Ogród to życie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogród to życie

Post »

Witam wszystkich na forum,
Na imię mam Barbara, mieszkam od 2014 roku w swoim wymarzonym domku i od tego czasu razem z mężem urządzamy nasz ogród, który cały czas żyje i się zmienia.
Właśnie to jest najfajniejsze, że co roku coś dodajesz, sadzisz i zmienia ci się koncepcja tego co ma być.
Chciałabym pokazać Wam te początki na kilku zdjęciach rok 2014
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zaczynać od zera to jest wyzwanie, które zostało przez nas podjęte. Często zaglądałam na wasze form i podziwiałam wasze ogrody, wielki szacunek dla każdej osoby która ma ogród i kocha go.
Tak wygląda mój ogród obecnie:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basia
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród to życie

Post »

Cześć Basiu! Imponujące zmiany zaszły u Ciebie. Była wielka rana w ziemi a teraz - busz. Dużo czasu spędzasz w ogrodzie? Ogród to życie - święta prawda :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród to życie

Post »

Ceść Kasiu :wit
Dziękuję za poparcie w ogrodzie spędzam zbyt mało czasu moim zdaniem, gdyż z pracy wracam po 17-tej i niewiele można zrobić, ale za to nadrabiamy w sobotę, niedzielę i w każdy inny dzień wolny.
Wkręciłam się w ogród chociaż nigdy wcześniej nie mieliśmy swojego kawałka ziemi, mieszkaliśmy w bloku. Teraz wiem ile straciliśmy.
Myślę że będziemy wymieniać poglądy na tematy różne, bo wszyscy mamy wspólną pasję ogród. ;:167

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Basia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród to życie

Post »

Basiu miło zajrzeć do Ciebie. Zaczynałam dwa lata wcześniej, ale na ugorze, gdzie chwasty były po pas. Wielki szacunek za wykonaną pracę w urządzaniu ogrodu. ;:138 ;:215 Każdy kto zaczynał od pustej działki, wie ile wysiłku wymaga doprowadzenie ogrodu do satysfakcjonującego wyglądu.
Rabata podokienna cudna. ;:oj
Lilia Muscadet piękna i pachnie obłędnie, moja ulubiona. :)
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród to życie

Post »

Basiu,podzielam Twój niedosyt w kwestii czasu na ogród. Ja działam w takim samym trybie, a nawet rzadziej, bo nie wyprowadziłam się na stałe na wieś i do ogrodu dojeżdżam. Tym bardziej należy doceniać jak ładnie urządziłaś ogród. Przepiękna jest lilia na zdjęciu, teraz jest ich czas. Ja mam obłęd w oczach, gdy widzę róże ale lilie też bardzo, bardzo mi odpowiadają, a ten zapach... ;:224
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród to życie

Post »

Dziękuję dziewczyny za odwiedziny i miłe słowa.
Soniu ja też uwielbiam róże i lilie oraz ostatnio urzekły mnie hortensje.
Po za tym wszystkie kwiaty są cudne i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu.
Wczoraj zrobiłam kilka fotek i dzielę się nimi z wami:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród to życie

Post »

Basiu wielki szacunek za opiekę nad hortensją ogrodową, ;:180 pięknie obsypana kwiatami.
Próbowałam dwa razy z ogrodówkami, ale porażki w kwitnieniu i choroby mnie zniechęciły.
Drzewiasta ma cudne, białe kule. ;:oj
Bukietowa w fazie limonkowej śliczna. Mam trzydzieści sztuk i właśnie takie świeże kwiaty najbardziej lubię. ;:215
Miłej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród to życie

Post »

Dzień dobry i w dodatku bardzo piękny! Prześliczne miejsce. Ja też uciekłam z bloku do domu, tylko może niezupełnie wymarzonego, ale rzeczywiście można docenić taką zamianę - własny kawałek zieleni jest bezcenny :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród to życie

Post »

Witam :wit wszystkich zaglądających do mojego ogrodu, cieszę się że w ogóle ktoś zajrzał.
Soniu masz rację co do hortensji ogrodowych ja miałam to samo przemarzała nam dwa lata pod rząd mimo osłony, u mnie strasznie wieje cały rok.
W tym roku też trochę przemarzła no ale jak widać nie do końca bo kwitnie, nie zapeszając pięknie, zobaczymy za rok.
Bukietowa w zeszłym roku była mała a w tym tak ją wystrzeliło że sama się dziwię. Masz 30 sztuk tych hortensji to musi wyglądać obłędnie, ja kupiłam jeszcze dwie malutkie Vanille Fraise tak wyglądają teraz:
Obrazek

Anabellka ma ogromne kule kwiaty wczoraj cały dzień padało i dziś leży na ziemi chociaż ma podpory, widać za niskie.

Obrazek

Jeżeli chodzi o różnicę mieszkania w bloku a w domu, to chyba nie ma czego porównywać, jak ktoś kocha przestrzeń i ogród to nie da się tego zastąpić żadnym tarasem, balkonem w bloku.
Nigdy nie myślałam że mieszkanie w domu może być tak komfortowe.
Basia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród to życie

Post »

Przepiękny ogród stworzyłaś Basiu ;:180
Wyróżniam szczególnie piękne hortensji. Okaz anabelki wyjatkowy.Czymś ją zasilasz ?
Śliczne róże i lilie też przyciągają wzrok .
Lilie też piękne ;:167
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród to życie

Post »

Witam cię Aniu,
Pytałaś czy anabelka jest czymś zasilana, odpowiedź nie ;:185 .
Jak ją kupowałam od ogrodnika mówił że nie będzie z nią żadnych problemów, że rośnie jak chwast, potrzebuje tylko dużo wody nic więcej i tak robię daję jej dużo pić a ona rośnie.
Róże już pierwsze kwiaty mają obcięte teraz czekam na kolejne, widzę że pąków mają jeszcze więcej niż na początku. Jak tylko rozkwitną wrzucę fotki.
Lilie mogły by kwitnąć trochę dłużej, nie zdąży się człowiek nacieszyć nawąchać...
Basia
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród to życie

Post »

Gratuluję tak pięknego ogrodu stworzonego od podstaw ;:138 Ogromny wysiłek ale również wielka satysfakcja :D
Jaki to powojnik, jeżeli pamiętasz... śliczny tak jak i reszta dorodnych kwiatów. Świetnie sie prezentują na tle tej zielonej sciany.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród to życie

Post »

Witam cię Igo w moim ogrodzie, i dziękuję za miłe słowa.
Clematis niebieski tak było na etykietce jak był kupowany, najpierw rósł sam na podpórce potem mąż zrobił pergolę i teraz rośnie razem z różą różową i tak kwitną nam co roku.
Poplątały się, pokochały i cieszą oko ;:167
Basia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”