Rośliny dają nam tyle radości, cieszą oczy i nos...

Andrzejku cieszę się ;:168

Iwonka1 - Iwonko, ja zasypuję pędy cukrem i stawiam na oknie dopóki cukier się nie rozpuści. Póki co stoi sobie jeszcze, a cukier całkiem rozpuścić się nie chce. Ale cóż... chyba zleję go w środę. Tak na oko też będę miała litr, może ciut więcej.
Zrobiłam też w pędów świerka oraz kwiatów czarnego bzu - one już w słoikach. Teraz planuję i wyczekuję kwiatów lipy. Spróbuję z nich zrobić syropek ;:138

Beatko, dokładnie 15 lat. Odkąd mieszkam w moim domku zaczęłam robić to i owo. Początki były różne, dużo kwiatków jednorocznych, które wysiewałam obok góry budowlanego piachu ;:306

Soniu, dziękuję ;:196 Udało się, ale nadal w donicy. Jakby popadało przez kilka dni, to je wysadze, bo miejsce docelowe już mam :heja Mam już długo wyczekiwany płot, a przy nim miejsce na długa rabatę!

Kasiu, uważaj z tym zapraszaniem kilku... znając życie skończy się na kilkudziesięciu! ;:306 Ale nie będziesz żałować. Róże są cudowne!

Krysiu, dziękuję. Oczko pozarastało trawą wodą, ale w przyszłym muszę je troszkę przegarnąć i ograniczyć.
Lubię ten busz...

Irenko, te kwitnienia wynagradzają nam te zadrapania. Oj są z róż piękności.... oczu nie można oderwać!

Paula, miło Cię widzieć ;:196 Skrzynie mam super, że tak nieskromnie powiem, ale to zasługa mojego męża. W tym roku w jednych są ziółka oraz ogórki (będę je prowadzić pionowo) a w drugiej w piątek posadziłam cukinię. Mam nadzieję, że będą zbiory....
Jeśli będę mogła Ci w czymś pomóc, to pewnie! ;:196

Julciu, ja już więcej nie planuję zakupowania róż, ale na pewno kilka będę musiała w przyszłym roku przesadzić, bo trochę za gęsto je posadziłam.... jak zwykle zresztą. Już tak mam że zawsze sadze za gęsto.

Mariuszku
, dużo czasu, ale u mnie większość to młode nasadzenia (najstarsze to 5 - 8 letnie, no może kilka starszych), a to dlatego, że nie miałam ogrodzenia z jednej strony do tego roku i wiele roślin posłużyło jako karma dla saren i zajączków.

iwona0042 - Iwonko dziękuję

Karolciu, ja muszę poprzesadzać niektóre róże, bo bardzo sa zagęszczone. Szkoda mi ich. Może się wyleczymy z tego za ciasnego sadzenia?

Maryniu, oj taaaak... to bardzo dobry rok dla róż. Chyba ten mokry maj im pomógł w tym.
...w chorobach pewnie też...

Ewuniu, miło Cię widzieć, na każdej stronie.
Ta pomarańczowa na drugim i trzecim zdjęciu to Lady of Shalott, a na szóstym zdjęciu Tatton (pod taką nazwą kupiłam) - jest to niewysoka rabatowa.

Eden Rose w tym roku jest najbardziej rozkwitnięta w swojej karierze, zachwyca mnie...
Obrazek

Obrazek

Alexandra Princess of Kent (chyba to ona, bo kupiona jako NN) też sobie wspaniale radzi...

Obrazek

Obrazek

Tatton (szukałam w necie jej opisu, ale nie ma zbyt wiele) a za nią Cinco de Mayo

Obrazek

Cinco de Mayo - polecam, to naprawdę żywotna róża i ciekawa w kolorystyce.

Obrazek

Obrazek

Święta Elżbieta Węgierska...

Obrazek

NN, która kupiona w markecie miała być fioletowa pnącą.
Jest bardzo wysoka, pachnąca i ma dosyć spore kwiaty. Uwielbiam ją

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Colette też nie próżnuje....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu, dołączam do nowego wątku :wit
Różane piękności zapierają dech w piersiach. Colette szaleje na całego ;:63 Pokazuj jak najwięcej zdjęć, bo teraz jest czas dla królowych ;:167
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu sane piękności różane, nie wiem która najpiękniejsza, one wszystkie są cudne ;:215 ;:138 ;:215 Basiu a syrop z lipy to jak robisz?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Dorotko, Colette to w tym roku przeszła samą siebie... gdyby jeszcze było chłodniej, to trwałoby to dłużej, a tak pewnie w przyszłym tygodniu będzie cięcie.

Iwonko, nie robiłam jeszcze z lipy, ale w tym roku mam taki plan.

znalazłam taki przepis i chyba z niego będę robić:
100 g świeżych kwiatów lipy bez przylistków około 1 litr
800 g-1kg cukru
1 l wody
1 cytryna
Przygotowanie krok po kroku
Kwiaty oczyść dokładnie. Zwróć uwagę, czy nie ma w nich robaczków, co może się zdarzyć.
Wodę z cukrem doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez około 10 minut.
Gorącym syropem zalej kwiaty.
Dodaj skórkę otartą z wyszorowanej cytryny oraz wyciśnięty sok.
Pozostaw pod przykryciem na 48-72 godziny w temperaturze pokojowej mieszając od czasu do czasu.
Odcedź kwiaty przez gęste sito. Dokładni odciśnij i przelej do słoiczków lub buteleczek.
Pasteryzuj, by zachować syrop na zimę, lub przechowuj w lodówce.
Podobnie robiłam z kwiatów czarnego bzu... myślę że uda się ;:333

Rosarium
Obrazek


Graham Thomas
Obrazek

Obrazek

Polka
Obrazek

Poczciwy Westerland

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Dziękuję, no to ja z kwiatów bzu też robiłam, więc to podobnie, super, dziękuję jeszcze raz Basiu, syrop do picia lepszy znaczy smaczniejszy dla dzieci niż suszona ;:215
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu witam się i ją .Twoje różyczki widać ze Cie kochają ;:63 .Moja eden rose mam wrażenie że potrzebuje więcej wody niż inne roże ..może dlatego że rośnie na patelni . Omosiro rośnie u mnie w gąszczu znacznie lepiej poczułby się jak by dostał trochę swobody.Z tego co zaobserwowałam to mój nie rośnie na ostrym słońcu ..bardziej w pól cienieniu ,no i dostał wydaje mi się dobre podłoże czyli kompost wymieszany z rodzimą gliniastą ziemią rozluźniona domieszką piasku .Bedzie przesadzony na przyszły sezon tylko muszę mu znaleźć odpowiednią miejscówkę .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Piękne twoje roze Basiu.Widać,ze je kochasz.Pięknie ci rośna, i co najważniejsze pięknie kwinta ;:108 ;:108
Śliczna ta NN,. którą kupiłaś w markecie.Takie niespodzianki, bardzo ciekawe. ;:173
Pęcherznica imponujacych rozmiarów
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

iwona0042 - Iwonko, ja chyba lipy w tym roku nie zrobię, bo moje lipy kwitną tylko na górze, a są dosyć potężnymi drzewami, więc ciężko będzie cokolwiek urwać. Z czarnego bzu robią też taką lemoniadę, ale teraz to już na kwiaty ciut za późno ;:333


Adka, witaj ;:168 myślę, że z różami, to tak z wzajemnością... chociaż czasami mniej mnie kochają. Ja ogólnie róż nie podlewam, bo mam ich za dużo. Chyba że jest skrajnie długo nie pada, ale na szczęście dzisiaj pogoda się zlitowała i polało...
Oshimo zachwycający jest! ;:167

Aniu, dziękuję. Teraz już kończą kwitnienie, jednak te upały zrobiły swoje i przyspieszyły kwitnienie.
Bardzo jestem ciekawa co to za NN, jak ma na imię.

U mnie dzisiaj popadało, roślinki zadowolone, chociaż takie opady, to kropla w morzu potrzeb, ale zawsze coś. Cały czas kiełbasi się jakaś burza, więc może coś jeszcze popadać. Dzisiaj zaczęłam ciąć przekwitnięte róże... wyszło dwa wory ścinek, a nawet 1/4 nie obcięłam ;:306 Musze jeszcze nawóz kupić i dokarmić je z drugiego.

Zdjęcia później, bo coś fotosik się buntuje
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Witaj Basiu ;:196 a ja się dziwiłam że nie mam powiadomień, a tu niespodzianka! Niestety Fotosik dzisiaj szwankuje więc wrócę wkrótce, bo nie wszystkie zdjęcia widzę. A to rzadkość, żeby widzieć tyle zdjęć z Twojego ogrodu ;:168 Powodzenia z różami...Ogród urządzony jest nudny :wink:
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Witaj Basiu ;:168 . A mnie się udało zobaczyć zdjęcia i ten piękny różany raj :heja ' U mnie w tym roku takiego nie ma, jedynie Edenka niezawodna dała popis a reszta kwitnie bo kwitnie ale się nie wysila :;230 . U mnie także nareszcie pogoda się zlitowała , przeszła burza a deszczyku może do wieczora starczy ;:oj. Pozdrawiam, życzę następnych udanych syropków no i oczywiście deszczyku ;:128
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje rośliny... apus - ogród z różą. 4 cz.

Post »

Basiu Edenka wyjątkowo piękna, ;:oj choć każda z twoich róż wymaga zachwytu. Marketowa śliczna, masz ją w lekkim cieniu?
Sadź hibiskusy do ziemi, może nawet pokażą kwiatka.
Też rano pobiegłam ścinać róże, ale szybko uciekłam, bo upał.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”