Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, podziwiam wielkie bogactwo liliowców, jeżówek i dalii ;:215 U mnie zostało tylko trzy odmiany dalii. Na zimę wykopię tylko jedną, bo trudno je przechować. Nie mam takiego odpowiednio chłodnego miejsca. Wiosną kupię kilka nowych i posadzę do donic. Chciałabym tylko jakieś niezbyt duże odmiany. Te, które mam, to wszystkie olbrzymy i nie nadają się do donic. Szukam niższych. Może coś podpowiesz?
Czytałam, że będą zmiany w Twoim ogrodzie... Ciekawa jestem co wymyśliłaś ;:65
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Jakie fajne zdjęcia żabek. U nas przy oczku też ich zawsze pełno, ale od kilku tygodni już ich nie widuję.
Mały zrobił im nawet oddzielny mini stawek z ... miski :wink: Powrzucał kilka roślinek i faktycznie żabki zamieszkały w nim. Nawet urodziły się 3 kijanki :D Radość, że hej!
Ja też już nie wyobrażam sobie ogrodu bez traw. Zebrinus ładnie Ci rośnie. Mój chyba ma za mało światła, bo słabowity.
Biało-różowa dalia nn prześliczna. ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Czy już Krysiu jesteś po jesiennych porządkach? Co tam u Ciebie słychać oprócz tego, że trawy kołyszą się na wietrze?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, czy Vanille Fraise zdążyła Ci się przebarwić? U mnie jedna ozdobiła się pięknym rumieńcem ale druga, rosnąca stłoczona z trawą, niestety nie.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam :wit

Strasznie dawno nie pisałam.
Minął wrzesień a nawet i październik.
To jeszcze ogrodowe fotki z września.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Róża Kronprinzessin Marie oraz róża White Jacques Cartier.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Początek października to wielka wycinka, przycinka i przesadzanie drzew i krzewów.
Miałam wspaniałą ekipę solidnych i sprytnych panów, którzy po drzewach wspinali się bez lęku.
Pozwolili mi wstawić te fotki. Gapiłam się na ich pracę jak urzeczona.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Po tej akcji musiałam na nowo zorganizować rabaty, ale to jeszcze nie koniec.
Na razie już nie przesadzam roślin, bo obawiam się, że może im to zaszkodzić.
Poczekam do wiosny, wtedy zobaczę efekty i zrobię poprawki.

Dalie wykopane, cebule posadzone i tylko jeszcze jesteśmy w trakcie prac montażowych werandy.
Montaż miał być zrobiony w dwa dni.
Były już trzy dni i zanosi się na następne ale rozciągnięte w czasie już prawie miesiąca. ;:131

cdn......
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Agnieszko ;:196
dziękuję za pochwałę dalii.
Czy Levana będzie miała białe kwiaty, to nie wiem. Zobaczymy.
Na początku pewnie tak a później może się przebarwi.
Udają się w uprawie hortensje bukietowe , gorzej z ogrodowymi.

Aniu Anabuko 1 ;:196
Opóźnienie w przebarwieniach moich hortensji wynika chyba z tego, że u nas latem jest jednak chłodniej
niż na południu kraju. W końcu i moje też się przebarwiły ale o dziwo, te w bardziej słonecznych miejscach
miały lekko przypalone kwiatki.

Stasiu ;:196
Hibiskus owszem rozbujał się ale kwiatki w końcu nie wszystkie się rozwinęły.
Przy okazji przemian w ogrodzie przesadziłam go , może w lepsze miejsce. Zobaczymy w przyszłym sezonie.
Jesień nawet chwilami była piękna, złocista i dzięki temu udało mi się sporo zrobić w ogrodzie.
Teraz już jest zimniej i bardziej wilgotno. Ale też nie najgorzej.

Dorotko ;:196
o zmianach już pisałam co nieco. Właściwie wszystko wzięło się stąd, że drzewa porosły i chorowały.
Zwłaszcza dotyczyło to świerków. Może to dlatego, że w okolicy rośnie też sporo modrzewi.
Wycięłam też trochę starych jałowców, porażonych przez rdzę gruszy a także dwie czereśnie.
Jak rosły przez 20 lat , to może dwa razy miałam z nich pożytek. Tak zawsze coś im przeszkadzało zaowocować.
Po co trzymać takie wielkie drzewa , skoro tylko z nimi kłopot i zajmują miejsce.
Z małych dalii mam tylko bordową "Top Mix Purple". Chyba taka nazywa się anemonowa z żółtym oczkiem.
W tym sezonie pięknie kwitła i długo na przodzie rabaty.
Obrazek

Narine ;:196
obserwowanie życia w oczku to wielka frajda. Kiedyś mieliśmy też rybki ale teraz z nich zrezygnowaliśmy.
Kłopot był z ich zimowaniem a i okoliczne koty na nie polowały skutecznie.
Mój Zebrinus też słabo rośnie i jeszcze nie zdarzyło mi się zobaczyć jego kwiatostanów.
Może mu za sucho , tam , gdzie rośnie albo i za zimno w moim klimacie.

Wandeczko ;:196
sama wiesz, że w ogrodzie nigdy nie jest po robocie. Zawsze jest coś do zrobienia.
Jeszcze liście opadają i trzeba zgrabiać je z trawnika. A już za chwilę będzie kopczykowanie róż.
Już zaczęłam układać na ziemi swoje róże pnące, oczywiście te, które się położyć pozwolą.
A trawy jeszcze się kołyszą... tylko bardziej są złociste. :lol:

Kasiu ;:196
Moja Vanilka zdążyła się pięknie przebarwić. Podobnie i inne bukietowe.
Trochę muszę też poprzesadzać te hortensje i trawy.
Te miały stanowić dla hortensji tło a jednak czasami je zagłuszają.
Ale trawy lepiej przesadzać wiosną podobno, więc tylko dwie przesadziłam a pozostałych nie ruszałam.

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2596
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Wygląda że masz juz swoją choinkę :D Co to jest takie śliczne https://www.fotosik.pl/zdjecie/b1316c1f2ea39f3f
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Myślałam, że jeszcze coś zrobię w ogrodzie ale pada deszcz. :?

Witaj Igo ;:196
Ta roślina to Dalia Tsuki-Yori-No Shisha.
Widzę, że też lubisz takie rozczochrane. :D
Niestety, świerk już gubił igły i obawiam się , że do świąt ta choinka byłaby całkiem łysa.
Coraz częściej myślę o choince wielokrotnego użytku ;:170
:wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu ale miło oglądać zdjęcia kwiatów. ;:215 Wszędzie szaro, a u Ciebie dalie, hortensje i tyle koloru. ;:oj
Panowie od wycinki jak wspinacze wysokogórscy. :shock: Będziesz mieć wiosną dużo pracy. Zebrinusy w naszym klimacie rzadko kwitną. U mnie przez siedem lat tylko dwa razy pokazały kłosy.
Fachowcy, to temat rzeka. ;:173 Niech się uwiną przy werandzie, żebyś spokojnie już szykowała się do świąt.
Pytałaś o rozplenice, ja połowę ścięłam. Posadzę za nimi czosnki, więc niech gleba będzie odsłonięta i nagrzewa się wcześniej. Przycięłam też większość miskantów, mam nadzieję, że przeżyją. Wiosną nadal będę synowi doglądać budowy, więc czasu będę mieć mało.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu :wit
ale akcja z wycinaniem świerku. ;:333
Piękne te twoje róże hortensje.Masz rację u m nie zawsze lato upalne.
Dalie też masz bardzo ładne.Moje tez już jakiś czas temu wykopane i w piwnicy.
Śliczna chryzantemka. ;:215
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Alez piękne róze u Ciebie ,stałam patrzyłam i nie mogłam oderwać oczu .A powojniki jakie cudnie rozkrzewione .I liliowce niczego sobie dużo odmian masz ,masz wszystko co lubię i zostaje u Ciebie.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Soniu ;:196

Pokazuję jeszcze kolorowe zdjęcia , bo sprzed miesiąca.
A wtedy była prawdziwa złota jesień.
Panowie od wycinki to specjalnie wyszkolona ekipa drzewołazów. Oczywiście pracowali z zabezpieczeniem ale i tak ich praca
robiła na mnie niesamowite wrażenie. Jak zobaczyłam jednego z nich na wysokiej brzozie, która na tej wysokości miała już
naprawdę cienkie gałęzie ,to bałam się , żeby taka gałąź się pod nim nie złamała. Na szczęście nie było żadnych problemów.
Jednak ze swoimi trawami poczekam do wiosny.
Na razie nic mnie nie goni. Ale dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie. ;:167

Obrazek Obrazek


Aniu ;:196
Nie tylko ten świerk został wycięty. Również inne drzewa i krzewy zostały wycięte a kilka było u "fryzjera".
Teraz mają przycięte i poukładane czuprynki . :lol:
Dalie wykopałam ostatniego dnia w październiku, po nocy z temperaturą, która ścięła im liście i kwiaty.
Mają zimować na nowej werandzie, bo piwnicy , niestety nie mam.
Jest nadzieja, że jutro prace przy werandzie się skończą, bo na razie hula tam wiatr.
Teraz temperatura spadła poniżej zera, liczę na to, że karpy dalii to wytrzymają.

Obrazek Obrazek

Marzenko ;:196
Witam Cię serdecznie w moich progach i cieszę się , że te widoczki przypadły Ci do gustu.
Koniec czerwca i początek lipca to czas, kiedy ogród prezentuje się najlepiej. Wtedy kwitną róże, piwonie
a zaraz później liliowce i inne kwiaty. Później już zmienia się jego wygląd i ogrodniczka smutnieje.
Pod koniec lata wydaje się , że wszystko nie jest takie piękne jakbym chciała. Zapominamy o czerwcu .
Dobra rada , to obejrzeć zdjęcia z tego okresu i już jest lepiej. Dochodzimy do wniosku, że nie było tak źle. :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Widzę, że i Ty postawiłaś w tym roku na korektę drzewostanu. Świetną ekipę miałaś. Też myślałam o tej metodzie, ale nie znalazłam w okolicy takich fachowców. Czy z drewnem też się już uporałaś? U mnie brzozowe gałęzie do tej pory leżą za altanką :oops: Cudownie kolorową jesień miałaś w ogrodzie. Warto sadzić trawy, przebarwiające się krzewy i chryzantemy. O chryzantemy muszę się uśmiechnąć do Ciebie. Gdzieś mi przepadła ta ruda...
Chciałam jeszcze zapytać co to za róże na zdj. z 9 września. Szczególnie ta biała mnie interesuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”