Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

No i kto mieszka w cieplejszym regionie, ja na południu, czy Ty na północy. ;:88 ;:88
U Ciebie przedwiośnie jak się patrzy a moje maleństwa / ranniki /z duszą na ramieniu, nieśmiało wystawiają mizerne łepetynki. ;:oj
Gdzie zajrzę, to ktoś niedomaga, jak nie grypa opanowała całą rodzinkę, to jeszcze Ty chciałaś się przekonać, że umiesz latać. ;:118
Całe szczęście, że tylko na tym się skończyło, ale co wycierpisz to Twoje. ;:145
Krysieńko kochana, przytulam do serducha delikatnie acz serdecznie, aby przejąć nieco Twojego cierpienia. ;:168
We dwójkę łatwiej pokonać niedyspozycję a bolące miejsca obłóż nieco rozklepanymi liśćmi kapusty, przyniosą ulgę w cierpieniu. ;:215
Zajrzę niebawem, żeby się upewnić o znacznej poprawie a najlepiej o całkowitym wyzdrowieniu.Pozdrawiam i całuję gorąco. ;:cm ;:cm
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj, Krysiu!
Ja myślałam, że tylko piłkarzom przytrafiają się kontuzje i bolesne upadki, a tymczasem i Tobie ;:oj. Dobrze, że to tylko stłuczenie. Bardzo współczuję.
Zdumiało mnie natomiast jak bardzo zaawansowane są Twoje wiosenne rośliny. I to na trójmiejskim biegunie zimna ;:oj. Pewnie "dogrzewał" je parasol dużych drzew. W moim "ciepłym" ogródku nawet w połowie tak duże nie są.
Miejsce po świerku z przodu wygląda świetnie dzięki przesadzonym sporym roślinom. Małe nie zrobiłyby takiego efektu. Ciekawe jak wyglądają miejsca, w których poprzednio rosły...
Werandka podoba mi się bardzo. Miło będzie w niej siedzieć w czasie deszczu i jest gdzie przechowywać donice z roślinami. Pewnie na tę okoliczność ich przybędzie ;:224.

Serdeczne buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, u Ciebie już prawdziwa wiosna :D Miło popatrzeć jak roślinki rwą się do życia.
Też miałabym ochotę przyciąć swoje rugosy, które rosną na zewnątrz ogrodzenia. Niestety z kulami raczej trudno, a trzeba by troszkę też przykucnąć :roll: Muszę jeszcze cierpliwie poczekać.
Mam nadzieję, że lepiej się czujesz? Oby dolegliwości związane z tym niefortunnym upadkiem szybko minęły ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Dużo masz już kwitnących roslinek. Sporo rannikow, mnie się jakoś nie wiodą :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam serdecznie :wit

Znowu zima zawitała do nas na jeden dzień.
To jej drugi podmuch w roku 2020.

Obrazek Obrazek

Następnego dnia było już wiosennie w ogrodzie.
Skutki mojego upadku wciąż jeszcze odczuwam ale też widzę już poprawę.
Powoli coraz lepiej się czuję i nawet już w sobotę przycięłam żywopłot z rugosy (ponad 30 metrów długi).
Poprzycinałam też już trawy i hortensje bukietowe.
Teraz pada deszcz więc odpoczywam bez poczucia winy, że w ogrodzie nie działam. :uszy

Ranniki i przebiśniegi wciąż jeszcze kwitną , chociaż ich kwiatki straciły nieco świeżości.
Ale już startują kwitnienia innych wczesnych roślin.

Aniu anabuko1 ;:196
Bardzo mnie cieszą te wczesne kwiatki.
Jak tylko daję radę to staram się jak najwięcej w ogrodzie zrobić.
Obawiam się, że zaraz zrobi się za ciepło a wtedy całkiem opadnę z sił.

Obrazek Obrazek

Stasieńko ;:196
Widzisz, co się porobiło ?
Na mojej zimnej zazwyczaj północy kwiatki szybciutko zakwitły. Sama jestem zdziwiona, że wcześniej niż u Ciebie.
Kochana, dziękuję Ci za delikatne acz serdeczne przytulenie. ;:196 Jakby jest teraz mi lżej.
Mam tylko nadzieję , że całkiem mojego bólu nie przejęłaś na siebie. ;:168
Dobrze, że mam trochę własnej "amortyzacji" , więc kości wyszły z tego całe.
Pozdrawiam Cię serdecznie i buziaki przesyłam. ;:cm ;:cm

Obrazek Obrazek

Jagódko ;:196
Widzisz, taka kontuzja mi się przytrafiła.
Mam jakieś takie prawie sportowe zacięcie czasami i za szybko chodzę zupełnie jak jakaś 18-stka. ;:306
A tu nagle, jakby mnie coś popchnęło i lądowanie na schodach zaliczone. ;:223
Trochę kwiatków mi zakwitło i wiele osób się dziwi.
A mnie to cieszy. Chociaż raz nie jest ten mój ogród z kwitnieniem na szarym końcu.
Jak ogród bardziej się zazieleni , to zapraszam na wizję lokalną, byś mogła zobaczyć , co wyszło z tej ogrodowej rewolucji
i może mi coś podpowiesz , co jeszcze mogę zmienić , poprawić.
Przy okazji wypróbujemy , jak smakuje kawka na oszklonym tarasie. ;:173

Obrazek Obrazek

Dorotko ;:196
Na poprawę samopoczucia czekałam ponad miesiąc. Oczywiście do ogrodu człowieka ciągnęło, ale na początku
tylko skubałam coś drobnego. Dopiero w sobote 29 lutego wzięłam się za cięcie rugos.
Miałam zamiar zrobić tylko kawałek ale dobrze mi szło i zrobiłam całość. Nawet specjalnie po tej robocie nie cierpię.
Czytałam u Ciebie, że czeka Cię skomplikowana kuracja. Mam nadzieję , że okaże się skuteczna.
Życzę Ci szybkiego powrotu do pełnej sprawności a i żeby ogród mimo braku Twojego zaagażowanie kwitł tak pięknie,
jak nigdy dotąd. ;:168

Obrazek Obrazek

Karolinko ;:196
Jak na moją zimną strefę klimatyczną to rzeczywiście rzadkość tylu kwiatków o tej porze.
Ranniki, trudno powiedzieć , dlaczego tak różnie się zachowują.
Akurat w tym miejscu im podpasowało a w innym ledwo dwa mi zakwitły.

Obrazek Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu kochana, po tym krótkim ataku zimy, nastąpiła wiosenna eksplozja w Twoim ogródeczku. ;:oj ;:oj
Ciemierniki, krokusy i to chyba wrzosiec ;:111 aż krzyczą, zobaczcie jak jesteśmy piękne a ranniki już mają łączkę malutkich sieweczek. ;:215 ;:63 ;:138
To jednak nie wrzosiec ;:224 ma to moja sąsiadka, lecz skleroza nie pozwoli przypomnieć imienia ślicznotki. ;:223
Miło czytać, że ze zdrówkiem lepiej, teraz unikaj wirusów. ;:167 A ja nadal na działce nie byłam. Może po niedzieli się uda i pogoda pozwoli. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu ranniki, ciemierniki, krokusy pięknie kolorują rabaty. ;:oj Fioletowy irysek uroczy, u mnie giną szybko, a niebieskie mnożą się wspaniale.
Kontuzje czasem dopadają nas niespodziewanie. Niech szybko zdrowie wróci do normy. ;:168
Dużo słońca życzę na spędzanie pierwszych, miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu,

Nawet nie miałam świadomości, że Twój upadek skończył się poważnym potłuczeniem. Bardzo Ci współczuję, bo stłuczenia goją się niezwykle wolno.
A schody, to bardzo podstępne konstrukcje. ;:202

Za to kwiecie w Twoim ogrodzie chyba zwariowało!
Piękna kępa krokusów. Chyba u Ciebie jest bardzo zacisznie, bo na Kaszubach jeszcze nic nie wyłazi.
Życzę pełnego powrotu do formy i oszałamiającej wiosny.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam :wit na początku nowego sezonu z przyjemnością dopisuję się do wątku - mam nadzieję że skutki upadku już nie będą dawać Ci się we znaki i szybko wrócisz do zdrowia ;:168
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam,
bardzo tu ładnie, podglądam i podziwiam. ;:138 Z przyjemnością będę zaglądać i podpatrywać.
Jak widzę pierwsze wiosenne kwiatuszki już są i oko cieszą. Chociaż drobne i niewielkie, to tyle
radości przynoszą.

Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, z wielką przyjemnością obejrzałam wszystkie wiosenne fotki. A jest co u Ciebie podziwiać ;:167 Tyle kolorów ;:oj
Przy rugosach nieźle się napracowałaś. Jestem pełna podziwu, że w jeden dzień dałaś radę. Rugosy to mocne krzaki. Ja miałam zaledwie cztery, więc też spokojnie podołałam ;:108
Cieszę się, że wracasz do zdrowia. To super wiadomość ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu witaj kochana:) Cieszę się, że zdrówko po mału dopisuje i działasz w ogrodzie :)
Możesz pokazać swoje Rugosy? Przymierzam się, by zakupić jedną i zaprosić do siebie, ale obawiam się, czy aby potwór mi nie zarośnie całego ogródka?

Miłej soboty i niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu nie da się ukryć, że wiosna na dobre zawitała. Nawet jednodniowy powrót zimy tego nie zmienił. U mnie przez całą zimę, a w zasadzie nie zimę tylko okres zimowy śnieg leżał raz w grudniu przez 3 godziny. Czasem coś tam poprószyło i topiło się natychmiast.
Jesteś dzielna i pracowita. Ja nawet części tego co Ty nie zrobiłam jeszcze. Upadku współczuję ;:196 Rozumiem i znam ten ból. W styczniu zaliczyłam twarde lądowanie z drabiny na działce. Solidnie poobijałam sobie doopsko ;:224
Pięknie kwitnie Ci ciemiernik niger. Mój nawet kwiatka nie pokazał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”